Esileht Väikelaps Eestikeelses lasteaias sõimerühmas enamus vene lapsed

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Eestikeelses lasteaias sõimerühmas enamus vene lapsed

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on kogemusi sellise olukorraga, et eesti lasteaias on sõimerühmas rohkem vene lapsi, kui eesti lapsi. Õpetajatel ei ole pedagoogilist eriharidust ja lapsed on agressiivsed. Meie laps tuleb koju (muidu räägib hästi) ja räägib meile baa-baa-baa ning kukub lööma, kui ütlen, et ma ei saa aru. Rühmas 8 eestikeelset last (kellest 3 sügisest lahkuvad) ja 10 venekeelsed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul päris seda kogemust pole, et vene lapsi just rohkem oleks kui eesti lapsi. Aga mõlema lapse rühmas on vene rahvusest ja segaperedest lapsi õige mitu ning kuidagi ei saa öelda, et nad eesti lastega võrreldes agressiivsemad või muidu probleemsemad oleksid. Ma hästi ei taha uskuda, et teil probleemi põhjus just laste rahvuses oleks, iseasi kui on väga suur keelebarjäär ja tillukesed lapsed, kes oma arusaamatust ja segadust kuidagi teisiti väljendada ei oska.

Mis vanuses lastest üldse jutt käib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed on vanuses 1,5-2,5.

Meie lapsel on tekkinud ka protest lasteaeda minemisel. Ühel korral koguni hüsteeriahoo välja. Kaalume lasteaia vahetust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust tuleb mõte, et lapse protestiga on seotud lasteaiakaaslaste rahvus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamikul sellises vanuses lasteaialastel tekib mingil hetkel protest lasteaeda mineku vastu, ka siis, kui õpetajad on oivalised ja rühmas kõik korras. Vähemalt pooled 1,5–2,5-aastased lapsed on väljendus- ja konfliktilahendusoskuse puudulikkuse tõttu rohkem või vähem agressiivsed. Olenemata rahvusest

Ka Sinu lapse käitumine, mida teemas kirjeldad, tundub täiesti eakohane ja tavapärane. Esiteks nad jäljendavad, teiseks nad kipuvadki lööma (ka need, kes lasteaias ei käi ja löömist näinud ei ole), kolmandaks neile meeldibki vahel mingit arusaamatut titekeelt produtseerida, teatud vanuses näib see neile naljakas ja lahe mäng.

Kokkuvõttes ei saa muidugi eitada võimalust, et rühmas võibki olla mingi probleem ning seda probleemi võib võimendada olukord, et rühmas on suur hulk pisikesi lapsi, kes peale üldise kohanemisstressi peavad toime tulema veel keelebarjääriga ega saa rühma töökeelest aru. Aga Sinu teemast ega järgnevast kommentaarist tegelikult ei saa aru, kas üldse mingit probleemi on, või oled selle lihtsalt oma peas välja mõelnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kullakene, sinu probleemi tuum on selles, et “Õpetajatel ei ole pedagoogilist eriharidust”, mitte milliste vanemate lapsed on lasteaias. Võibolla pole probleemiks ka õpetajate haridus vaid nende oskus ennast lastega kehtestada, mida niisama raamatust ei õpi. Lapsed võivad rühmas käituda väga erinevalt kui kodus ja õpetaja on just see, kes sõimerühma vanuses lastele reegleid kehtestama peab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on, et mida rohkem on vene rahvusest lapsi rühmas, seda rohkem tekib olukordi, kus venelapsed räägivad ainult vene keeles ja ka õpetajaga on nõus suhtlema venekeeles ja kui mõni laps ei vasta või ei reageeri tema vene jutule, siis lähevad käed käiku.

Suurema lapse rühmas oli 3 selleist last, õnneks üks sega perest, et vähegi oska eesti keelt ja sai aru, aga kaks olid ainult puhta vene kultuuriga, seega ei saanud midagi aru ja ainult segasid, kuna õpetajad ka ei rääkinud vene keelt, siis oli tülisi palju.
Väiksema rühmas sega omasi 3 ja üleni vene omasi 4 ja täitsa vene keel on rühmas sees ja õpetajad hädas ja aina paluvad, et lapsed ikka ainult eesti keelt räägiks ja kui laps ikka eesti keelt ei oska, siis pange vene lasteaeda, aga vanemad ikka toovad ja sellest on rühmas palju probleeme, sest lapsed ei saa tegevustest aru, ei oska kaasa rääkida ja igavusest teevad siis lollusi ja kiusavad teisi.

Kui enne polnud mul midagi venelaste vastu ja pigem tunnustasin, kui eesti keelt proovisid õpetada ja pooldasid eesti koole jne siis nüüd olen arvamusel, kui ikka kodu keel on ainult vene, laps sõnagi eesti keelt ei räägi ja aru ei saa ja vanem ka ei ürita, siis ta koht pole ka eesti lasteaed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas saab olla, et õpetajatel pole pedagoogilist haridust? Kas mingi seadus ei sätesta, kes saab töötada lasteaias õpetajana?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapse rühmas oli väga mitu vene last, paar tükki ka segaperest. Ja kuigi ma tänaval näen tihti, kuidas vene lapsed on kasvatamatumad ja halvema käitumisega, siis seal rühmas olid probleemsed pigem paar eesti last. Venelased suhtlesid tõesti omavahel vene keeles, eelistasid mängida üksteisega ning sõimerühmas ei saanud pooled neist mitte midagi aru. Nüüd koolieelikutena aga oli eesti keel neil selge. Nad on sõnakuulelikud, rahulikud lapsed ja väga toredad kaaslased.

Sõimerühma kohta on sul lastele ikka väga kõrged ootused pandud. Anna aega! Küll tuleb ka aru saamine ja sõbralikud suhted.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestlased panevad ka oma umbkeelsed lapsed välismaal lasteaeda, mõne aja pärast räägivad kõik kohalikus keeles. Ei ole sellepärast ükski kasvataja veel eesti keelt pidanud ära õppima.
Oma laps käis ka eesti-vene segarühmas. Kasvatajad oskasid mõlemat keelt, aga töökeeleks oli eesti keel. Meil polnud küll vene lapsed agressiivsemad, pigem paar eesti last. Ja lasteaia lõpetades minu laps vene keelt kahjuks ära ei õppinud, aga vene lapsed Eesti keele küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas saab olla, et õpetajatel pole pedagoogilist haridust? Kas mingi seadus ei sätesta, kes saab töötada lasteaias õpetajana?

Seadus on olemas, aga ega seadus lasteaias lapsi ei valva ja õpeta….. haridusega lasteaiaõpetajaid pole lihtsalt võtta ja nii tulebki aastase lepinguga “tädi tänavalt”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seaduse järgi peab olema kõrgharidus ja pedagoogilised kompetentsid. Neid viimaseid saab täienduskoolituse kursuselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tüdruk (3a) kàib liitrühmas 2-7a. Ta oligi nüüd terve aasta kõige noorem rühmas. Vene-eesti lapsi praktiliselt pooleks. Kõik on super. Lapsed saavad ilusti suheldud. Meil tüdruk mängib põhiliselt ühe hästi armsa vene tüdrukuga koos, temast u aasta vanem. Tema räägib eesti keelt natuke vähe veel, aga väga hästi klapivad nad. Tüdruk meil nii mõnegi venekeelse sõna selgeks saanud. Minu arust on see suur pluss, kui nad vàiksena keele suhu saavad mõlemad. Üks õpetaja ja abiõpetaja vene rahvuses. Mõlemad valdvad väga heal tasemel ka eesti keelt. Pigem tuleb siin mängu ikkagi õpetajate suutlikkus ja oskus olukorraga toime tulla. Mina olen nende tööga väga rahul ja lapsed ka kõik toredad, olenemata rahvusest.
Ja sinu lapsel on hetkel täiesti normaalne eakohane kàitumine. Lasteaia süüks ma seda veel ei ajaks. Mulle jääb tunne, et sul endal mingi eelarvamus ja tõrge hoopis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Agressiivsus sõltub vägagi rahvusest ja venelased on agressiivsemad, vähemalt lapsena. Olen töötanud vene koolis, eesti keele õpetajana, algklassides. See, mis minu silmad seal vahetunni ajal nägid, ei kannata mitte mingit kriitikat. lapsed hakkasid konkreetselt üksteist raamatutega pähe taguma ja pidasid seda normaalseks. Mina oma klassiruumis tegin sellele kiiresti lõpu, aga eks nad muude tundide vahel ikka endiselt tagusid ja togisid üksteist. Lisaks meeletu kisa, oligi nagu filmis, et klassiruumi uks paiskub valla ja lapsed jooksevad karjudes välja. Uskumatu, kui minna eestikeelsest keskkonnast sinna.

Nii et mina usun täiesti teemaalgatajat, et kui sõimerühmas on rohkem vene rahvusest lapsi, siis seal on meeleolu agressiivsem ja kindlasti on seal kärarikkam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie lapsel on tekkinud ka protest lasteaeda minemisel. Ühel korral koguni hüsteeriahoo välja. Kaalume lasteaia vahetust.

Lasteaia protest on täiesti tavaline asi.

Selles vanuses paljud lapsed ei räägigi veel korralikult. Seega ei tohiks keel olla väga suur probleem, st palju need 1,5aastased venekeelsed lapsed siis räägivad?

Kui pikalt sa oled sisi jälginud rühmaelu,e t tead täpselt, et just venekeelsed lapsed on vägivaldsed? Kui isegi hommikul 15-20 minutit jälgida, tundub uskumatu, et selle ajaga käib seal mingi kõva peks…äkki on tõesti 1 venekeelne laps vägivaldne ja omistad kohe kõigile?

Kui õpetajad räägivad kõigiga eesti keeles, õpivad ka venekeelsed lasped end lasteaias peagi eesti keeles väljendama ja sinu hirm 1,5-2-aastaste keeleprobleemi ees kaob.

Lisaksin veel juurde ka, et see “rahvuslik agressiivsus” ei tähenda tegelikult valmisolekut lüüa. Rahvuslik ehk temperamendist tulenev agressiivsus seisneb ikkagi selles, kas inimene seisab enda eest või mitte, laseb endale liiga teha või mitte. Füüsiline agressiivsus on pigem kasvatuslik. Ma olen ise otseselt kaukaaasia päritolu ja võiks ju arvata, et minu lapsed on ka keskmisest agressiivsemat – nad on küll väga ekstravertsed, kuid ei ole kordagi olnud lasteaias kummalgi probleeme löömisega. Pigem avaldub see agressiivsus ääretus enesekindluses, julguses vastu hakata ja enda soove väljendada jne, kuid füüsiline vägivald on ikka kasvatuse küsimus, mitte rahvuse, temperamendi küsimus. Ma olen ka ise, võiks öelda, agressiivse iseloomuga, kuid see väljendubki enda seisukohtade eest võitlemises, vaidlushimulisus jne, mitte tingimata füüsilises pooles 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Agressiivsus sõltub vägagi rahvusest ja venelased on agressiivsemad, vähemalt lapsena. Olen töötanud vene koolis, eesti keele õpetajana, algklassides. See, mis minu silmad seal vahetunni ajal nägid, ei kannata mitte mingit kriitikat. lapsed hakkasid konkreetselt üksteist raamatutega pähe taguma ja pidasid seda normaalseks. Mina oma klassiruumis tegin sellele kiiresti lõpu, aga eks nad muude tundide vahel ikka endiselt tagusid ja togisid üksteist. Lisaks meeletu kisa, oligi nagu filmis, et klassiruumi uks paiskub valla ja lapsed jooksevad karjudes välja. Uskumatu, kui minna eestikeelsest keskkonnast sinna.

Nii et mina usun täiesti teemaalgatajat, et kui sõimerühmas on rohkem vene rahvusest lapsi, siis seal on meeleolu agressiivsem ja kindlasti on seal kärarikkam.

Aga sinu näide on ideaalne tõestamaks just fakti, et füüsiline vägivald tuleneb kasvatuses, mitte rahvusest. Kui keegi koolimajas koridori peal korda ei hoia, õpetajad välja ei tee, siis käituvadki lapsed nii nagu tahavad. Sina aga kutsusid oma klassis õpilased korrale – miks ei tõstnud teemat siis õpetajate koosolekul?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie poiss käis erahoius. alustas 1,5-aastasena. Rühmas oli 8 last, kõik eestikeelsed, vanus kuni 3,5. Harva, kui kõik kohal olid, mõnikord 5, mõnikord vaid 3. Mingit löömist polnud, väiksemad rääkida ei osanud, ta ise ka algul rääkis väga vähe. Õhkkond oli igati tore ja sõbralik, õpetajad väga lahked.
Ja ka tema protestis ikka korralikult, harva, kui tahtis hoidu minna. Vahel nuttis, mõnikord ka röökis.
Praegu on 3 täis, käib kakskeelses rühmas teist kuud, vene keelest sõnagi aru ei saa, aga mängib vene lastega hästi. Kallistab, kui kojuminek, hommikuti läheb rõõmuga.
Õppetöö algab tal vene keeles, vene lastel eesti keeles, lasteaed sai just sellepärast valitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

rühmas oli poiss, kes veel eesti keeld ei osanud. ja kasvataja pani täiega julma, ütles lihtsalt “mina temaga vene keeles rääkima ei hakka”. et ehk laps pidi ise hakkama saama võõras keelekeskkonnas – poiss muutus muidugi aastaga üliagressiivseks ja lõpuks lahkus lasteaiast.
ja siis me räägime, et lapsed on julmad – lapsed lihtsalt õpivad väga hästi täiskavanute pealt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

rühmas oli poiss, kes veel eesti keeld ei osanud. ja kasvataja pani täiega julma, ütles lihtsalt “mina temaga vene keeles rääkima ei hakka”. et ehk laps pidi ise hakkama saama võõras keelekeskkonnas – poiss muutus muidugi aastaga üliagressiivseks ja lõpuks lahkus lasteaiast.

ja siis me räägime, et lapsed on julmad – lapsed lihtsalt õpivad väga hästi täiskavanute pealt.

Aga, miks peaks eesti lasteaias õpetaja rääkima vene keeles? Paljud tänapäeva õpetajad isegi ei oska seda ja ausalt mina leian ka, et eetsi lasteaed, siis ka eesti keel, see on ikka vanemate viga, mitte õpetaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestlased panevad ka oma umbkeelsed lapsed välismaal lasteaeda, mõne aja pärast räägivad kõik kohalikus keeles. Ei ole sellepärast ükski kasvataja veel eesti keelt pidanud ära õppima.

Siinmail pigem on kardetavasti see mure, et kasvatajad lähevad venekeelele üle ning vaene eesti laps eesti rühmas on üsna nukras seisus.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Väikelaps Eestikeelses lasteaias sõimerühmas enamus vene lapsed