Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ehituspoodide hinnapoliitika?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Ehituspoodide hinnapoliitika?

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, tundub, et praegu on iganädalaselt kõigis tuntumates ehituspoodides 25-30% allahindlused? Et kuidas see nagu võimalik on? Tähendab, et oma juurdehindlus on siis selline, et see on võimalik? Või on pigem see, et enne tõstetakse hinnad ulmeliseks ja siis tehakse allahindlus? Ja no kuna see allahindlus kehtib vaid tavahinnaga toodetele, siis lastakse kallimatel asjadel enne ala 2% hinda alla.
Ühesõnaga, endal siin remont pooleli ja tundub, et selleks, et saada võimalkult soodsalt, tuleks enne teha väga põhjalik eeltöö ja sõna otseses mõttes enne ostu kõik poed läbi sõita. Kuidas teile tundub – millises poes on kõige soodsam oste teha?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, tundub, et praegu on iganädalaselt kõigis tuntumates ehituspoodides 25-30% allahindlused? Et kuidas see nagu võimalik on? Tähendab, et oma juurdehindlus on siis selline, et see on võimalik? Või on pigem see, et enne tõstetakse hinnad ulmeliseks ja siis tehakse allahindlus? Ja no kuna see allahindlus kehtib vaid tavahinnaga toodetele, siis lastakse kallimatel asjadel enne ala 2% hinda alla.

Ühesõnaga, endal siin remont pooleli ja tundub, et selleks, et saada võimalkult soodsalt, tuleks enne teha väga põhjalik eeltöö ja sõna otseses mõttes enne ostu kõik poed läbi sõita. Kuidas teile tundub – millises poes on kõige soodsam oste teha?

Mine too Lätist, saad veel odavamalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma usun, et absoluutselt kõik poed harrastavad allahindluste ajal kliendil naha üle kõrvade tõmbamist ning hindadega skeemitamist.
Loomulikult leiab alede ajal tõesti häid ja soodsaid pakkumisi, kuid väga palju esineb seda, kus lihtsalt kleebitakse kollane “allahindlusega” silt peale ning tegelik hind jääb samaks mis enne või isegi on kõrgem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nupp nokib siis nt äriklient saab iga kell ca 30% allahindlust. Kui ei, siis rahakott kannatab.
Või Läti poed kui suurem kogus. K-Rautal see 30% jah igal nädalavahetusel ja kolmapäeval. Teistel pigem 20% ja mitte iga nädalavahetusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuna need soodukad on üsna perioodilised, siis tuleb oma oste nii planeerida, et ostad vaid soodukate ajal.
nt kuna elan ühe espaki vahetus läheduses, siis ostangi suurema osa majap.tarvetest (pesupulbrid, kodukemia jne) just nende -20% sooduspäevadel.
ka maja katusevahetuse ja muude remonditööde ajal, samuti lilleväetise või kasti printeripaberi ostmisel oleme kasutanud sooduspäevi.

muul ajal olen oste teinud vaid siis “kui väga vaja on”, nt avastasime toidukoid ja oli kiiresti osta koitõrjevahendit. või läks köögi tööpinna kohal päevavalguslamp läbi. siis oli kiire ost tavaajal kliendikaardiga ja -10% vaid

Please wait...
Postitas:
Kägu

hindu nendeks päevadeks ei tõsteta, sest keegi ei suuda mitu korda nädalas paberist hinnasilte ringi vahetada, aga no k-rauta tavahinnad ongi teiste poodide tavahind + 25-30%. allahindluse päevadel siis tavalised hinnad, nagu teistes poodides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuna need soodukad on üsna perioodilised, siis tuleb oma oste nii planeerida, et ostad vaid soodukate ajal.
nt kuna elan ühe espaki vahetus läheduses, siis ostangi suurema osa majap.tarvetest (pesupulbrid, kodukemia jne) just nende -20% sooduspäevadel.

aga oled sa teinud nö turu-uuringut, et kas siis -20% ostes on ka tõesti rahaline võit võrreldes teiste poodidega?

googeldasin nt praegu üht endale huvipakkuvat asja:
K-rauta 30,90eur – allahindlusega 18.90
bauhof (e-poes) 24.99eur – allahindlusega 20.79 eur
bauhaus 20.90
espak 21.40 (allahindlusega)

Please wait...
Postitas:
Kägu

sõna otseses mõttes enne ostu kõik poed läbi sõita.

Kas sul kodus arvutit pole ja praegu kirjutad ka raamatukogus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen 8 aastat ehituspoes töötanud ja me ei tõsta enne kampaaniaid tavahindu. See oleks mõeldamatu. Küll juhtub mõnikord, et mingi toode tuleb kallima hinnaga sisse ja siis ma tõstan tavahinda, aga teen kliendikaardihinna ka, et klient ikka odavamalt saaks. Lisaks on nii, et meie väikses poes on hinnad madalamad, aga Tallinna pood dikteerib kliendilehehinnad, nii et me peame oma letihinda tõstma, et mingisugustki kasumit saada. Kujuta nüüd ette, et Tallinnas maksab värvipurk 40€, Viljandis 30€. Kliendilehehinnaks määrab Tallinn 30€, ehk siis 25% soodsam. Aga Viljandi ei saa ju tavahinda ja kliendilehehinda samaks jätta. Ei saa ka 22.50 müüa, sest ise on maksnud 20 näiteks. Nii need kampaaniatoodete tavahinnad tõusevad mõnikord ka meie poes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga naiivne teemaalgatus. Pood ei jää kunagi kahjumisse, ka 30% allahindlust tehes on nende kasum ikkagi korralik. Jah, poodide juurdehindlused on suured, vähemalt 100%, enamasti rohkem.
Nt. letis 5.50 maksva vidina on pood saanud hinnaga 1-1.50.
See ei käi muidugi vaid ehituspoodide kohta, ka kõigi teiste poodide kohta. Kui kingi müüakse esmalt hinnaga 100 eurot paar ja siis hinnatakse 50-70% all, saab pood ikkagi kasumi. Keegi ei anna asju ära alla selle hinna, mida ise on maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga naiivne teemaalgatus. Pood ei jää kunagi kahjumisse, ka 30% allahindlust tehes on nende kasum ikkagi korralik. Jah, poodide juurdehindlused on suured, vähemalt 100%, enamasti rohkem.

Nt. letis 5.50 maksva vidina on pood saanud hinnaga 1-1.50.

See ei käi muidugi vaid ehituspoodide kohta, ka kõigi teiste poodide kohta. Kui kingi müüakse esmalt hinnaga 100 eurot paar ja siis hinnatakse 50-70% all, saab pood ikkagi kasumi. Keegi ei anna asju ära alla selle hinna, mida ise on maksnud.

Meil on kate enamasti 40-70%…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kõik ongi ju nii, nagu kirjutad. Poes võivad olla ju odavad hinnad aga sa ei lähe sinna ostma, seat tahaks soodust saada. Ostjad on selles poes kus on suur soodustus, ehk siis ka suur juurdehindlus. Kuna tarbijakaitse ei luba kogu aeg soodushinda hoida jääb nädalas mõni päev vahele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna tarbijakaitse ei luba kogu aeg soodushinda hoida jääb nädalas mõni päev vahele.

misasja? tarbijakaitse sellist asja küll ei keela. jaga või tasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks “võimalikult soodne”? Ostad siis, kui vaja ja kõik. Teenida tuleb…

Please wait...
Postitas:
Kägu

sõna otseses mõttes enne ostu kõik poed läbi sõita.

Kas sul kodus arvutit pole ja praegu kirjutad ka raamatukogus?

Kõik poes olevad kaubad ei ole internetis e-poes näha. Ja Espakil näiteks ei olegi e-poodi. Seetõttu jäävadki minust nii mõnedki asjad sealt ostmata, kuigi võibolla reaalselt saaksin sealt kõige odavamalt. No ei viitsi alati koha peale vaatama sõita… Täna ostsin oma elektritööriista Ehituse ABS-st, sest oli kõige odavam seal. Hinnavahe teiste poodidega kuni 16 eurot (alla 100 euro maksev asi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poe kasumimarginaalid pole ju hetkel teemaks. Mis meil sellega pistmist – kui midagi tarvis ja sammud poodi sean, eks siis marginaal ka maksta tuleb.
Vahe siis pigem selles, et kas üritan väiksema marginaali ajal soetada – ja pood teenib mahu pealt või ma ei vali ajastust.
Käisin nädala sees ja eile nii Espakis kui Bauhofis. Nädala sees maksin kauba 7+eur, nädalavah. oli sama asi 25% soodsam, reaalselt minu jaoks.
Espakis sama lugu. Kaup maksis 5.70, täna oli 4,65 eur. No kui 10 kotti seda kaupa tarvis, siis säästab küll ju.
3 kotti oli, kurat, kaupa järel. Homme tuleb 5.70ga osta jälle. 50 kotti vaja, arvuta ise, millal ja kas säästab

Please wait...
Postitas:
Kägu

hindu nendeks päevadeks ei tõsteta, sest keegi ei suuda mitu korda nädalas paberist hinnasilte ringi vahetada, aga no k-rauta tavahinnad ongi teiste poodide tavahind + 25-30%. allahindluse päevadel siis tavalised hinnad, nagu teistes poodides.

Minu meelest on Bauhof kallim

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja Espakil näiteks ei olegi e-poodi. … No ei viitsi alati koha peale vaatama sõita…

Espakil e-poodi ei ole, aga hinnakiri ju on, siin näiteks nurklihvijad: https://espak.ee/hinnakiri/tootekategooria/elektrikasitooriistad/nurklihvijad/

Ei pea kohapeale sõitma, vaata sealt. Ja kas sul arvuti on või ei ole, sa ikka ei vastanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igas suuremas ehituspoes tuleb vajalikud asjad kõigepealt kärru laduda (või suurema koguse korral tekitada nimekiri koos tootekoodidega) ning otsida üles puhvet nimega “PROJEKTIMÜÜK”. Siis ütled seal passivale kodanikule esimese pähetuleva ettevõtte nime (või endale kuuluva ettevõtte nime kui on) ja saad kõikide asjade pealt olenevalt kattest 10-40% alla. Seda nii talvel kui suvel ja juba pikki aastakümneid… Pole vaja mingeid allahindlusi oodata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aasta läbi on need 20-25-30% allahindlused. Julgelt pannakse vähemalt 50% hinnale otsa ja siis pakutakse allahindlust teatud toodetele. Vajadusel peabki võrdlemas käima nii füüsilistes poodides kui ka ehituspoodide netipoodides, et kust mida saaks parima hinnaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igas suuremas ehituspoes tuleb vajalikud asjad kõigepealt kärru laduda (või suurema koguse korral tekitada nimekiri koos tootekoodidega) ning otsida üles puhvet nimega “PROJEKTIMÜÜK”. Siis ütled seal passivale kodanikule esimese pähetuleva ettevõtte nime (või endale kuuluva ettevõtte nime kui on) ja saad kõikide asjade pealt olenevalt kattest 10-40% alla. Seda nii talvel kui suvel ja juba pikki aastakümneid… Pole vaja mingeid allahindlusi oodata 🙂

Selleks on ettevõtte nimel olevat kliendikaarti tarvis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis ütled seal passivale kodanikule esimese pähetuleva ettevõtte nime

Kas sa oled seda ise ka teinud või niisama kaagutad?

Ma olen teinud ühes autovaruosade ketis, kus algselt olin firmaga klient ja kaotasin kliuendikaardi ära. Kui uut kaarti tahtsin teha, siis öeldi, et pole vaja ja öelge lihtsalt ettevõte nimi ja sellest piisab.
Eihituspoode ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks on ettevõtte nimel olevat kliendikaarti tarvis.

osades poodides piisab ka nime ütlemisest (k-rauta vist ainsana küsib kaarti või volitatud isiku dokumenti)

Please wait...
Postitas:
Kägu

K-Rautas olen ni mõnigi kord pidanud pettuma ja vihastama, sest nende e-poes on hoopis teised hinnad. Ja kui poes öelda, et soovin seda hinda, mis e-poes, siis tuleb vastuseks mingi hülge möla, et e-pood on hoopis teine firma bla bla. MIND kui klienti see ei huvita!!! Minu jaoks on need kaks asja samad. Ebareaalselt nõrgal tasemel on meie e-riigi online kaubandus IKKA veel…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingit kaupa tasub kindlasti allahindluste ajal jahtima minna ehituspoodi – tapeeti, parketti jm üldist remondikraami.
Suur juurdehindlus on kõigel sellel, mida tasub tegelikult ostma minna ise spets.poodi: elektrikaubad, sanitaartehnika, kinnitusvahendid, elektrilised tööriistad jne jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

K-Rautas olen ni mõnigi kord pidanud pettuma ja vihastama, sest nende e-poes on hoopis teised hinnad. Ja kui poes öelda, et soovin seda hinda, mis e-poes, siis tuleb vastuseks mingi hülge möla, et e-pood on hoopis teine firma bla bla. MIND kui klienti see ei huvita!!! Minu jaoks on need kaks asja samad. Ebareaalselt nõrgal tasemel on meie e-riigi online kaubandus IKKA veel…

Ma tean! Mul ükskord mees käis seal samal teemal “kaklemas”. Kutsus lõpuks juhatajad seal välja ja siis tehti normaalne soodukas, nii nagu peab. Kusjuures talle püüti väita sellist asja, et oih, e-poes see, mida te vaatasite oli ju hoopis teine toode ja et päriselt on ikka kallim. Tegelikult oli poes kahe toote sildid segamini aetud, sest seda nad tunnistasid, et peab saama e-poe hinnaga, aga lihtsalt tahtsid mingit muud sodi meile pähe määrida. Krt, ega siis nii loll ka ei ole, jutt käib väikesest metallahjust (pursuika), saime ju hästi tegumoe jm järgi aru, mida vaja on ja mille me netist välja olime valinud. Ja see on päris kallis asi ka, ei vaielnud seal koti mulla või ehituskinnaste üle.

Seega, K-rautas käime ainult viimases hädas.

Puidumaterjale vaatame väiksematest firmadest, kes ise saevad/hööveldavad. Projektimüügiga saab tõesti soodsamalt. Kui vaja väiksemat kogust, siis surfame jah neti läbi ja lappame katalooge.

Muud asjad katsume sättisa ka just täpselt sooduka nädalavahetustele. Nt värvid/peitsid.

On ette tulnud ka seda, et laseme Lätist tuua, sest kui on väga suur kogus või mingi väga kallis asi, siis tasub transpordiga koos ikkagi hästi ära. Nt kasvuhoone tuli sealt ja siis loomulikult IKEA kaup 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

K-rauta netis on ju lausa kirjas, et e-poe hinnad erinevad tavapoe hindadest. Mis sa jaurad seal.

Need kaks asja pole üldse samad. Kui sa lähed tavapoodi mingit kaupa ostma, see on vanakooli kaubandus kus poeomanik peab maksma kaupluse pinna kulusid, maksma kahe vahetuse kassiiridele palka ja kulusse kandma varaste põhjustatud puudujäägi. E-poes pole ühtki neist kuludest vaja teha, saabki müüa odavamalt. Mis puutub siia e-riik ja online kaubandus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jeerum, tellige siis K-Rauta epoest kui sama hinda tahate saada. Miks peaks poes olema sama soodne kui epoes?

Minu arust on K-Rauta kõige soodsam ja ostan alati sealt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jeerum, tellige siis K-Rauta epoest kui sama hinda tahate saada. Miks peaks poes olema sama soodne kui epoes?

Aga kui mul on asja KOHE vaja ja ma ei saa 5 tööpäeva tarnet oodata?
Ma ei nõustu teie väidetega. Tarbija jaoks ei tohiks vahet olla e-poe ja müügisaali hindadel. Kuid nüüd olen õppinud, ja kui näen e-poes soodukaga asja, mida soovin, helistan alati enne poodi minekut neile ja küsin hinna üle. Mul ei ole sellist aega, et mingit tühisõitu teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui mul on asja KOHE vaja ja ma ei saa 5 tööpäeva tarnet oodata?

Ma ei nõustu teie väidetega. Tarbija jaoks ei tohiks vahet olla e-poe ja müügisaali hindadel. Kuid nüüd olen õppinud, ja kui näen e-poes soodukaga asja, mida soovin, helistan alati enne poodi minekut neile ja küsin hinna üle. Mul ei ole sellist aega, et mingit tühisõitu teha.

No kui KOHE vaja, siis ostadki letihinnaga. Minu arust e-poes on kohati neil nii absurdselt odavad hinnad, et selliste hindadega ei saakski poodi pidada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ehituspoodide hinnapoliitika?