Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eestis on vaikiv ajastu tagasi? Põllu ääres sünnitamisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 133 )

Teema: Eestis on vaikiv ajastu tagasi? Põllu ääres sünnitamisest

Postitas:
Kägu

Jutt tuleb sellest, et kiirabis sündis laps, sest kohale ei jõutud. Me oleme nõus, et kiirabitöötaja ei peaks patsiendist pilti tegema, kuid me ei saa nõus olla, et selle eest lastakse töötaja lahti. Foto avaldamine tegi nii murelikuks kui rõõmsaks, nii tore, et ema ja lapsega on kõik korras, aga suur mure ka kiirabitöötajatele, et kas põllu veerel sünnitamine ongi aastal 2018 normaalne?
Tegemist on erandliku ja Eestis palju vastukaja saanud poliitilisele otsusele. Valga ja Põlva arstid hoiatasid, et nii hakkab juhtuma, et lapsed sünnivad tee ääres.
Kui ma oleks pidanud oma kaksikud põllu ääres sünnitama, siis nemad ei oleks võib-olla elama jäänud, sama oleks juhtunud minu sõbranna tütrega, keda tuli pikalt elustada peale sündi. Kusagile põllu servale ei oleks eales eriarst kiirabiga jõudnud.
Mis saab talvel? Hetkel on suvel temperatuurid 15-20 ringis, aga mida siis teha, kui kiirabi peab peatuma ja väljas on 15-20 külmakraadi. Auto soojendab kindlasti seest, aga kui on autos ei ole võimalik sünnitada ja patsient tuleb autost välja tõsta? Mis sellisel juhul saab?

Vaikiva ajastu teemal mõtlen ma seda, et nüüd sulgeme nende inimeste suud, kes tegelikult teevad töö ära, mida Janek Mäggi ja teised poliitikud jätsid tegemata.

Mis edasi saab? Sulgeme inimeste suud ja kannatame edasi? Kui nüüd haiglate sulgemise tõttu mõni sünnitaja või arst sureb, siis sulgeme ka nende suud?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hüsteerik. Keegi pole kellegi suud sulgenud. Arst ega õde ei tohi teha pilti lahedast maksast, naljaka väärarenguga varvastest ega veidras kohas sünnitanud emast. Elementaarne.
Kui tahtsid teema teha väiksemate sünnitusmajade likvideerimisest, siis on see teine asi. Siis nii kirjutagi. Aga suude sulgemise jutt on puhas hüsteeria.
Ja kirjavead võiks ära parandada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõik on õige, ka mina ei poolda väikeste haiglate ja osakondade sulgemist. Aga on ju meil alati olnud piirkondi, kus ilma sulgemisteta on sünnitusosakond 50-70 km kaugusel. Või enamgi. Ka minu neljas laps pidi peaaegu autos sündima, kui oleks 10 minutit pikem tee olnud. 50 km haiglani.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valgas on ju sünnitusmaja juba aastaid juulis suletud olnud, niiet see beebi oleks sündinud kiirabis ka siis, kui sünnitusmaja oleks lihsalt tavapäraselt ajutiselt suletud. Ka Tallinnas sünnib igal aastal kiirabis imikuid. http://kroonika.delfi.ee/news/inimesed/foto-nunnuhoiatus-tallinna-kiirabi-autos-sundis-beebi?id=78840682
Igas maakonnas pole lihtsalt võimalik sünnitusmajasid lahti hoida. Pole tööjõudu ja vajalikku aparatuuri.
Ja enamus naisi ei sünnita alla tunni. Ka suurtes keskustes võib tipptunnil haiglasse jõudmine võtta tunni. Ja kui on väga kiire sünnitus, siis on paratamatu, et see võib juhtuda kiirabiautos.
Igal juhul on ju parem sünnitada korralikus kliinikus, kus on vajalikud seadmed ja pädevate arstide. Ja kui midagi on halvasti, siis viiakse igal juhul ju ema/imik otsejoones suuremasse haiglasse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see pilt tehti vastu tahtmist või? Kas see ema on mingi sõjaline objekt, et isegi enda nõusolekul ei tohi pildistada?
Täiesti lolliks minnakse selle poliitkorrektsusega, isegi ma ise ei tohi enam enda eest otsustada!
Ema naerab pildil ja on õnnelik, ilmselgelt teadvusel ja nõus pildi avaldamisega.
Haige maailm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nüüd on iga selline kiire sünnitus meediasündmus, millega kaua poliitikuid peksta. Mina isiklikult tean lausa kahte naist, kes on nii kiiresti sünnitanud, et haiglasse ei jõudnud. Seda Tallinnas. Üks neist sünnitas samuti autos, nagu ses uudiseski. Teine sünitas kodus, ei jõudnud autossegi. Vahel lihtsalt juhtub, et sünnitus on väga kiire. Ka see, et Valgast Tartu ei jõua, on ju ebanormaalselt kiire. Võimalik, et ta poleks ka Valga sünnitusmajja jõudnud. Kui sünnitusmaja on kodule lähemal, ei hakka ju esimese valu peale paanililset tormama, kui kaugele minna pole. Ja kui siis sünnitustegevus ülikiiresti peale hakkab, nagu sel naisel juhtus (istus ta ju algul autorooligi ise, seega alul polnud aru saada, et ülikiireks läheb), siis ei pruugi enam kohalikku sünnitushaiglassegi jõuda.

Üks näide Tallinnas autos sünnitamisest:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/naine-sunnitas-autos-tubli-ja-terve-poja?id=18732181

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas see pilt tehti vastu tahtmist või? Kas see ema on mingi sõjaline objekt, et isegi enda nõusolekul ei tohi pildistada?

Täiesti lolliks minnakse selle poliitkorrektsusega, isegi ma ise ei tohi enam enda eest otsustada!

Ema naerab pildil ja on õnnelik, ilmselgelt teadvusel ja nõus pildi avaldamisega.

Haige maailm.

Kuidas sa naeratusest järeldad, et ta oli nõus ka FB-s jagamisega?

0
0
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Hüsteerik. Keegi pole kellegi suud sulgenud. Arst ega õde ei tohi teha pilti lahedast maksast, naljaka väärarenguga varvastest ega veidras kohas sünnitanud emast. Elementaarne.

Kui tahtsid teema teha väiksemate sünnitusmajade likvideerimisest, siis on see teine asi. Siis nii kirjutagi. Aga suude sulgemise jutt on puhas hüsteeria.

Oled hüsteeriline vigade kinnimätsija?
Kui kiirabiarst saab selle eest sule sappa, siis on tegemist sotsiaalministeeriumi möödapanekuga ja puhta pr rumalusega. Kiirabi juhtiv inimene võiks kiita, et kiirabi sai head mainet juurde ja muutus inimlikumaks, selle eest hoopis hurjutatakse. Selline töötajate “motiveerimine” on tõesti kiviajast pärit. Kui patsient andis nõusoleku pildistamiseks FB postitamiseks, siis on kõige suuremad hüsteerik kiirabi juhtiv töötaja, kes on ilmselgelt kellegi käpa all käsku täitmas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust see info pärineb, et kiirabiarst sule sappa sai?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu on küll suur kisa sellest väikehaiglate sulgemisest. Aga mina mäletan samasuurt kisa kodusünnituse ümber. Vahepeal tundus, et kõik naised tahavad hoopis kodus sünnitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Alustuseks võiksid oma vead ära parandada…
Sinu kirjutise võib eluvõõraks lugeda, sest sa ei tea, kuidas seaduslikult need asjad käivad. Ema andis nõusoleku foto tegemiseks ja kui töötaja lepingus ei ole kirjas, et fotosid ei või teha, siis jääb haiglale tühjad pihud, vallandamine on ebaseaduslik.
Kõige halvem olukord tekib hoopis kiirabis, kus avalikult kolleegi ähvardades ei aidata kuidagi kaasa olukorra parandamisele. Autoritaarne juhtimine on ehk võimalik Venemaal ja Põhja-Koeras, aga mitte meie ühiskonnas. Sellega kaugele ei jõua.

Kui teha küsitlus sellise olukorra kohta, siis võib kindel olla, et üks erakond saab sellest loost järjekordse languse, sest viimase küsitluse järgi mõistis ligi 80% eestlastest hukka sünnitusosakondade sulgemise.
Kuna valimised ei ole kaugel, siis on arusaadav hüsteerika poliitikute hulgas, vaja jälle varjata rumaluste tegemist.

Ähvardamistega ja suude sulgemise prooviga tehti viga vea otsa, kuid Lõuna-Eesti naiste olukorda ei paranda see kuidagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mõista.
Loen Õhtulehe pildi alt välja, et isa ise tegi kogu seltskonnast pilti.
Mis kiirabitöötaja vallandamine? Mille eest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei mõista.

Loen Õhtulehe pildi alt välja, et isa ise tegi kogu seltskonnast pilti.

Mis kiirabitöötaja vallandamine? Mille eest?

Loogiline ju. isa tegi pildi. kiirabitöötaja palus selle ka endale saata. ja riputas üles. ilmselt oma kinnise fb seinale. kust keegi selle edasi lekitas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma õigesti mäletan, siis Mikko Fritze üks lastest sündis keset Tallinnat autos. Hiljem panid nad sellesse kohta mingi tahvlikese infoga. Siis oli ju suur uudis sellest lapsest, kes sündis Viru ringil.
Selliseid asju juhtub ja enamasti polegi haigla kuigi kaugel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on juba teada,et isa tegi pilti, aga ma ei usu pekstes ka, et tänapäeval jagavad kiirabitöötajad oma patsientidest lihtsalt lampi pilte sotsiaalmeedias.

Hammas verel, jah? Tahaks kedagi SÜÜDISTADA?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ükski med töötaja ise ei otsusta, kas ta paneb patsientidest pilte üles, nõusolek või mitte nõusolek. Vastutab juriidiline isik ehk kiirabibrigaadi pidaja. See peaks iga medtöötaja peakolus olema.
Ehk ta on tööandja usaldust petnud. Jumal teab, mis ta veel rääkinud või postitanud on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kiirabiarst saab selle eest sule sappa, siis on tegemist sotsiaalministeeriumi möödapanekuga ja puhta pr rumalusega.

Justnimelt KUI. Ta pole saanud ei sulge ega muud omale sappa. Seepärast oledki hüsteerik, et sa Delfi tüüpilise küsimärgiga provokatsioonipealkirja pealt aretad teema, kuidas see sündmus juba toimuski.

0
0
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Kust see info pärineb, et kiirabiarst sule sappa sai?

Tänu ja tunnustuse kõrval saab Facebooki postituse teinud kiirabitöötaja otseselt tööandjalt noomida. Tartu kiirabi juhataja Ago Kõrgvee kinnitas Delfile, et pole välistatud, et see töötaja jääb isegi ametist ilma. “Võtan seletuskirja,” rõhutas ta ja ütles, et mingi karistus kindlasti järgneb.

Kõrgvee peaks peeglisse vaatama, sest sellise juhi all jooksevad töötajad ise laiali, kui endal on töötajate hulgas elementaarne kodutöö tegemata. Nüüd võiks jättagi asja seletuskirjaks, sest kui ta vallandab töötaja, siis ta näitab, et tegemist on juhiga, kes ei tea juhtimisest teoorias ega praktikas midagi.
Õige oleks olnud kiita oma töötajad tubli töö puhul ja õnnitleda ema lapse sünni puhul. Foto teema oleks pidanud jätma kulisside taha ja ainult paari sõnaga meedias mainida ja kui oleks küsitud, siis oleks rääkinud, õnnelik emaks saanud patsient ise soovis pildistamist ja kõik olid rõõmsad, et raske olukord õnnelikult lõppes.
See foto õhkas õnne ja rõõmu, miks seda siis rikkuda?
Seletuskirja oleks pidanud siis võtma, kui ema oleks pildistamise vastu olnud, aga ilmselgelt ei olnud. Muu töö oleks pidanud tegema ära kohapeal töökohas, rääkima oma töötajaga, et kuidas sellistes olukordades käituma. Samuti oleks pidanud kiirabi juht maine parandamiseks hoopis sotsiaalministeeriumisse kirja saatma, kuidas edasi toimida sel teemal. Politsei tegeleb pidevalt maine parandamisega, miks kiirabi seda ei võiks teha? Rahvas peaks saama usaldada ameteid, mis peetakse maksurahaga üleval.
Midagi sellist oleks pidanud avaldama, mitte kohe lauaga kõigile lajatama.
Mida peaks sünnitanud ema tundma, kui nüüd töötaja, kes tema lapse ilmale aitas, lahti lastakse?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on juba teada,et isa tegi pilti, aga ma ei usu pekstes ka, et tänapäeval jagavad kiirabitöötajad oma patsientidest lihtsalt lampi pilte sotsiaalmeedias.

Kui isa tegi pilti ja jagas pilti, siis on tegu eksitusega. Kui isa tegi pilti kiirabitöötaja fotokasse või telefoni, ka sel juhul pole mitte kuidagi võimalik sellest järeldada, et ta soovis pildi jagamist sotsiaalmeedias.

Hammas verel, jah? Tahaks kedagi SÜÜDISTADA?

Veider sellist postitust lugeda selle leeri sulest, kes siin teemas tegelikult ise hoopis süüdistav pool on. SINA ju süüdistad ometi riiki, jumalat, Mäggit ja Kõrgveed seitsmes surmapatus, kuigi kedagi pole tegelikult lahti lastud, on võetud seletuskiri (mis on absoluutselt loogiline tagajärg, kui med-töötaja rikub eeskirju).
Mina ei süüdista kedagi, soovin lihtsalt hüsteeriat talitseda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kiirabiarst saab selle eest sule sappa, siis on tegemist sotsiaalministeeriumi möödapanekuga ja puhta pr rumalusega.

Justnimelt KUI. Ta pole saanud ei sulge ega muud omale sappa. Seepärast oledki hüsteerik, et sa Delfi tüüpilise küsimärgiga provokatsioonipealkirja pealt aretad teema, kuidas see sündmus juba toimuski.

Ma ei lugenud Delfit, vaid Postimeest, kus on selge sõnaga kirjas, et kiirabi juht teatas, et «Ma veel tõsiselt mõtlen, kas ta üldse tööle jääb”.

Rahune nüüd maha, sa ise kütad siin hüsteeriat üles. Oled sotsiaalministeeriumist ja püüad oma probleeme kinni mätsida?

Kui isa tegi foto ja kiirabiarst jagas seda postitust, siis jääb kõigist ette tormanud kiirabi juht eriti rumalasse olukorda.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hüsteerik. Keegi pole kellegi suud sulgenud. Arst ega õde ei tohi teha pilti lahedast maksast, naljaka väärarenguga varvastest ega veidras kohas sünnitanud emast. Elementaarne

Kui tahtsid teema teha väiksemate sünnitusmajade likvideerimisest, siis on see teine asi. Siis nii kirjutagi. Aga suuude sulgemise jutt on puhas hüsteeria.

Ja kirjavead võiksi ära parandada.

Alustuseks võiksid oma vead ära parandada…

Lahe, vaadake kõik, kuidas inimene on minu postitusse ise vigu lisanud selleks, et saaks mulle nähvata “paranda ise oma vead ära”. Tegin boldiks kohad, kust on kirjavahemärke kustutatud, tähti lisatud ja eemaldatud. Võrrelge algse postitusega ning 19:42 ttriinu poolt tsiteerituga 😀 :D. Ja sihukeste petistega tuleb asju ajada? Tobe ja hale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui isa tegi pilti ja jagas pilti, siis on tegu eksitusega. Kui isa tegi pilti kiirabitöötaja fotokasse või telefoni, ka sel juhul pole mitte kuidagi võimalik sellest järeldada, et ta soovis pildi jagamist sotsiaalmeedias.

No ma usun, et isa ja ema mõlemad on kõnevõimelised. Polegi vaja oletada ja järeldada, kas nad olid sotsiaalmeediasse postitamisega nõus. Seda saab neilt otse küsida. Kui nad nõus olid, siis mingit katastroofi küll selles postituses ei näe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled sotsiaalministeeriumist ja püüad oma probleeme kinni mätsida?

Hais käib su postitustest üle pea, võltsija. Mis erakonnast oled? Loomulikult kahtlustad kõiki enda ümber selles, milles su argipäevane leib – susimises, mätsimises. Ei ole ma ei sotsiaal-, maaelu-, super- ega sidususe ministeeriumist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haige maailm.

Enne, kui see pilt sealt FB lehelt ära koristati, inimesed õnnitlesid ema (nimeliselt). Ema oleks võinud jätta reageerimata, aga vastas ja selgitas isegi sama foto juures, et laps sündis rooli taga, et ehk saab temast rallimees vms. Ühesõnaga ei jäänud põrmugi seda muljet, et emale see foto jagamine vastukarva oli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on kahju, et töötaja lastakse seetõttu lahti, et ta mõne juhi arvates ta valesti käitus. Vaikiv ajastu tuleb sovjetiajast, kus kõik pidid kõigega nõus olema ja edasi teenima, vaikima ja kannatama.

Kui mõnel inimesel ei ole empaatiavõimet ja arvab, et asjad peaksidki nii kiirabi käima, siis las siis olla, ju mõnele inimesele meeldib, et hea töötaja vallandatakse ja peaasi, et saaks kätte maksta, mis sest, et tulemus oli suurepärane. Kahjuks lastakse ta lahti valel põhjusel ja me ei peaks mööda vaatama, et heategu nii tasutakse. Kus jääb inimeste tunnustamine?

Kui töötaja saab ainult FB-s oma tublile tööle tunnustust, siis selles asutuses on asjad üsna mädad. Soovitaksin empaatiavõime arendamiseks vaadata Roaldi saadet kiirabi tööst, palju mõtlemisainet pakkuv.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1- vaikiv ajastu tähendab kaitseseseisukorra väljakuulutamist
2 – probleem on andmekaitseseaduses, mis ei luba med.töötajatel patsientide kohta andmeid avaldada.
Tehke endale asjad selgeks ja siis tulge seletama. Kiireid sünnitajaid on alati olnud ja seega ei ole selles juhtumis midagi erakordset. Inimestel on uus foobia – igat asja käsitletakse millegi varjamisena, kinnimätsimisena jne. Tehke endale fooliumist müts – hakkab kergem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul on kahju, et töötaja lastakse seetõttu lahti, et ta mõne juhi arvates ta valesti käitus. Vaikiv ajastu tuleb sovjetiajast, kus kõik pidid kõigega nõus olema ja edasi teenima, vaikima ja kannatama.
Kui mõnel inimesel ei ole empaatiavõimet ja arvab, et asjad peaksidki nii kiirabi käima, siis las siis olla, ju mõnele inimesele meeldib, et hea töötaja vallandatakse ja peaasi, et saaks kätte maksta, mis sest, et tulemus oli suurepärane. Kahjuks lastakse ta lahti valel põhjusel ja me ei peaks mööda vaatama, et heategu nii tasutakse. Kus jääb inimeste tunnustamine?
Kui töötaja saab ainult FB-s oma tublile tööle tunnustust, siis selles asutuses on asjad üsna mädad. Soovitaksin empaatiavõime arendamiseks vaadata Roaldi saadet kiirabi tööst, palju mõtlemisainet pakkuv.

Inimesed, rääkige lahti laskmisest siis, kui keegi on lahti lastud. Kiirabijuhi emotsionaalne purse “ma ei tea, kas ta tööle jääb” ei ole mingi asi, millest järeldada tegelikku lahti laskmist. Kiirabijuht on pettunud oma töötajas, kes ei täitnud elementaarset reeglit. Ei lase ta teda seepärast lahti, kuid vihane on küll. Kui töötaja siiski lahti lastakse, siis on pigem põhjuseks ettevõtet halvustav tekst (kui pildiga midagi sellist kaasnes – mina ei tea, kas kaasnes). Üheski ettevõttes ei taluta töötajat, kes ettevõtte mainet kahjustab – ja miks peakski.

Ja samamoodi laseks iga juht lahti sihukese võltsija kui sina. Kas sa nüüd ehk kommenteeriksid, miks sa minu postitust moonutasid, mitte ei libiseks vaikselt küsimust ignoreerides edasi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

2 – probleem on andmekaitseseaduses, mis ei luba med.töötajatel patsientide kohta andmeid avaldada.

Kas isegi siis mitte, kui patsient ise seda soovib, ise nõus on? ehk siis seadus otsustab minu eest, mida ma enda andmetega teha luban ja mida mitte?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas isegi siis mitte, kui patsient ise seda soovib, ise nõus on? ehk siis seadus otsustab minu eest, mida ma enda andmetega teha luban ja mida mitte?

Ei, seadus ei otsusta sinu eest, mida sina tohid ja mida mitte – seadus otsustab, mida tohib ametiisik, sealhulgas medtöötaja, ja mida mitte. Sina avalda oma pilte kiirabi taustal palju tahad. Kiirabitöötaja ei avalda patsiendi pilte kiirabi taustal ka mitte siis, kui patsient talle loa andis. Suuline luba pole pealegi üldse mingi tõsine luba, luba peab olema taasesitatav. Jah, mõneti paranoiline olukord, aga kui seadus on selline, siis nii on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimesed, rääkige lahti laskmisest siis, kui keegi on lahti lastud. Kiirabijuhi emotsionaalne purse “ma ei tea, kas ta tööle jääb” ei ole mingi asi, millest järeldada tegelikku lahti laskmist. Kiirabijuht on pettunud oma töötajas, kes ei täitnud elementaarset reeglit. Ei lase ta teda seepärast lahti, kuid vihane on küll. Kui töötaja siiski lahti lastakse, siis on pigem põhjuseks ettevõtet halvustav tekst (kui pildiga midagi sellist kaasnes – mina ei tea, kas kaasnes). Üheski ettevõttes ei taluta töötajat, kes ettevõtte mainet kahjustab – ja miks peakski.

Ja samamoodi laseks iga juht lahti sihukese võltsija kui sina. Kas sa nüüd ehk kommenteeriksid, miks sa minu postitust moonutasid?

Sa ajad tõsiselt midagi segamini või mis tekstist sa räägid?

Perekooli reeglites on kirjas, et tuleb olla viisakas teiste postitajate suhtes, säilita viisakus ja püsi palun teemas.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 133 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eestis on vaikiv ajastu tagasi? Põllu ääres sünnitamisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.