Esileht Pereelu ja suhted eetilised piirid ja nendest üle astumine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: eetilised piirid ja nendest üle astumine

Postitas:

Elus on reeglid mida me järgime.Lisaks on iga inimene ise endale seadnud teatud eetilised piirid millest ta üle ei astu.Kuid….elu pakub meile erinevaid võimalusi ja olukordi, vahest olukordi milles me olla ei taha.
Millised on teie reeglid ja eetilised piirid mida te jälgite ja millest te üle ei astu?Või milline peaks olema olukord mille puhul unustate reeglid ja piirid?Kas tegutsemine selle nimel, et saada teada, kas teid petetakse või mitte(ei pea silmas mehe/naise suhet), on piisav põhjus, et astuda üle reeglitest ja hea tava kommetest?Kas nuhkimine selle nimel, et teada saada kas inimene valetab ja võtab endiselt kiirlaene, on piisav põhjus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:03; 26.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

elu on näidanud, et ära iial ütle iial! 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on elu õpetanud üht reeglit: Piire tuleb nihutada vastavalt vajadusele ja olukorrale. Ehk siis ma võin ju praegu siin väita, et ma ei tee mingit asja elus, aga ühel hetkel seisan silmitsi olukorrga, kus selle tegemata jätmine lõpeb halvemini, kui tegemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei müü seksi raha eest. Nii kummaline kui see ka ei tundu, siis on pakutud. Ja sugugi mitte suvaliste inimeste, vaid mingite kunagiste üheöösuhete vms juhututtavate, kes muidu täitsa meeldivad inimesed, poolt. Pakutakse end sponsoriks, kasutatakse ingliskeelset väljendit \”friends with benefits\”. Minu benefit oleks raha… Kusjuures olen mitu korda tõsises rahahädas ja võlgades olles mõelnud, et… Kui… Et… Et nagunii seksin ju tasuta ka, asi see siis oleks seksida ja saada arvele väike rahasumma, 90% abielusid toimib sellise valemi järgi.

Aga pole suutnud.

Samuti pole suutnud varastada raha. Isegi suurima nälja ajal andsin poemüüjale 50 eurot tagasi, ta arvas, et ma maksin 100 eurosega, tegelikult oli väiksem summa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei müü seksi raha eest. Nii kummaline kui see ka ei tundu, siis on pakutud. Ja sugugi mitte suvaliste inimeste, vaid mingite kunagiste üheöösuhete vms juhututtavate, kes muidu täitsa meeldivad inimesed, poolt. Pakutakse end sponsoriks, kasutatakse ingliskeelset väljendit \”friends with benefits\”. Minu benefit oleks raha… Kusjuures olen mitu korda tõsises rahahädas ja võlgades olles mõelnud, et… Kui… Et… Et nagunii seksin ju tasuta ka, asi see siis oleks seksida ja saada arvele väike rahasumma, 90% abielusid toimib sellise valemi järgi.

[/tsitaat]

Just.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida aeg edasi seda ebaeetilisemaks pean vaid ühte asja, kirjutada ette kellelegi kuidas ta elama peab või kritiseerida kellegi elu ja valikuid. Rohkem öelda pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei müü seksi raha eest….[/tsitaat]

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Just. [/tsitaat]

Vähe pakuti ilmselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu vanust vaadates -siis vaevalt keegi enam seksi eest raha pakub – aga kui näiteks laps on haige ja raha vaja?
purjus peaga ei sõida – aga kellegagi juhtub õnnetus, haigla kaugel, telefoni ei ole – lased siis inimesel surra – või võtad riski ja hakkad sõitma
varastamine – välistatud, aga võib tekkida olukorda, kus on vajadus seda teha…
jne jne jne
näiteks kindlasti ei müüks ma riigisaladusi (kui ma neid teaks) – armastusest kodumaa vastu.
ei müüks narkot ega soosiks seda – teades, kui paljud noored hukkuvad selle tõttu
olen igasuguse vägivalla vastane, loomade, laste, vanurite väärkohtlemine tekitab viha ja vastikust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen minagi selline rahumeelne kodanik ja püüan käituda väärikalt…kuid…..üks väga lähedane inimene vaevleb kiirlaenude küüsis.Aitasin ta august välja tingimusel, et ei ühtki laenu enam.Nüüd aga käisid sahinad, et ikkagi võtab ja selle kontrollimiseks käivitasin spionaazi.Jätan täpsustamata kuidas ja mis ma tegin aga fakt on kontrollitud ja kahjuks osutusid sahinad tõeks.Tungisin teise inimese eraasjadesse aga kuna minu raha oli ka kogu selle loo juures mängus siis lohutangi ennast sellega.Ikkagi nagu natukene õigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:03; 26.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eetiline piir on, et inimene ei saagi sellest üle. Ta ei saa teha tegi, isegi kui tal on seaduse järgi selleks õigus. See sisemine piir pole päris sama kasvatusega tulnud reeglitest. Nendes reeglites ei ole seda sisemist äratundmist. On suur vahe, kas inimene ei varasta sellepärast, et nii pole kombeks. Või ta ei võta sellepärast, et nii pole õige ja nii ei tehta. Esimesel juhul võetakse võõrast kohe kui selleks tekib võimalus. Ja siin saab rääkida piiride nihutamisest. Teisel juhul seda lihtsalt ei tehta, kuna see pole õige. Valetamise ja petmisega samamoodi. Yhed nihutavad oma piire kuidas tahavad, teised ei nihuta neid ka siis mitte, kui võimalik oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eetiline piir jookseb sealt, et ma ei tee teistele naljalt seda, mida ma ei taha, et mulle tehtaks. Niisama lihtne ongi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole mitte ühtegi raudkindlat reeglit. Aga paar lihtsat põhimõtet küll. Üritan elada nii, et kui ma mingis universumis peaksin iseendale tänaval vastu tulema, siis oleks enam-vähem hea tunne vastastikku otsa vaadata. Ja nii, et ei oleks luukeresid kapis – st mitte midagi salaja tehtut, mille ilmsikstulekut pelgama või häbenema peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted eetilised piirid ja nendest üle astumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.