Esileht Pereelu ja suhted Eestlane suhtes venelasega

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Eestlane suhtes venelasega

Postitas:
Anonymous

Palju siin selliseid paare on? Palju teil tuleb ette vaidlusi eesti-vene teemadel? Minu mees on üles kasvanud eestlasena, räägib puhtalt keelt, armastab Eestit, aga siiski osade teemadega on näha, et hinges ikkagi venelane ja kukub kaitsema igat asja..

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oma juured on ikka oma juured. Mees on mul küll eestlane, aga parim sõbranna on venelanna ning räägib täiesti puhtalt aktsendita eesti keelt, on käinud eesti lasteaias/koolides, oskab eesti keele grammatikat paremini kui venekeelset jne, aga eks samamoodi mõne teemaga annab tunda, et pigem hoiab ta ikka venelaste kui eestlaste poole. Eesti rahvuskultuur tal samuti väga südamelähedane ei ole ja jõule näiteks tähistavad nemad ka perega ikka pigem jaanuaris, mis siis, et Eestis ikka tähistatakse 24. detsembril.

Kas seda peaks pahaks panema? Mina võtan oma sõbrannat sellisena nagu ta on ja ei asu temaga diskuteerima teemadel, kus ma tean, et võib vaidlus tekkida. Samas kui tekibki, siis aktsepteerin tema vaateid. Eestis elavad venelased võivad olla igati eestimeelsed, aga eks nad on siiski venelased ja tunnevad ennast rohkem vene rahva hulka kuuluvat.

Austraalias jt maades, kus on nn eestlaste kogukonnad, muide hoiavad ka eestlased ikka kokku ja tähistavad “meie” pühi omakeskis kokku saades. Mis siis, et nad on Austraaliasse integreerunud ja elavad muul ajal ikka sealsete kommete järgi. 🙂

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vähe kokkupuuteid venelastega, aga niipalju tean, et venelased võivad olla väga toredad ja me võime paljudes asjades olla üksmeeles. Aga kui küsimus on, kas Eesti oli Nõukogude Liidu/ Venemaa poolt okupeeritud, sealt jookseb punane joon läbi. Vastus sellele küsimusele asetab eestlased ja venelased teine teisele poole. Midagi seal teha pole. Või küsimus, kas Eesti on ajalooliselt Venemaa osa? Kas Eesti võiks kunagi jälle olla Venemaa osa? Venelase jaoks on ilmselt vastus jah mõlemale küsimusele. Eestlase jaoks ei-ei-ei!!

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kõik sama mis teemaalgatajal. Tihtilugu naeruvääristab Eesti asju- sport, poliitika, telesaated, muusika, film, seriaalid, lisaks USA ja NATO.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 2 sõbrannat, üks on elanud pool elu Venemaal ja tuli eestisse täisealisena, teine aga 5-aastaselt. Vahe on see – see, kes nägi Venemaa elu täiskasvanuna, imestab siiralt teise sõbranna silmaklappide üle, kes oma hinges mäletab Venemaad teistsugusena, paremana. Venemaal pikemalt elanud naisel ei ole selliseid illusioone nagu sellel, kes elas seal vaid lapsena.
Seega puudub venelastel, kes on Eestis üleaskasvanud üldse reaalne teadmine, mis elu tegelikult Venemaal on. Väga huvitav on just nende vaidlusi jälgida, kui nad Venemaa üle vaidlevad. Samas kui käime Venemaal – siis katsugu ainult keegi Eesti kohta halvasti öelda , kohe saavad sajaga tagasi. Ühes kohas hakati norima meie kallal, vaesekesed ei teadnud, et venelane on kaasas – see põrutas nii, et norijad pagesid tagasi vaatamata.
Eks me samuti kaitseme oma kodumaad, kuigi hinges me kõigega nõus ei ole.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kõik sama mis teemaalgatajal. Tihtilugu naeruvääristab Eesti asju- sport, poliitika, telesaated, muusika, film, seriaalid, lisaks USA ja NATO.

Siis on tegemist ossvenelasega.
Venelaste hulgas on ju samuti igasuguseid, nagu eestlastegi hulgas. Samamoodi on tänasel Venemaal tegelasi, kes igatsevad vanu aegu taga (Avot, kak unas, v sovetskom sojuze bõl!) ja on kaasaegseid, kes saavad aru, kus nad täna on ja miks nad on.

Eestis on täna täiesti olemas edumeelsed vene naised ja mehed, kes oma 18 aastastele poegadele ütlevad, et mismõttes sa Eesti Kaitseväkke minna ei taha, kas sa ei taha siis kaitsta mind, oma ema/isa ja oma kodumaad, Eestit…?

Ja on vene osse, kes halvustavad kõike, mis siin on, …aga miskipärast Venemaale kah elama minna nagu ei taha.
Sest ega sealgi neid keegi enam ammu ei oota.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 12:48; 31.12 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on venelane. Teatud poliitilisi teemasid kindlasti väldime. Näiteks on ta kindel, et kogu maailm kiusab põhjendamatult Venemaad taga.
Samas ei saa öelda, et ta oleks Eesti suhtes vaenulik. Talle meeldib, et Eestis on kord ja reeglid, mis ka kehtivad…et eestlased on töökad ja suhteliselt ausad inimesed. Peale mõnd sõitu Venemaale ikka ohkab, et teda ajab sealne korruptsioon ja susserdamine närvi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on venelane, aga meil pole selleteemalisi vaidlusi olnud. Ta ei jõudnud Pronksiöö järel neid märatsejaid ära kiruda. Tema arust tegid nad venelaste margi jälle nii täis, et kõik venelased kannatavad selle pärast. Ja nii see ju oligi – üldine suhtumine halvenes.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju ka musterpaar Levandi meespool tunnistanud, et kogu harmoonias on ühel hetkel joon, kust edasi kodus ei arutata, pronksiöö oli üks selline teema.
Mul on hea venelasest kolleeg, noor naine, kes Krimmi okupeerimist peab igati õigeks, käib seal puhkamas ja sellest me enam ei räägi 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

lähisugulane (mees) abielus slaavitariga. Poliitika ei ole probleem, aga erinev kultuuritaust ja temperament on küll vahel päris häiriv.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hea venelasest kolleeg, noor naine, kes Krimmi okupeerimist peab igati õigeks, käib seal puhkamas ja sellest me enam ei räägi ????

See teema (“чей Крым”) on Venemaal samuti väga aktuaalne.
Osad venelased arvavad, et see 54. aastal Ülemnõukogu Presiidiumi poolt tehtud otsus kinkida Krimm Ukraina NSV-le oli vale ja teised jällegi, et kui juba korra läks, et las siis olla.
Kui kaks poolvõõrast venelast koos jooma hakkavad, siis enne, kaine peaga, arutatakse igaks juhuks see teema läbi. (et pärast täis peaga ei oleks kaklust)

Ehk siis point: see, et keegi on venelane, siis ei tähenda seda, et ta automaatselt ja 100% pooldaks Krimmi hõivamist Venemaa poolt või käsitleks seda muud moodi, kui okupeerimisena.
Meie meedia muidugi mõnuga jahvatab, et KÕIK venelased on Putini otsuse poolt. Ei ole.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 12:48; 31.12 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees oli venelane. Kultuurne ja viisakas, aga hinges ikka venelane. Üks asi, mis tema puhul silma hakkas, oli selline kodutu tunne. Et ta vist tegelikult ei tundnud ennast kuskil lõplikult kodus. Eestlaste jaoks oli võõras ja venelaste jaoks oli ka võõras. Ei kuulunudki nagu kuhugi.

Häiris see, et mina kirgliku eesti pärimusmuusikaaustajana ei saanud temaga seda jagada. Teda jättis see täiesti külmaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vennanaine on venelanna, elanud terve elu Eestis. Eesti keelt räägib ja kirjutab täiesti vabalt, aga kõnes on kerge aktsent sees ja -ma -da asjad on sassis.

Pronksiöö teemal ta rääkida ei taha, aga üldiselt ta ei saa aru, miks see ausammas ei võinud sinna jääda. Venemaa elu ta ei igatse, kuigi käib seal iga paari kuu tagant. Putinit jälestab. Krimm on Venemaa oma ja Kuriili saared ka.

Minu jaoks on kõige kummalisem see, et ta on üks kõige kõhklevamaid ja aeglasemaid inimesi, keda ma tean. Kui tema hakkab näiteks peolauast koju minema, siis teised jõuavad veel kaks pitsi tõsta, kui tema ikka veel esimest saabast esikus jalga ajab. Mõtleb…vaaatab…mõtleb…liigutab…vaatab peeglissee…sätib juukseid…tõmbab esimese saapa luku kinni. Kui ta tahab telefonist kella vaadata, siis ta võib kuskil poe ukseaugus seisma jäädagi, sest siis tal juba tuleb mõte vaadata uudiseid või ilmateadet. Kui ta kirjutab sugulastele venekeelset e-kirja, et ülehomme kell kolm tulen sellejaselle lennukiga, tulge vastu, võtab see temalt 30 minutit kindlasti.

Samas kui eestlaste ja venelaste erinevuste üle tekib naljatamisi vestlus, armastab ta alati rõhutada, et eestlased on tõesti talumatult aeglased, aga et ta on muidugi harjunud juba sellega.

Meie meelest kohutavalt naljakas, et maailma kõige aeglasem inimene üldse seda räägib. Öelda talle seda muidugi ei saa, ilmselgelt solvuks surmani.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Pereelu ja suhted Eestlane suhtes venelasega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.