Esileht Pereelu ja suhted Ei lase inimestel puhata

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Ei lase inimestel puhata

Postitas:

Vabandust, see vastus läheb vastajale, kes oma kangest emast rääkis (ja sai 10 miinust ega yhtli plussi) – olen veel algaja perekoolik 😉

Uskumatu, mis miinustamine siin minu meelest väga aruka lähenemise all on.
Ja samas selgitus sellele, miks tekivad perekooli teemad, kus teemaaalgataja on kurnatud, kuna “üks on loll ja teine on laisk ja tema peab yksi rabama”.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka magasin kuni üheksani, mitte ei alustanud 6 aegu. need 2 asja mida tahtsin teha tekitasid juba pahameele.

Magasid üheksani ja esimese veerand tunniga suutsid juba pere välja vihastada ja 9:22-ks perekooli pika teema postitada? Sellise teksti kirjutamine võtab ka mõned minutid aega vähemalt. Sa hommikuti pesemas ei käi, riidesse ei pane, kohvi ei joo, tormad kohe esimese asjana kõikidele närvidele käima?

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 16:18; 31.08 21:59; 31.08 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal ja kuidas teil endil on koristamine korraldatud? Teete üksi ja püüate pereliikmeid mitte häirida?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.08 09:22; 31.08 09:43; 31.08 09:52; 31.08 09:55; 31.08 10:27; 31.08 11:32; 31.08 21:46; 31.08 22:12; 31.08 23:06; 31.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal ja kuidas teil endil on koristamine korraldatud? Teete üksi ja püüate pereliikmeid mitte häirida?

No igatahes ei tee ma seda passiiva-agressiivselt laupäeva varahommikul pereliikmeid üles ajades.

Tavaliselt ikka koos, mingil normaalsel ajal, kus kõik on üleval ja saavad tegutseda. Ei tuleks selle pealegi, et kolistaskin magava inimese tuppa sisse, milleks?

Ja nagu ma aru sain, sul oligi koristamisest jäänud ainult see õnnetu diivan ja pesu laste tuppa viimine? Sel juhul, miks sa ei võinud paar tundi oodata ja siis seda teha, kui nad juba üleval? See ju max poole tunni töö. Või oli siiski muid töid ka, nt magamistuba koristada (mees oli sul ju elutoas diivanil)? Sel juhul, miks sa valisid just need tööd, mida tehes teisi segada said? Et ikka su ohvriks olemine välja paistaks?

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 16:18; 31.08 21:59; 31.08 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ema aga on selline, kui tal mõte tuleb, siis peab seda kohe tegema tormama ja kui ei lähe tema tahtmise järgi kohe hommikul kell 9 neid peenraid rohima, siis tehakse etteheitvat nägu, ohitakse ja läheb ise tegema

Mingis muus teemas olen ma juba kirjeldanud, aga meil toimib kõige paremini, kui tööjuht (ehk mina) annab igaühele kätte töö ja ajaaugu. Muidugi arvestades kooliaegu jms koormust, puhkepäeviti:

Näiteks: “Paul – palun kassiliiv vahetada, oma tuba mopiga üle tõmmata, elutoa lilled kasta, kõik vähegi must pesu kasti. Tähtaeg – täna kl 17”

“Anneli: Amplid kasta. Esiku jalamatid kloppida. Esikud moppida. Kassidele panna värske vesi ja toit, Palun ära teha täna kl 16ks”

“Abikaasa: too palun keldrist kolm purki kurke, korja plafoonist laes kärbsed ja pese koera kaelarihm, Palun seda kl 17ks”

Ja siis nad saavad ise valida, millal nad seda teevad. Neid töid pole palju ja nad aitavad majas hiiglaslikult edasi. Ning pereliikmetel on vaba valik, mida nad edasi teevad. Koristuspäevi pole mitte kunagi, kuna 5-6 päeval nädalas kõik teevad midagi paarkümmend minutit.

Pärast 3 kuud praktikat eelistavad kõik niikuinii teha need asjad hommikul 20-35 minutiga. Minu kohus on siis neile mitte samaks päevaks uusi töid peale valada, sest nad said varem valmis. See oleks ebaõiglane. Ja no ma pean olema dispetšer. Samas kõik toimib ja lastele meeldib, et ema ei sõida kesk päeva sisse, et : tule kohe kartuleid koorima vms.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 11:35; 31.08 22:10; 02.09 12:46; 02.09 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees oli allkorrusel ja tahtis telekat vaadata. Diivan tema all kinni. Edasi oleks olnud minna teisele korrusele, kus ka minu edasi tagasi käimine, tolmuimejaga töö oleks ikka magajad üles äratanud. Nii ma siis ootasin, rohkem ei koristanud ja läksime kõik koos välja. sest ikkagi pere ühist aega pole palju. Nüüd lapsed jälle kuskil linnapeal, saan vähemalt teisel korrusel koristada. aga diivan on mehe all ikka kinni.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.08 09:22; 31.08 09:43; 31.08 09:52; 31.08 09:55; 31.08 10:27; 31.08 11:32; 31.08 21:46; 31.08 22:12; 31.08 23:06; 31.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees oli allkorrusel ja tahtis telekat vaadata. Diivan tema all kinni. Edasi oleks olnud minna teisele korrusele, kus ka minu edasi tagasi käimine, tolmuimejaga töö oleks ikka magajad üles äratanud. Nii ma siis ootasin, rohkem ei koristanud ja läksime kõik koos välja. sest ikkagi pere ühist aega pole palju. Nüüd lapsed jälle kuskil linnapeal, saan vähemalt teisel korrusel koristada. aga diivan on mehe all ikka kinni.

Jah, su elu on kohutavalt raske. 13 tundi on möödas su teema tegemisest. Selle ajaga ei ole suutnud mehele rahulikult öelda, et kuule, ma koristan ülevalt, sa tõmba millalgi diivni alune üle? Selle asemel ohkad demonstrtiivselt, kuidas diivan mehe all kinni. Raske on su elu, raske.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 16:18; 31.08 21:59; 31.08 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, su elu on kohutavalt raske. 13 tundi on möödas su teema tegemisest. Selle ajaga ei ole suutnud mehele rahulikult öelda, et kuule, ma koristan ülevalt, sa tõmba millalgi diivni alune üle? Selle asemel ohkad demonstrtiivselt, kuidas diivan mehe all kinni. Raske on su elu, raske.

On selles mõttes raske jah. Mees ei korista isegi ütlemise peale. Ignoreerib, keerab naljaks või lohutab, et küll teed teine päev, las olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.08 09:22; 31.08 09:43; 31.08 09:52; 31.08 09:55; 31.08 10:27; 31.08 11:32; 31.08 21:46; 31.08 22:12; 31.08 23:06; 31.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks arusaamatu, et kui sul nagunii puhkus on, siis miks on vaja just nüüd laupäeva hommikul mehe istumise all põrandat nühkida. Koristanud eile, kui mees tööl, elamine ära … või on sul selleks kindlasti publikut vaja?

Muide, miks teil teismeline öösel kella 5-ni väljas on?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vahet et oleks reedel koristanud. Ma olen koristanud juba kolmapäevast saadik. Põhjalikult.
Teismeline on väljas seepärast et tal on koolistress, nagu eespool teati. Kool algab. No ja peale 16aastast on inimesel seadusega õigus olla väljas öö läbi, nagu te teate isegi.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.08 09:22; 31.08 09:43; 31.08 09:52; 31.08 09:55; 31.08 10:27; 31.08 11:32; 31.08 21:46; 31.08 22:12; 31.08 23:06; 31.08 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oma mehi (mees ja 2 poeg vanuses 17 ja 12) tagant ei oleks torkinud – siis elaksime nagu sealaudas, teiseks ei ole mina nõus, et pean üksi koduseid töid tegemas. Õnneks on nad aru saanud, et minuga tulutu vaielda ning ajapikku on asjad paika loksunud, aga ikka on aegajalt mingi anomaalia.
Kui on ikka koristutööde tegemine käsil, siis peavad kõik osalema selles oma panusega, mitte lökitama diianil või magama hambad laiali. Reeglina ma ise enne kell 11 ei hakka sellega neid tüütama, teen ära selle töö, mis ei vaja abi. Aga siis saavad kõik töövahendid kätte ja töö olgu tehtud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil toimib kõige paremini, kui tööjuht (ehk mina) annab igaühele kätte töö ja ajaaugu.

Minu imetlus. Mina ei viitsiks selline dispetšer olla. Mul on see häda, et ma selgitan, milline see ideaalne olukord välja peab nägema (meie kõigi soovidest lähtudes) ja miks ning siis ma eeldan, et teised saavad sellest aru ja panustavad võrdselt. Et nt Mihkli ülesanne on tagada, et kassil oleks kassiväärne elu (kast puhas ja vesi ees), Mann hoolitseb koera eest jne. Ja peamine: igaüks koristab enda laga KOHE kui ta mingi tegevuse lõpetab. Vaatab, et tema nõud on masinas, tema pesu on masinas, kui on kasutanud kempsu-vannituba, siis pärast seda on see korras jne. Et koristustalguid tuleb tõesti teha vaid paar korda aastas (vaatad oma riided üle – kas kõiki vajad või viime/ viskame mõne asja ära; kui kuhugi on mingid hunnikud tekkinud – juhtub – siis need likvideeritakse, jne.)

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks arusaamatu, et kui sul nagunii puhkus on, siis miks on vaja just nüüd laupäeva hommikul mehe istumise all põrandat nühkida. Koristanud eile, kui mees tööl, elamine ära … või on sul selleks kindlasti publikut vaja?

No tal hakkab puhkus lõppema ja siiani vaid istus ise jalad seinal ja puhkas.
Nüüd avastas, et järsku vaja koristada, sellest ka kogu jama.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 09:48; 31.08 11:27; 01.09 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks kõike korda teha ja paljut ära visata.

Miks ära visata? Kasutuskõlblikud asjad viiakse uuskasutusse tänapäeval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen märganud elus , et liigne agarus on ogarus. Pole vaja piinlikult korda ja puhtust taga ajada, siis endal jäävad vihapursked ära, kui keegi midagi järjekordselt segi ajab. Mõni elab nii puhtas elamises, et seal ei julge ta isegi liikuda ega vabalt olla. Aga tegemist polnud ka pereinimesega. Talle ei sobikski mitte kuidagi pereelu.

https://meeldib.postimees.ee/6726341/uhelgi-puhapaeval-ei-saa-end-valja-magada

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu imetlus. Mina ei viitsiks selline dispetšer olla. Mul on see häda, et ma selgitan, milline see ideaalne olukord välja peab nägema (meie kõigi soovidest lähtudes) ja miks ning siis ma eeldan, et teised saavad sellest aru ja panustavad võrdselt. Et nt Mihkli ülesanne on tagada, et kassil oleks kassiväärne elu (kast puhas ja vesi ees), Mann hoolitseb koera eest

Jah, ega minagi eelista dispetšer olla, aga teismelistel ja noorematel kipuvad need asjad siiski aegajalt meelest minema. Ja selleks, et ei tõuseks tühjast tüli ja kass maha ei sureks, kui kassile on vesi 8-aastasel ette panemata kolmandat nädalat, ma parem pean seda järge ise.
Meie paljudest lastest oli üks poiss, kes seitsmendast eluaastast peale teadis kõiki oma töid, tegi neid süsteemselt ja alati ning kirjutas MULLE postiteid, kui haige oli ja omi töid teha ei saanud: palun arvestada, et homme ma ei saa teha seda-ja-seda ning kaua ei saa edasi lükata seda-ja-toda.
Ülejäänusid ikka oli vaja utsitada ning lihtsam oli teha seda ette, mitte hakata tänitama hiljem või viimasel minutil. Kui kogu aeg teha pisikesi läbimõeldud tublidusi (ja keegi peab olema see järjehoidja ja töödejuhataja), ka max 25 minutit päevas iga pereliige, siis vajadus mingi koristuspäeva järgi kaob täiesti pluss ka saavad kartulid kooritud ja kaminapuud toodud ja aknad ning praeahjud pestud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 11:35; 31.08 22:10; 02.09 12:46; 02.09 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi parem endalt, miks kell 5 hommikul koju jõudnud inimene ei maga sügavalt. Võib-olla vastikustunne kooli ees?

Ütleme nii, et mina ei lubanud vastu kohe algavat kooliperioodi oma lapsel nii hilja magama minna.
Kui ta protestis, et aga kool algab alles järgmisel nädalal, järelikult ei pea nii vara magama minema, siis tegin talle selgeks, et okei, aga ära siis vingu, kui ma su hommikul varem üles ajan. Sest kooliks sobiva režiimiga peab ka harjuma.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 13:27; 02.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ärkavad, võid neile teha ettepaneku ilma sinuta koos kinno vms minna, kuhu su mees ka tahaks minna. Kasvõi randa või mingisse ägedasse muuseumi. Pärast käivad veel kuskil paremas restoranis. Veel äkki kuskil lastepargis (oleneb laste vanusest), poes mõnd riideeset ostmas ja kasvõi linnas jalutamas. Lapsed saavad isaga aega veeta ja sa saad rahus nii 4-5-7 tundi laamendada.

Hm, nii et siis ema on koduori ja peab kõiki teisi teenindama?
Ja see, et ema tahaks ka randa ja kinno ja muuseumisse ja paremasse restorani, see ei loe? St orjal pole õigus selliseid asju tahta?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 13:27; 02.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ärkavad, võid neile teha ettepaneku ilma sinuta koos kinno vms minna, kuhu su mees ka tahaks minna. Kasvõi randa või mingisse ägedasse muuseumi. Pärast käivad veel kuskil paremas restoranis. Veel äkki kuskil lastepargis (oleneb laste vanusest), poes mõnd riideeset ostmas ja kasvõi linnas jalutamas. Lapsed saavad isaga aega veeta ja sa saad rahus nii 4-5-7 tundi laamendada.

Hm, nii et siis ema on koduori ja peab kõiki teisi teenindama?

Ja see, et ema tahaks ka randa ja kinno ja muuseumisse ja paremasse restorani, see ei loe? St orjal pole õigus selliseid asju tahta?

Ema on ketiga radiaatori küljes ketiga kinni või milles probleem? Ei oska uksest välja randa minna?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on nii, et kui koristab ainult 1 pereliige (ma saan aru, et teemaalgataja peres vist nii on), siis teised ei kobise. Kui kogu pere annab koristamisesse oma panuse, siis on ka kogu perel õigus otsustada, millal ja mismoodi koristamine toimub.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ärkavad, võid neile teha ettepaneku ilma sinuta koos kinno vms minna, kuhu su mees ka tahaks minna. Kasvõi randa või mingisse ägedasse muuseumi. Pärast käivad veel kuskil paremas restoranis. Veel äkki kuskil lastepargis (oleneb laste vanusest), poes mõnd riideeset ostmas ja kasvõi linnas jalutamas. Lapsed saavad isaga aega veeta ja sa saad rahus nii 4-5-7 tundi laamendada.

Hm, nii et siis ema on koduori ja peab kõiki teisi teenindama?

Ja see, et ema tahaks ka randa ja kinno ja muuseumisse ja paremasse restorani, see ei loe? St orjal pole õigus selliseid asju tahta?

No läheb siis, kui ta nii väga koristada ei taha. Läheb siis, kui tahab minna kinno või restorani, aga mitte koristada. Teemaalgataja tahab koristada.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 11:35; 31.08 22:10; 02.09 12:46; 02.09 16:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Ei lase inimestel puhata