Esileht Pereelu ja suhted Ei jõua nime osas kokkuleppele

Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )

Teema: Ei jõua nime osas kokkuleppele

Postitas:

Mina olin kunagi sama dilemma ees. Otsustasin siis nii, et vägikaigast ei hakka vedama, sest lõppudelõpuks oleks see kõige nõmedam põhjus pere lahku ajada ja mingit mõlemat poolt rahuldavat varianti siin olemas ei ole. Ma tunnen oma meest ka ja tean, et tema jaoks on see justkui uhkusetunde asi, et lapsed on tema nimega ja mehe ego on selline õrnake asi, mida ei saa hoolimatult katki teha… Vähemalt minu mehe ego.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 14:30; 02.11 16:13; 04.11 08:01; 05.11 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin kunagi sama dilemma ees. Otsustasin siis nii, et vägikaigast ei hakka vedama, sest lõppudelõpuks oleks see kõige nõmedam põhjus pere lahku ajada ja mingit mõlemat poolt rahuldavat varianti siin olemas ei ole. Ma tunnen oma meest ka ja tean, et tema jaoks on see justkui uhkusetunde asi, et lapsed on tema nimega ja mehe ego on selline õrnake asi, mida ei saa hoolimatult katki teha… Vähemalt minu mehe ego.

Mina ka valiks oma võitluseid. Nimeteema pole mulle oluline. Kui mehele on siis, las saab laps tema nime.

Välja arvatud juhul kui mehel on eriti kole perenimi. Aga sellisel juhul on (vähemalt minu tuttavad) isad lapsed täitsa vabatahtlikult ema nimega registreerinud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 16:50; 05.11 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sõbranna, kes kannab sidekriipsuga perenime (enda nimi + abikaasa nimi). Lapsed on kõik kahe perekonnanimega, nagu ema. Ca 20 aastat tagasi selliselt registreeritud, äkki siis oli mingi teine seadusepügal?

Sidekriipsuga variant on minu meelest veel kõige tobedam. Kui laps tulevikus abiellub, tahab ehk samuti pilli lõhki ajada ja oma nimed lisaks abikaasa nimele alles jätta ning lisab kolmandagi? Ja tema laps saaks siis omakorda olla Kristiina Mihkelsaar-Koppel-Kuusemets?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 18:26; 02.11 04:33; 02.11 19:23; 02.11 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin kunagi sama dilemma ees. Otsustasin siis nii, et vägikaigast ei hakka vedama, sest lõppude lõpuks oleks see kõige nõmedam põhjus pere lahku ajada ja mingit mõlemat poolt rahuldavat varianti siin olemas ei ole. Ma tunnen oma meest ka ja tean, et tema jaoks on see justkui uhkusetunde asi, et lapsed on tema nimega ja mehe ego on selline õrnake asi, mida ei saa hoolimatult katki teha… Vähemalt minu mehe ego.

Sellise mehega, kes mu koos lapsega maha jätaks ainult sellepärast, et lapsel on minu perekonnanimi, ma ei tahakski. Loodetavasti oled sa üks neist vähestest, kes ei taha oma mehega abielluda ega soovi oma laste ja mehega sama nime kanda.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 18:26; 02.11 04:33; 02.11 19:23; 02.11 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kahte perekonnanime sidekriipsuga ei tohi panna lapsele?

ei

2. peatükkISIKUNIME ANDMINE LAPSELE
(2) Lapsele ei või perekonnanimeks anda vanemale abiellumisel antud kahest nimest koosnevat perekonnanime. Kui mõlema vanema perekonnanimi koosneb abiellumisel antud kahest nimest, antakse lapsele vanemate kokkuleppel ühe vanema perekonnanimi.

See on küll väga huvitav. Mul on sõbranna, kes kannab sidekriipsuga perenime (enda nimi + abikaasa nimi). Lapsed on kõik kahe perekonnanimega, nagu ema. Ca 20 aastat tagasi selliselt registreeritud, äkki siis oli mingi teine seadusepügal?

Seaduses ei ole ju kirjas “ühe vanema abielueelne nimi”

Mina saan aru, et ema Kuusk-Mänd ja isa Mänd ei tohi panna lapse nimeks Kuusk-Mänd, aga ema Kuusk-Mänd ja isa Mänd-Kuusk saavad panna lapse nimeks Kuusk-Mänd või Mänd-Kuusk.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on minu perekonnanimega, sest ma lihtsalt tahtsin nii. Mehel on eestipärane perekonnanimi, mul saksapärane ehk siis pisut rohkem rahvusvahelise kõlaga.

Oma nime ma ei plaani kunagi vahetada ja ka lapsele meeldib see nimi.

See muidugi juhtus juba 24 aastat tagasi ja eks see oli omal ajal natuke mässumeelne, sest siis oli “laps polegi isa nimel vä?” üsna tavaline tagaselja susimine. Nüüd on muidugi teised ajad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline lugeda üleskutset, et naised ärge laske endale pähe astuda ja kui ei sobi abielluda, siis ei sobi isa nimi ka lapsele.

Ma ei ei eelista ühte teisele, aga tahaks meeste kaitseks öelda, et olgu nad lapse emaga abielus või mitte, lapse isad on nad ikkagi. Neil on samasugune õigus soovida lapsele oma perenime kui naisel. Kuidas saab olla suhtumisega, et kui sa minuga ei abiellu, siis ma ei lase lapsele sinu nime panna. See ei kõla enam armastusena. Pigem kõlab see naistepoolse väljapressimise ja mingi suurema õiguse kasutamisena. Vanematel on siiski võrdsed õigused lapse suhtes.

Kuidas sina emana tunneksid kui laps saaks isa nime vastu sinu tahtmist. oleksid mehes pettunud ja põeksid seda kaua? Kuidas siis mees peab tundma kui vastu tema tahtmist pannakse lapsele ema nimi?

Mul on kaks last, üks on minu perekonnanimega ja teine oma isa perekonnanimega. Mul ei ole olnud mingeid probleeme asjaajamisel ei lasteaias, arstide juures ega mujal. See erineva nime probleem on üle paisutatud.

Minu ema tuli ükskord Inglismaalt Eestisse koos kahe lapselapsega. Kõigil kolmel olid erinevad perekonnanimed ja keegi ei küsinud ühtegi volitust. Üks lastest oli veel Inglismaa kodanik ja võõrapärase perekonnanimega. Pärst seda ma küll mõtlesin, et tänapäeval on väga kerge last röövida ja teise riiki viia.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin just, et küll ikka hispaaniakeelsetes maades on lihtne, kord on kindlaks määratud ja laps saab mõlema vanema perekonnanimed (küll jah patriarhaalselt: isa oma on esimene). Aga kas sa näed, isegi nemad on hakanud seda muutma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema tuli ükskord Inglismaalt Eestisse koos kahe lapselapsega. Kõigil kolmel olid erinevad perekonnanimed ja keegi ei küsinud ühtegi volitust. Üks lastest oli veel Inglismaa kodanik ja võõrapärase perekonnanimega. Pärast seda ma küll mõtlesin, et tänapäeval on väga kerge last röövida ja teise riiki viia.

Jällegi. See, et see üks kord juhtub, ei tähenda, et see on ka reegel. Vahel õnnestub ka kohvritäis narkootikume üle piiri vedada. Vahel ei küsita piiril passi ka mitte, see ei tähenda, et reisimiseks pole seda vaja… Eks piirivalvurid on ka inimesed ja näevad/saavad aru, kui laps käitub endaga kaasas oleva täiskasvanuga mugavalt või on selgelt näha, et teda sunnitakse kaasa minema. Kummalise käitumisega inimestelt küsitakse ka dokumente suurema tõenäosusega. Miks siis muidu igasugu smuugeldajad oma pokerface-i nii hoolikalt harjutavad… 🙂

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.11 11:02; 01.11 11:51; 01.11 14:43; 01.11 15:41; 01.11 16:06; 01.11 21:33; 01.11 21:39; 02.11 09:06; 03.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see küsimus esitada perekooli foorumis, siis 90% vastab, et naise nimi.

Kui vaadata näiteks lasteaia ja kooli lastevanemate listi, siis 90% lapsi on isa perenimega.

See tuleneb sellest, et perekooli foorumis on 90% naisi, kellest omakora pooled on abielus pettunud, lahutatud jne

Teema oli siis kumma perenimi lapsele, kui vanematel on erinev perenimi.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 14:38; 05.11 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte meil ei ole suhteliselt lihtne oma või lapse nime misiganes ajal muuta milleks iganes, v.a. mingid veidrused? See on toimiv trikk meie vahel imelike abiellumise ja lapse nimede piirangute üle kavaldamiseks: paned alul nime mis on lubatud ja kuu hiljem/varem muudad selleks mis iganes soovid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise mehega, kes mu koos lapsega maha jätaks ainult sellepärast, et lapsel on minu perekonnanimi, ma ei tahakski

Minu meelest on see naiivne maailmanägemine. Loomulikult ei oleks see otsene lahkumineku põhjus, aga see seaks paika suhte dünaamika, kus hakkabki iga olulise või ebaolulise küsimuse teemal jäik kaevikute kaevamine ja sissisõda, keegi kunagi järgi ei anna. Üks ei tunne teisele üliolulisi probleemkohti ära ja ei anna iialgi järele. Pikalt selline suhe ei kesta. Minule on mõned asjad elus olulisemad kui see nimeküsimus ja minu mees loobus enda soovidest neis mulle väga olulistes küsimustes.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 14:30; 02.11 16:13; 04.11 08:01; 05.11 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “ühise nimega on asjaajamine kergem” on mingi imelik visa müüt, keegi konkreetset näidet eriti ei suuda tuua selle koleda raskuse kohta (välja arvatud see, et esialgu ei saa keski aru lasteaialistis, kes on kelle ema, aga elame üle, nt meililistis on jah esialgu mõistlik tutvustada pigem selle kaudu, et kelle ema ma olen). Ja küllalt on öeldud, et erineva nimega pole nad mingit raskust kogenud.

Meil on peres kolm last ja terve pere ühise perekonnanimega ja siis ka on lennujaamas passikontrollis ametnik sügavalt 6a lapsele silma vaadanud ja küsinud “is this your Mommy?” no ja siis? 🙂

Mina arvan tegelikult sama, et kui mees pole märganud enne lapse sündi perekonda vormistada, siis võib laps samahästi ka ema nimega jääda. Kui näiteks abiellute, on väga lihtne vahetada nii sinu kui lapse nimi mehe nime vastu (teemaalgatajal vist ei olnud “haruldane ja ilusam” nimi, et ei tahagi mehe nime, lihtsalt erinevad)

Praegune nimeseadus ütleb küll selgelt, et sündivale lapsele ei saa panna liitnime, isegi kui ema abiellumisega on võtnud endale liitnime, tuleb valida neist üks. Sest kui laps kunagi abiellub ja tahab võtta liitnime, ei saaks talle äkki kolme perenimega lohet (muide, kui see laps on tüdruk, siis on see vaidlus kohe poole mõttetum, sest abieludes võib tema väga hästi nime vahetada ja “kestab” see perenimi sul ainult ca 30a).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “ühise nimega on asjaajamine kergem” on mingi imelik visa müüt, keegi konkreetset näidet eriti ei suuda tuua selle koleda raskuse kohta (välja arvatud see, et esialgu ei saa keski aru lasteaialistis, kes on kelle ema, aga elame üle). Ja küllalt on öeldud, et erineva nimega pole nad mingit raskust kogenud.

Meil on peres kolm last ja terve pere ühise perekonnanimega ja siis ka on lennujaamas passikontrollis ametnik sügavalt 6a lapsele silma vaadanud ja küsinud “is this your Mommy?” no ja siis? ????

Mina arvan tegelikult sama, et kui mees pole märganud enne lapse sündi perekonda vormistada, siis võib laps samahästi ka ema nimega jääda. Kui näiteks abiellute, on väga lihtne vahetada nii sinu kui lapse nimi mehe nime vastu (teemaalgatajal vist ei olnud “haruldane ja ilusam” nimi, et ei tahagi mehe nime, lihtsalt erinevad)

Praegune nimeseadus ütleb küll selgelt, et sündivale lapsele ei saa panna liitnime, isegi kui ema abiellumisega on võtnud endale liitnime, tuleb valida neist üks. Sest kui laps kunagi abiellub ja tahab võtta liitnime, ei saaks talle äkki kolme perenimega lohet (muide, kui see laps on tüdruk, siis on see vaidlus kohe poole mõttetum, sest abieludes võib tema väga hästi nime vahetada ja “kestab” see perenimi sul ainult ca 30a).

See laps on poiss

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 01.11 10:54; 01.11 11:34; 01.11 11:36; 01.11 11:45; 01.11 12:14; 01.11 12:27; 01.11 15:51; 01.11 20:56; 01.11 21:35; 01.11 21:37; 01.11 22:46; 01.11 22:53; 04.11 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kahte perekonnanime sidekriipsuga ei tohi panna lapsele?

Minu teada tohib juhul, kui mõlemal vanemal on kaks perekonnanime sidekriipsuga. St kui vanemate perekonnanimi on Tamm-Kask (või kasvõi ühel vanemal Tamm-Kask ja teisel Kask-Tamm), siis võib lapsele ka lapsele panna Tamm-Kask, mitte ei pea panema ainult Tamm või ainult Kast (oleks päris veider ju ka). Aga kui üks on Tamm-Kask ja teine lihtsalt Tamm, siis peab panema Tamm.

Abiellumisel saadud liitnime puhul ei saa lapsele liitnime panna. Isegi siis, kui üks oli enne abiellumist Tamm ja teine Kask ja nüüd on mõlemad Tamm-Kased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 01:02; 05.11 01:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas see nime panemine siis välja näeb, kui mees tahab ühte ja naine teist? Nagu eespool mainiti, siis seadus ütleb, et kui kokkulepet ei saavutata valib nime eeskosteasutus. Mida see endast kujutab? Olen esmarase seega ei kujuta ette kuidas see käib…

Mina oleksin võimeline minema üksi lapsele nime panema, paneksin ennast vallasemana kirja. Kui mees selle peale minema läheb, siis palju õnne mulle, et jobust lahti sain. Kui ei lähe, siis võib hiljem perbüroosse minna isadust tuvastama (isaduse omaksvõtt).

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 01:02; 05.11 01:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “ühise nimega on asjaajamine kergem” on mingi imelik visa müüt, keegi konkreetset näidet eriti ei suuda tuua selle koleda raskuse kohta (välja arvatud see, et esialgu ei saa keski aru lasteaialistis, kes on kelle ema, aga elame üle).

Mis puudutab lasteaialiste, siis pärast uut andmekaitseseadust ei saa ees- ja perenimega rühmanimekirju enam kuskilt kätte. Need ei ripu garderoobis seinal nagu mu suuremate laste ajal. Oma noorima lapse rühmas tean kolmveerandi laste eesnimesid ja ainult paari perenime. Laps räägib kodus rühmakaaslastest eesnimedega. Nii et ka sama perenime puhul pean listis sõna võttes mõistlikuks kirjutada alla Kati (Mari ema).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 16:50; 05.11 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puudutab lasteaialiste, siis pärast uut andmekaitseseadust ei saa ees- ja perenimega rühmanimekirju enam kuskilt kätte

Meil on olemas nii lasteaia meilide list kui ka kooli meilide list.

Kes keelab selles listis infot vahetada? Mitte keegi.

Lihtsalt saab saata exceli tabeli, kus siis need andmed kirjas. Telefonid, lastevanemate meilid, nimed. Mul on see tabel salvestatud arvuti kõvakettale. Kuskilt internetist seda tõesti “rippumast” ei leia. Samamoodi saad ju lasteaias või koolis küsida teise lapsevanema käest tema telefoni numbrit, meiliaadressi. Reeglina keegi vastu ei tõrgu ja mingile andmekaitsele viitama ei hakka:) Minu kogemus on selline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 14:38; 05.11 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas see nime panemine siis välja näeb, kui mees tahab ühte ja naine teist? Nagu eespool mainiti, siis seadus ütleb, et kui kokkulepet ei saavutata valib nime eeskosteasutus. Mida see endast kujutab? Olen esmarase seega ei kujuta ette kuidas see käib…

Mina oleksin võimeline minema üksi lapsele nime panema, paneksin ennast vallasemana kirja. Kui mees selle peale minema läheb, siis palju õnne mulle, et jobust lahti sain. Kui ei lähe, siis võib hiljem perbüroosse minna isadust tuvastama (isaduse omaksvõtt).

Mille poolest see vähem enesekeskne valik on, kui mehe soov lapsele oma nimi panna. Kooselu ei saa olla ju võidujooks, et kes enne öelda jõuab, selle soovi järgi tehakse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 14:30; 02.11 16:13; 04.11 08:01; 05.11 12:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )


Esileht Pereelu ja suhted Ei jõua nime osas kokkuleppele