Esileht Pereelu ja suhted Ei jõua teha, käia kuskil

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Ei jõua teha, käia kuskil

Postitas:

Ma ei tahaks et see teema pannaks tervise rubriiki, sest tervisega poleks mul endal probleemi. Mul on probleem läbi teiste. Ma vajan rahulikku kulgemist, rutiini ja samas planeerimatust. Mind kohutavalt väsitab suhtlemine, käimine kus ma käin pere nimel. Ma vajan pärast seda pikka üksioleku aega ja lihtsalt molutamist. Mind kurnavad planeeritud üritused, nt sünnipäevade pidamine. Ja teisalt on mul energiat teha neid asju mida ma ise tahan teha.
Aga nii ei saa ju elada. Peab käima tööl, ühendama perega seonduv ja ka planeerima käimisi. Ma tunnen et ma olen nii väsinud ja keegi peres pole mu üle ka rõõmus, sest ma ei jõua hüpata, karata ja käia ja siis teha neid asju mida emad tavaliselt teevad. isegi perega lõuna väljas söömine on nii väsitav, et ma pärast magan. Kui ma väljas ei käiks, siis on mul aga energiat ja tahtmist kodus kõike teha. aga ka neid asju, mid mina ise tahan teha. mitte kohustusi, millega teised mu plaanidesse sisse sõidavad. Mis asi mind vaevab? Mind ajab juba ennast ka vihaseks ja teeb kurvaks see väsimine. Elu läheb must nii mööda, kui ma pean pärast iga käimist magama. Ma ei ütleks et see on füüsiline jõuetus. Ma võin päev läbi kodu puid laduda ja end suurepäraselt tunda. See väsimus on vaimne, mis muutub füüsiliseks. Ma nii väga tahaks jõuda ja nautida käimisi ja suhtlemist.

+23
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 09:47; 26.06 19:47; 27.06 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kus peab siis hirmsasti käima, miks on vaja nii hoolega suhelda ja pildis olla?
Käin tööl ja olen kodus, sünnipäev on üks kord aastas ja seda ka ei pea alati. Pere on olemas.
Miks sa PEAD koguaeg kuskil ringi trööpama, kes sind käseb?

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjeldatu põhjal jääb mulje, et oled enda jaoks perega kohvikus käimise meeletult keeruliseks MÕELNUD. Umbes samamoodi nagu mina olin kooliajal veendunud, et mulle mitte kunagi ükski võõrkeel pähe ei jää. Tänaseks aga räägin igapäevaselt kolme keelt peaaegu puhtalt, no vähemalt nii, et kaasarääkijad saavad aru, mis mul vaja öelda.

Mine teinekord välja ja mõtle sellest perega kohvitamisest kui puude ladumisest kodus – mõnusalt veedetud aeg! Ei pea pingutama, ei pea olema keegi teine. Lihtsalt ole ja kulge oma lähedastega koos.

Kõlab lihtsalt ja tegelikutl ongi lihtne, kui oma mõnulemiseemotsiooni sellesse praegult raskesse hetke suudad üle kanda.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi mind vaevab?

Mul on sama teema, et kuskil käia ei taha, sugulastega suhelda ei viitsi (tunduvad elektriahvidena) jne. Noh, umbes nagu sul.

Aga enda puhul ma kahtlustan töö probleeme.
Sest ma pole tööga rahul ja ka ei teeni midagi. Ehk siis kumbki töötamise eesmärkidest pole täidetud. Oleks vähemalt rahuldustpakkuv töö VÕI siis suur palkki, aga pole kumbagi.
Ja see rahulolematus tekitab kõik ülejäänu…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei viitsi näiteks sugulastega suhelda, tglt täiesti võõrad inimesed, ühiseid huve pole, enamus pensiealised ja siis moluta pool päeva mingi kohvilaua taga. Pühapäeval pean äia/ämma juurde minema sest äia sünnipäev. Saab 84a ja noh seltskond samavanune umbes, minu arust peseks kodus pesu parem.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 11:11; 26.06 12:42;
To report this post you need to login first.

Mõistan, mida sa tunned ja mõtled. Mul oli sama probleem, kohustuslikud üritused väsitasid, mingit positiivset emotsiooni sellest ei saanud. Samas olen vägagi aktiivne oma loomult, tegelen mitme hobiga, suhtlen väga erineva taustaga inimestega.
Lihtsalt loobusin … Nüüd olen enda jaoks selgeks mõelnud, mis on need tegevused, kohtumised, inimesed, mis mulle ka midagi emotsionaalselt annavad ning panustan rohkem sellele. Näiteks oma sünnipäeva ma siin Eestis ei pea juba aastaid, Jaanipäeval eelistasin hoopiski rahulikult raamatut lugeda.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ilmselt oled üsna tugev introvert ja sellepärast kõik käimised ja suhtlemised ja rutiinikatkestused nii väsitavalt mõjuvadki. Mul on seesama asi. Pärast nädalavahetusel toimunud sünnipäeva, külaskäiku, külalisi, niisama väljas käimist jne olen läbi nagu läti raha ja ainult magaksin (paar päeva). Kesknärvisüsteem ei talu eriti stimuleerimist, põhjus ongi ainult selles. Kui saan omas kodus omas rutiinis toimetada, siis suudaks ka mägesid paigast liigutada, kõik saab tehtud, kõike jõuan – aga ühte õhtut külalistega lapin mitu päeva. Sellepärast ei meeldi mulle ka reisimine. Samamoodi kulutab ja kurnab.
Õnneks olen väikeettevõtja, kes suure osa oma tööst saab teha omaette kodus. Aga osa paraku ka mitte, ja see teine osa on kahjuks just nimelt seotud suure hulga võõraste inimestega ja avalike esinemistega. Ning see on küll minu jaoks väga, väga raske, mitte situatsioonis sees olles küll, aga just hiljem, pärast, kui adrenaliin on alla läinud ja jäänud ainult üüratu väsimus nagu must auk…
Inimesed, kes mind tunnevad ja teavad, ei usu seda, sest ma olen ju “nii hea suhtleja ja nii seltskondlik”.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust kõlab nagu tavaline introvertsus.

Mul endal on reisimisega nii. No üldse ei huvita mind. Käin mõne aasta tagant kuskil nö kohustuslikul reisil, aga tegelikult absoluutselt ei tõmba, pole mingit soovi ega kihku endal kuskile reisima minna. Väike lennuhirm muidugi ka ja kaua sa ikka läti-leedu-soome-rootsi vahet tuuritad. Alati reisil olles igatsen ka tohutult koju.

Siis on kolleeg, kes käib umbes iga kuu kuskil Balil-New Yorgis-Jaapanis-Hiinas-Türgis-Egiptuses…you name it ja ei jõua neid tema kaastundlikke pilke ära kannatada: “suvi ju tuleb, kas sa TÕESTI ei lähe kuskile? sul oli puhkus, kas sa TÕESTI olid kogu selle aja Eestis? Käinud kasvõi Egiptuses, see on ju kena odav…”

Olgu öeldud, et raha taha reisimine minu puhul ei jääks. Lihtsalt puudub see suur reisikihk. Ja alati tuntakse kaasa, et oi, jälle sa ei käinud kuskil, oi, sina polegi Balil käinud jne…

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust kõlab nagu tavaline introvertsus.

Mul endal on reisimisega nii. No üldse ei huvita mind. Käin mõne aasta tagant kuskil nö kohustuslikul reisil, aga tegelikult absoluutselt ei tõmba, pole mingit soovi ega kihku endal kuskile reisima minna. Väike lennuhirm muidugi ka ja kaua sa ikka läti-leedu-soome-rootsi vahet tuuritad. Alati reisil olles igatsen ka tohutult koju.

Siis on kolleeg, kes käib umbes iga kuu kuskil Balil-New Yorgis-Jaapanis-Hiinas-Türgis-Egiptuses…you name it ja ei jõua neid tema kaastundlikke pilke ära kannatada: “suvi ju tuleb, kas sa TÕESTI ei lähe kuskile? sul oli puhkus, kas sa TÕESTI olid kogu selle aja Eestis? Käinud kasvõi Egiptuses, see on ju kena odav…”

Olgu öeldud, et raha taha reisimine minu puhul ei jääks. Lihtsalt puudub see suur reisikihk. Ja alati tuntakse kaasa, et oi, jälle sa ei käinud kuskil, oi, sina polegi Balil käinud jne…

Väga tuttav tuleb ette 😀

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline väsimusseisund ei ole ka normaalne, võiks lasta teha korraliku vereproovi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 12:40; 26.06 23:47; 27.06 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust kõlab nagu tavaline introvertsus.

Mul endal on reisimisega nii. No üldse ei huvita mind. Käin mõne aasta tagant kuskil nö kohustuslikul reisil, aga tegelikult absoluutselt ei tõmba, pole mingit soovi ega kihku endal kuskile reisima minna. Väike lennuhirm muidugi ka ja kaua sa ikka läti-leedu-soome-rootsi vahet tuuritad. Alati reisil olles igatsen ka tohutult koju.

Siis on kolleeg, kes käib umbes iga kuu kuskil Balil-New Yorgis-Jaapanis-Hiinas-Türgis-Egiptuses…you name it ja ei jõua neid tema kaastundlikke pilke ära kannatada: “suvi ju tuleb, kas sa TÕESTI ei lähe kuskile? sul oli puhkus, kas sa TÕESTI olid kogu selle aja Eestis? Käinud kasvõi Egiptuses, see on ju kena odav…”

Olgu öeldud, et raha taha reisimine minu puhul ei jääks. Lihtsalt puudub see suur reisikihk. Ja alati tuntakse kaasa, et oi, jälle sa ei käinud kuskil, oi, sina polegi Balil käinud jne…

Jah, tunnen ka sama, mul mees selline kes tunneb kohustust kogu aeg “puhkusele” minna. No mina ei taha, ei meeldi pikad auto sõidud, lennureisid jne. Võõraste maade kultuurid, keeled, kliima. No ei meeldi lihtsalt. Nüüd heidab mees ette et ma tahan kodus istuda ainult. Jah tahangi.

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 11:11; 26.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi, jälle sa ei käinud kuskil, oi, sina polegi Balil käinud jne…

Need on nakkavad moehullused. Ei reisita mitte seetõttu, et näha maailma ja õppida tundma kuidas mujal elatakse, vaid reisitakse kelkimisehimust, et näidata teistele kui “edukas” ollakse. Käib võistlemine, kes kaugemal ja eksootilisemas kohas käib, sest see näitab rahakoti paksust ja kuuluvust mingisse “erilisse väljavalitute” gruppi.

Mulle on ka üks “eriline” öeldud, et “kas sa siis ei teagi, et Ameerikas on blablabla koht? no siis pole ju sinuga millestki rääkida!” Mind paneb lihtsalt muigama selline esinemine, sest kui inimene on seest tühi, siis ka see Ameerika blablabla äranägemine ei täida tema tühja kohta. Kui aga küsida, kuidas nad seal blablabla-s elavad, mida mõtlevad, kuidas käituvad, millest elavad jne, siis ei osata enam midagi juurde rääkida.

Minu arust üldistad ja seda osade inimeste suhtes ülekohtuselt. Mina armastan väga reisida, just seesama Jaapan-Filipiinid- Sri Lanka- Tuneesia nagu siin kirjeldatud on. Raha on piisavalt ja ühelgi reisil ei ole eelarvet. Eelarve on piiramatu.
Aga. Ma ei kelgi kellegi ees. Mul ei ole mitte ühtegi sotsiaalmeedia kontot, ma ei tee pilte mitte endast millegi taustal või rannas liival punaste varbaküüntega, vaid teen just nimelt pilte kohalikest inimestest lastest, kerjustest, vanuritest, koduloomadest, detailipilte majadest ja taimedest, liiklusvahenditest ja liiklusmärkidest, poodide ja turgude väljapanekutest jne. Ja tõepoolest ja VAATAN neid pärast kodus ja meenutan, kasvõi aastaid hiljem, ja tunnen jälle seda tuttavat tunnet, nagu oleksin praegu seal…
Ma ei laadi neid pilte iialgi mitte kuhugi sotsiaalmeediasse ega käi tööl või tuttavate kodudes slaidiprogramme demonstreerimas. Ja ei räägi oma reisidest neile, kellele reisimine ei istu (neid inimesi on palju, ma ei mõista neid, kuid ei mõista ka hukka ega naeruväärista neid).
Nii et tõmba oma halvustava hoiakuga tagasi, solvasid mind praegu näiteks, mind, reisihullu.

+26
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline väsimusseisund ei ole ka normaalne, võiks lasta teha korraliku vereproovi.

Sekundeerin. Mulle käis ka kõik närvidele ja kõik oli halvasti ja midagi ma ei tahtnud ja vastik, tahtsin ka üksindust ja omaette olla. Ja siis tuli välja, et B-vitamiini tase on normist oluliselt madalam. Sai selle korda, sai meeleolu korda.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 16:21; 26.06 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et tegemist siiski meditsiinilise probleemiga, kui muidu tahaks, aga vaimsel pinnal ei suuda seda tahet realiseerida. Tegemist võib olla depressiooniga.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.06 16:32; 26.06 17:15; 27.06 10:50; 27.06 10:52; 27.06 10:58; 27.06 11:02; 27.06 11:17; 27.06 11:27; 27.06 17:33; 27.06 17:48; 28.06 15:52; 28.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et tegemist siiski meditsiinilise probleemiga, kui muidu tahaks, aga vaimsel pinnal ei suuda seda tahet realiseerida. Tegemist võib olla depressiooniga.

Absoluutsel ei ole nõus selle hinnanguga. Teemaalgataja tundub olevat üsna tavapärane introvert ja see ei ole meditsiiniline probleem.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.06 17:10; 26.06 18:08; 27.06 11:08; 27.06 11:14; 27.06 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et tegemist siiski meditsiinilise probleemiga, kui muidu tahaks, aga vaimsel pinnal ei suuda seda tahet realiseerida. Tegemist võib olla depressiooniga.

Absoluutsel ei ole nõus selle hinnanguga. Teemaalgataja tundub olevat üsna tavapärane introvert ja see ei ole meditsiiniline probleem.

Et siis intorverdid tahavad tegelikult väga käia ja suhelda, aga lihtsalt ei jõua? Ja permanentselt kurvastavad seetõttu, et ei jõua kusagil käia? Mina tean küll täpselt vastupidi, et introverdid ei taha eriti kuskil käia ega suhelda ja see, et nad ei käi ja ei suhtle, ei ole nende jaoks probleem, vaid see sobibki neile. Sa ikka teemaalgatuse lugesid korralikult läbi?

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.06 16:32; 26.06 17:15; 27.06 10:50; 27.06 10:52; 27.06 10:58; 27.06 11:02; 27.06 11:17; 27.06 11:27; 27.06 17:33; 27.06 17:48; 28.06 15:52; 28.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et tegemist siiski meditsiinilise probleemiga, kui muidu tahaks, aga vaimsel pinnal ei suuda seda tahet realiseerida. Tegemist võib olla depressiooniga.

Absoluutsel ei ole nõus selle hinnanguga. Teemaalgataja tundub olevat üsna tavapärane introvert ja see ei ole meditsiiniline probleem.

Et siis intorverdid tahavad tegelikult väga käia ja suhelda, aga lihtsalt ei jõua? Ja permanentselt kurvastavad seetõttu, et ei jõua kusagil käia? Mina tean küll täpselt vastupidi, et introverdid ei taha eriti kuskil käia ega suhelda ja see, et nad ei käi ja ei suhtle, ei ole nende jaoks probleem, vaid see sobibki neile. Sa ikka teemaalgatuse lugesid korralikult läbi?

Lugesin. Mulle ei jäänud muljet, et teemaalgataja tegelikult ise tahaks kõiki neid asju teha, vaid et ta tunneb survet, nagu ta peaks tahtma kõiki neid asju teha. Samuti kirjutas ta, et nende asjade tegemiseks, mida talle meeldib teha, jätkub tal täiesti piisavalt energiat. Kui tal oleks depressioon, siis ta ei jaksaks ka endale meeldivaid asju teha.

Kas sina ka lugesid teemaalgatuse läbi?

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.06 17:10; 26.06 18:08; 27.06 11:08; 27.06 11:14; 27.06 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge toppige oma depressiooni igale poole! Nagu inimene massist natuke erineb, nii on tal kohe depressioon!

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõneti saan aru ja tunnen sama.

Mõnikord satun lugema ja kuulma, kui tohutu probleem on üksindus: üksikud vanurid on õnnetud ja tahaksid kangesti suhelda jne. Siis mõtlen, et mis neil ometi viga, nad elavad üksi ja saavad teha kõike, mida ise tahavad, eriti kuna nad on pensionil: lugeda, filme vaadata, hobidega tegeleda, jalutada, palju magada, omale lemmikloomi võtta jne. Kõlab nagu ideaalelu.

No tegelikult ma mõistan küll, et kui oled üksik vastu oma tahtmist, siis ei olegi see nii tore, eriti pikema aja jooksul. Isegi introverdid tahavad suhelda. Aga üksinduse üle kurtmise peale tekib mul alati esimesena selline tahtmatu reaktsioon.

Ja palun mitte valesti aru saada, ma olen oma pere üle tohutult õnnelik, mul on hiiglama vahvad lapsed ja tore mees ja me teeme koos toredaid asju. Aga vahel tahaks lihtsalt üksi olla, oma isiklikku aega, rahulikult kulgeda oma rütmis ja oma tahtmise järgi …

Tegelikult see aeg tuleb. Lapsed kasvavad ja mehega saab isikliku aja suhtes kindlasti kaubale (ta ju tahab ise ka sama).

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 18:25; 28.06 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et tegemist siiski meditsiinilise probleemiga, kui muidu tahaks, aga vaimsel pinnal ei suuda seda tahet realiseerida. Tegemist võib olla depressiooniga.

Absoluutsel ei ole nõus selle hinnanguga. Teemaalgataja tundub olevat üsna tavapärane introvert ja see ei ole meditsiiniline probleem.

Introverdiks olemisega ei peaks väsimustunne kaasas käima. Kui see on ikka füüsiline objektiivne väsimus, siis see viitab terviseprobleemidele.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 16:21; 26.06 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on ikka füüsiline objektiivne väsimus, siis see viitab terviseprobleemidele.

See on väsimus, mis tekib pärast pidusid ja suhtlemist. See on väsimus olemast sotsiaalne.

Introverdid, neh.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 19:25; 26.06 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust üldistad ja seda osade inimeste suhtes ülekohtuselt. Mina armastan väga reisida, just seesama Jaapan-Filipiinid- Sri Lanka- Tuneesia nagu siin kirjeldatud on. Raha on piisavalt ja ühelgi reisil ei ole eelarvet. Eelarve on piiramatu.
Aga. Ma ei kelgi kellegi ees. Mul ei ole mitte ühtegi sotsiaalmeedia kontot, ma ei tee pilte mitte endast millegi taustal või rannas liival punaste varbaküüntega, vaid teen just nimelt pilte kohalikest inimestest lastest, kerjustest, vanuritest, koduloomadest, detailipilte majadest ja taimedest, liiklusvahenditest ja liiklusmärkidest, poodide ja turgude väljapanekutest jne. Ja tõepoolest ja VAATAN neid pärast kodus ja meenutan, kasvõi aastaid hiljem, ja tunnen jälle seda tuttavat tunnet, nagu oleksin praegu seal…
Ma ei laadi neid pilte iialgi mitte kuhugi sotsiaalmeediasse ega käi tööl või tuttavate kodudes slaidiprogramme demonstreerimas. Ja ei räägi oma reisidest neile, kellele reisimine ei istu (neid inimesi on palju, ma ei mõista neid, kuid ei mõista ka hukka ega naeruväärista neid).
Nii et tõmba oma halvustava hoiakuga tagasi, solvasid mind praegu näiteks, mind, reisihullu.

… aga miks siis ennast puudutatuna tundsid? Kui see ilmselgelt sinu kohta ei käi?

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 19:25; 26.06 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on ikka füüsiline objektiivne väsimus, siis see viitab terviseprobleemidele.
See on väsimus, mis tekib pärast pidusid ja suhtlemist. See on väsimus olemast sotsiaalne.
Introverdid, neh.

Mul tekib see juba suhtlemise ajal. Kasutan nüüd tabavat väljendit, mille sain P.Oja tele etenduselt: nagu oleks lämmi leivaga vastu pead saanud. Keeraks kohe magama.
Kui eespool kirjutati, et kas peab tõmblema nii hirmsasti… siis ma ei tõmblegi. aga on vaja ikka käia nt laste koosolekutel, üritustel. Õnneks seda on nii palju vähemaks jäänud. aga ikka on pere nördinud, et kuidas ma ei taha kuhugi minna. Nii ma nende pärast ikka käin. Lapsed tegelikult võrdlevad mind teiste emadega, teiste inimestega. Kriitiliselt, et ma suhtlen liiga vähe, mul pole sõbrannasid kelle pool käia ja kes meil käiks. Nemad saavad ka aru, et mu eluviis pole normaalne ega üldse mitte lõbus. Ma mõistan neid. Emad ju ka muretsevad laste pärast, kel pole sõpru ja kes ei suhtle teiste lastega. või kui keegi last kutsub kuhugi, siis leiutab ta 10põhjust et mitte minna.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 09:47; 26.06 19:47; 27.06 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust kõlab nagu tavaline introvertsus.

Mul endal on reisimisega nii. No üldse ei huvita mind. Käin mõne aasta tagant kuskil nö kohustuslikul reisil, aga tegelikult absoluutselt ei tõmba, pole mingit soovi ega kihku endal kuskile reisima minna. Väike lennuhirm muidugi ka ja kaua sa ikka läti-leedu-soome-rootsi vahet tuuritad. Alati reisil olles igatsen ka tohutult koju.

Siis on kolleeg, kes käib umbes iga kuu kuskil Balil-New Yorgis-Jaapanis-Hiinas-Türgis-Egiptuses…you name it ja ei jõua neid tema kaastundlikke pilke ära kannatada: “suvi ju tuleb, kas sa TÕESTI ei lähe kuskile? sul oli puhkus, kas sa TÕESTI olid kogu selle aja Eestis? Käinud kasvõi Egiptuses, see on ju kena odav…”

Olgu öeldud, et raha taha reisimine minu puhul ei jääks. Lihtsalt puudub see suur reisikihk. Ja alati tuntakse kaasa, et oi, jälle sa ei käinud kuskil, oi, sina polegi Balil käinud jne…

Oh sa pime, pime.. maailm on imeline.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 20:54; 26.06 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oi, jälle sa ei käinud kuskil, oi, sina polegi Balil käinud jne…

Need on nakkavad moehullused. Ei reisita mitte seetõttu, et näha maailma ja õppida tundma kuidas mujal elatakse, vaid reisitakse kelkimisehimust, et näidata teistele kui “edukas” ollakse. Käib võistlemine, kes kaugemal ja eksootilisemas kohas käib, sest see näitab rahakoti paksust ja kuuluvust mingisse “erilisse väljavalitute” gruppi.

Mulle on ka üks “eriline” öeldud, et “kas sa siis ei teagi, et Ameerikas on blablabla koht? no siis pole ju sinuga millestki rääkida!” Mind paneb lihtsalt muigama selline esinemine, sest kui inimene on seest tühi, siis ka see Ameerika blablabla äranägemine ei täida tema tühja kohta. Kui aga küsida, kuidas nad seal blablabla-s elavad, mida mõtlevad, kuidas käituvad, millest elavad jne, siis ei osata enam midagi juurde rääkida.

Oi kui hapud on ikka mõne viinamarjad.

Kui te, introverdid, olete nii rahul oma peadpidi teki all eluga, siis miks on vaja kuulata kellegi reisijutte, teha endale kari lapsi, kellega mööda üritusi peab traavima, pidada suuri sünnipäevi ja suguvõsa kokkutulekuid?
Isiklikult tean ka paari introverti- kumbki neist pole pidanud kogu meie tutvuse jooksul (10-15a) ühtegi sünnipäeva, neil pole lapsi, neid ei huvita suhtlemine, kellegi reisijutud või muu loba on neile taustamüra. Töö on valinud sellise, kus on minimaalselt suhtlust.

Siinsed kanad, kes kujutavad ette, et on introverdid, on lihtsalt mandunud, vingus ja kibestunud. Rabatakse endale koorem, suheldakse pooleks ja kui endal võimalusi pole, siis kiristatakse teiste suhete, sotsiaalmeeidakontode ja reiside pärast hambaid.
Miks te ei ela omaette, ilma suhtluseta, ilma üritusteta? Miks te hüppate ja kargate nagu klounid? Teie ei naudi, ilmselgelt ei naudi ka teised teie seltskonda. Milleks siis?

+9
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 20:54; 26.06 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kui hapud on ikka mõne viinamarjad.

Kui te, introverdid, olete nii rahul oma peadpidi teki all eluga, siis miks on vaja kuulata kellegi reisijutte, teha endale kari lapsi, kellega mööda üritusi peab traavima, pidada suuri sünnipäevi ja suguvõsa kokkutulekuid?
Isiklikult tean ka paari introverti- kumbki neist pole pidanud kogu meie tutvuse jooksul (10-15a) ühtegi sünnipäeva, neil pole lapsi, neid ei huvita suhtlemine, kellegi reisijutud või muu loba on neile taustamüra. Töö on valinud sellise, kus on minimaalselt suhtlust.

Siinsed kanad, kes kujutavad ette, et on introverdid, on lihtsalt mandunud, vingus ja kibestunud. Rabatakse endale koorem, suheldakse pooleks ja kui endal võimalusi pole, siis kiristatakse teiste suhete, sotsiaalmeeidakontode ja reiside pärast hambaid.
Miks te ei ela omaette, ilma suhtluseta, ilma üritusteta? Miks te hüppate ja kargate nagu klounid? Teie ei naudi, ilmselgelt ei naudi ka teised teie seltskonda. Milleks siis?

Mine võta palderjani või midagi, ehk hakkab sul parem.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus teemaalgatajale.Kuidas sinusse seltskonnas suhtutakse? Kas sind välditakse? Kuidas ise tunned ennast suheldes? Võibolla on sul sotsiaalfoobia ja see väsitab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina ei viitsi näiteks sugulastega suhelda, tglt täiesti võõrad inimesed, ühiseid huve pole, enamus pensiealised ja siis moluta pool päeva mingi kohvilaua taga. Pühapäeval pean äia/ämma juurde minema sest äia sünnipäev. Saab 84a ja noh seltskond samavanune umbes, minu arust peseks kodus pesu parem.

Kuule, saa aru, vanainimestel veel elus ainult see rõõm ongi, et noored külla tuleks. Sama vanad sõbrad on tihtilugu juba surnud, paljukest seda vanainimestele mõeldud meelelahutustki enam on, eriti veel arvestades asjaolu, et tervis on selles vanusest ka vähem või rohkem nigel ning ei jaksagi enam kuskil käia.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 23:06; 27.06 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil enda lastest kahju ei ole, lapsed tahavd ju käia, suhelda, tahavad tegelemist? Minu ema oli väga tore inimene ja võttis pani kõik mu sõbrad auto peale, viis mere äärde, mängi meiega kaarte ja rääkis õhtul hirmulugusid. Samas oli sõbrannadel emad, kes ütlesid vaid tere vastu ja rohkem ma neid ei näinud, samas nende lapsed oleksid meile elama kolinud – nii janunesid sellise ühistegevuse järgi. Tihti oligi hooviks telk üleval ja ema korraldas seal omamoodi lastelaagrit. Küll kadestati mind ema pärast, kuigi oli teistest emadest vanem (minu sündides 39).
Endalgi on 2 last, vanem juba 17 ja minust peajagu pikem – ikka tahab emaga koos olemist ja arutamist.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 12:40; 26.06 23:47; 27.06 08:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Pereelu ja suhted Ei jõua teha, käia kuskil

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.