Ehitusalune pind on maapind, mis jääb ehituse alla. Kui ei eksi, arvestatakse seda räästast räästani, mitte vundamendi servast. Samas tänapäeval on popid ka räästata katused, meil naabermajagi selline ja veel paar uut naabruskonnas – saab siis natuke suurema maja, ilma et räästad ruumi ära võtaksid. Algul on silmale harjumatud küll, aga kui sa terrassil suitsetamist ei harrast, siis ehk polegi oluline räästa olemasolu 😀 Vot nüüd täpselt ei tea, kuidas terrass arvesse läheb.
See, mitu korrust võib olla ehk kui kõrge maja, peaks olema ka detailplaneeringus eraldi sätestatud. Meie piirkonnas on nt 2 korrust lubatud.
Mida pead arvestama – ehitusalune maa on üldjuhul kõikide krundil asuvate ehitiste kohta. Nt kui soovid saunamaja eraldi ehitada vmt.
Kui sul on mingi firma, millelt projekti ostad, see peaks oskama selgitada – anna talle detailplaneeringu tingimused ette ja ütleb, kas vastab. Lisaks on sul nagunii vaja ehitusluba ja seda ka enne ei saa, kui projekt vastab detailplaneeringule. Kõikides küsimustes on mõistlik pöörduda ikka ka KOVi poole, kes teab täpselt, mis ja kuidas just selles vallas/linnas on.