Esileht Kodunurk Ehituspraak pärast garantiiaega

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ehituspraak pärast garantiiaega

Postitas:
Kägu

Mu korter on 5 aastat vana (ostetud uusarendusena) ning alles nüüd lööb välja ehituspraak – kindlustus tuvastas, et hüdroisolatsioon on jäänud vannitoas lisamata, mistõttu on seinad märgunud ja niiskus on viimaks jõudnud kõrvaltuppa, kus parkett lainetab. Kindlustus selle kahju remonti ei kata, sest tegemist on ebapädeva ehitustöö või planeerimisega.

Kas kellelgi on kogemust, millise õiguspunkti alusel saan arendajalt remonditööde tasumist nõuda, kui garantiiaeg on tänaseks möödas?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavalised kahju hüvitamise sätted VÕSis, ese ei vasta tavapärastele nõuetele ja sellega kahju tekitatud.

Garantii puutub sellisel juhul asjasse ainult nii palju, et kummal on tõendamiskoormus – garantii ajal kui ei taha müüja vastutada, peab tema tõendama, et ei ole praak. Kui garantii läbi, pead sina tõendama, et oli algusest peale praak ja sa ei saanud seda kuidagi teada (korteei ostmisel seina sisse vaatamine ei ole “keskmise inimese” käitumine).

Aga üldiselt on nii, et kui lähed kohtusse, siis kohtunik tunneb ise ka seadust, oluline on oma nõue – mida sa soovid (raha, parandamist vmt) ja miks sa arvad, et teine süüdi, piisavalt selgelt sõnastada. Ja ära lase end kõigutada, kui teine pool hakkab garantii lõppemisest rääkima

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

A ja lisan veel – kohtus pead sa veenma kohtunikku, mitte vastaspoolt!

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige mõistlikum on võtta advokaat ja lasta  eksperdil  üle vaadata – eksperthinnang selle kohta, kas on ehitaja praak. Selle alusel saad kohtusse minna.  Parimad on muidugi riiklikult tunnustatud eksperdid – ekei.ee

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtetu tegevus see kohtusseminek.

Sama raha eest teeks ma ise selle asja korda ja kirjutaks kogu jama iseenda koolituskuludeks.

On üsna väheusutav, et kui isegi selle case võidad, siis arendaja saadab sulle mingid südamega tööd tegevad mehed peale, kes asja nö. parandavad.

Ma ei tahaks enam ühtegi ukrainlast oma kodus näha. Aga see on muidugi maitseasi. Mille üle ei vaielda.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled juba 5 aastat sees elanud. Igasugune mõistlik aeg nõude esitamiseks on möödunud. VÕS-i järgi on aega nõuet esitada 3 aastat. Sul ligi topeltaeg seal sees elatud. Kohtusse võid pöörduda, aga võidus ma nii kindel pole. Kuskil läheb piir ja see piir on 3 aastat.
Selle asemel, et jaurata parem tee remont. Kohtus kaotuse korral pead tasuma ka vastaspoole kohtukulud. Need on suuremad kui remondile kuluv summa.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

3 aastat on siiski kahju teadasaamisest, mitte sissekolimisest. Üldine, nö absoluutne aegumistähtaeg on jätkuvalt 10 aastat!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jämeda ehituspraagi puhul oli vähemalt vanasti garantiiaeg 10 aastat. Iseasi on, kui palju see asjaajamine ja jama kõik aega võtab, kas ka kuhugi jõuab ja kas ehitaja seks ajaks veel ikka tegutseb. See kõik on keeruline, ajamahukas ja ka kulukas.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Ehituspraak pärast garantiiaega