Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eestis on vaikiv ajastu tagasi? Põllu ääres sünnitamisest

Näitan 13 postitust - vahemik 121 kuni 133 (kokku 133 )

Teema: Eestis on vaikiv ajastu tagasi? Põllu ääres sünnitamisest

Postitas:
Kägu

Maakonnahaiglatest töötavad arstid peaksid siis hakkama nagunii sõitma super-haiglastesse tööle, sest kõik pole ometi pensionärid. Sina rääkisid, et Tartust arstid ei hakka mujale tööle sõitma, küll aga peavad seda tegema erinevatest maakondadest arstid ja koonduma Tartusse? Kuhu kõik need arstid ja patsiendid siis sinu arvates paigutatakse, kui niigi on ruumipuudus?

No tegelikult räägin mina siiski hetkel algsest teemast, sellest, et Valgas sünnitushaigla kinni pandi. Viimane günekoloog läks pensionile. Ja Sinu arvates oleks imelihtne leida Tartust need günekoloogid, kes saaksid valgas käia. Tegemist on sünnitushaiglaga, seega peaks seal olema 24*7 keegi valves, kuigi sünnitatakse seal umbes pooltel päevadel aastas ainult.

Hetkel mina ei näe ohtu, et Valgas kõik muud osakonnad ka kinni pannakse. Aga kui tõesti peaks sinu ennustus täituma, siis ei näe ma tõesti vahet. Kui see kahe linna vahel pendeldamine on imelihtne, siis millepärast sa muretsed? Mina ei pea imelihtsaks, aga ma ei arva ka, et hetkel Valga haigla muid osakondi kinni panema hakataks. Seega on probleem ainult seda pidi, et kuidas Tartust Valka käima hakataks, kui seal sünnitushailga säilitataks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hetkel mina ei näe ohtu, et Valgas kõik muud osakonnad ka kinni pannakse. Aga kui tõesti peaks sinu ennustus täituma, siis ei näe ma tõesti vahet. Kui see kahe linna vahel pendeldamine on imelihtne, siis millepärast sa muretsed?

Probleemi nähaksegi alles siis, kui järjekorrad muutuvad super-haiglates pikkadeks. Kahe linna vahel pendeldamine pole probleem inimestele, kes saavad ise normaalselt liikuda, autoga sõita ja kel on mõistev ja vastutulelik tööandja. Mure on pigem vanurite ja neid hooldavate inimeste pärast, kelle elukorraldus muutuks väikese maakonnahaiglate sulgemisega päris palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
nyah nyah

Vaadake maakonnahaiglate arstide vastuvõtte, pooled varsti juba suurtest linnadest kohale tulnud arstid.

Üks asi on sõita 20-30 inimese pärast kohale, teine asi on sõita nii,et kedagi võib olla ei tulegi. Kui sünnitab kakssada naist, siis tõenäoliselt pool aastat pole ühtegi sünnitust. Kuidas te ise suhtuksite, kui käite tööl ja mitte midagi pole teha. Pool aega lihtsalt mölutate maha.

Gynekoloog nõustab noori naisi, jälgib rasedusi, ennetab või ravib suguhaigusi, tuvastab muutusi munasarjades või emakakaelas & teeb aborte. Ei ole temal aega niisama vahtida, kui ka keegi parasjagu synnitama ei hakka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Probleemi nähaksegi alles siis, kui järjekorrad muutuvad super-haiglates pikkadeks. Kahe linna vahel pendeldamine pole probleem inimestele, kes saavad ise normaalselt liikuda, autoga sõita ja kel on mõistev ja vastutulelik tööandja. Mure on pigem vanurite ja neid hooldavate inimeste pärast, kelle elukorraldus muutuks väikese maakonnahaiglate sulgemisega päris palju.

No kõigepealt peab su ennustus täide minema. Mina ei usu, et sünnitusosakonna sulgemine kõige muu sulgemist tähendab.

PS. Oled sa ise Valgast? Kas käid sealsete arstide juures? Mina tean valgakaid, kes niikuinii käivad Tartus. Sest Valga arstidega ei ole rahul.
ja ise ma elan kohas, kus tuleb ka eriarstide juurde sõita, ei ole mu kodus arsti. Lisasks vean pensionäridest lähisugulasi Rakverest ja Tapat vajadusel Tallinna arsti juurde. Mis teha, nii see on. Ma ei arva, et Valgakad kuidagi kehvemas olukorras oleksid, kui mina ja mu sugulased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No kõigepealt peab su ennustus täide minema. Mina ei usu, et sünnitusosakonna sulgemine kõige muu sulgemist tähendab.
PS. Oled sa ise Valgast? Kas käid sealsete arstide juures? Mina tean valgakaid, kes niikuinii käivad Tartus. Sest Valga arstidega ei ole rahul.

Kohe ei muutugi midagi, selliseid samme tehakse alati aeglaselt ja vaikselt. Kui eesmärgiks on super-haiglate loomine, siis on patsiente vaja üle Eesti.
Mõned tuttavad on Valgast ja arvamus sealsest arstiabist sõltub inimesest. Paljud saavad ikka kohapeal abi, kuid alati leitud neidki, kelle jaoks on teenus kvaliteetne ainult Tartus. Keerulisemate juhtumite puhul suunatakse nagunii suuremasse haiglasse, kuid kui väiksematest maakondadest peaks kaduma näiteks emo, sünnitusosakonnad jms, siis pole see elanike suhtes õiglane.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arst, kes töötab mitmes kohas,ei saa teha teise töökoha asju. Nt. Töötad Tartus ja Valgas valves olles teed Tartu paberitööd. Erinevad süsteemid jne.
Kui oled valves,siis teed ju ainult valvetööd. Mitte nii, et ravid kõiki Valga naisi jne. Valves olles ravid haiglas olevaid patsiente ja ootab, kui sünnitaja tuleb.
Seda teevad ka ämmaemandad.
Kujutate ette, et arstil vastuvõtt ja siis tuleb sünnitus ja kõik ambulatoorsed patsiendid saadetakse minema või ootad tunde.
Mitmes kohas töötamine tekitab ka arstidel jt.läbipõlemist.
Hommikul töötab Tartus, õhtul Valka valvesse, järgmine hommik Tartu tööle jne.
Mõned töötavad nii,et on üksikud vabad päevad kuus. Mis kavliteedist me räägime.
Kusjuures nii teevad peamiselt vanemad arstid. Noored pole nõus nii töötama ja seetõttu kukub see süsteem varem või hiljem kokku.
Aina rohkem räägitakse kodus töötamisest, vaba aja hindamisest.
Ka meditsiinis töötavad inimesed soovivad elust midagi muud peale töö. Hetkel on kogu süsteem rajatud altruismile, aga seda ei jätku igavesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hommikul töötab Tartus, õhtul Valka valvesse, järgmine hommik Tartu tööle jne. Mõned töötavad nii,et on üksikud vabad päevad kuus. Mis kavliteedist me räägime.

Kuidas super-haiglates saab olla kvaliteet hea, kui juba praegu kurdavad patsiendid pikkade järjekordade, ruumipuuduse, vähese pühendatud aja, täis pargitud parklate jne pärast?
Riik ei ole äriühing ja teatud avalikud teenused nt tervishoid, sotsiaalsfäär jne, pole kunagi kasumlikud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas super-haiglates saab olla kvaliteet hea, kui juba praegu kurdavad patsiendid pikkade järjekordade, ruumipuuduse, vähese pühendatud aja, täis pargitud parklate jne pärast?
Riik ei ole äriühing ja teatud avalikud teenused nt tervishoid, sotsiaalsfäär jne, pole kunagi kasumlikud.

Jah? Ja see, et arstid sõidavad mitme linna vahel tekitab kuidagi arstide tööaega juurde või? Kui arstil ikka iga nädal 5 tundi läheb sõidule (kaks korda valga tartu vahet käia), siis jääb normtööaega järgi 35 tundi nädalas 40 tunni asemel.

Reaalselt on muidugi järjekorrad just haigekassast saadav raha taga. On mingi hulk patsiendi jaoks visiite, mida haigekassa kinni maksta suudab ja nende järgi ollaksegi järjekorras. Väikehaiglate ülalpidamine on kallis lõbu. Raha jääb muudeks asjadeks vähem, kui kahjumlikult mingit väikest sünnitsosakonda 24*7 töös hoida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reaalselt on muidugi järjekorrad just haigekassast saadav raha taga. On mingi hulk patsiendi jaoks visiite, mida haigekassa kinni maksta suudab ja nende järgi ollaksegi järjekorras. Väikehaiglate ülalpidamine on kallis lõbu. Raha jääb muudeks asjadeks vähem, kui kahjumlikult mingit väikest sünnitsosakonda 24*7 töös hoida.[/quote]

See viimane küll hea poliitikute jutt. Huvitav kust kõik need arstid järsku võetakse, kes tööle hakkavad, kui raha juurde tuleb.
Jah,mõningate operatsioonide järjekord lüheneb, aga arstid ka olemasoleva raha tingimustes ülekoormatud. Samas noortele ei jätku kohti suurtes haiglates ning maale ei minda, parem juba välismaale minna või minna muule tööle.
See Kaja Kallase jutt, et toome välismaal töötavad arstid koju, on täielik jama.
Eestis on palk oluliselt väiksem, töötingimused kehvemad, töökoormus suurem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja see, et arstid sõidavad mitme linna vahel tekitab kuidagi arstide tööaega juurde või? Kui arstil ikka iga nädal 5 tundi läheb sõidule (kaks korda valga tartu vahet käia), siis jääb normtööaega järgi 35 tundi nädalas 40 tunni asemel.

Teises linnas tööl käimine pole ainult arstide puhul erand, vaid see ongi lõuna-eestlaste jaoks tavaline. Osadel on töö tõesti samas linnas, kus ise elavad, kuid paljud käivad teise linna või suisa teise Eesti otsa tööle, heal juhul korra nädalas, halvemal juhul 2-3 päeva või lausa iga päev. Töökohti saavad inimesed vähemalt valida, kuid suurem ja ebaõiglasem probleem tekib siis, kui maakonnakeskustest kaoavad ka avalikud teenused ja inimesed pannakse sundseisu. Kui arstiabi viiakse elanikest järjest kaugemale, siis toob see juurde probleeme ja lisakulusid. Kujuta ette, kui sinu või su lähisugulaste elukoha lähedalt likvideeritakse olulised avalikud teenused, nagu arstiabi ning lähim haigla jääb sinust 70-90 km kaugusele. Kas inimesed peavad oma kodukohast ära kolima, võtma laenu, et olla vajalikele teenustele lähemal? Mis hinnaga? Kas on õige karistada kodanikke nende elukoha tõttu, kuid sotsiaalmaksu nõutakse kõigilt samapalju? Riik peab kohtlema kõiki elanikke võrdselt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teises linnas tööl käimine pole ainult arstide puhul erand, vaid see ongi lõuna-eestlaste jaoks tavaline. Osadel on töö tõesti samas linnas, kus ise elavad, kuid paljud käivad teise linna või suisa teise Eesti otsa tööle, heal juhul korra nädalas, halvemal juhul 2-3 päeva või lausa iga päev.

See ei puuduta ainult Lõuna-Eestit. Ka Põhja-Eestis käiakse teises linna tööl. Aga saad aru, see on inimese oma valik. Kui ma elan näiteks Loksal ja käin igapäevaselt tööl Tallinnas, on see minu valik. Kui see valik ei sobi, siis ma pean otsima töö lähemal või kolima lähemale. Teine asi on see, kui ma olen endale valinud töökoha nt Tallinnas või Tartus. ja siis tööandja käsul pean hakkama käima kaks korda nädalas kuksil 70km kaugusel tööl. See on juba lisaaeg, mida ma ei ole ise valinud. Ja sellega ma ei pea leppima, kui see mulle ei sobi. Kui raske seda mõista on, ma ei saa aru? Keegi kolmas ei saa sunida või eeldada mul käima tööl kuskil kaugemal, kui mulle sobib. Või kui ma tõesti käin, peaks selline reisimine tõepoolest minema mu tööaja sisse, sest see on tööle kuluv aeg. St kui mul on tööpäev poole üheksast viieni (tööaja sees pool tundi lõunat), siis lähen hommikul poole üheksaks Tartusse oma töökohta, saan sealt tööauto, sõidan Valka, teen seal tööd kuni poole neljani ja olen kell 5 Tartus tagasi. Reaalselt tööle kulutatavat aega onsiis 8 tunni asemel umbes 5,5 tundi.
Ja see, kas ma Tartusse töökohta jõudmiseks olen eelnevalt kulutanud 5 min (elan töökoha kõrval) või 1.5 tundi (elan nt Türil) ei ole enam tööandja mure.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See viimane küll hea poliitikute jutt. Huvitav kust kõik need arstid järsku võetakse, kes tööle hakkavad, kui raha juurde tuleb.

Tasulistest vastuvõttudest oled midagi kuulnud? Arstid teevad tasulisi vastuvõtte, sest haigekassa ei rahasta kogu seda aega, mis nad vastuvõttudele kulutada saavad. Kui haigekassa rahastab rohkem, on tasulisi aegu vähem ja tasuta aegu rohkem.

Ja ma ei saa aru, kuhu sinu arvates need arstid kaovad, kui nt Põlva sünnitusosakond kaob? Jäävad töötuks või surevad maha? Ei jää, ei sure. Nad niikunii käisid Tartust Põlvas tööl. Lihtsalt loobuvad sellest sõidule kuuluvast ajast ja teevad ilma ringi reisimata oma tööd edasi. Kui haigekassa rahastab, siis patsiendi jaoks tasuta, kui ei rahasta, siis tasulisena.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei puuduta ainult Lõuna-Eestit. Ka Põhja-Eestis käiakse teises linna tööl. Aga saad aru, see on inimese oma valik. Kui ma elan näiteks Loksal ja käin igapäevaselt tööl Tallinnas, on see minu valik. Kui see valik ei sobi, siis ma pean otsima töö lähemal või kolima lähemale.

Ma ju kirjutasingi, et töökohti saavad inimesed vähemalt valida, kuid suurem ja ebaõiglasem probleem tekib siis, kui maakonnakeskustest kaovad ära ka avalikud teenused ja inimesed pannakse sundseisu. See tähendab, et kohapeal jääb vähemaks ka töökohti. Üks asi on valikuvabadus, kas kolida töö tõttu töökohale lähemale või sõita maha sadu kilomeetreid, teine asi on olukord, kus avalike teenuste kadumisega on inimesed sunnitud kolima linna. See, kuidas tervishoiuga seotud probleemid lahendatakse on riigi, poliitikute ülesanne, sest kõigilt tööealistelt elanikelt laekub sotsiaalmaks ühiskassasse ja riik peab elanikke kohtlema võrdselt. Piisab sellest, kui tõsisemate juhtumite puhul peab minema suuremasse haiglasse, kuid likvideerida olulisi osakondi, väikehaiglaid on väga vale samm.
Miks sa muretsed selle pärast, kuidas tööandjad oma töötajate, antud juhul arstide, tööd korraldavad ja neid motiveerivad? Riik ei ole äriühing, kelle eesmärgiks on kasum. Jutt ei käi siinjuures erahaiglatest ja erinevaid riigiettevõtteid pole mõtet võrrelda eraettevõtetega, kust raha ei laeku mitte klientidelt, vaid riigilt, haigekassalt, rahvalt. Tasulised teenused on teine teema.
Kaugemal tööl käimisega on selline lugu, et osadele sobib, teistele mitte, kuid kindlasti ei saa väita, et ükski arst ei hakka käima teise maakonda, linna tööle.

0
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 121 kuni 133 (kokku 133 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Eestis on vaikiv ajastu tagasi? Põllu ääres sünnitamisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.