Esileht Sünnitus Ei luba covidi testi ja beebile vaktsiini

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Ei luba covidi testi ja beebile vaktsiini

Postitas:

Tere,
kas kuskil synnitusmajs tehakse covidi testi ka syljest?  Ma ei lase kindlasti kedagi oma nina torkima.

teine kysimus beebi systimise kohta: Ma ei ole nõus õrna vastsyndinut  keemiaga torkima. Eriti mitte tuberkuloosiga.  Minu kysimus : millised haiglad arvestavad ema selliste soovidega?

+4
-39
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 02:34; 15.03 15:01; 05.06 21:13;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vaktsineerimisest saad igal pool keelduda.

Keelduda saad ka COVIDi proovist, sest kusagil ei tehta haiglates seda täiskasvanule süljest. Küll aga käsitletakse sind siis automaatselt kui postiivset haiget, kannad terve aja maski, sünnitoetaja kaasa ei saa tulla, oled isolatsioonis. Ise valid, kumb suurem ebamugavus su jaoks on.

+36
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 08:58; 15.03 13:03; 17.03 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseselt kuskilt lugenud ei ole, kuid teoorias on ilmselt võimalik Covid testist keelduda ja siis sünnitad maskis ning koheldakse kui nakkusohtlikku. See testi tegemine ei ole küll midagi väga meeldivat, kuid tegelikult võtab vaid hetke ja pole mitte midagi hullu. Lihtsalt rahulikult tasub paigal püsida, mitte rabeleda.

Vaktsineerimise osas arvestatakse minu teada ikka vanema soove. Vähemalt ITKs jäeti mul sõbra lapsed süstimata. Ise seda päris õigeks ei pea, eriti arvestades kuidas reisimiste ja maailma avastamiste tulemusel ka vanad haigused tagasi tulevad.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastutustundetu. Ehk oled covid-positiivne sünnituse ajal ja riskid nii tervet oma sünnituspersonali nakatada, aga kui testi ei ole tehtud ju nad siis võtavad kasutusele kõik meetmed, et end kaitsta. Õigusega. Mul oli sünnitus 20 tundi, olla terve aeg maskiga…. Maski kandmises pole midagi rasket, aga sünnituse ajal eelistaksin siiski olla ilma, mul oleks prillidki udused terve aja.

+28
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

igas haiglas arvestatakse nende soovidega.

Aga pead arvestama, et kui keeldud COVID testist, käsitletakse sind nakkusohtliku patsiendina. See võib tähendada ka seda, et satud samasse sünnitusjärgsesse palatisse COVID+ naisega, kuna praegu on COVID+ sünnitajaid palju ja igaühele enam alati omaette palatit ei jagu.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 12:53; 17.03 09:53; 17.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks ka selle, et kui sind käsitletakse COVID-positiivsena, siis muuhulgas pead beebiga toimetamisel maski kandma ja üldiselt kaks päeva pärast sünnitust olema selles isolatsioonipalatis ja maskiga, ka kõik su juurde tulevad töötajad peavad kaitseriietuse peale panema, mis võtab oma aja.

Sünnitajatele tehakse muidu antigeeni kiirtest, mille tulemus tuleb kiiresti. Kuna proovi võtmine on palju valutum ja talutavam kui reaalne sünnitus, siis miks üldse sellest keelduda?

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 08:58; 15.03 13:03; 17.03 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimisest võid keelduda, tegin seda ka ise, AGA Covid proovist keeldumine on lollus. Võtab ainult hetke ja sind ei käsitleta kui haiget.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 13:03; 15.03 15:09; 17.03 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti ajuvaba, inimene hakkab sünnitama ja ilmselt suudab beebi välja pressida aga on nii hädapätakas, et peenike pulk ninas 10 sekundit on maailma lõpp. Nagu siin mainiti, kui COVID testist keeldud, oled automaatselt positiivne. Sünnitad maskiga ja pärast oled võib-olla palatis koos teiste positiivsetega. Loe uudiseid, haiglad ja meditsiinipersonal on ülekoormatud, mitte kedagi ei huvita, kas sinu jaoks on pulga ninnatoppimine hirmus või mitte.

Beebi vakstineerimine on teine teema. Ilmselt seda sulle keegi peale ei sunni. Osad vanemad ei vaktsineeri beebisid aga lasevad vaktsiinid teha hiljem. Osad keelduvad täielikult. Samas mõtle, kas kavatsed tulevikus reisida, lapse lasteaeda-kooli viia (teised ju ikka käivad reisimas ja toovad toredaid haigusi kaasa). Neid haigusi Eestis tõesti enam eriti ei esine, sest inimesed on vaktsineeritud. Samas leidub neid maailma muudes kohtades ning neid võib sealt reisil olles kaasa tuua. Ka vaktsineeritud inimesed võivad teisi nakatada kuigi ise haigeks ei jää.

+23
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 13:04; 17.03 10:04; 17.03 15:39; 17.03 22:23; 25.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänud vastuste eest. kui süljetesti ei tehta, valin kodusünnituse.

+2
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 02:34; 15.03 15:01; 05.06 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänud vastuste eest. kui süljetesti ei tehta, valin kodusünnituse.

Kui peaksid haiglaravi vajama, on test siiski vajalik. Kannata see ära, võtab mõned sekundid aega, isegi vähem kui sünnitus.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 13:03; 15.03 15:09; 17.03 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks peaksid oma suhtumist muutma. Ma ei mõtle, et suhtumist testi ja vaktsineerimisse, aga sellesse, kuidas sa ennast väljendad – mina ei lase mingit, mina ei lase torkida jne. Sellest kumab läbi selline väga ebameeldiv “mina olen maailma targim ja kõiketeadja ja tean meditsiinist rohkem kui arstid”- suhtumine.

Sa saad kõigest keelduda, aga lepi sellega, et siis pead olema valmis ka allkirju andma, ja ka ise vastutama.

Sünnitusmajas selgita oma soove viisakalt, mitte samasuguses stiilis nagu siin. Kui sa ise lendad kohe töötajatele peale, ära siis oota, et sind ennast nagu s…a pilpal kantakse.

+32
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

miks nina torkimine hullem on, kui vereproov või uriiniproov?

mind väga häiris, et pidin uriipiproovi võtmiseks tampooni kasutama. vabatahtlikult kunagi ei kasuta, aga selleks ütles ämmaemand, et peab. eks ma siis kasutasin.
koroonaproovi olen tööga seoses mitu korda andnud. see on umbes sama hull, kui tühja kõhuga vereproovi andmine, mõned sekundid ebamugavust

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 16:38; 18.03 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terve su laps, ehk iga inimene on puhas Mendelejevi tabel.

Sünnita pealegi kodus. Kiirabi palun ära ka kutsu

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

kas kuskil synnitusmajs tehakse covidi testi ka syljest? Ma ei lase kindlasti kedagi oma nina torkima.

teine kysimus beebi systimise kohta: Ma ei ole nõus õrna vastsyndinut keemiaga torkima. Eriti mitte tuberkuloosiga. Minu kysimus : millised haiglad arvestavad ema selliste soovidega?

Sinu õigus on keelduda Covid testist ja ära kuula neid hurjutajaid. Vajadusel saad valida kodusünnituse muidugi. Infoks, et kui Sa ei soovi, et Su last haiglas torgitakse, siis tuleb keelduda veel ka K-vitamiini süstist ning vbl ka mõnest vereanalüüsist, mis võetakse lapsel kannast. Keeldumine ei ole kellelegi pealelendamine, seega ära kuula siinseid halvustavaid hurjutajaid.

Ning ei pea Sa keelduma ühestki muust med teenusest, kui abi vajad, nagu osad üritavad siin väita.

+3
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 16.03 19:12; 17.03 11:51; 17.03 15:27; 17.03 15:57; 17.03 21:46; 17.03 22:45; 18.03 11:20; 18.03 22:37; 19.03 16:46; 20.03 22:31; 23.03 09:50; 25.03 09:28; 25.03 09:29; 25.03 14:22; 28.03 20:25; 29.03 14:40; 29.03 15:52; 02.05 19:30; 02.05 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsiinidest saab kõikjal keelduda.

 

Covid testist keeldud siis käsitletakse sind positiivsena ja koheldakse nii. Sünnitamiseks eraldi ruum, pead kandma aterve aja maski, personal täiskaitseriietes, lapsega tegeledes pead maski kandma, sünnitusjärgselt oled koroona osakonna palatis (ei ole üksikpalat vaid teised pos ka).

 

Mis TORKIDA?! See proov on kerge kõdi ninas. Kui sa vaid teaks kui valus sünnitus veel on selle torkimise kõrval…

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

</p>

Infoks, et kui Sa ei soovi, et Su last haiglas torgitakse, siis tuleb keelduda veel ka K-vitamiini süstist ning vbl ka mõnest vereanalüüsist.

Ning ei pea Sa keelduma ühestki muust med teenusest, kui abi vajad, nagu osad üritavad siin väita.

Kahju kohe sellistest lastest, kelle vanemad mingite 21. saj foobiatega kaasas käivad. Mis irratsionaalne arstide hirm see on?
K vitamiini poolt argumendid on, et laps ei sure kolju sees olevasse verejooksu kuna sünnivad K vitamiini defitsiidiga. Huvitav oleks teada, mis need vastuargumendid olema peaks, mis kaaluvad lapse elu üle.

Varasemad kommenteerijad ilmselt peavad silmas seda, et irooniline on paluda abi asja eest, mida oleks saanud ennetada kuulates targemate(loe: arstide) nõuandeid. Valida ohtlikum -kodusünnitus – sest ei julge lasta tikukest ninna panna ja siis hiljem kutsuda kiirabi klaarima kodusünnituse olukorda.. nojah edu, loodan et sujub kõik.

+26
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

kas kuskil synnitusmajs tehakse covidi testi ka syljest? Ma ei lase kindlasti kedagi oma nina torkima.

teine kysimus beebi systimise kohta: Ma ei ole nõus õrna vastsyndinut keemiaga torkima. Eriti mitte tuberkuloosiga. Minu kysimus : millised haiglad arvestavad ema selliste soovidega?

Sinu õigus on keelduda Covid testist ja ära kuula neid hurjutajaid. Vajadusel saad valida kodusünnituse muidugi. Infoks, et kui Sa ei soovi, et Su last haiglas torgitakse, siis tuleb keelduda veel ka K-vitamiini süstist ning vbl ka mõnest vereanalüüsist, mis võetakse lapsel kannast. Keeldumine ei ole kellelegi pealelendamine, seega ära kuula siinseid halvustavaid hurjutajaid.

Ning ei pea Sa keelduma ühestki muust med teenusest, kui abi vajad, nagu osad üritavad siin väita.

Kodusünnitusel on siiski omad reeglid. Kui sead end ja last eluohtliku olukord on see tõesti ainult sinu teha.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 13:03; 15.03 15:09; 17.03 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siinne lapse vereanalüüsist või vitamiinisüstist keeldumine on päris jube soovitus. See on sama valus, kui diabeetiku vereanalüüs sõrmeotsast (tehakse sama vahendiga keha kõige tuimemasse osasse), aga võib lapse elu päästa.
Kui analüüsid ja diagnoosid hiljaks jäävad, on ravi juba keerulisem, ja kui varaselt diagnoositud madal veresuhkur lapsel eeldab raviks mõnda tilka glükoosilahust, tilgutatult lapse keelele, siis hiljaks jäädes eeldab see kehval juhul lapsele sondi panemist, sest laps on teadvusetu ja enam ei neelata. Eriti kehval juhul tähendab see lapse surma.

imestan, kuidas sellised naised üldse rasedusega nii kaugele jõuavad ja sünnitada kavatsevad, kui iga kümme sekundit ebamugavust on ületamatu.

+21
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 12:53; 17.03 09:53; 17.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kodusünnitusel peaks komplikatsioone tekkima ning kutsutakse kiirabi, siis ootab haiglas ikka triaaž COVID-i osas.

Ma soovitaks väga eelnevalt uurida, milliste haiguste skriinimiseks tehakse vastsündinule vereproov ja mõelda ikkagi ratsionaalselt, kas vereproovi andmisest keeldumine on mõistlik. Juhiks tähelepanu sellele, et mitmed neist ainevahetushäiretest on ennetatavad, kui kohe jaole saada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 08:58; 15.03 13:03; 17.03 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siinne lapse vereanalüüsist või vitamiinisüstist keeldumine on päris jube soovitus. See on sama valus, kui diabeetiku vereanalüüs sõrmeotsast (tehakse sama vahendiga keha kõige tuimemasse osasse), aga võib lapse elu päästa.

Ma ka ei saa aru, miks on vastsündinult vereproovi võtmine halb? Seda võetakse ju ainult selleks, et kindlaks teha, et lapse tervisega on kõik korras. Praegu tuleb mul meelde küll, et mu imik röökis nagu ratta peal kui tal kannast seda vereproovi võeti. Aga samamoodi rabeles ja röökis ta ka siis kui ta esimest korda kakas ja me mehega seda kleepuvat mekooniumi ta pepult maha pesta üritasime. Sama loogika järgi oleks ju pidanud tal rahus kaka sees olema laskma, kuidas me beebit torgime ja ärritame küll 😀

Tegelikult ei ole ikka küll nii, et inimestel on õigus kõigest keelduda aga samal ajal kõike nõuda. Kui COVID testist keeldud, saadki meditsiiniteenuseid piirangutega, sest sinu süüdimatu käitumine ei tohi teiste inimeste elusid ohtu seada.

+19
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 13:04; 17.03 10:04; 17.03 15:39; 17.03 22:23; 25.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

imestan, kuidas sellised naised üldse rasedusega nii kaugele jõuavad ja sünnitada kavatsevad, kui iga kümme sekundit ebamugavust on ületamatu.

Liiga kaua heaoluühiskonda on inimesed unustama panud, et vanasti suridki väga paljud naised sünnitusel ja pooled lapsed enne eelkooliiga. Arvatakse, et arstid teevad uuringuid igavusest või Bill Gatesile info müümiseks.
Pahatihti need samad naised hakkavad esimesena kangeid valuvaigistavaid meetodeid anuma, kui sünnitus päriselt kätte jõuab, sest eneseabiraamat rääkis imelisest jumalannakogemusest, mitte higist, verest ja pisaratest.

+28
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 10:41; 17.03 12:05; 18.03 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siinne lapse vereanalüüsist või vitamiinisüstist keeldumine on päris jube soovitus. See on sama valus, kui diabeetiku vereanalüüs sõrmeotsast (tehakse sama vahendiga keha kõige tuimemasse osasse), aga võib lapse elu päästa.

Ma ka ei saa aru, miks on vastsündinult vereproovi võtmine halb? Seda võetakse ju ainult selleks, et kindlaks teha, et lapse tervisega on kõik korras. Praegu tuleb mul meelde küll, et mu imik röökis nagu ratta peal kui tal kannast seda vereproovi võeti. Aga samamoodi rabeles ja röökis ta ka siis kui ta esimest korda kakas ja me mehega seda kleepuvat mekooniumi ta pepult maha pesta üritasime. Sama loogika järgi oleks ju pidanud tal rahus kaka sees olema laskma, kuidas me beebit torgime ja ärritame küll ????

Tegelikult ei ole ikka küll nii, et inimestel on õigus kõigest keelduda aga samal ajal kõike nõuda. Kui COVID testist keeldud, saadki meditsiiniteenuseid piirangutega, sest sinu süüdimatu käitumine ei tohi teiste inimeste elusid ohtu seada.

Keegi polegi sellest ju rääkinud, et kui Covid testist keeldud, et siis oleks justkui õigus nõuda, et peaks saama haiglas sünnitada ilma maskita või nõuda, et med personal ei kannaks täiendavaid ikv-d, nagu sa üritad väita siin.

Õigus on keelduda, aga sellisel juhul tuleb arvestada eelnevaga. Med teenused on siiski kättesaadavad ja Perekooli kägude manipulatsioon – justkui peaks sellisel juhul loobuma ka nt erakorralisest keisrist, kui seda peaks vaja minema, on jabur ja läbinähtav.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 16.03 19:12; 17.03 11:51; 17.03 15:27; 17.03 15:57; 17.03 21:46; 17.03 22:45; 18.03 11:20; 18.03 22:37; 19.03 16:46; 20.03 22:31; 23.03 09:50; 25.03 09:28; 25.03 09:29; 25.03 14:22; 28.03 20:25; 29.03 14:40; 29.03 15:52; 02.05 19:30; 02.05 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siinne lapse vereanalüüsist või vitamiinisüstist keeldumine on päris jube soovitus. See on sama valus, kui diabeetiku vereanalüüs sõrmeotsast (tehakse sama vahendiga keha kõige tuimemasse osasse), aga võib lapse elu päästa.

Ma ka ei saa aru, miks on vastsündinult vereproovi võtmine halb? Seda võetakse ju ainult selleks, et kindlaks teha, et lapse tervisega on kõik korras. Praegu tuleb mul meelde küll, et mu imik röökis nagu ratta peal kui tal kannast seda vereproovi võeti. Aga samamoodi rabeles ja röökis ta ka siis kui ta esimest korda kakas ja me mehega seda kleepuvat mekooniumi ta pepult maha pesta üritasime. Sama loogika järgi oleks ju pidanud tal rahus kaka sees olema laskma, kuidas me beebit torgime ja ärritame küll ????

Tegelikult ei ole ikka küll nii, et inimestel on õigus kõigest keelduda aga samal ajal kõike nõuda. Kui COVID testist keeldud, saadki meditsiiniteenuseid piirangutega, sest sinu süüdimatu käitumine ei tohi teiste inimeste elusid ohtu seada.

Keegi polegi sellest ju rääkinud, et kui Covid testist keeldud, et siis oleks justkui õigus nõuda, et peaks saama haiglas sünnitada ilma maskita või nõuda, et med personal ei kannaks täiendavaid ikv-d, nagu sa üritad väita siin.

Õigus on keelduda, aga sellisel juhul tuleb arvestada eelnevaga. Med teenused on siiski kättesaadavad ja Perekooli kägude manipulatsioon – justkui peaks sellisel juhul loobuma ka nt erakorralisest keisrist, kui seda peaks vaja minema, on jabur ja läbinähtav.

Ei pea loobuma erakorralisest keisrist, aga loobutakse vabatahtlikult ja ilma reaalse põhjuseta pakutava teenuse kvaliteedist ja kiirusest.
Mõtle nüüd ise. Tavaliselt sellest hetkest, kui sünnituses midagi väga halvasti minema hakkab, kulub parimal juhul 10-15 minutit selleni, kuni naine on opilaual ja tehakse keiser. Selle aja sees kutsub ämmaemand arsti, arst veendub vajaduses, siis kutsutakse anestesioloog jne.
Nüüd ämmaemand kutsub arsti. Et arst saaks sünitustuppa siseneda, paneb ta selga oma koroona-kosmoseskafandri – mitu minutit ajakadu. Arst tuleb ja kinnitab keisrilõike vajaduse. Siis valmistatakse ette opituba ja meeskond – ja ka kõik nemad peavad oma skafandrid selga panema – veel mitu minutit ajakadu.
Ja siis peavad nad tegema avatud kõhuõõne operatsiooni ise kaitseülikonnas olles. Kindlasti on kogu meeskond väga professionaalne, aga saame ju aru, et lihtsam ja mugavam oleks neil töötada ilma kogu selle kaitsevarustuseta.
Ja kõike seda põhjusel, et mõni printsess ei luba oma nina torkida.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 10:41; 17.03 12:05; 18.03 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siinne lapse vereanalüüsist või vitamiinisüstist keeldumine on päris jube soovitus. See on sama valus, kui diabeetiku vereanalüüs sõrmeotsast (tehakse sama vahendiga keha kõige tuimemasse osasse), aga võib lapse elu päästa.

Ma ka ei saa aru, miks on vastsündinult vereproovi võtmine halb? Seda võetakse ju ainult selleks, et kindlaks teha, et lapse tervisega on kõik korras. Praegu tuleb mul meelde küll, et mu imik röökis nagu ratta peal kui tal kannast seda vereproovi võeti. Aga samamoodi rabeles ja röökis ta ka siis kui ta esimest korda kakas ja me mehega seda kleepuvat mekooniumi ta pepult maha pesta üritasime. Sama loogika järgi oleks ju pidanud tal rahus kaka sees olema laskma, kuidas me beebit torgime ja ärritame küll ????

Tegelikult ei ole ikka küll nii, et inimestel on õigus kõigest keelduda aga samal ajal kõike nõuda. Kui COVID testist keeldud, saadki meditsiiniteenuseid piirangutega, sest sinu süüdimatu käitumine ei tohi teiste inimeste elusid ohtu seada.

Keegi polegi sellest ju rääkinud, et kui Covid testist keeldud, et siis oleks justkui õigus nõuda, et peaks saama haiglas sünnitada ilma maskita või nõuda, et med personal ei kannaks täiendavaid ikv-d, nagu sa üritad väita siin.

Õigus on keelduda, aga sellisel juhul tuleb arvestada eelnevaga. Med teenused on siiski kättesaadavad ja Perekooli kägude manipulatsioon – justkui peaks sellisel juhul loobuma ka nt erakorralisest keisrist, kui seda peaks vaja minema, on jabur ja läbinähtav.

Ei pea loobuma erakorralisest keisrist, aga loobutakse vabatahtlikult ja ilma reaalse põhjuseta pakutava teenuse kvaliteedist ja kiirusest.

Mõtle nüüd ise. Tavaliselt sellest hetkest, kui sünnituses midagi väga halvasti minema hakkab, kulub parimal juhul 10-15 minutit selleni, kuni naine on opilaual ja tehakse keiser. Selle aja sees kutsub ämmaemand arsti, arst veendub vajaduses, siis kutsutakse anestesioloog jne.

Nüüd ämmaemand kutsub arsti. Et arst saaks sünitustuppa siseneda, paneb ta selga oma koroona-kosmoseskafandri – mitu minutit ajakadu. Arst tuleb ja kinnitab keisrilõike vajaduse. Siis valmistatakse ette opituba ja meeskond – ja ka kõik nemad peavad oma skafandrid selga panema – veel mitu minutit ajakadu.

Ja siis peavad nad tegema avatud kõhuõõne operatsiooni ise kaitseülikonnas olles. Kindlasti on kogu meeskond väga professionaalne, aga saame ju aru, et lihtsam ja mugavam oleks neil töötada ilma kogu selle kaitsevarustuseta.

Ja kõike seda põhjusel, et mõni printsess ei luba oma nina torkida.

See ongi patsiendi enda valik ja vastutus, kui ta soovib saadava teenuse kvaliteedis ja kiiruses järgi anda. Mis sa sellega siis öelda üritad? See on tema valik.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 16.03 19:12; 17.03 11:51; 17.03 15:27; 17.03 15:57; 17.03 21:46; 17.03 22:45; 18.03 11:20; 18.03 22:37; 19.03 16:46; 20.03 22:31; 23.03 09:50; 25.03 09:28; 25.03 09:29; 25.03 14:22; 28.03 20:25; 29.03 14:40; 29.03 15:52; 02.05 19:30; 02.05 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi patsiendi enda valik ja vastutus, kui ta soovib saadava teenuse kvaliteedis ja kiiruses järgi anda. Mis sa sellega siis öelda üritad? See on tema valik.

Minu arvates on see meditsiinipersonali resursi raiskamine ja tahtlik saboteerimine. Lapsik jonn, mis läheb kalliks maksma. Jah, ka covid positiivsed naised saavad sünnitada ja ka neile tagatakse vajalik sünnitusabi aga seda on keerulisem organiseerida ning kulutab rohkem haiglapersonali aega. Milleks on vaja inimesele, kes lapsikult keeldub ühest (no tõesti täiesti rutiinsest ja lihtsast) testist, erikohtlemist ja lisaresursse? Kui inimene ei ole covid positiivne, siis on see tema mure seda tõestada (teha haiglasse sisenemisel test) ja asi on lahendatud. Kui ühe inimesega peab asjatult ekstra jändama ja mingit skafandrit kandma, mõjutab see ju ka teiste sünnitajate sünnitusabi kvaliteeti.

+22
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 13:04; 17.03 10:04; 17.03 15:39; 17.03 22:23; 25.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi patsiendi enda valik ja vastutus, kui ta soovib saadava teenuse kvaliteedis ja kiiruses järgi anda. Mis sa sellega siis öelda üritad? See on tema valik.

Minu arvates on see meditsiinipersonali resursi raiskamine ja tahtlik saboteerimine. Lapsik jonn, mis läheb kalliks maksma. Jah, ka covid positiivsed naised saavad sünnitada ja ka neile tagatakse vajalik sünnitusabi aga seda on keerulisem organiseerida ning kulutab rohkem haiglapersonali aega. Milleks on vaja inimesele, kes lapsikult keeldub ühest (no tõesti täiesti rutiinsest ja lihtsast) testist, erikohtlemist ja lisaresursse? Kui inimene ei ole covid positiivne, siis on see tema mure seda tõestada (teha haiglasse sisenemisel test) ja asi on lahendatud. Kui ühe inimesega peab asjatult ekstra jändama ja mingit skafandrit kandma, mõjutab see ju ka teiste sünnitajate sünnitusabi kvaliteeti.

Eks esita oma ettepanekud  seadusemuudatusteks siis vastavatele ametkondadele. Praegu on nii, et patsient võib keelduda igast protseduurist ja tema ihu suhtes sundi ei tohi rakendada.

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 16.03 19:12; 17.03 11:51; 17.03 15:27; 17.03 15:57; 17.03 21:46; 17.03 22:45; 18.03 11:20; 18.03 22:37; 19.03 16:46; 20.03 22:31; 23.03 09:50; 25.03 09:28; 25.03 09:29; 25.03 14:22; 28.03 20:25; 29.03 14:40; 29.03 15:52; 02.05 19:30; 02.05 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänud vastuste eest. kui süljetesti ei tehta, valin kodusünnituse.

Ma arvan, et sa võiksid üldse oma inimõigusi nõuda, pean silma õigust mitte sünnitada ja järglasi saada. Sul on õigused!!!

(iroonia)

+13
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Praegu on nii, et patsient võib keelduda igast protseduurist ja tema ihu suhtes sundi ei tohi rakendada.

Aga on ka nii, et emal pole õigust teadlikult oma lapse tervist kahjustada. Kui testist keedumine tähendab koos vastsündinuga koroonahaige naisega palati jagamist võib imik koroona saada ainult emapoolse kapriisi tõttu.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 12:53; 17.03 09:53; 17.03 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on nii, et patsient võib keelduda igast protseduurist ja tema ihu suhtes sundi ei tohi rakendada.

Aga on ka nii, et emal pole õigust teadlikult oma lapse tervist kahjustada. Kui testist keedumine tähendab koos vastsündinuga koroonahaige naisega palati jagamist võib imik koroona saada ainult emapoolse kapriisi tõttu.

Koroonahaigega ühes palatis olemine ei ole ju patsiendi valik. Patsiendi valik on Covid testist loobumine. Koroonahaigega ühes palatis olemine tuleneb haiglapoolsest nõudest.

+1
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt 16.03 19:12; 17.03 11:51; 17.03 15:27; 17.03 15:57; 17.03 21:46; 17.03 22:45; 18.03 11:20; 18.03 22:37; 19.03 16:46; 20.03 22:31; 23.03 09:50; 25.03 09:28; 25.03 09:29; 25.03 14:22; 28.03 20:25; 29.03 14:40; 29.03 15:52; 02.05 19:30; 02.05 19:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

tänud vastuste eest. kui süljetesti ei tehta, valin kodusünnituse.

Kas sa oled üldse uurinud midagi kodusünnituse kohta, et lihtsalt ütled, et valid selle? Eestis on minu teada ainult 2 ämmaemandat, kes on kvalifitseeritud kodusünnitust vastu võtma ja lisaks on seal ka teisi asjaolusid, mida kaaluda, näiteks sinu elukoht, võimalikud riskid sinu ja lapse tervisele jms. Väidetavalt vajavad kuni pooled kodusünnitajad ikkagi haiglasse viimist.

Lisaks veel asjaolu, et praegu on Eestis meditsiiniline kriis. Kui sul peaks minema ikkagi kiirabi tarvis, siis pole üldse kindel, et vabu kiirabiautosid saadaval on, sest kiirabiautod on kõik väljakutsetel või istuvad haigla ukse taga järjekorras.</p>
Tundub natuke nagu provokatiivne libateema, iga normaalse ema jaoks on oma lapse tervis kõige olulisem ja seda mingi enda kapriisi pärast ohtu seada..  sa ei jõua pärast seda ära kahetseda.

+24
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Sünnitus Ei luba covidi testi ja beebile vaktsiini