Esileht Ilu ja tervis Ehted – kuld või hõbe või….

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Ehted – kuld või hõbe või….

Postitas:

Ehetest siis.
Ei ole väga ehete kandja üleüldse, mõned kallimad ostud vaid.
Enamus aastaid olen kandnud väikeseid kullast ehteid, mingi aeg vahetasin hõbeda vastu, kuna mulle tundus, et iga poemüüja trumpab mu kullaga üle. Ei ole halvustav märkus, las olla igas sõrmes mitu sõrmust, vähemasti hoolitsetud käed. Ise ei kanna ühtegi sõrmust, aga nüüd tahaks. Ja ma pole suutnud oma mehe kingitud jämedaid kuldkette eriti kaela ajada, no mu meelest pole ilus, ei lähe minuga kokku ja minu arvates see maitsekust ja ilu ei näita kui midagi jämedat igavust kaela lajatada. Samas jällegi, kui tulevad omavanuselised kokku oma kuldehetega, tunnen end nagu pisut alaväärsena. Nii kuidagi ongi tekkinud peata olek. Ju vist vanus hakkab rolli mängima, ma ei tea mis tänapäeval on moes ja kas üldse selle järgi peaks käituma.
Nädal aega pole kõrvarõngaid kandnud ja tahaks uusi, aga mis materjalist osta? Tundub, et äkki peaksin hakkama kulda kandma – kuidagi väärikam? Peaks ostma hõbeehteid, neid on nii suur valik ja kunstnikud teevad palju originaali? Või just palju kulinaid ostma ja iga päev vahetama?
Ei tea kust see hirmus segadus minus tekkis 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vaata hoopis garderoob üle. Mis sa järgmisel nädalal selga paned? Mine poodi ja jaluta kõik ehteriiulid läbi, mitte ainult väärismetall. Esiteks avastad sa, et tihti maksavad need palju rohekm, kui hõbe, aga teiseks võid leida midagi, mis imehästi sobib su riietega või loomusega. Mul väga palju ehteid vist. Kõike: kulda, karda ja kõige vähem hõbedat. Ma armastan suuremaid ehteid ja kive. Hinda vaatan viimasena. Kui jääb kalliks, siis jääb ostamata lihtsalt. Ja pean ütlema, et komplimente saan tihti oma ehete kohta.
Ja sellega meenub mulle üks “poemüüja”. Kui Tallinna kaubamaja müüjad tihti on väga maitsekad, siis üks neis näeb välja naljakas. Meeletult erinevaid ehteid, tugev puhas meik, aga sugugi mitte alati ilus. Koledaim osa on siiski soeng ja tohutu hulga ehete omavaheline sobimatus. Ilma eheteta oleks tegu ilusa naisega. Väga julge meik ei häiriks sugugi, sest see on tal alati puhas.

Samas oli mul kunagi jõukas kolleeg, kel ma nägin kahte erinevat komplekti ehteid. Ja pakun, et tegu oli päris hinnaliste ehetega. Üks komplekt oli punakast kullas küllaltki suure pärliga kõrvarõngad, kaelakee ja sõrmus. Imekena, tagasihoidlik ja sobis kõige, mis tal seljas oli. Teine komplekt oli mingit erksamat tooni kiviga, aga seda ei mäeltagi enam. Ja ma mõtlesin, et minul on ka vähemalt selle ühe komplekti hinna jagu ehteid. Et, kui mul neid kõiki ei oleks, siis ostaksin selle, mis temal on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus pole ju tegelikutl materjalis – sa ise kirjutad, et tahad, et näeks väärikas välja,sa mas tunned, et eakaaslastega kohtudes trumpavad nad sind üle, kõik on kulinaid täis? see ei ole väärikas.

Väga väärikas on alati tagasihoidlik. Kui aga tahad midagi silmatorkavat, siis ei pea see olema megasuur ja värviline, pigem näiteks väike ja sädelev. Oluline on, et sa ei liialdaks – kui on suur ja uhkeldav kaelakee, siis pigem tagasihoidlikumad kõrvarõngad (ei tähenda just miniatuurseid, aga nad ei tohiks kaelakeega võistelda). Kui aga tahad kanda õlgadeni kõrvarõngaid, siis kaelaehetest loobuks üldse.

Ja siis on alati prossid minu lemmikuteks olnud. Kõikide kaelustega ei sobigi ju kaelaehted, ometi ehtida tahaks – siis tulevad erinevad kaunid prossid appi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen avastanud sellise disaineri nagu Kriss Põldma – http://www.nvbyk.com/et/

Väga maitsekad ja stiilsed ehted minu arvates.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 15:28; 28.10 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen avastanud sellise disaineri nagu Kriss Põldma – http://www.nvbyk.com/et/

Väga maitsekad ja stiilsed ehted minu arvates.

[/tsitaat]

Siin on neid ehteid ka müügil: http://siison.ee/brandid/new-vintage.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 15:28; 28.10 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks mõlemaid, nii kulda, kui hõbedat. Hõbedat on võimalik rohkem hinnapärast ka osta. Kes keelab osta ka mingit hõbedast disainehet. Kui sõbrannad kipuvad kullaküllusega üle trumpama, siis las nad olla. Sina jää arukaks ja avalda muljet ühe korraliku, aga silmapaistva või erilise ehtega, olgu see siis kuld või hõbe. Kellel sellise asja jaoks silma, see märkab nagunii ja kes topivad igasse sõrme ühe või kaks kuldsõrmust, need panevad nagunii kvantiteedile rõhu hoopis.
Minu meelest pigem üks korralik kullast sõrmus, kui 10 tükki korraga. Üks paistab ka kenasti välja alati, kompotist on raske midagi välja tuua eraldi.
Mulle meeldiks ka nii, et kui on silmapaistavad kõrvarõngad, siis ketist pigem loobuks. Rõhk oleks nagu ühel asjal.
Ma ise viimasel klassikokkutulekul käisin, siis mõtlesin ka, et kuidas olla normaalne, aga natuke nähtav, kuid mitte üle pingutatud.
Ja panin hõbedast ehted, laia meestesõrmuse moodi poolmatt-poolsile sõrmus ja hõbedast kõrvarõngad, millel poolväriskivist kivi.
Poolvääriskivid mulle ka hõbedaga meeldivad ja natuke vanaaegsaed ehted.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka väga niru ehetekandja. Ammusest ajast on karbitäis kullast kõrvarõngaid, mõned sõrmused ja ketid, aga no ei ole sellist tunnet, et tahaks neid enda küljes näha. Samamoodi ei tunne end hästi kõiksugu rippuvate ja suurte kuid samas jumal-teab-millest-tehtud ehetega, no ei ole need minu stiil. Hõbedast asjad veel kuidagi, aga ei leidnud ka sobivaid. Kuni ma ühel hetkel avastasin valge kulla. Vanust on ka nüüd nii palju, et odavad ehted tunduvad kohatud ja kuld st see kollakas-punakas ei ole ikka üldse minu maitse, siis valge kuld on minu jaoks täpselt see õige. Mulle miskipärast tundub erinevaid kuldehteid vaadates, et valgest kullast tehtud on kuidagi väärikamad, vaoshoitumad, aga samas mitte igavad. Neis on mingi omamoodi kiiks sees, vähemalt neis, mis minul on. Ja muidugi ei maksa üle kuhjata. Mina kannan tavaliselt vaid kõrvaròngaid, sõrmustega on mul see tunne, et peaks justkui kogu aeg perfektne maniküür olema ja kui seda ei ole, siis parem on ilma sõrmuseta. Pidulikuks ja poolpidulikuks puhuks on mul ka paar sädelevat prossi, nendest täiesti piisab, tagasihoidlikud kõrvarõngad ka ja ongi korras!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks tundub kollane kuld kuidagi odav ja labane, absoluutselt ei kanna enam, kuigi vanast ajast endalgi terve karbitäis kuldehteid seismas. Nüüd kannan vaid valget kulda või siis Ti Sento hõbeehteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nahatooniga sobib kuld hästi ja hõbe ei meeldi enda küljes üldse. Riideid, kingi, kott on mul palju aga (kuld)ehteid vähe, aga kvaliteetsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ehetest siis.
Ei ole väga ehete kandja üleüldse, mõned kallimad ostud vaid.
Enamus aastaid olen kandnud väikeseid kullast ehteid, mingi aeg vahetasin hõbeda vastu, kuna mulle tundus, et iga poemüüja trumpab mu kullaga üle. Ei ole halvustav märkus, las olla igas sõrmes mitu sõrmust, vähemasti hoolitsetud käed. Ise ei kanna ühtegi sõrmust, aga nüüd tahaks. Ja ma pole suutnud oma mehe kingitud jämedaid kuldkette eriti kaela ajada, no mu meelest pole ilus, ei lähe minuga kokku ja minu arvates see maitsekust ja ilu ei näita kui midagi jämedat igavust kaela lajatada. Samas jällegi, kui tulevad omavanuselised kokku oma kuldehetega, tunnen end nagu pisut alaväärsena. Nii kuidagi ongi tekkinud peata olek. Ju vist vanus hakkab rolli mängima, ma ei tea mis tänapäeval on moes ja kas üldse selle järgi peaks käituma.
Nädal aega pole kõrvarõngaid kandnud ja tahaks uusi, aga mis materjalist osta? Tundub, et äkki peaksin hakkama kulda kandma – kuidagi väärikam? Peaks ostma hõbeehteid, neid on nii suur valik ja kunstnikud teevad palju originaali? Või just palju kulinaid ostma ja iga päev vahetama?
Ei tea kust see hirmus segadus minus tekkis :([/tsitaat]Vaata ajakirju ja pilte internetis. Mõtle, kelle stiil sulle meeldib ja kas see võiks sulle sobida. Proovi poes mitmeid erinevaid kõrvarõngaid ja vaata, kas need annavad su näole midagi juurde. Sama sõrmustega – pane sõrme ja vaata, kas sa tunned ennast tänu sellele ilusama ja paremana.
Viimane asi, mida ehetevalikul silmas pidada on sõbrannad. Eriti sellised, kes endale kulinaid maitsetult külge kuhjavad. Tundub, et teil on selline sõbrannade ringis üksteisele sarnanemise ja ületrumpamise teema. Neljakümnendates võiks sellisest asjas juba üle olla ja pigem ise olla teistele eeskujuks ja järgiahvimiseks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tuttav,olen ka täpselt nii tundnud,kui teemaalgataja.Varases nooruses kandsin igasugu metalli ja hiljem hõbedat.Hiljem aga tundus nagu oleks hõbe rohkem pubekate teema ja hakkasin kulda kandma.Alguses ostsin igavad kullast kõrvarõngad ja paar sõrmust.Kuna raha oli vähe,siis olid need kuldehted ikka sellised odavamad,ilma kivideta,aga no ikkagi kuld! Mingi aeg ostsin ka kallima kullast sõrmuse ja kaks ketti oli,mida siis korraga kandsin…No siis tundus,et no ei ole see ja pidulikuks puhuks tahaks ju midagi muud kui need ära tüüdanud igapäevaehted.Vahepeal ei kandnud üldse midagi.Siis avastasin,et hõbe on jälle moodi tulnud ja pakutakse väga kauneid hõbeehteid.Muidugi on ka hõbe taskukohasem.
Praegu aga olen avastanud enda jaoks just poolvääriskividest hõbeehted.Minu lemmikud on ripatsid,mida siis vahetan.Mõne ripatsi juurde on sõrmus,mõne juurde kõrvarõngad.No tunnen,et need on minu stiil ja pealegi see kivide energia ja kõik sellega kaasnev lummab mind mingil seletamatul kujul.Tunnengi end hästi,väärikamana jne.Praegu olen ostnud pea iga riietuse juurde midagi ja kannan siis vastavalt sobivusele ja meeleolule.Olen väga rahul ja seltskonnas palju kiita saanud just ehete pärast.Pealegi on kividest ehted ainulaadsed,sest teist samasugust kivi looduses ju pole ja ei teki sellist juhust,et peol veel keegi samasuguse ehtega satub.Nüüd on mu paar sõbrannat samuti sarnaseid ehteid kandma hakanud.Enne olid ainult paksult käed kulda täis.
Eks igaüks peab leidma oma ja vaatama pakutavat valikut.Ise hangin Osta,Buduaar,vahel tellin kusagilt.Tütar on toonud välismaalt.Reisilt samuti ei tule kunagi ilma mingi ehteta.Mõnukord tunned ära,et vot see on minu ja seda tahan kanda,vaatamata sellele,mis ta maksab…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on eluaeg hõbeehted meeldinud. Mingi aeg kingiti palju kuldehteid, siis kandsin aastaid neid, nüüd olen tagasi hõbeda juurde pöördunud. Viimase aja lemmikud on (pool)vääriskividega hõbeehted nagu näiteks siin : http://wildwoman.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi kuidas minule igasugused ehted meeldivad… 🙂 kodus neid ikka tõesti palju.
aga selline väga odav ja mõttetud ehted ei paku huvi, pigem nats kallimad ja kvaliteetsemad, kestavad kauem ka. ühed lemmikumad on nt mul sellised https://aksessuaarid.ee/toode/ehted/valge-parli-ja-kuldse-lipsuga-korvarongad/ 🙂 ülinummid ja sobivad iga päev kanda kui ka veits pidulikemad juhthudel. sellised südamega kõrvarõngad on ka megakenad https://aksessuaarid.ee/toode/ehted/sudametega-korvarongad/ 🙂

aga sulle soovin ilusaid otsinguid ehete leidmisel, sest ehteid ikka tõesti suur valik ja eks igale ühele oma stiil ja maitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kannan valgest kullast ehteid ainult. Odavad nad pole, aga mul on neid mõned üksikud asjad, mis alati küljes ja ma ei mõtle nende peale üldse. Pigem ei käi neid lette uudistamas, sest see raha kulub laste, maja, reiside jms peale nagunii ära, ei soovi rohkem ehetele kulutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kollane kuld mulle ei meeldi, ei sobi eriti ka. Kannan valget kulda ja hõbedat. Valgest kullast on mõned sõrmused, hõbedast olen lasknud ehtekunstnikul teha kaelaehteid ja suuremaid sõrmuseid koos kividega. Väga efektsed on, ainult et puhastama peab aeg ajalt. Üldiselt olen ka nigel ehtekandja, aga kui aega on, siis võin huvitavaid riide-ehte kombinatsioone külge riputada küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on alati hõbe meeldinud. Kullast ehteid ei olegi, kuld tekitab millegipärast võõristust, ei kujuta ette end kulda kandmas. Hõbeehetest aga meeldivad väga filigraanehted, samuti arhailistest ehetest inspiratsiooni saanud ehted või siis vanade ehete koopiad. Minu arust peaks ehteid valides lähtuma ikka sisetundest, mis endale sobib ja mille puhul kandja tunneb, et see ehe just talle midagi juurde annab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on alati hõbe meeldinud. Kullast ehteid ei olegi, kuld tekitab millegipärast võõristust, ei kujuta ette end kulda kandmas. Hõbeehetest aga meeldivad väga filigraanehted, samuti arhailistest ehetest inspiratsiooni saanud ehted või siis vanade ehete koopiad. Minu arust peaks ehteid valides lähtuma ikka sisetundest, mis endale sobib ja mille puhul kandja tunneb, et see ehe just talle midagi juurde annab.

Täpselt minu arvamus. Meeletult meeldib selline filigraanne ja arhailine hõbe. Kuld on küll ilus, aga mulle ei sobi liiga silmatorkav või jäme. Mul on seda olemas, aga ikka tagasihoidlikumat laadi.

Minu üldine arvamus on selline, et inimene peab kandma tema iseloomuga sobivaid ehteid. Mõni kannab suured larakad kenasti välja, mina mitte. Aga kes ei tea veel täpselt, mida ta peaks kandma, võiks alustada siiski sellisest tagasihoidlikumast värgis – peened ketid, mitte väga silmatorkavad sõrmused, väiksemad ripatsid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kannan enamasti kulda kuna hõbe ei sobi mu nahatooniga. Palju korraga ehteid külge ei riputa. On ripatsiga kett ja kõrvarõngad. Kuna kõrvarõngaauke mitu siis kõrgemates tagasihoidlikud rõngad ning alumistes kanna vahel suuremaid kõrvarõngaid ja ka mitte kullast kõrvarõngaid, mis riietuse ja ülejäänud ehetega kokku sobivad. Sõrmust kannan harva, see on messingist ja ehtekunstniku tehtud.
Seega ma üldiselt eelistan küll kulda aga lisaks kannan ka ülejäänud ehetega kokku sobivaid muudest metallidest asju. Ma arvan, et isegi teatud hõbeehted sobivad kullaga kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ma pole ka eriline ehtekandja, eriti häirib kui midagi on kaelas. Kõrvarõngaid kannan küll, on kolm erinevat paari pärlitega (roosa, valge ja valge+teemant pidulikuks). Käevõru on ka pärlitest.
Pärlitest kaelakee on, aga kannan väga harva.

Kõrvas kannan ka silmahakkavaid (odavaid) rippuvaid ehteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise kulla armastaja. Leidsin väga ilusaid kuld ja hõbe ehteid ning hinnad on seal väga head. Selle koha nimi oli Goldenmark. Kui ma ei eksi, siis asuvad nad Pärnu mnt 18. Ise ostsin web poes, klienditeenindus oli ka väga meeldiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kandsin kulda nooruspõlves, ehk 20-ndates aastates. Enam ei salli kulda silmaotsaski, vedelevad ehted karpides.
Kannan enamasti hõbedatooni või hõbedast ehteid, palju on ka selliseid nahast ja punutud käevõrusid.
Mida vähem korraga, seda parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin kõrvarõngad, ilusa kiviga. Kallid. Kahjuks polnud selles ehtepoes sarnast kulonit. Otsisin mõnd aega sobivat kulonit. Siis tulid jõulud ja igasuguseid putkasid kerkis, mis müüsid ehteid. sain sealt täpselt sellise kuloni, nagu on kõrvarõngad. Odava.
Tekkis selline sisemine heitlus, et see on ju võlts, odav. aga väga ilus. Kas ma olen seeläbi nagu odavam, kui kannan seda võltsi. aga täpselt sellist ma olengi otsinud. Et nagu kelle jaoks ma end ehin ja kas kallis ehe tõstab minu väärtust minu enda või teiste silmis. et mida ma taotlen üldse ehete kandmisega.
Lõpuks ma jõudsin arusaamale, et ehe peab ehtima mind. ja seda ta teeb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ma kuldehteid ei ole ostnud, küll aga kullaga kaetud ehteid, mis reeglina on väheke odavamad ka. Lihtsalt hunnikute kaupa kulinaid ei ole samas mõtet osta, sest no kui neid sobitada ei oska või pole harjumust kanda, siis jäävad ju niisama seisma ja rahast hakkab kahju. Mina näiteks ei kanna väga kaelakeesid ja sõrmuseid on ka väga vähe aga küll armastan kõrvarõngaid ja neid on rohkelt erinevaid, et oleks mille hulgast valida, kuigi eks siis on ka omad lemmikud.
Praegused lemmikud on nt need: https://newmood.ee/p/miutto/naiste-korvarongad/KTF-101002AU?ap=1%2C107%2C108%2C117 mis sobivad mul nii päevasel ajal tööle kui ka õhtul kuskile välja minnes.
Aga jah, mõtle välja, mida sa reaalselt ka kannaksid ja siis vaata, mis sulle meeldib. Kui endale ehe meeldib, siis kannad selle ideaalselt välja ja ei pea end sellepärast alaväärsena tundma, et kellelegi teisele meeldib end kullaga üle kuhjata.”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Ehted – kuld või hõbe või….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.