Esileht Hobinurk Eesti otsib superstaari

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 335 )

Teema: Eesti otsib superstaari

Postitas:
Kägu

seda lauljat, keda ma omaette olen nimetanud halisevaks haldjaks,  see märkamatu neiu, oli täna justkui teine inimene. väike kahjutunne tekkis, et ta oli kogu minu jaoks absoluutselt pildist väljas ja  kuipalju head on läinud kaduma, kuna ta alles täna näitas enda muud poolt. loodan, et koos Alikaga superfinaalis on tal vähemalt üks laul tal tänaste vaimus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üllatavalt ebatüüpiline saade seekord… Alika, kes on eluaeg tavaelus tuntud eelkõige kui tempoka ja käreda rocki tüdruk, tegi seekord kõige aeglasemad rahulikumad lood ning teised just vastupidi, püüdsid rokkida ja funkida.

Wanda särtsakad ja entusiastlikud esitused mõlemas voorus said seekord lausa minu ajutiseks lemmikuks. Tõesti hästi tehtud ja selgelt lauldud. Just see üllatusmoment temalt. Mina olen väga rahul, et tema nüüd välja ei langenud.

Märteni osas paraku pean minagi tunnistama, ta oli nõrk seekord. Esimene lugu jäi igavaks ja ilmetuks, teises aga mind häiris tema hääl ja tämber, mis võrreledes sama loo vana originaalesitusega, ei sobinud kohe kuidagi siin.

Maribel nojah, ühelt poolt ei jäta mingit muljet, back laulab ka üle, samas keskmise tumbakuulaja jaoks tõenäoliselt käras kah, eelkõige just viimane lugu. Loo viimaseks järjestamine muidugi toob ka alati rohkem telefonihääli.

Mittemuusikalisest küljest aga, miks just Maribeli jalgu niiväga kiidetakse, jääb arusaamatuks. Minu arvates Wanda jalad on isegi kenamad, naiselikumad. Maribelil ehk liiga poisilikud. Selles saates sai neid just hästi võrrelda.

Alika häälevaldamine on muidugi ulmetase, eriti tema dünaamika ja notatsiooni täpsus. Üks pisiasi mind aga tema igal esitusel veidi häirib, nimelt sissehingamiste tugev kahin. Võib-olla sellise dünaamikaga lauldes paratamatu.

Kiitus seekord ka saate produktsioonitiimile, kes lubasid Alikal teise loo esitada ajalimiidist erandina pool minutit pikemana (mitte nagu eelmises saates lugu rikkudes). Aeglane lugu peabki olema pikem, võrreldes kiire looga.

Huvitav on telepildis jälgida, et Alika isa (just tänu kellele Alikast ongi saanud selline laulja kes ta on nüüd) jälgib igat esitust absoluutse keskendunud näoilmega, null emotsiooni (Isa kõrval on ema, teiselpool õde).

Saatejuht Taukar (kes on tegelikult selles rollis ülihea) oli vist oma kodutööd kohati veidi vähe teinud, sest tegelikult Tõnis Mägi teab Alikat juba 6 aastat ning Tõnis on olnud Alika enda lemmiklaulja-iidol juba ca 10 aastat.

See liikuv kaameramees (Steadicam) kes vahetult lava ees ringi jookseb, võiks ehk vahelduseks ka teistmoodi kadreeringuid ja pealeminekuid proovida. Liiga palju on hakanud temalt samad võtted ja rakursid korduma saatest saatesse.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks veidi üldisem taustaküsimus:

– Kes teeb selles saates nende laulude-esituste muusikalised seaded? Mõtlen siinkohal just lugude ülesehitust koos kõigi ansamblimuusikute ja taustalauljate partituuridega. Ma ei usu, et iga noor laulja ise sellega hakkama saab, seega tõenäoliselt keegi taustajõududest. Kas siis iga osaleja jaoks eraldi (näiteks tema muusikaline juhendaja-õpetaja) või siis on terve saate jaoks omaette palgatud seadete tegija keegi vastava ala proffide hulgast? Võimalik, et see on saate lõputiitrites ka mainitud, aga mina vaatan saadet järelvaatamisest ning seal on üldse kogu lõpuosa ära lõigatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saatejuht Taukar (kes on tegelikult selles rollis ülihea) oli vist oma kodutööd kohati veidi vähe teinud, sest tegelikult Tõnis Mägi teab Alikat juba 6 aastat ning Tõnis on olnud Alika enda lemmiklaulja-iidol juba ca 10 aastat.

Taukar on saatejuht, mitte produtsent, ta esitab ette antud teksti-mõtteid ega pea tegema väga palju kodutööd.
Taukar on hea, aga mulle tundub, et sel hooajal veidi oma lati alt läbi jooksnud. Hooletud väljendid, kahtlased laused siin-seal.. Nagu roostes veidi, mis võib olla ürituste-elu kasinaks jäämisest tingitud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks veidi üldisem taustaküsimus:

– Kes teeb selles saates nende laulude-esituste muusikalised seaded? Mõtlen siinkohal just lugude ülesehitust koos kõigi ansamblimuusikute ja taustalauljate partituuridega. Ma ei usu, et iga noor laulja ise sellega hakkama saab, seega tõenäoliselt keegi taustajõududest. Kas siis iga osaleja jaoks eraldi (näiteks tema muusikaline juhendaja-õpetaja) või siis on terve saate jaoks omaette palgatud seadete tegija keegi vastava ala proffide hulgast? Võimalik, et see on saate lõputiitrites ka mainitud, aga mina vaatan saadet järelvaatamisest ning seal on üldse kogu lõpuosa ära lõigatud.

WAFis tehakse see eeltöö, seal on väga võimekad inimesed arranžeerimises ja ka staarihakatised saavad seal oma häälekooli kätte. Mina märkasin, et Alika ja Wanda, ka Märten, kes varemgi igapäevaselt laulmisega tegelevad, nende hääl oli korras, aga Maribelile hakkab pinge juba korralikult häälepaeltele. Igal aastal on lauljaid, kellel lõpus hääl ära. 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pean tunnistama, et seekord mulle meeldisid mõlemad Maribeli esitused, kuigi siiani on ta minu jaoks kõige vähem lemmik olnud ja olen oodanud tema väljalangemist.

Märteni väljalangemine oli seekord õiglane, sest kõik kolm tüdrukut olid paremad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle selleaastane kiirustamine ja mitmekaupa väljaviskamine ei istu. Kõigil eelnevatel aastatel on olnud tunne, et saate jooksul toimub kõigi lauljate jaoks suur areng, nad muutuvad oluliselt enesekindlamaks, teevad mäekõrguselt paremaid esitusi iga saatega, isegi välimus muutub tavaliselt täiskasvanulikumaks ja staarilikumaks.

Seekord on selline tunne nagu oleks need kollase kaardi voorud alles eile olnud ja superfinaal homme, kõik on täpselt sellised nagu alguses, ainult laulud vahelduvad saatest saatesse. Väga head lauljad muidugi, aga igatsen seda suure muutumise ja nö koorest välja tulemise efekti.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle selleaastane kiirustamine ja mitmekaupa väljaviskamine ei istu. Kõigil eelnevatel aastatel on olnud tunne, et saate jooksul toimub kõigi lauljate jaoks suur areng, nad muutuvad oluliselt enesekindlamaks, teevad mäekõrguselt paremaid esitusi iga saatega, isegi välimus muutub tavaliselt täiskasvanulikumaks ja staarilikumaks.

Seekord on selline tunne nagu oleks need kollase kaardi voorud alles eile olnud ja superfinaal homme, kõik on täpselt sellised nagu alguses, ainult laulud vahelduvad saatest saatesse. Väga head lauljad muidugi, aga igatsen seda suure muutumise ja nö koorest välja tulemise efekti.

Mul on sama tunne. Nagu liinitöö. Kohtunikel pole samuti mitte ükski saade mitte midagi uut neile öelda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kohtunike targutamise võiks üldse ära jätta, saaks pool tundi lühema saate. Praegu ajavad ikka täiesti mõttetut juttu. Koit ütleb iga asja peale, et ega ma ei oskagi enam midagi uut öelda, kordan ennast jälle. Birgitil on samuti üks ja seesama kommentaar: “Sa tegid laulu enda omaks”. Või siis jaurab mingeid oma lastega seotud mälestusi. Raud üritab iga hinna eest kildu panna, aga on end ka juba ammuilma ammendanud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kohtunike targutamise võiks üldse ära jätta, saaks pool tundi lühema saate. Praegu ajavad ikka täiesti mõttetut juttu.

Kohtunike järelsoigumised on kokku ajaliselt 2…3 korda pikem kui hindamise all olev lauluesitus. Tõesti võtaks seda möla vähemaks ja selle arvelt annaks mõnele aeglasemale ja mitmete eriilmeliste osadega laul-teosele aega lisaks juurde. Seni on ju 10 lauluga saadetes olnud vaja kõigil esitajatel oma laul pressida 90 sekundi (1,5 minutit) sisse ja 8 lauluga saadetes 120 sekundi (2 minutit) sisse, see on ikka julmalt vähe. No jah mõne montotoonse otsast lõpuni ühel real tiksuva laulu jaoks võib see olla isegi piisav, kuid samas paljude sisukamate teoste jaoks ahistav, mis enamasti ei võimaldagi laulu kõiki erinevaid põhiosi (intro, 1 salm, 1 refrään, finaal) ära laulda. Muide see kui anda aeglasemale laulule rohkem aega ja jätta pikemale vähem, ei ole isegi ebaaus konkurents, kuna kuulaja tajub neid esitusi siis tegelikult ikkagi samapikkadena (inimaju loeb rütmitakte, mitte absoluutset aega)!

See Superstaari saade koos eelsaatega ja reklaamipausidega kestab kokku ligi 3 tundi ehk ca 170 minutit, millest võistlevad lauluesitused kokku moodustavad praegu vaid 15…16 minutit ehk kõigest 9%. Aga noh eks see kõik kokku ongi üks suur kommertspalagan.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üleeilse 21.novembri Superstaari-saate esituste hinnangud sotsiaalmeedia kanalites (erinevate kanalite koondstatistika kokku üle 21 000 hinnangu põhjal):

ALIKA 43%
WANDA 23%
MÄRTEN 18%
MARIBEL 16%

Nagu näha, miski anomaalia ikkagi jätkuvalt siin pesitseb sees, sest reaalne telefonihääletuse edetabel oli seekord selline:
1. Alika
2. Maribel
3. Wanda
4. Märten
Jah, tõsi, endiselt on Instagramis Maribel väga populaarne, kuid samas näiteks Facebookis on ta hoopis siinsetest numbritest veelgi väiksema populaarsusega, nii et keskmine number eriti kõrgele ikkagi ei tõuse. Aga samas tuleb muidugi arvestada, et telefonihääletuses osaleb tõenäoliselt ka suur hulk inimkonda, kes pole sotsiaalmeedias aktiivselt või üldsegi mitte tegevad ning nende maitse ja fännlus võib olla ka paljuski omamoodi.

Küll aga on nüüd põnev (ja edasiste tulemuste osas vägagi otsustav) küsimus, keda hakkavad järgmises saates toetama senised Märteni fännid (kusjuures Märteni taga olid seekord ka Andreas Palli fännid lisaks, suuresti üldse enamuse saates olnud poiste fännid). Vot seda on siinkohal praegu võimatu ette ennustada, millise tüdruku nad nüüd enda lemmikuks ette võtavad või siis hoopis hajuvad kõigi vahel laiali.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üleeilse 21.novembri Superstaari-saate esituste hinnangud sotsiaalmeedia kanalites (erinevate kanalite koondstatistika kokku üle 21 000 hinnangu põhjal):

ALIKA 43%

WANDA 23%

MÄRTEN 18%

MARIBEL 16%

Nagu näha, miski anomaalia ikkagi jätkuvalt siin pesitseb sees, sest reaalne telefonihääletuse edetabel oli seekord selline:

1. Alika

2. Maribel

3. Wanda

4. Märten

Jah, tõsi, endiselt on Instagramis Maribel väga populaarne, kuid samas näiteks Facebookis on ta hoopis siinsetest numbritest veelgi väiksema populaarsusega, nii et keskmine number eriti kõrgele ikkagi ei tõuse. Aga samas tuleb muidugi arvestada, et telefonihääletuses osaleb tõenäoliselt ka suur hulk inimkonda, kes pole sotsiaalmeedias aktiivselt või üldsegi mitte tegevad ning nende maitse ja fännlus võib olla ka paljuski omamoodi.

Küll aga on nüüd põnev (ja edasiste tulemuste osas vägagi otsustav) küsimus, keda hakkavad järgmises saates toetama senised Märteni fännid (kusjuures Märteni taga olid seekord ka Andreas Palli fännid lisaks, suuresti üldse enamuse saates olnud poiste fännid). Vot seda on siinkohal praegu võimatu ette ennustada, millise tüdruku nad nüüd enda lemmikuks ette võtavad või siis hoopis hajuvad kõigi vahel laiali.

Uskumatu! Inimesel pole muud teha, kui sotsiaalmeedia põhjal mingeid protsente kokku lüüa ja siis öösel kell neli nendest perekooli kümnekilomeetriseid kokkuvõtteid teha.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga las ta teeb neid! Ma ka ei viitsiks, aga põnev on lugeda ja huvitav võrrelda.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üleeilse 21.novembri Superstaari-saate esituste hinnangud sotsiaalmeedia kanalites (erinevate kanalite koondstatistika kokku üle 21 000 hinnangu põhjal):

ALIKA 43%

WANDA 23%

MÄRTEN 18%

MARIBEL 16%

Nagu näha, miski anomaalia ikkagi jätkuvalt siin pesitseb sees, sest reaalne telefonihääletuse edetabel oli seekord selline:

1. Alika

2. Maribel

3. Wanda

4. Märten

Jah, tõsi, endiselt on Instagramis Maribel väga populaarne, kuid samas näiteks Facebookis on ta hoopis siinsetest numbritest veelgi väiksema populaarsusega, nii et keskmine number eriti kõrgele ikkagi ei tõuse. Aga samas tuleb muidugi arvestada, et telefonihääletuses osaleb tõenäoliselt ka suur hulk inimkonda, kes pole sotsiaalmeedias aktiivselt või üldsegi mitte tegevad ning nende maitse ja fännlus võib olla ka paljuski omamoodi.

Küll aga on nüüd põnev (ja edasiste tulemuste osas vägagi otsustav) küsimus, keda hakkavad järgmises saates toetama senised Märteni fännid (kusjuures Märteni taga olid seekord ka Andreas Palli fännid lisaks, suuresti üldse enamuse saates olnud poiste fännid). Vot seda on siinkohal praegu võimatu ette ennustada, millise tüdruku nad nüüd enda lemmikuks ette võtavad või siis hoopis hajuvad kõigi vahel laiali.

Uskumatu! Inimesel pole muud teha, kui sotsiaalmeedia põhjal mingeid protsente kokku lüüa ja siis öösel kell neli nendest perekooli kümnekilomeetriseid kokkuvõtteid teha.

mis siis? ma jälle usun, et see eriti aega ei võtagi, jõuab muude tegeniste kõrvalt veel avutada, ju siis on väike huvi ka, kelle teise asi see peaks olema

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest see targutaja võiks tagasi tõmmata. Ilgelt tüütu oled! Jäta vähemalt iga teine kommentaar kirjutamata.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh statistika eest. Mina küll ootan seda statistikat siin. Anomaalia tundub mullegi, et see Maribel ikka veel saates püsib. Järgmine kord tuleb hoolega Wanda poolt hääletada, et superfinaalis kuulata vähemalt noodile pihta saavaid lauljaid mitte vaadata ainult laia sisutühja naeratust mageda kepsutamisega.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga las ta teeb neid! Ma ka ei viitsiks, aga põnev on lugeda ja huvitav võrrelda.

Ei ole põnev! Seda enam, et tegelikkusel ei ole nendel ette ennustatud edetabelitel mitte mingit väärtust.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga las ta teeb neid! Ma ka ei viitsiks, aga põnev on lugeda ja huvitav võrrelda.

Ei ole põnev! Seda enam, et tegelikkusel ei ole nendel ette ennustatud edetabelitel mitte mingit väärtust.

No kui sul ei ole põnev, lase silmadega üle, ei pea ju lugema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alika võiks laulda Adele’i Easy on me. Suured kingad, aga ma arvan, et tema esituses oleks ka ilus kuulata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka meeldib statistikakägu, aitäh sulle ja ootan analüüse ka edaspidi!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga las ta teeb neid! Ma ka ei viitsiks, aga põnev on lugeda ja huvitav võrrelda.

Ei ole põnev! Seda enam, et tegelikkusel ei ole nendel ette ennustatud edetabelitel mitte mingit väärtust.

No kui sul ei ole põnev, lase silmadega üle, ei pea ju lugema.

no ta peab ju vastu vaidlema, ei saa vaiki olla

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

äkki võiks Alika esitada Kate Perry Rise lugu?

https://www.youtube.com/watch?v=hdw1uKiTI5c

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anomaalia tundub mullegi, et see Maribel ikka veel saates püsib. Järgmine kord tuleb hoolega Wanda poolt hääletada, et superfinaalis kuulata vähemalt noodile pihta saavaid lauljaid mitte vaadata ainult laia sisutühja naeratust mageda kepsutamisega.

Tegelikult tuleks siis hääletada Wanda *JA* Alika poolt. Seepärast, et juhul kui nüüd palju inimesi hakkab üksmeelselt Maribeli välja hääletada soovides just ainult Wandat hääletama, võib juhtuda, et kukutatakse hoopiski Alika välja. Sest tõenäoliselt saab Maribel ikkagi kusagilt arvestatava koguse hääli. Kuigi samas Alika saab nüüd ilmselt juba ka palju kindlaid hääli, me siiski tegelikult ei tea telefonihäälte absoluutarvusid, ehk siis kui palju hääli on reaalselt vaja paremusjärjestuse mõjutamiseks.

seekord mulle meeldisid mõlemad Maribeli esitused, kuigi siiani on ta minu jaoks kõige vähem lemmik olnud ja olen oodanud tema väljalangemist.

Ithaka Maria (kes on teatavasti nii Alika kui ka Maribeli lauluõpetaja) oma äsjases intervjuus ütles huvitavaid fakte. Seda, et Alika alustas tema juures laulukoolitustel käimist juba 7 aastat tagasi, sõites selleks iga nädal pika tee Narvast Tallinna ja tagasi. Maribel aga alustas tema (Ithaka) juures laulmise õppimisega kõigest paar kuud tagasi! See tähendab siis sisuliselt just vahetult Superstaari saatesse tulemise ajal. See viimane fakt oli mullegi täiesti üllatuseks. Ehk siis praegusel juhul on Alika vs Maribel võrdluses tegemist ikka äärmuslikult erinevate olukordadega. Nii ei saagi Maribelilt Alikaga sama taset eeldada ega loota veel, kuigi jah, Maribel on siiski ka juba veidi paremaks arenenud. Kuid 2-3 kuuga ikkagi ei ole võimalik kohe sellise saate tippesinejaks saada, mitte kuidagi. Veidi ebaloogiline, et mõne kuuga tahetakse teha modellist superstaar-lauljat. Võib-olla ehk järgmisel või ülejärgmisel aastal on tema aeg, kui on…

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina loobusin vaatamisest juba 2 saate järel, ei viitsi kui osalejad ainult kräääks-präääks saavad “laulda”. Kas ühtki meesinimest ei olegi enam jäänud?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maribelil on staarigeen täiesti olemas. Teda on laval huvitav jälgida. Hääl on tal omapärane, selline madal. Kui nüüd häälekoolitusest kasu ka oleks, siis saab tast ehk täitsa asja.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maribelil on staarigeen täiesti olemas. Teda on laval huvitav jälgida. Hääl on tal omapärane, selline madal. Kui nüüd häälekoolitusest kasu ka oleks, siis saab tast ehk täitsa asja.

ja aga siin on superstaari valimine…..

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maribelil on staarigeen täiesti olemas. Teda on laval huvitav jälgida. Hääl on tal omapärane, selline madal. Kui nüüd häälekoolitusest kasu ka oleks, siis saab tast ehk täitsa asja.

Et kui kõik omapära on välja tambitud, siis on küps? Nii nagu nad meil tänapäeval on eristamatud. Kanal2-s oli kunagi saade kus lauljad isegi ei tundnud üksteist häälest ära.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult saab sel aastal superstaariks Alika. Tal on suur eelis teiste ees, ta on väiksest peale suurtel lavadel laulnud. Hääl on hea, laulab puhtalt, kogemust on kapaga, kui ainult mõni oma miljoni häälega hääletusel üle ei trumpa. Vot see oleks üllatus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maribelil on staarigeen täiesti olemas. Teda on laval huvitav jälgida. Hääl on tal omapärane, selline madal. Kui nüüd häälekoolitusest kasu ka oleks, siis saab tast ehk täitsa asja.

ja aga siin on superstaari valimine…..

Just nimelt! “Eesti otsib superstaari” mitte “Eesti otsib parimat vokalisti”.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Just nimelt! “Eesti otsib superstaari” mitte “Eesti otsib parimat vokalisti”.

[/quote]

Nõus. Alika on selle hooaja parim laulja – pole kahtlustki. See oli teada juba kohe. Vaieldamatult parim. Aga kas temas on seda superstaarigeeni, seda “miskit”, seda kõmu ja salapära, mis tõmbab tähelepanu? Ei ole ju. Ilmselt ta võidab, aga teda ootab Jana Kase saatus, kes oli ka suurepärase häälega, aga kui pole seda “miskit”, siis suurt edu loota pole. Maribelil on see staarilik säde ja salapära olemas. Olen nõus, et kuigi Alika on lauljana parim, siis n-ö superstaar võiks olla ainult Maribel.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 335 )


Esileht Hobinurk Eesti otsib superstaari