Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti selgeltnägijate tuleproov

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Eesti selgeltnägijate tuleproov

Postitas:
Kägu

Tere

Sattusin täna vaatama ja tekkis küsimus, et kas keegi on sinna n.ö publikuks ka sattunud?
Tekkis huvi, et kuidas sinna inimesed said ja mis muljed olid.

Või mis muljeid saade tekitab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tekita mingeid muljeid, kuna ei vaata. Tegemist on saatega, mille eesmärk on telekanali omanikele raha teenida. Ja sellest lähtuvalt on kõik ülesehitatud. Kuna kõik on lavastatud, kas otseselt või kaudselt, siis tuleb nii seda ka võtta. Tegemist on telelavastusega – selgeltnägijate tuleproov, mida võimalikult väikeste rahaliste vahenditega tahetakse panna suurt raha teenima. Ja oluline on, et seda saadet vaadatakse, sest sellest sõltub sissetulek. Mida arvatakse, see pole oluline.
Nii et kas sa oled nõus panustama oma aega selleks, et keegi rikastuks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
ninakaspreili

Eriti igavad juhtumid neile sel aastal lahendamiseks antud. Ainult mingi kummituste jant ja kas tõesti tuntuim inimene, keda leidas õnnestus, oli üks keskpärane näitleja, keda enamik mäletab vaid Õnne 13 tõttu ja nime ei suudaks ka parima tahtmisega välja mõelda… Kuidagi hapu on see värk kuigi see grusiin ja need kaks vene tüdrukut on kõik tasemel. Ilmselt võitjaks sokutatakse see udu-Ervin. Tundub vähemalt seni näidatu põhjal.

Vahet pole, kas tegu on osaliselt lavastusega või mitte. Võiks suuta teha siiski huvitava saate nagu seda vene versioon on.

/ninakaspreili

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina ei ole? Ei loe lehti ega raamatuid, ei käi kinos ega teatris, ei osta poest mitte midagi, ei käi kontserdil ega vii lapsi huviringi, ei reisi, ei tööta,ei ole ühegi perearsti nimistus ning loomulikult ei vaata ühtki telesaadet?
Vau, see on küll tunnustust väärt elamise viis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Publiku kohta ei tea, ega neid palju ju vaja lähe, ilmselt tuttavate tuttavad kõik. Iga saate lõpul kuulutab aga, et kui sul on mingi juhtum, mida soovid sensitiive lahendama, siis võta ühendust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

see grusiin ja need kaks vene tüdrukut on kõik tasemel. Ilmselt võitjaks sokutatakse see udu-Ervin.

Grusiin on võimas, kuid kardan ka, et tal kui välismaalasel ei lasta võita (nagu Kerrolgi), vaid sokutatakse võitjaks see Ervin kuna too juba teist aastat üritab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tekita mingeid muljeid, kuna ei vaata. Tegemist on saatega, mille eesmärk on telekanali omanikele raha teenida. Ja sellest lähtuvalt on kõik ülesehitatud. Kuna kõik on lavastatud, kas otseselt või kaudselt, siis tuleb nii seda ka võtta. Tegemist on telelavastusega – selgeltnägijate tuleproov, mida võimalikult väikeste rahaliste vahenditega tahetakse panna suurt raha teenima. Ja oluline on, et seda saadet vaadatakse, sest sellest sõltub sissetulek. Mida arvatakse, see pole oluline.

Ee, saateid tehaksegi, et need sisse tooks, ameerika avastasid? Vaata, et sa üldse telekat lahti ei tee, muidu keegi hakkab kohe rikastuma su arvelt. 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et registreerimisega valiti ports välja. Saatesse osalema saab ju ka nii. Ainult, et vaja katsed läbida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatan põnevuse pärast, aga see hooaeg on hale. Vene omaga ei kannata võrrelda. Eestis ei paista olevat huvitavaid lugusid, mida lahendada. Enamus nendest “selgeltnägijatest”ei ole mingid nägijad. Mõni suudab ainult ühe segase lause öelda ja kogu lugu. Grusiini ja Oksana põhjal võib väita, et mõnedel inimestel siiski on võimed. Ervin ka tunnetab midagi.
Miks neil ei lasta otsida kadunud inimesi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Grusiini ja Oksana põhjal võib väita, et mõnedel inimestel siiski on võimed. Ervin ka tunnetab midagi.

oledki nii kergeusklik?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd kisti noore peretütre kõik pahad mõtted ja lõikumised rahva ette. Kas see on õige?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd kisti noore peretütre kõik pahad mõtted ja lõikumised rahva ette. Kas see on õige?

Keegi ei kiskunud neid kaamera ette, ikka vabatahtlikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saates on liiga palju juhtumeid, mis on kunagi meediast läbi käinud ja usun, et mitmed selgeltnägemise asemel lihtsalt on kuulnud varem neist ja ajavad teadmise najal läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lähedane läheb täna mingi selgeltnägijate tuuri publikuks. Uudishimust, koos sõbrannaga. Sõps ostis piletid. Eks näis, mis muljed on!😇

Please wait...
Postitas:
ninakaspreili

Huvitavaid juhtumeid, mida lahendada ja mis tooks ka vaatanumbreid on palju, aga neid ilmselt ei tohi lahendama hakata..

Nt.. Hardo Aasmäe surm, allakukkunud kopter, kõik kadunuks jäänute inimeste juhtumid. Neid on ka palju kajastatud, ehk inimesi huvitaks igasugunune uus info.

/ninakaspreili

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naerma ajab, et mina kui hea mäluga inimene võiksin ka “selgelt näha.” Väikse Eesti võikad kuriteod on ju ammu teada ja läbi lahatud.
Ntks Kilingi-Nõmme koolitüdruku jõhker mõrv katlakütja poolt.
Juhtus see küll ammu enne mu sündi, aga ajakirjandus ja vastava ala kirjandus on selle kõik ju korduvalt pulkadeks võtnud.

Kui tunned ära ka, et oled Kilingi-Nõmmel… no siis bingo, muudkui “lahendama.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõesti – kaduma jäänud inimesi on palju, kui keegi neist kellegi ka üles leiaks – siis usuks seda, aga muidu mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen kuulnud, et politsei kasutab mõne kuriteo lahendamisel aelgeltnägija nõuandeid, aga seadus piirab seda, aga ütlen veelkord, et olen kuulnud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sama küsimus: kas keegi oskab nimetada kasvõi ÜHE juhtumi, mille need “selgeltnägijad” lahendanud on? Üksainuski kadunud inimene on leitud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälle algab pihta lollikeste ullitamine. Vaadake, mida ütlevad need “selgelt”nägijad Hillar Kohvi blogis. Isegi tavaline lugeja suudab oma luubiga rohkem näha kui 3 “selgelt”nägijat kokku.

https://kohvmeedia.blogspot.com/2019/09/hillar-kohv-mida-vastavad.html

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära hakkab juba tüütama, kuidas ükskõik millise labase reality show kohta on esimene stampkommentaar, et “nagunii on KÕIK lavastatud”. Mina näiteks ei usu, et see kõik, nagu ka teised reality show’d, lavastatud oleks, sest tegelikult käituvad inimesed ilma stsenaariumita palju ettearvamatumalt kui ükskõik mis stsenaarium oskaks ette näha, KUI neile on vastavad tingimused loodud. Näiteks mis põhjendusega on vaja uskuda, et “Rannamaja” oleks lavastatud (nagu vastavas teemas 10x on arvatud), kui seal pärast esimest osa apsull mitte midagi ei toimu? Ja seda just seepärast, et tingimusi pole loodud. Ühed ja samad inimesed istuvad samas suvalises odavas majas, kus pole mingeid lõbustusi peale viina, ilm on halb (võinuks ju teha kasvõi kuskil vähe soojemal maal), inimeste voolavus erinevalt nt briti “Love Islandist” pmst puudub, ei toimu põnevaid mänge ega muinasjutulisi kohtinguid, söövad igas osas ühtevalu köögilaua taga oma keeduvorstivõileiba ja käivad õhtuti tünnisaunas.

Samuti arvan ma, et selgeltnägijate saade ei ole kindlasti tervenisti lavastatud, sest lavastatud saade oleks esiteks ilmselt kõvasti võltsilt üle vindi keeratud ja teiseks see tuleks Eestis välja, kui nt Geit või Jüri poleks ever varem sellise asja vastu huvi tundnud ja siis lambist sinna saatesse näitlema läheks. Ma arvan, et need inimesed vähemalt ise usuvad, et neil on mingid võimed ja see, mis nad seal “tunnetavad” (olgu see siis tõene või mitte), on ehtne vähemalt selles mõttes, et keegi neile neid sõnu suhu pole pannud.

AGA üks kahtlus mul on (olles näinud ainult esimest hooaega ja praegust). Oleks huvitav teada, mida teised sellest arvavad. Nii esimeses kui ka praeguses hooajas on üks inimene, kes oli/on teistest selgelt üle ja kellest keegi midagi ei teadnud ei enne ega (1. hooaja põhjal) ka pärast. Esimeses hooajas oli selleks Nastja (kas keegi siin reaalselt teab Nastjalt isiklikult?) ja praeguses muidugi grusiin Anzori. Nastja nägi saates kõike õigesti, isegi selliseid asju, “mida võtteplatsil keegi ei osanud aimata”, võitis saate ja… teatas, et ei võta kedagi vastu ja tahab avaliku silma alt eemale hoida. Nüüd kirjutab mingeid eneseabiraamatuid ja mõne artikli vahepeal.

Anzori samamoodi “näeb” kõike, palju enam, kui ülesanne nõuab, ütleb ka selliseid asju, “mida ainult saatekülaline ise teab”, kuigi need on tegelikult umbes põetud haigused, surnud sugulased ja varasemad suhted, mingid nõiamängud ja enesetapukatsed – mis kõik on tegelikult sellised asjad, mis päris kindlasti ei ole vaid selle inimese enda teada ja mida saaks väikese vaevaga ka pereringist väljastpoolt välja uurida (mistõttu saab ekraanile pereliikmete siira üllatuse: KUIDAS ta SEDA teadis!?).

Ühesõnaga, minu point on see, et ma ei arva kindlasti, et see KÕIK on lavastatud, aga ma kahtlustan, et seal võib olla inimesi, kes on palgatud ikkagi näitlemiseks ja kellele söödetakse infot, mille kogumiseks enne tohutult eeltööd tehakse. Kui kõik teised panevad vahel midagi pihta, vahel täitsa mööda ja vahel ajavad niisama häma, siis need kaks on alati ülitäpsed ja eksimatud. Ilmselt on nad seal saates selleks, et süstida inimestesse vankumatut usku, et selgeltnägijad ja -nägemine on tõesti olemas. Mis omakorda paneb küsima, miks ei ole alati iga saate võitnud Anzori, kuigi ta on ALATI kõige täpsem? Ükskõik kas Anzori saate lõplikult võidab või mitte, on tal ülilihtne mingi ettekäändega (nt kiirustab tagasi Gruusiasse) Eestist või avalikkuse eest kaduda, nii et keegi ei saa kunagi veenduda, kas tal on tegelikult ka mingid võimed või mitte.

Mis te sellest kõigest arvate? Eriti huvitav oleks kuulda, kas ka vahepealsete (neid vist on kaks veel olnud) hooaegade vahel võib selliseid paralleele tuua, nagu esimese ja viimase vahel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks ei ole alati iga saate võitnud Anzori, kuigi ta on ALATI kõige täpsem?

Ilmselt saate formaat on selline, et lastakse igaühel korra parim olla. Sama formaat on ju ‘Su nägu kõlab tuttavalt’ saates. Kui Anzori igas saates parimaks kuulutataks, siis polekski mõtet enam edasi vaadata, võitja on ju teada ja saate vaadatavus väheneks kolinal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina ei ole? Ei loe lehti ega raamatuid, ei käi kinos ega teatris, ei osta poest mitte midagi, ei käi kontserdil ega vii lapsi huviringi, ei reisi, ei tööta,ei ole ühegi perearsti nimistus ning loomulikult ei vaata ühtki telesaadet?

Vau, see on küll tunnustust väärt elamise viis.

Loomulikult ei panusta ma asjadesse, mis mulle ei meeldi. Miks peaks? Tõesti ei loe lehti, ei tee uudiseid lahti, millest on juba näha, et mind ei huvitav, ei käi kinos ega teatris vaatamas seda, mis üldse ei sobi. Kas sina tõesti ei saa aru, mida selle mõttega öeldud on. Kas sina tõesti teed kõike vastu tahtmist, sest teised teevad. See on tõesti tunnustusr vääriv. Edu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks täiesti mõttetu saade.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelik, et täna Sirjel minna tuli kui Enela isegi ei osalenud esimeses ülesandes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks neil ei lasta otsida kadunud inimesi?

Sest selgeltnägijad üldreeglina ei leia ühtegi kadunud inimest. On ju olnud suuri kampaaniaid kadunud inimeste otsimiseks ja kindlasti on selleks ka selgeltnägijate poole pöördutud. Kas keegi on kunagi kuulnud, et kadumajäänud inimene tõesti selgeltnägija abil üles leiti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lähedane läheb täna mingi selgeltnägijate tuuri publikuks. Uudishimust, koos sõbrannaga. Sõps ostis piletid. Eks näis, mis muljed on!😇

Kas muljeid ka rääkis? Kuidas see selgelt nägemise ‘lavastamine’ siis välja nägi? 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleks võinud ju ennem koristada ka,kui kutsuda kedagi oma koju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen kuulnud, et politsei kasutab mõne kuriteo lahendamisel aelgeltnägija nõuandeid, aga seadus piirab seda, aga ütlen veelkord, et olen kuulnud

Eestis vist küll mitte. Eestis ei usuta midagi ega kedagi. Kui ka ise ei oska, siis ego ei luba ka, jäägu parem lahendamata. Kuskil Ameerikas ehk jah tuleb seda ette. Kes üldse peaks minema vägisi oma nina vahele toppima. Pannakse veel vangi ka. Pealegi abi pakutakse siis kui seda küsitakse. Kui ei, siis pole ilmselt abi tarvis.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eesti selgeltnägijate tuleproov