Esileht Ajaviite- ja muud jutud EESTI suveniirid/toit mida välismaale viia?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: EESTI suveniirid/toit mida välismaale viia?

Postitas:
Kägu

Uurisin, Jaapanisse ei tohi viia liha, taimi ega loomi. Okei, verivorsti siis ei vii aga kõike muud võib viia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kartulivahvlid.

Batoonikesed (nt Pilveke) on olnud hit-and-miss, kord täielik hitt, kord tehakse krimpsus nägu.

Kuivatatud kala.

Marineeritud seened, kindlasti mingid riisikad, mitte puravikud, need ju tatised.

Kamapallid.

Vabandan, aga batoonikesed ei maitse paljudele eestlastelegi, kalev teeb kindlasti paremaid komme-šokolaade. Kamapallide fenomenist pole ma üldse aru saanud, ma arvasin et need ongi tittedele nätsutamiseks mõeldud, sellepärast ka sama palju maitset kui penoplastil.

Inimesed ja kogemused on erinevad. Minul on välismaalastest sõpru, kes just alati just batoonikesi tellivad. Kamapallide huvilised ongi olnud just sõprade väiksed lapsed. See, et sina nende fenomenist aru pole saanud, on ikka sinu enda probleem, meie tarvitame neid pooleks hommikukrõbinatega (et need vähem magusad oleksid, enamus sisaldab ju meeletult suhkrut) ja sööme ka vahel niisama teleka ees, kui pole tahtmist lisakaloreid sisse ajada. Kamapallid sisaldavad palju kasulikku, kui need sulle ei maitse, on iseasi, aga niisama neid titetoiduks põlata pole ka mõtet. Ei ole neil eriliselt tugevat maitset/lõhna ega imelikke koostisosi nagu verivorstil, vürtsikilul või hapukapsal, et peaks kartma neid soovitada.

Ühesõnaga, mina rääkisin isiklikust kogemusest, mida siin vast oodatigi. See, et see sinu maitsemeelega kokku ei lähe, ei puutu asjasse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Leidsin Tartus jalutades armsa käsitööpoe –

kingitusi ja eesti sümboolikaga meeneid, kauneid, jätkub igale maitsele.

http://www.roosiait.ee/

Netipood on muidugi väga piiratud.

Mis otsast see netipood piiratud on? Minu meelest on seal üle mõistuse palju tooteid!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõlleste kommivabriku kommid ja šokolaadid on hästi toredad näiteks. Jaapanlased on suured teejoojad, miks mitte viia ka meie kohalikke taimeteid?

Ma sain kord üht varianti. Aga kahjuks oli see tähtaja ületanud ja maitses väga rõvedalt.
Ise neid osta ei julge kuna maitse ei olnud üldse hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti mitte Vana Tallinnat, seda soovitatakse kõigile ja viiakse tihti ka välismaale kaasa, aga tegelt see pole ju meeldiv jook. Muidu jooks seda inimesed ise kodus või pidudel, aga seda on juhtunud väga harva. Nende kooreliköör on parem igatahes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti mitte Vana Tallinnat, seda soovitatakse kõigile ja viiakse tihti ka välismaale kaasa, aga tegelt see pole ju meeldiv jook. Muidu jooks seda inimesed ise kodus või pidudel, aga seda on juhtunud väga harva. Nende kooreliköör on parem igatahes.

sõltub, sõltub, meil on tuttavaid hiinlasi, kes ise seda alati siit kaasa ostavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

palju Jaapanis käinud, jaapanlastest sõpru-tuttavaid mõned.
Kindlasti ei viiks liha või spetsiifilisi tooteid, eriti verivorsti. Pigem moosi, marjakrõpse, komme, kuivatatud puuvilju, küpsiseid, martsipani.
NB! mida iganes viid, vaata, et oleks ILUS (ja soovitatavalt nunnu) pakend. See tõesti on neile oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tollis võetakse sobimatu toit lihtsalt ära või läheb gkarantiini.

Nii lihtsalt ei pruugi minna. Võib ikka väga krõbeda trahvi saada.

Panen ikka suurde pagasisse, siis ei ole ohtu, et keegi võtab midagi ära.

Aga muidu päris palju infot mida kaasa võtta.

😀

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud EESTI suveniirid/toit mida välismaale viia?