Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ehitusloa taotlemine ja projekt

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Ehitusloa taotlemine ja projekt

Postitas:

Meil olukord selline, et krundile on antud ehitusluba, aga plaanid muutusid ja plaan on ehitada oluliselt väiksem ja lihtsam maja. Samas väikeehitise alla ei lähe, sest üldpind tuleb umbes 80m2. Üks kallis projekt on lauasahtlis ja nüüd mees üritab mulle selgeks teha, et hakkame aga ehitama seda väiksemat maja, küll hiljem saame paberid korda või kas üldse on neid vaja korda ajada. Kes ikka kontrollib? Ehitusluba ju olemas, mis tähtsust sel on, et maja tuleb poole väiksem. Geodeedi poolt määratud punktide sees oleme oma ehitusega, aga muidugi need täpselt ei vasta vundamendi nurkadele. Hetkel siis mees ehitab vundamendi taldmikku. Ta ise ehitaja ja teebki kõik absoluutselt ise (v.a elektriprojekt, õhk-vesi soojuspumba paigaldamine) Ise oleme ka paberile projekti joonestanud või õigemini mina olen sellega tegelenud.
Maja tuleb hästi lihtne puitkarkassiga nelinurkne, klassikalise verandaga, madala viilkatusega. Asume täiesti maapiirkonnas. Lähim naaber 400m kaugusel. Naabrid ehitasid oma talumaja suuremaks ja kahekordseks. Pole keegi käinud uurimas, kas luba ka selleks oli. Võib-olla pärast 2020 aastat hakatakse kontrollima. Mine sa tea.

Igaljuhul mulle selline susserdamine ei meeldi. Meeldib nii, et kõik oleks ametlik. Pärast nii piinlik vallaga asju ajada või trahve maksta. Aga mees sellest aru ei saa. Tegelikult tema vastutab, sest tema maa ja maja. Ma ei saa palju piriseda ka kõrval.
Mis arvate, kas vald võtab kratist kinni või tõesti ei panda selliseid asju tähele. Või pole probleemi ja võib paberid korda ajada ka siis, kui maja valmis. Esialgu on tegu nagunii suvilaga, sest me lähima 10 aasta jooksul ei plaani sinna kolida ja ehitusega üldse ei kiirusta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 21:27; 13.08 22:34; 14.08 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüvasti kindlustus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüvasti kindlustus.

Meil pole elus ükski elamine kindlustatud olnud. Isegi kaskot ei tee mees ühelegi autole. Tema arvates need kõik täiesti mõttetu raha kulutamine. Tema pigem hoiab oma kontol mingit summat.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 21:27; 13.08 22:34; 14.08 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole elus ükski elamine kindlustatud olnud. Isegi kaskot ei tee mees ühelegi autole. Tema arvates need kõik täiesti mõttetu raha kulutamine. Tema pigem hoiab oma kontol mingit summat.

No ma ei tea. Ma maksan alla tonni aastas kaskot, samas auto väärtus on 50. Ei hakkaks ju igaks juhuks kontol 50 tonni hoidma juhuks, kui mahakandmisele läheb…

Kodukindlustust maksan aastas alla 400.- Kodu väärtus 400 000.- kanti…

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:57; 14.08 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüvasti kindlustus.

Meil pole elus ükski elamine kindlustatud olnud. Isegi kaskot ei tee mees ühelegi autole. Tema arvates need kõik täiesti mõttetu raha kulutamine. Tema pigem hoiab oma kontol mingit summat.

Kui auto on odavama otsa oma, siis küll pole suurt vahet, mingi omavastutus on ju ka. Aga oma elamist ei jätaks küll kindlustamata. Ilma autota võib edukalt läbi ajada ja kiirelt uuegi osta, kasvõi mõnesajaeurose. Kui aga kodu maha põleb, siis paarisajaga ei saa midagi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ehitusluba olemas, siis mina hakkaks ka ehitama. Suvi on Eestis nii lühike, et seda tuleb ära kasutada. Kui maja tuleb projektis olevast väiksem, siis ehituse ajal seda küll keegi mõõtma ei tule. Küll aga peate enne kasutusloa ajamist valda õige projekti esitama, laskma mõõdistajal punktid uuesti maha märkida jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 07:38; 14.08 09:44; 14.08 10:37; 15.08 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ehitusluba olemas, siis mina hakkaks ka ehitama. Suvi on Eestis nii lühike, et seda tuleb ära kasutada. Kui maja tuleb projektis olevast väiksem, siis ehituse ajal seda küll keegi mõõtma ei tule. Küll aga peate enne kasutusloa ajamist valda õige projekti esitama, laskma mõõdistajal punktid uuesti maha märkida jne.

Meie ehitasime samamoodi. Ehitusloa saime projekti alusel, mida me kasutusele ei võtnud, maja ei tulnud isegi samasse kohta mitte. Ehitasime valmis, kolisime sisse.
Kasutusloa saamiseks tegime uue projekti (elektriprojekti samuti).
Alates 2020 nad võivad trahvima hakata küll. Kõik valminud hooned (üle 20m2) peavad olema kantud ehitisregistrisse ja see on KOVi vastutada, et see nii ka oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ehitusala inimene ja kindlasti ärge hakake ehitama ilma, et te oleks kooskõlastanud uue projekti KOV-is. Esimene asi on kirjutada KOV-i kiri v minna sinna jutule ja rääkida ära, mis erinevused on uue ja ehitusloa saanud projekti vahel.

Kui hakkate tegema kooskõlastamata isetegevust, siis lõpuks võib see päädida sellega, et teil kästakse ehitis, mis ei vasta ehitusloa saanud projektile, lammutada. KOV teeb järelevalvet oma haldusüksusest toimuva ehitustegevuse üle, samuti saavad naabrid anda vallale märku, kui nende arvates midagi seadusevastast naaberkrundil toimub. Seega ärge kindlasti seda viga tehke, et hakkate seadusevastaselt tegutsema, ennem tuleb KOV-ile teada anda projekti muudatustest. Pärast olete veel suures jamas. Räägin selle tõttu, et tean, mis on KOV ehitusjärelevalve spetsialisti kohustused ja üks kohustus on pidada järelevalvet ehitiste üle ja teine on rakendada sunnimeetodeid ebaseadusliku ehitustegevuse peatamiseks, vajadusel lammutamiseks.

Ja veel, ehitusluba ei vaja ehitised, mis on suuruses kuni 60 m2, mitte 80 m2. Kuni 60 m2 suurustele tuleb teha ehitisteatis vallale, ka sellisel juhul ei tohi teha mitte-teatamata ehitustegevust. Seega igal juhul olete jamas, kui kooskõlastamata alustate tegevust ja juhtute vahele jääma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 09:37; 14.08 10:15; 14.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ehitusala inimene ja kindlasti ärge hakake ehitama ilma, et te oleks kooskõlastanud uue projekti KOV-is. Esimene asi on kirjutada KOV-i kiri v minna sinna jutule ja rääkida ära, mis erinevused on uue ja ehitusloa saanud projekti vahel.

Kui hakkate tegema kooskõlastamata isetegevust, siis lõpuks võib see päädida sellega, et teil kästakse ehitis, mis ei vasta ehitusloa saanud projektile, lammutada. KOV teeb järelevalvet oma haldusüksusest toimuva ehitustegevuse üle, samuti saavad naabrid anda vallale märku, kui nende arvates midagi seadusevastast naaberkrundil toimub. Seega ärge kindlasti seda viga tehke, et hakkate seadusevastaselt tegutsema, ennem tuleb KOV-ile teada anda projekti muudatustest. Pärast olete veel suures jamas. Räägin selle tõttu, et tean, mis on KOV ehitusjärelevalve spetsialisti kohustused ja üks kohustus on pidada järelevalvet ehitiste üle ja teine on rakendada sunnimeetodeid ebaseadusliku ehitustegevuse peatamiseks, vajadusel lammutamiseks.

Naaber teab, et ehitusluba on olemas. Kui kahtleb, siis kontrollib vallast, kust kinnitatakse, et on olemas.
Minu meelest oleks probleem siis kui hakataks ehitama suuremat ja kõrgemat maja.
Kui maja on samas stiilis kui projekt, samas kohas krundil kui projekt näitab, lihtsalt väiksem, siis ma ei saa aru, keda see segada võiks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 07:38; 14.08 09:44; 14.08 10:37; 15.08 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ehitusala inimene ja kindlasti ärge hakake ehitama ilma, et te oleks kooskõlastanud uue projekti KOV-is. Esimene asi on kirjutada KOV-i kiri v minna sinna jutule ja rääkida ära, mis erinevused on uue ja ehitusloa saanud projekti vahel.

Kui hakkate tegema kooskõlastamata isetegevust, siis lõpuks võib see päädida sellega, et teil kästakse ehitis, mis ei vasta ehitusloa saanud projektile, lammutada. KOV teeb järelevalvet oma haldusüksusest toimuva ehitustegevuse üle, samuti saavad naabrid anda vallale märku, kui nende arvates midagi seadusevastast naaberkrundil toimub. Seega ärge kindlasti seda viga tehke, et hakkate seadusevastaselt tegutsema, ennem tuleb KOV-ile teada anda projekti muudatustest. Pärast olete veel suures jamas. Räägin selle tõttu, et tean, mis on KOV ehitusjärelevalve spetsialisti kohustused ja üks kohustus on pidada järelevalvet ehitiste üle ja teine on rakendada sunnimeetodeid ebaseadusliku ehitustegevuse peatamiseks, vajadusel lammutamiseks.

Naaber teab, et ehitusluba on olemas. Kui kahtleb, siis kontrollib vallast, kust kinnitatakse, et on olemas.

Minu meelest oleks probleem siis kui hakataks ehitama suuremat ja kõrgemat maja.

Kui maja on samas stiilis kui projekt, samas kohas krundil kui projekt näitab, lihtsalt väiksem, siis ma ei saa aru, keda see segada võiks.

Kui see sinu arvates segada ei või kedagi, siis mis takistab vallale teada andmast olukorrast? Teata vallale ning saa kinnitus selle kohta, et see on kõik seaduslik. Vald lähtub printsiibist, et kõik mis ei ole seaduslik, on ebaseaduslik. Ja ilma teavitamata ehitusloast erineva projekti ehitamise alutamine on ebaseaduslik.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 09:37; 14.08 10:15; 14.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see sinu arvates segada ei või kedagi, siis mis takistab vallale teada andmast olukorrast? Teata vallale ning saa kinnitus selle kohta, et see on kõik seaduslik. Vald lähtub printsiibist, et kõik mis ei ole seaduslik, on ebaseaduslik. Ja ilma teavitamata ehitusloast erineva projekti ehitamise alutamine on ebaseaduslik.

Loomulikult võib teada anda. Lihtsalt see alustab kogu protsessi otsast ja sel suvel enam ehitada ei saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 07:38; 14.08 09:44; 14.08 10:37; 15.08 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüvasti kindlustus.

Meil pole elus ükski elamine kindlustatud olnud. Isegi kaskot ei tee mees ühelegi autole. Tema arvates need kõik täiesti mõttetu raha kulutamine. Tema pigem hoiab oma kontol mingit summat.

…Ja milline on sinu seisukoht kindlustuse osas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:43; 14.08 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see sinu arvates segada ei või kedagi, siis mis takistab vallale teada andmast olukorrast? Teata vallale ning saa kinnitus selle kohta, et see on kõik seaduslik. Vald lähtub printsiibist, et kõik mis ei ole seaduslik, on ebaseaduslik. Ja ilma teavitamata ehitusloast erineva projekti ehitamise alutamine on ebaseaduslik.

Loomulikult võib teada anda. Lihtsalt see alustab kogu protsessi otsast ja sel suvel enam ehitada ei saaks.

Nii ongi, ehituse planeerimisega seotud protsessid on pikad ja sellega tuleb eelnevalt arvestada. Soovitan minna valda jutule (kõige kiirem lahendus), rääkida olukord ära. Saate dokumendid korda ja kõik seaduslikuks ning varakevadel saate ehitusega juba seaduslikult alustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 09:37; 14.08 10:15; 14.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

…Ja milline on sinu seisukoht kindlustuse osas?

Mis vahet on tema seisukohast, kui vara on mehe oma ja tema otsustab ja plekib?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 22:57; 14.08 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

…Ja milline on sinu seisukoht kindlustuse osas?

Mis vahet on tema seisukohast, kui vara on mehe oma ja tema otsustab ja plekib?

On või? Aga mis asja on üldse siis teemaalgatajal mehe maja ja selle ehitusloaga?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:43; 14.08 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin. Jama ongi selles, et jälle on vaja leida arhitekt, kes meie plaani ametlikult paberile paneb. Selle esimese maja planeerinud arhitekti juurde enam ei tahaks minna. Üldiselt kipub ikka nii olema, et arhitekt hakkab oma loomingut tegema ja see meile ei meeldi. Ma hea meelega teeks need joonised ise valmis. Midagi keerulist pole. Vana maja projekt ju silme ees. Lihtsalt arhitekt suutis seina läbilõike nii keeruliselt paberile panna, et minu ehitajast abikaasa ei saa üldse aru, kuidas nii on võimalik üldse seina ehitada. Oluliselt lihtsamini saab ja sama hea asja. Seal projektis on veel vigu sees ja tuleb mõistatada, kas õige number on seletuskirjas või joonisel. Kirjavigadest ei hakka ma rääkimagi. Lihtsalt, kuna me oleme ükskord selle kadalipu juba läbi teinud, siis teine kord on ikka jube tüütu küll. Ma saan samas abikaasast aru ka. Keegi arhitektidest ei taha ju tavalist ja odavat maja projekteerida. See on põhimõtteliselt nagu puukuuri projekteerimine. Lihtsalt seinad ja katus soojustatud.

Naabritega meil probleeme pole. Nagu ma juba kirjutasin, on ka neil täiesti ebaseaduslik ehitis. Kui aus olla, siis vist enamustel on.

Eks ma pean mehele siis ikka sõbralikult soovitama, et läheks valda. Ma tean, et ta ei taha sinna minna. Tema põhimõte on see, et ära sitta torgi, läheb haisema. Ja mis on üldse valla asi, mis me ehitame. Luba ju olemas. Oleks veel, et ehitaks suurema elamise või teise kohta.

Mis puutub kindlustusse, siis mina pooldan maja kindlustust kohe kindlasti. Kaskoga on nii ja naa. Kui uus ja kallis auto, siis peaks peal olema. Kui auto jääkväärtus on juba alla 10tuh, siis pole küll kaskol mõtet. Eks see oleneb, milline liikleja oled. Me sõidame üldse autodega ikka suhteliselt vähe, pole mina elus ühtegi avariid teinud 17 aasta jooksul. Ma oleks oma auto puhul ikka tuhandeid tuulde visanud, kui sellel oleks kasko olnud.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 21:27; 13.08 22:34; 14.08 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja projekti tegemisest te nii või naa ei pääse. See maja ei saa ilma projektita kasutusluba ja kui pole kautusluba, pole ka kindlustust ega sissekirjutust. Müüa seda ka ei saa, sest keegi ei tee tagantjärgi kindlaks, kuidas teie seinad ehitatud on ja kas kogu maja ka nõuetele vastab (no et kandekonstruktsioonid piisavalt tugevad on ja et katus sisse ei võiks kukkuda). Taganjärgi projekti tegemine on palju kulukam ning kui siis tugevusarvutused ei vasta kehtivatele nõuetele, siis ei saa projekt kinnitust ning ilma maja oluliselt ümber ehitamata ei saa ka kasutusluba.

Projektile mitte vastava maja ehitusega võiks alustada juhul, kui projektis on pisimuudatused nt katusekate on muudetud kivist plekiks ja arhitekt on uue projekti kinnitanud (kandetarindite konstruktsioon projektis on viidud vastavusse uue katusekattematerjaliga). Või on muudetud mittekandva seina asukohta vmt.

Ilma projektita maja ehitust ei alustaks ma ilmaski. Kui su mees ehitusvaldkonnas töötab ja on pädev ise maja projekteerima, siis tehkugi paberil valmis ja viigu mõnele arhitektile, kes vastavad arvutused teostab ja allkirja alla paneb. Ei võta see sugugi kuid ja aastaid. Kui uus projekt mahub detailplaneeringus kehtestatud nõuete piiresse ja projektil on litsentsiga arhitekti allkiri, siis ei ole ka KOVil eriti midagi kobiseda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lihtsalt huvipärast küsin, kas teemaalgatajal tsiviilvastutuskindlustus on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie hakkasime ka vallast taotlema ehitusluba käesoleva aasta kevadel ja üsnagi imestunud oldi, kui teatasime, et me polegi juba iseseisvalt ehitusega alustanud. Pidi olema tavaline praktika, et inimesed hakkavad dokumente korda ajama alles siis, kui juba peaaegu sees elavad. Maha pole veel kellelgi lastud maja lammmutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik tglt sõltub ja KOV-st. mõned on arusaanud, et nende missioon on aidata inimesi ja ka igasugused tagantjärele seadustamised lähevad valutult. teises kohas (nt pealinnas) nu…itakse su ajud nii läbi kui veel saab, maksad riigilõive trahviks ja suured summad mõnele firmale, kes siis dokumentatsiooni korda ajab

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su mees ehitusvaldkonnas töötab ja on pädev ise maja projekteerima, siis tehkugi paberil valmis ja viigu mõnele arhitektile, kes vastavad arvutused teostab ja allkirja alla paneb.

Mis arvutusi see arhitekt teeb kui näiteks katusekonstruktsiooni on muudetud? Soojapidavuse arvutusi või?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su mees ehitusvaldkonnas töötab ja on pädev ise maja projekteerima, siis tehkugi paberil valmis ja viigu mõnele arhitektile, kes vastavad arvutused teostab ja allkirja alla paneb.

Mis arvutusi see arhitekt teeb kui näiteks katusekonstruktsiooni on muudetud? Soojapidavuse arvutusi või?

Tegime ise maja projekti 2 näidise abil. Võin kinnitada, et mingeid arvutusi see ei sisaldanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 07:38; 14.08 09:44; 14.08 10:37; 15.08 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüvasti kindlustus.

Meil pole elus ükski elamine kindlustatud olnud. Isegi kaskot ei tee mees ühelegi autole. Tema arvates need kõik täiesti mõttetu raha kulutamine. Tema pigem hoiab oma kontol mingit summat.

sellised võimalused, sellised arvamused…..nii hea teada sin teemas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse järgi võib omanik enda elamule ise projekti teha! S.t et seal ei pea all olema kellegi pädeva isiku allkirja, lihtsalt see projekt peab vastama seadustele jms. Ehk siis mina soovitan: tee ise joonised ja näita KOVile. Maapiirkondades on tavaliselt üsna mõistlikud ehitusspetialistid ja usun, et nad lubaksid ka hetkel edasi ehitada.

PS! Kui mina tegin ühele kliendile uue elamu ehitusprojekti ja nad tahtsid seal midagi muuta, siis mäletan seda, et vald ütles nii, et hoone suurus võib muutuda, aga kui muudetakse piirdekonstruktsioone (näiteks esialgses projektis on hoone plokkidest aga tahetakse teha hoopis puitkarkassist), siis peab taotlema uue ehitusloa.
Aga minu kogemus on see, et iga KOVi ehitusnõunik on erineva mõtlemisega, seega küsige kindlasti praegu sealt asi üle, ma ei usu, et ehitus seisma pannakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse järgi võib omanik enda elamule ise projekti teha! S.t et seal ei pea all olema kellegi pädeva isiku allkirja, lihtsalt see projekt peab vastama seadustele jms. Ehk siis mina soovitan: tee ise joonised ja näita KOVile. Maapiirkondades on tavaliselt üsna mõistlikud ehitusspetialistid ja usun, et nad lubaksid ka hetkel edasi ehitada.

PS! Kui mina tegin ühele kliendile uue elamu ehitusprojekti ja nad tahtsid seal midagi muuta, siis mäletan seda, et vald ütles nii, et hoone suurus võib muutuda, aga kui muudetakse piirdekonstruktsioone (näiteks esialgses projektis on hoone plokkidest aga tahetakse teha hoopis puitkarkassist), siis peab taotlema uue ehitusloa.

Aga minu kogemus on see, et iga KOVi ehitusnõunik on erineva mõtlemisega, seega küsige kindlasti praegu sealt asi üle, ma ei usu, et ehitus seisma pannakse.

Palun anna oma esimese väite kohta vidie seadusele. Ehitusseadustiku pr 24 lg 2 väidab vastupidist.
Sinu teise väite kommentaariks ütlen, et enne kui võtad klientidelt projekte tegemiseks tutvu palun majandus- ja taristuministri määrusega nr 97.See sätestab nõuded ehitusprojektile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…Ja milline on sinu seisukoht kindlustuse osas?

Mis vahet on tema seisukohast, kui vara on mehe oma ja tema otsustab ja plekib?

Aga kuidas käib see kooselus, et ainult üks plekib? Kui üks paneb rohkem raha majja, peab teine rohkem panustama mujale. Üks hetk on ka lapsed mängus ja siis kotib väga ka teist vanemat, kus lastega elada, kui maja maha põleb…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ehitusloa taotlemine ja projekt