Esileht Kodunurk Eestis on kallis toit?

Näitan 8 postitust - vahemik 91 kuni 98 (kokku 98 )

Teema: Eestis on kallis toit?

Postitas:

õhk vähe puhtamaks

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 14.01 10:59; 14.01 14:48; 14.01 15:29; 14.01 17:01; 14.01 17:03; 14.01 17:58; 14.01 22:16; 15.01 13:14; 21.01 12:33; 21.01 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.coop.ee/pere-ostukorv coopis oli toidukorv 61.-, Selveris 83.-, mujal 70-74.-. Kus kellelegi miks meeldib käia, no mis see siia puutub?

Nõus, peaks ikka objektiivselt vaatama mis pood odavam on ja mingid arvamused paigaldamisest/teenindusest/keskkonnast või muust eemale jätma.

Uurisin seda võrdlemist. Selver on meeletult kallis puu- ja juurviljade osakonnas. Kõik hinnad kallimad, kartul lausa 40%. Coop võidab maximast kodumaiste lihatoodete hindade pärast. Kui ainult puu- ja juurvilja nt vaadata, võidab maxima (kuna banaanid olid pakkumisel, muidu umbes sama prisma/rimi/coopiga)

P. S. Šokolaad ja mähkmed on ka võrdluses olemas ????

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.01 20:56; 14.01 21:58; 14.01 22:26; 15.01 00:07; 15.01 00:25; 15.01 08:41; 15.01 10:48; 15.01 11:09; 20.01 20:28; 20.01 21:55; 20.01 22:21; 21.01 17:25; 26.01 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õhk vähe puhtamaks

See on siis ikka tõsi, et vaimsete häirete sagedus on kõvasti suurenenud. Inimesed kukuvad vahutama ja lolli mängima juba täiesti tähtsusetutes teemades. Nagu lasteaed, loodan, et oled enda üle uhke.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 22:54; 18.01 23:25; 20.01 20:41; 21.01 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige värskem uuring, kuigi coopi enda tehtud ???? aga vähemalt on seal võrreldud kindlaid tooteid:

https://www.coop.ee/pere-ostukorv coopis oli toidukorv 61.-, Selveris 83.-, mujal 70-74.-. Kus kellelegi miks meeldib käia, no mis see siia puutub?

Ma sügavalt kahtlen selle uuringu usaldusväärsuses.
Näiteks on võrreldud Tere võid, mis Coopis on soodushinnaga 7,45 (kg), Selveris tavahinnaga 9,95 (mis muidu on ka Coopis tavahinnaks).
Samas nt Farmi Koorevõi on mõlemas poes olemas tavahinnaga, Selveris hinnaga 8,60, ja Coopis 9,67. Miks mitte seda võid võrrelda?
Ainuüksi selline või hinnaga manipuleerimine noodustab 7,47% uuringu tulemusena saadud toidukorvide hinnaerinevusest nende kahe poe vahel.

Pea samasugune teema ka uuringu stoodud juustuga. selleks, et tarbida uuringus toodud nädalast kogust (400g), tuleb 350 g kaaluvat juustu osta 2 pakki, Coopi kilohind 5,69, kahe paki peale kulub seega 3,98 eurot Selveris on seesama Hiirte juust 500 g pakendis, kilohinnaga 5,58, ning nädalaseks portsuks piisab ühest pakist.

P.S ka Selveril on või sooduspakkumised, kilohinnaga 6,33 ja 7,45.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 09:43; 15.01 12:52; 22.01 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks ei pane mind ükski vägi Prismas käima või Rimist liha ostma. Mingi vaidlus sel teemal oleks täiesti mõttetu.

Ma muidu kirjutaks teosele alla, aga hormoonidevaba kanaliha pärast tuleb ikka Rimisse minna. No ja nende ökotooted ja sari on hea. Ja Caesari salat, ja suurim ja parim valik köögivilju (kuigi hind, tjah), ja… (on ka kõige lähemal ja lihtsam minna).

https://ec.europa.eu/eurostat/news/themes-in-the-spotlight/household-expenditure-2018

Sama asja tahtsin tegelikult ise ka üles otsida, aga keegi kiirem on juba ette jõudnud. Ehk siis tähtis pole mitte konkreetne hinnasilt, vaid kui suure osa oma sissetulekust tuleb kulutada toidule. Ja seal on Eesti Euroopa riikide seas päris tipus., UK kõige all. Mõistan hästi, kui poeg, kes eal elab ja meil külas käib, siis pärast poeskäiku toriseb, et kõik asjad on poole kallimad, samas kiidab, et sellist valikut sinke, vortse, aga ka juuste ja jogurteid neil ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.coop.ee/pere-ostukorv coopis oli toidukorv 61.-, Selveris 83.-, mujal 70-74.-. Kus kellelegi miks meeldib käia, no mis see siia puutub?

Nõus, peaks ikka objektiivselt vaatama mis pood odavam on ja mingid arvamused paigaldamisest/teenindusest/keskkonnast või muust eemale jätma.

Uurisin seda võrdlemist. Selver on meeletult kallis puu- ja juurviljade osakonnas. Kõik hinnad kallimad, kartul lausa 40%. Coop võidab maximast kodumaiste lihatoodete hindade pärast. Kui ainult puu- ja juurvilja nt vaadata, võidab maxima (kuna banaanid olid pakkumisel, muidu umbes sama prisma/rimi/coopiga)

P. S. Šokolaad ja mähkmed on ka võrdluses olemas ????

Minu arust on jutt sellest, et inimene peaks siiski suutma OMA PEAGA mõelda, mitte uskuma mingisuguseid konkreetse poe tellitud uuringut. Loomulikult on sellised uuringud, kus üks pood ise on uuringu teinud (või selle tellinud), tehtud kallutatult. Ilmselgelt valib pood võrdlusse tooted, kus on hinnavahe selgelt nende kasuks.

Konkreetselt Coopi uuringust ei saa ma aru, mis mõte on toiduaine nädala koguse välja toomisel? Kõige lihtsam ja arusaadavam on võrrelda kilo/liitri hinda, mitte öelda, et inimene sööb nädalas 0.84 kg peakapsast. See on segadust tekitav ja ebaülevaatlik. Kes üldse arvutas välja, et inimene sööb nädalas 4 kilo kartulit ja joob 5.04 liitrit piima? Täiesti jabur ja arusaamatu! Mina näiteks ei söö vahepeal kapsast mitu nädalat. Ja piima jõin vist üldse viimati mitu aastat tagasi.

Coopis võib ju Farmi hapukoor olla teiste poodidega võrreldes odavam. Sellegipoolest, hapukoor, mis on sellest Farmi hapukoorest veel odavam, on Selveris Alma hapukoor. Nii et inimene, kelle jaoks pole vahet, kas sööb Farmi või Alma hapukoort, kuid on tähtis, et hind oleks kõige odavam, saab kõige odavama hapukoore siiski Selverist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust rõve pood, eriti ka veel selle pärast et comarketi mitmekesisuse on eestis ära kaotanud, peale selle et on kallis pood. Mitte midagi ei ole comarketi sortimendist säilitatud, kahju.

Mina olin ka vanasti Comarketi klient. Mis tooted ära kadunud on? Mis asjad Comarketis olid, aga Selveris ei ole?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 09:26; 26.01 06:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.coop.ee/pere-ostukorv coopis oli toidukorv 61.-, Selveris 83.-, mujal 70-74.-. Kus kellelegi miks meeldib käia, no mis see siia puutub?

Nõus, peaks ikka objektiivselt vaatama mis pood odavam on ja mingid arvamused paigaldamisest/teenindusest/keskkonnast või muust eemale jätma.

Uurisin seda võrdlemist. Selver on meeletult kallis puu- ja juurviljade osakonnas. Kõik hinnad kallimad, kartul lausa 40%. Coop võidab maximast kodumaiste lihatoodete hindade pärast. Kui ainult puu- ja juurvilja nt vaadata, võidab maxima (kuna banaanid olid pakkumisel, muidu umbes sama prisma/rimi/coopiga)

P. S. Šokolaad ja mähkmed on ka võrdluses olemas ????

Minu arust on jutt sellest, et inimene peaks siiski suutma OMA PEAGA mõelda, mitte uskuma mingisuguseid konkreetse poe tellitud uuringut. Loomulikult on sellised uuringud, kus üks pood ise on uuringu teinud (või selle tellinud), tehtud kallutatult. Ilmselgelt valib pood võrdlusse tooted, kus on hinnavahe selgelt nende kasuks.

Konkreetselt Coopi uuringust ei saa ma aru, mis mõte on toiduaine nädala koguse välja toomisel? Kõige lihtsam ja arusaadavam on võrrelda kilo/liitri hinda, mitte öelda, et inimene sööb nädalas 0.84 kg peakapsast. See on segadust tekitav ja ebaülevaatlik. Kes üldse arvutas välja, et inimene sööb nädalas 4 kilo kartulit ja joob 5.04 liitrit piima? Täiesti jabur ja arusaamatu! Mina näiteks ei söö vahepeal kapsast mitu nädalat. Ja piima jõin vist üldse viimati mitu aastat tagasi.

Coopis võib ju Farmi hapukoor olla teiste poodidega võrreldes odavam. Sellegipoolest, hapukoor, mis on sellest Farmi hapukoorest veel odavam, on Selveris Alma hapukoor. Nii et inimene, kelle jaoks pole vahet, kas sööb Farmi või Alma hapukoort, kuid on tähtis, et hind oleks kõige odavam, saab kõige odavama hapukoore siiski Selverist.

No kuule, ma räägin siin meelega puu ja juurviljast, kus tootemarke ei ole ja ikka räägid sina farmist ja almast. Jah see et coop võidab võib olla mõjutatud aga sellepärast tõin mina välja puu ja juurvilja võrdluse. See et selles tooregrupis coop ei võida on ehk objektiivsem. Ometigi mis siis on vale odavama õuna või kartuli võrdlemisel?

Oma peaga mõtlemist siin nüüd küll ei ole.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.01 20:56; 14.01 21:58; 14.01 22:26; 15.01 00:07; 15.01 00:25; 15.01 08:41; 15.01 10:48; 15.01 11:09; 20.01 20:28; 20.01 21:55; 20.01 22:21; 21.01 17:25; 26.01 09:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 91 kuni 98 (kokku 98 )


Esileht Kodunurk Eestis on kallis toit?