Esileht Lapse ootamine Ehmatus: glükoos hommikul 5,2

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Ehmatus: glükoos hommikul 5,2

Postitas:

Tere! Käisin hommikul tühja kõhuga verd andmas ja tulemuseks 5,2. Varasematest teemadest olen leidnud, et sellisele näidule järgneb vist alati glükoosi joomise test ning siis juba rasedusdiabeedi diagnoos. Hetkel olen šokis ega julge/oska midagi süüa/juua. Palun, teadjamad: kas on kuskil mingi näidismenüü, mida on ohutu süüa? Kas minu hirmul rasedusdiabeedist on alust? Ämmakaaeg on varsti, aga tahaksin enne juba natuke teada. Rasedus on poole peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine päev magusaga liigselt ei patustanud?
GTT võid teha, ega see halba tee ja jood lihtsalt magusat suhruvett, ning pärast selgub mida ja kuidas edasi. Ette ei tasu muretseda ja ülemõelda, võta rahulikult!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paanikaks pole põhjust. Isegi kui on diabeet, siis parem teada kui mitte. Pole see GTT test nii hirmus ega ka rasedate kiusamiseks, vaid ikka eeskätt beebi heaolu jaoks. Kui sul ongi tekkinud insuliini puudulikkus, siis ei taha ju beebile panna seda koormust, et tema puudujääva toodab. Võid püüda jälgida oma süsivesikute tarbimist (kartulid, riis, pasta, puuviljad). Kõike võib ja peabki sööma, aga ehk vähemates kogustes ning peale toekat sööki veidi liigutada – jalutada, koristada vms. Aga veelkord, ära muretse. Kui peadki testile minema, siis peab. See beebi huvides. 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi alati rõhutatakse, et suhkru ja diabeedi vahel ei ole sellist otsest seost, siis esmane abivahend on magusa vähendamine kuni peaaegu ärajätmiseni. Ei mahlu ega pepsit. Ei mett. Ei pane kohvi sisse suhkurt. Puuvilju vähendad ka, ei söö viinamarju ja muid sööd paar tükki.
Ei pea kohe ära jätma kartulit või pastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.09 16:33; 26.09 08:32; 26.09 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu! Ilmselt sind tõesti testile saadetakse ning võimalik, et seejärel saad diagnoosi (aga kindel see pole!). Mina sain. Alguses olin ikka nagu sina, väga pabinas. Kui aga sain glükomeetri, sain mõõtma hakata ning pea alati olid näidud korras, see rahustas. Sinu näit 5.2 on ju piiripealne, st midagi väga hullu seal selle näidu järgi võttes pole 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel olen šokis ega julge/oska midagi süüa/juua. Palun, teadjamad: kas on kuskil mingi näidismenüü, mida on ohutu süüa?

Kui nii paanikas oled, siis joogiks tarvita vett ja söögi kohta vaata nt diabeetikute menüüsid – need on ju tavalised tervislikud toidud ja sobilikud kõigile inimestele 🙂
Ma ei arva, et paanikaks üldse põhjust oleks, aga hea on, kui testile saadetakse, saadki täpsemalt teada (ja siis juba ka toitumissoovitused, neid brožüüre on rohkelt trükitud ja igas meditsiiniasutuses saadaval 🙂 ).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5,2 ei ole kõrge näit. Sõid eelmisel õhtul ühe puuvilja, jõid magusat teed ja ongi glükoos üle 5. Glükoosisisaldust veres tõstavad vaid süsivesikud ja langetab rohke vee joomine ning mõõdukas füüsiline tegevus (ujumine, jalutamine). Samas ei tohi mingil juhul ka süsivesikutest loobuda, sest siis hakkab energianäljas keha võtma vajalikku energiat rasvadest, millede lagundamine eraldab organismi mürke. Küll aga on soovitav valida menüüsse tervislikud pikatoimelised süsivesikud (juurviljad, täisteratooted jms).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5,2 ei ole kõrge näit. Sõid eelmisel õhtul ühe puuvilja, jõid magusat teed ja ongi glükoos üle 5. Glükoosisisaldust veres tõstavad vaid süsivesikud ja langetab rohke vee joomine ning mõõdukas füüsiline tegevus (ujumine, jalutamine). Samas ei tohi mingil juhul ka süsivesikutest loobuda, sest siis hakkab energianäljas keha võtma vajalikku energiat rasvadest, millede lagundamine eraldab organismi mürke. Küll aga on soovitav valida menüüsse tervislikud pikatoimelised süsivesikud (juurviljad, täisteratooted jms).

Ära räägi lollusi.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.09 16:33; 26.09 08:32; 26.09 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi. Andsin ka korra analüüsi, mille tulemuseks oli 5,1 – raseda kohta kõrge näit (nii ütles arst). Aga just päev varem oli mu rasedus katkenud, õhtul sõin lohutuseks magusat. Hommikul läksin analüüse tegema (et selgitada, miks rasedus katkes. Veresuhkru analüüs oli üks paljudest, mida sel hommikul tehti), magusasöömisest oli liiga vähe aega möödas.
Hiljem kui uuesti rase olin, tehti korduvalt neid veresuhkru mõõtmisi, sealhulgas ka GTT – kõik olid korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti saadetakse Sind GTT-le, see on küll päris kindel, kuna rasedate suhkru ülemine norm on väiksem kui 5,1. Samas, minul oli paastusuhkur 5,1 või 5,1 (ma ei mäleta), kuid esimeses GTT-s oli 5,05 ja teises 4,7, nii et ei mingit gestatsioonidiabeeti 🙂

Aga kindlasti käi GTT ära, kui saadetakse, võimaliku diagnoosimata/jälgimata diabeedi ohud on kordades hullemad, kui see väike ebamugavus testil.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tühja kõhu 5,2 ei näita seda, et eile õhtu sai liiga palju magusat söödud. Sellepärast antaksegi aeg, et vot sellest kellaajast enam ei söö ja hommikul ka ei söö.
See näitab, et organism ei tööta korralikult. See õhtul söödud magus peaks olema hommikuks uuesti organismi poolt normtasandini viidud. Kui ei ole, siis vaadataksegi täpsemalt, kuidas organism reageerib või miks ei reageeri enam normaalselt.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.09 16:33; 26.09 08:32; 26.09 10:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Ehmatus: glükoos hommikul 5,2