Esileht Lapse ootamine Ei anna endale aru, et olen ju rase!

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ei anna endale aru, et olen ju rase!

Postitas:

Appi! Kas olen ainus sellise imeliku murega?
Mul on jooksmas 18. nädal, enesetunne on viimastel nädlatel selline, mis annab üha enam tunda, et kehas toimuvad protsessid, mida mina ei kontrolli. Kõht ei käi läbi nii aktiivselt nagu varem (okei, ebamugav, aga arusaadav), kõndides alakõht annab endast tunda, õhtuti on pingevalud, hommikuti ikka iiveldab, hiljuti on lisandunud väsimus, olen loid, midagi teha ei jaksa, nüüd veel jube peavalu, mis ei lase ka magada. No on kehv olla.
Aga põhiline mure on sellega, et mulle ei jõua nagu kohale, et päriselt ongi uus elu minu sees küpsemas. Ma toitusin juba enne rasedust väga kaootiliselt. Tihtipeale jäi hommikusöök vahele, jõin vaid kohvi ning päeva esimene söök oli alles õhtupoolikul. Kuna ma pole suurem asi kokkaja ka, siis toitumime ei olnud juba siis kindlasti mitmekülgne või tervislik.
Nüüd on nii, et hommikul pean sööma, et suudaks midagi üldse teha (süda paha muidu), päeva peale hakkan venitama söömisega. Alles kusagil pärastlõunal tunnen, et olen valmis sööma. Ja õhtuti tihtipeale ei söö midagi, sest pole lihtsalt isu.
On päevi, mil olen enda meelest väga tubli ja söön regulaarselt tervislikku värsket toitu, aga siis on päevi, mil lihtsalt näksin üht ja teist (mitte rämpsu). Ja ma olen endas pettunud, et ennast rohkem tagant ei suru, sest MINA pole enam üksi. Sööngi alles siis, kui kõht nii tühi, et paha hakkab. Räägin toitumisest nii palju, sest tean, kui oluline see on.
Aga ka muud asjad, mida valesti teen. Tihtipeale unustan vitamiine võtta, tööl rapsin rohkem kui tohiks. Kõiges lähtun lihtsalt enesetundest, et kui hakkab halb või rohkem ei jaksa, siis alles muudan midagi.
Ja siis põen, et küll ma olen halb rase.
Kui normaalse kõhu ette lööb, siis vist alles jõuaks kohale, mis mu konditsioon on.
Kusjuures, kui ultrahelis käin, siis peale seda olen maa peal tagasi ja nädal aega teen kõike õigesti. Ja siis jälle samasse rütmi tagasi.

Kas keegi tunneb ka samamoodi, et ei tee piisavalt raseduse ajal?

Aitäh, sain ära soiguda..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi! Kas olen ainus sellise imeliku murega?

Mul on jooksmas 18. nädal, enesetunne on viimastel nädlatel selline, mis annab üha enam tunda, et kehas toimuvad protsessid, mida mina ei kontrolli. Kõht ei käi läbi nii aktiivselt nagu varem (okei, ebamugav, aga arusaadav), kõndides alakõht annab endast tunda, õhtuti on pingevalud, hommikuti ikka iiveldab, hiljuti on lisandunud väsimus, olen loid, midagi teha ei jaksa, nüüd veel jube peavalu, mis ei lase ka magada. No on kehv olla.

Aga põhiline mure on sellega, et mulle ei jõua nagu kohale, et päriselt ongi uus elu minu sees küpsemas. Ma toitusin juba enne rasedust väga kaootiliselt. Tihtipeale jäi hommikusöök vahele, jõin vaid kohvi ning päeva esimene söök oli alles õhtupoolikul. Kuna ma pole suurem asi kokkaja ka, siis toitumime ei olnud juba siis kindlasti mitmekülgne või tervislik.

Nüüd on nii, et hommikul pean sööma, et suudaks midagi üldse teha (süda paha muidu), päeva peale hakkan venitama söömisega. Alles kusagil pärastlõunal tunnen, et olen valmis sööma. Ja õhtuti tihtipeale ei söö midagi, sest pole lihtsalt isu.

On päevi, mil olen enda meelest väga tubli ja söön regulaarselt tervislikku värsket toitu, aga siis on päevi, mil lihtsalt näksin üht ja teist (mitte rämpsu). Ja ma olen endas pettunud, et ennast rohkem tagant ei suru, sest MINA pole enam üksi. Sööngi alles siis, kui kõht nii tühi, et paha hakkab. Räägin toitumisest nii palju, sest tean, kui oluline see on.

Aga ka muud asjad, mida valesti teen. Tihtipeale unustan vitamiine võtta, tööl rapsin rohkem kui tohiks. Kõiges lähtun lihtsalt enesetundest, et kui hakkab halb või rohkem ei jaksa, siis alles muudan midagi.

Ja siis põen, et küll ma olen halb rase.

Kui normaalse kõhu ette lööb, siis vist alles jõuaks kohale, mis mu konditsioon on.

Kusjuures, kui ultrahelis käin, siis peale seda olen maa peal tagasi ja nädal aega teen kõike õigesti. Ja siis jälle samasse rütmi tagasi.

Kas keegi tunneb ka samamoodi, et ei tee piisavalt raseduse ajal?

Aitäh, sain ära soiguda..

Rahune nüüd natuke ja ära ole enda vastu nii karm. Lapsel on hea siis, kui Sul endal on hea. Kui oled rahul sellise toitumisega – s.t. Su enda tervis ja füüsis on korras, siis on ka lapsel ok olla. Midagi edendada saab ikka läbi tunnustuse, seega alusta sellest, et kõigepealt tunnustad end selle eest, et Sul tervis on nii hea, et rasestusid, et rasedust kannad ja et vahel suudad ka tervislikult toituda. Seejärel on võimalik, et motivatsioon tõuseb täiendavate sammude tegemiseks (regulaarsem toitumine jne).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 12:11; 04.07 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, see ülipüüdlik rõhutatult rase olemine ja enese hoidmine käib niikuinii eeskätt vaid esimese raseduse juurde. Kui raseduse kõrvalt tuleb kantseldada nt 1- ja 3-aastast, jääb väga vähe aega ja energiat ennast rasedana tunda ja raseduse tõttu midagi oma elus muuta. 😛

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike tulebki teha enesetunde mitte raamatute järgi. Kui sul on toitu vähem vaja, siis on lihtsalt nii ja kui proovid korras, siis ära muretse. Kui sa jaksad tööl rohkem teha, no väga hea ju, mida aktiivsem sa oled, seda kergem sul endal hiljem. Mina teen kõik maatööd ära, olen ka eelnevatega teinud. Eelnevate rasedustega ei söönud nädalate viisi mitte midagi, sest oksendasin kõik niikuinii välja, lõpuks ei suutnudki süüa. Vett jõin ainult. Lapsed kasvasid isegi ette paar nädalat. Ole rahulik, su keha teab, mis kõige parem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loode on väike parasiit, tema saab endale vajaliku kätte sinust. Ehk ainus, keda kahjustad, oled sa ise. Juuksed, hamvad on esimesed, mis lagunevad jne kehv enesetunne kuni tõsiste tervisehädani.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 07:34; 04.07 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loode on väike parasiit, tema saab endale vajaliku kätte sinust. Ehk ainus, keda kahjustad, oled sa ise. Juuksed, hamvad on esimesed, mis lagunevad jne kehv enesetunne kuni tõsiste tervisehädani.

“Loode on väike parasiit”…. Oh jah…

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 12:11; 04.07 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah mis? Tavalist bioloogiat võiks teada, mitte ainult roosamannat õhata. Jah, loode on parasiit, ta toitub teisest organismist. Sellega ikka oled nõus?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 07:34; 04.07 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teadsin, et ma olen rase, aga ma ei lasknud sellel teadmisel end takistada. Tegin nii palju kui tahtsin ja sain, kuskil poole peal oli paar korda toonused tööl, sest kummardasin valesti. Muidu tööpäevad olid pikad ja rasked, füüsiline koormus oli suur. Erinevalt ainuat toitusin ma hästi.
Isegi kui sul pole suurt isu, siis peaksid oma tulevasele lapsele mõtlema ja vähemalt midagigi sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Ei anna endale aru, et olen ju rase!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.