Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu Efektiivne akneravi

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Efektiivne akneravi

Postitas:

Kas keegi oskab soovitada 20.aastasele ravikosmeetikut või salongi, mille ravist reaalselt kasu oleks. Antibiootikume ei tahaks, samuti ei ole pikemat mõju olnud spets kreemidel ja geelidel. Akne on põletikuline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta koju d’Arsonvali elektriravi aparaat, saad põletikulised punnid kenasti kontrolli alla ennast mürgitamata. Otsi (euroopa riikide, et vältida tolli jms) amazonist vms high frequency skin care / wand /d’arsonval jne

0
-4
Please wait...
Postitas:

Mida inimene sööb?
Tasub toidutalumatuse test teha ja kehale sobimatud toiduained ära jätta. Kui testi teha ei soovi, võib esimese asjana ära jätta kõik piimatooteid sisaldava.

0
-9
Please wait...
Postitas:

Ainus asi mis minul on tõesti aidanud on olnud Roccutane ja kahjuks ka selle mõju pole olnud püsiv, paar aastat oli ilus ja siis hakkas jälle tagasi tulema. Kõik ära proovitud mis olemas. Enamvähem kontrolli alla aitab ka igapäevane Omega 3,6,9, a-vitamiin, tsink, d-vitamiin. Kui neid ei võta siis ka kohe põletikud platsis.

+8
-1
Please wait...
Postitas:

Minu teismelisel tütrel oli ikkagi kasu nahaarstist ja antibiootikumi sisaldavast salvist.

Käsimüügis olevad kreemid ja muu selline leebem kraam ei mõjunud.

+2
-1
Please wait...
Postitas:

Minu poiss alustas ka kosmeetiku juurest. Lisaks sai vist läbi proovitud kogu apteegis retseptivabalt pakutav. Lõpuks aitas ikka vaid Roccutane. Sai proovitud ka antibiootikumisalvi ning mingit leebemat tabletikuuri, aga nende mõju oli kahjuks väga lühiajaline 🙁

+2
-1
Please wait...
Postitas:

Akne puhul vist ei aitagi midagi. Mul tekkis lampi akne (varasemalt polnud näonahaga mingeid probleeme olnud) ja nüüd võitlen sellega juba mingi 3 aastat. Proovitud igast kosmeetiku protseduure, apteegi tooteid, erinevaid näohooldusi kodus, toitumist muuta, nahaarst ja retseptiravimid, antibiootikumid. Vahepeal tõmbab nagu paremaks, siis jälle halvemaks, päris lahti pole ikka saanud. Naistearst ütles, et ega väga ei saagi, et ilmselt vanemaks saades kaob iseenesest milallgi ära. Tal oli olnud sama mure ja siis 30 saades kadus akne.

+1
-1
Please wait...
Postitas:

Eks see on olulisel määral geneetiline ka. Polegi parata. Ma küll ei põlgaks kangemaid hormoon – v antibiootilisi ravimeid, kui alternatiiv on näha välja nagu koll ja olla elu lõpuni armiline.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Kas te ZINERIT-iga olete proovinud ravida? See on antibiootiksalv. Ta on kahekomponentne ning pealt määrimiseks. Midagi toimivamat ma ei ole veel kuulnudki.

0
-1
Please wait...
Postitas:

Keegi akne laserravi ei ole proovinud? Kas töötab?

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu teismelisel tütrel oli ikkagi kasu nahaarstist ja antibiootikumi sisaldavast salvist.

Mis oli selle antibiootikum-salvi nimetus?

0
0
Please wait...
Postitas:

Eks see on olulisel määral geneetiline ka. Polegi parata. Ma küll ei põlgaks kangemaid hormoon – v antibiootilisi ravimeid, kui alternatiiv on näha välja nagu koll ja olla elu lõpuni armiline.

No sellised asjad nagu hormoonid ja antibiootikumid pole mingid süütud kummikummid. Nende tagajärjel võib muud tõsised haigused saada.

0
-3
Please wait...
Postitas:

Tema kasutas Duac geli.

0
0
Please wait...
Postitas:

No sellised asjad nagu hormoonid ja antibiootikumid pole mingid süütud kummikummid. Nende tagajärjel võib muud tõsised haigused saada.

No aga siis tulebki käia punetava aknekolletega kaetud kollina ringi, seitse kihti arme aknest näos ja kogu värk kobrutab. Sel juhul pole teil ju mingit ravi ka vaja, kui olukord on normaalne teie jaoks.

+4
-1
Please wait...
Postitas:

Ise olen raskekujulist aknet põdenud teismeeast kuni umbes 20 aastate keskpaigani. Mind nahaarst ja väljakirjutatud antibiootikumiga kreemid ei aidanud: roaccutane ei proovinud. Kosmeetik teeb lõpptulemisena asja hullemaks. Need maskid, koorimised ja pigistamised rikuvad naha ära pikas prespektiivis. Elektriravi samuti ei toiminud.
Küll aga aitas mind nahahoolduse rutiini muutmine ja toitumise muutmine. Kosmeetikast loobumine. Silmameiki võib  kasutada ja tervet nägu meikida vaid erilistel sündmustel. Padjapüüri vahetada paar korda nädalas ja kasutada näo jaoks eraldi rätikut ja seda samuti mitu korda nädalas vahetada.  Hommikul ja õhtul leige veega korralikult nahk pesta. Muud kraami näole mitte panna. Ei koorimisi ega maske. Niisutamiseks kasutada vajadusel sellist puhast looduslikku õli, mis poore ei ummista. See võib individuaalne olla, mis õli sobib. Otsi oils with 0 comedogenic rating. Mulle sobib argaaniõli. Oluline on ka gluteeni ja laktoositalumatuse test teha ja vajadusel sellistest toitudest hoiduda, kui on talumatus. Samuti vältida või vähendada põletikku või hormoonide kõikumist soosivaid toite( suhkur, akohol, töödeldud toidud, piimatooted, kõrge GI toidud), loobuda suitsetamisest. Magada, juua piisavalt ja vähendada stressi. Stress ja magamatus teevad naha palju hullemaks. Kui tekib valus punn, siis ainult punni peale vatitikuga panna propolise või saialille tinktuuri (mitte pihusti varianti) Aga soovitan tungivalt aktiivselt sellega tegeleda. Ise aastaid ainult lootsingi naharstidele ja kosmeetikutele ja nüüd nahk rikutud,  armiline ja kole. Aga probleem algab seestpidiselt ja ainult sümptomite leevendamine ei anna tulemust.

+3
-1
Please wait...
Postitas:

Tema kasutas Duac geli.

Duacist efektiivsem on Treclinac, selle toimeaine pidi olema sama nagu Roaccutane’il

0
-1
Please wait...
Postitas:

Tema kasutas Duac geli.

Duacist efektiivsem on Treclinac, selle toimeaine pidi olema sama nagu Roaccutane’il

Treclinac´l ja Roaccutane´l ei ole toimeaine(d) samad.
Duac gel ja Treclinac on antibiootiksalvid, kuid nendest palju toimivam on antibiootiksalv ZINERIT. Milleks raisata aega ja oma tervist pooleldi mitte toimivate salvide ja kapslite peale. Kui te ei ole milleski kindel, siis pidage nõu oma arstiga.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kui te ei ole milleski kindel, siis pidage nõu oma arstiga.

Minu kogemus on, et arstid ajavad väga erinevat juttu. Mul on rosaatsea, mitte akne, aga see viskab ka pidevalt mädapunne. Mitme nahaarsti juures olen käinud ja igaüks ajab erinevat juttu. Rääkimata sellest, et ühe prominentarsti juures käin nüüd üle aasta, olen teinud ravi tuhandete eest ja tulemus ikka nullilähedane.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina tegin kuuajase ab kuuri koos retinoolikreemiga ja akne kadus. akne tekkis ka 40 a.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ainus asi mis minul on tõesti aidanud on olnud Roccutane ja kahjuks ka selle mõju pole olnud püsiv, paar aastat oli ilus ja siis hakkas jälle tagasi tulema.

Mulle määrati ka nüüd Roaccutane, sest ei aidanud antibiootikumiravi, salvid ega laserravi. Tahtsin küsida, et mis kõrvaltoimed sellega olid, et seda nii kardetakse ja alles viimase variandina proovitakse? Nii palju on mind enne sellega hirmutatud, et pole enne julgenud võtta, arst ka ütles, et no midagi ei aita, peab ikka seda proovima. Mis ta nii hullu teeb siis?

0
0
Please wait...
Postitas:

Mulle määrati ka nüüd Roaccutane, sest ei aidanud antibiootikumiravi, salvid ega laserravi. Tahtsin küsida, et mis kõrvaltoimed sellega olid, et seda nii kardetakse ja alles viimase variandina proovitakse? Nii palju on mind enne sellega hirmutatud, et pole enne julgenud võtta, arst ka ütles, et no midagi ei aita, peab ikka seda proovima. Mis ta nii hullu teeb siis?

Kuna keegi ei vasta, mida hullu see ravim teeb, siis kannan ise ette, et täna oli mul kolmas päev võtta ja punnid juba paranevad. Vähemalt akne osas tundub efektiivne olevat. Kas kõrvaltoimeid ka on, ei oska veel öelda. Samas olen teinud antibiootikumikuuri, see võttis ka juba kolmandal-neljandal päeval puhtaks, aga niikui ära lõpetasin, olid punnid jälle nädala jooksul platsis.

0
0
Please wait...
Postitas:

Roaccutane ehk isotretinoiin omab väga mitmesuguseid kõrvaltoimeid, aga põhiline muretsemine on rasedus ja selle ilmtingimatu välistamine. Iseenesest asi ohtlik ei ole,  aga kõrvalvõimalusi on küll palju kuidas suudab päris maha võtta. Suukuivus, ülitundlik nahk on ainult mõned kõrvaltoimetest. Nende esinemine on samas nii individuaalne, täpselt nii et igaühel isemoodi.

Roaccutane’t tohib võtta ainult juhul, kui teil on raskekujuline akne, mis ei ole paranenud
ühegi teise aknevastase ravi, sealhulgas antibiootikumide ja paiksete ravimite toimel.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Roaccutane ehk isotretinoiin omab väga mitmesuguseid kõrvaltoimeid, aga põhiline muretsemine on rasedus ja selle ilmtingimatu välistamine. Iseenesest asi ohtlik ei ole, aga kõrvalvõimalusi on küll palju kuidas suudab päris maha võtta. Suukuivus, ülitundlik nahk on ainult mõned kõrvaltoimetest. Nende esinemine on samas nii individuaalne, täpselt nii et igaühel isemoodi. Roaccutane’t tohib võtta ainult juhul, kui teil on raskekujuline akne, mis ei ole paranenud ühegi teise aknevastase ravi, sealhulgas antibiootikumide ja paiksete ravimite toimel.

See kõik on teada ja arsti poolt kordi üle korratud, et võivad olla kõrvaltoimed. Mina pigem tahaks kuulda inimeste kogemusi, kes on ise seda ravimit võtnud. Kas oli midagi hullu?

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina (olen vanuselt kolmekümnendates) olen nüüdseks Roaccutane kuuri läbi teinud 3 korda, umbes iga 5 aasta tagant alates 20. eluaastast. Võib vast eeldada, et midagi väga hullu pole, kui nii mitu korda olen seda läbi teinud. Peamiselt muretsesin just raseduse vältimise pärast, sest loote väärareng pidi olema 100%. Lapsi pole saanud, seega selles vallas probleeme pole kogenud.

Peamine kõrvalmõju oli minu jaoks tugev naha ja limaskestade kuivus, huuled ja silmad ka kuivasid ebameeldivalt, aga see kõik on täiesti talutav ja väärt kannatust, sest tulemus on alati olnud hea. Olen paariks aastaks alati aknest täiesti lahti saanud, aga siis hakkab tavaliselt vaikselt tagasi tulema. Praegu peale 3. korda olen saanud asja nii hästi kontrolli alla, et akne küll on, aga tasemel, mis mind ennast ei häiri.

Öeldakse, et üks kõrvalmõju võib okka ka depressioon, aga minul toimis just vastupidi, sest rõõm puhtast nahast tekitas just väga positiivse enesetunde.

Väidetavalt on see ravi ka maksale väga kurnav, pidin võtma selleks eraldi preparaate ja alkoholi tarvitamine ei ole kindlasti soovitatav.

0
0
Please wait...

Mina (40+) olen teinud läbi 4-kuuse ja 1-kuuse Roaccutane kuuri. 

Kõrvalmõjudeks oli näo punetus, limaskestade (nina, suu, silmad) kuivus, aga see ei olnud midagi talumatut võrreldes sellega, et sain lõpuks ometi puhta näo. Teine kuur tuli teha 2 aastat hiljem, nüüd on sellest möödas 11 aastat ja tulemus püsib.

15a poeg sai kohe Roaccutane 4 kuuks. Temal olid mõned korrad lisaks eelpool nimetatud kõrvalmõjudele ka ninaverejooksud + akne ägenemine kuuri alguses. Nüüd on poiss klaari näonahaga, vahel harva viskab mõne vistriku.
Mul on väga hea meel, et sama arst, kes mind ravis, ei hakanud katsetama erinevate retseptikreemide ja pika antibiootikumikuuriga, vaid andis kohe kange, aga väga efektiivse ravimi.

Nii et soovitan väga Roaccutane’i kuuri, efektiivsemat akneravi olemas ei ole.

0
-1
Please wait...
Postitas:

Update nendele, keda huvitab kogemus. Olen võtnud nädal aega ja nägu on täiesti puhas. Mitte mingeid kõrvalmõjusid ei ole. Oleks võinud seda siis kohe kirjutada selle aastatepikkuse tulemusteta ravi asemel, mitu tuhat olen laserravile kulutanud. No ootan, äkki tuleb veel midagi hirmsat, ega ei tea, kuu pärast võetakse uued maksanäitajad. Mul on ülikuiv nahk, aga see pole hetkel kuidagi hullemaks läinud.

0
-1
Please wait...
Postitas:

Roaccutane ja Duac Gel

http://kauneushoitolacare.ee

0
0
Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Ilu Efektiivne akneravi