Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei nõustu L.Pakostaga, et üürileandja ei tohi keelduda üürile andmast

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )

Teema: Ei nõustu L.Pakostaga, et üürileandja ei tohi keelduda üürile andmast

Postitas:
Kägu

https://tv.postimees.ee/7497442/pakosta-pohjendamatu-keeldumine-korteri-uurimisest-voib-minna-maksma-tuhandeid-eurosid

Oluline on teada, et kui inimene jääb rendipinnast ilma mitte selle tõttu, et tal pole raha, vaid seepärast, et tal on lapsed või et ta on sõjapõgenik, siis see on diskrimineerimine ja sellise diskrimineerimise eest on inimesel õigus nõuda rahalist hüvitist, mis võib ulatuda mitmetesse tuhandetesse eurodesse. Selle raha peab maksma üürile andja ja selle mõte on heidutus, et inimesed ei kordaks sellist käitumist.

Nüüd juba ähvardatakse, et kui ei anna lastega peredele, venelastele vms – siis hakkad maksma tuhandeid eurosid hüvitist. Korterid, mida välja üürin, on minu pensionisambad ja on minu valik, kellele selle üürile annan. Tõesti keeldusin 2-toalist 35 rm korterit üürima 6-liikmelisele perele, nüüd saan teada, et üürileandja olen ma süüdi, et see on tohutu löök Eesti iibele. Aga enne, kui saad 4- last, võiks olla ikkagi kindel elukoht.

+36
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Rahune maha, ohmu. Keegi ei takista sul diskrimineerida üürilise valikul aga sa ei tohi nii rumal olla, et selle põhjusena välja ütled.

+24
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa hästi aru, miks võib  keelduda üürimast koduloomadega inimesele, aga mitte lastega perele? Ja kas üürileandja ei või siis ka tingimustes ära määrata, mitu inimest korteris elada tohib? Väga suur vahe on ju näit. tehnika kulumise kiiruses, kui korteris elab 2 või 6 inimest. Sõjapõgenikega võib tekkida keeleprobleem, näiteks kui on vaja selgitada, mismoodi mingi kodumasin töötab.

Ma pigem olen ka seda meelt, et üürileandjal peaks siiski olema õigus üürnikku valida.  Annab ta ju ikkagi oma vara üürnikule kasutada ja see tähendab, et tal peab tekkima üürniku suhtes teatud usaldus. Muidu ei tohiks ju ka ilmselgelt parmu välimuse ja olemisega haisvale tüübile üürileandmisest keelduda, kui tal varasemaid maksevõlgu pole.

+30
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakostal on õigus, et ei tohi diskrimineerida, aga üürileandja saab ju keeldumise põhjuseks öelda, et potentsiaalne kandidaat ei tundunud piisavalt maksejõuline või ei jätnud usaldusväärset muljet, ei leidnud ühist keelt või hakkasid kahtlema, kas ikka üldse soovid välja üürida. Üürisuhe on selline asi, et üürileandja ja üürnik peavad omavahel klappima ja kuna meie üürisuhe on üürniku poole kaldu, siis üürileandja peabki väga valima, kellega lepingu sõlmib, et hiljem ei peaks kahestema. Hea üürnik maksab korrektselt üüri ja kommunaale, ei lõhu, koristab hoolikalt, ei korralda toas kummalisi eksperimente näiteks õhuniiskuse või prussakatega (on juhtunud mõlemat), ei lärma ega häiri naabreid, suhtleb normaalselt üürileandjaga ja ei ründa ega ähvarda üürileandjat (on juhtunud, üürnik oli purjus), ei purjuta jne.

Aga mina, kui mul hetkel oleks vaba korter, üüriks selle hea meelega ukrainlastele, just mõnele lastega perele ja turuhinnast mõnevõrra soodsamalt. Saaksin oma panuse niimoodi anda.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen, mina leian, et ma ei peagi põhjendama, miks ma ei anna üürile. See on minu vara, mida ma vabaturu tingimustel välja üürin. Nüüd leitakse, kui ma eelistan lastetut paari lastega paarile, siis on see diskrimineerimine ning saab kohe tuhandeid nõuda. Ma arvan, et see teeb üürileandjad veelgi ettevaatlikumaks.

Olen andnud üürile nii  lastega perele, kui ka  perele, kelle on kass või koer, aga määravaks on ikkagi saanud inimene, kes tahab tulla üürnikuks.  Sellisele, kes kell 10.30 õhtul helistab ja teretamata teatab – et kas korterit näha saab, vää – ei anna kohe kindlasti üürile, kuna puudub elementaarne viisakus (nojah, jälle diskrimineerin).

+27
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pakostal on õigus, et ei tohi diskrimineerida, aga üürileandja saab ju keeldumise põhjuseks öelda, et potentsiaalne kandidaat ei tundunud piisavalt maksejõuline või ei jätnud usaldusväärset muljet, ei leidnud ühist keelt või hakkasid kahtlema, kas ikka üldse soovid välja üürida.

Mispärast peaks üldse üürileandja põhjendama, mille pärast ta oma korterit konkreetsele huvilisele ei üüri? Isegi kui üürida soovija konkreetset põhjust küsib, on täiesti piisav lihtsalt öelda, et üürnikuks valiti keegi teine. Mina ei hakkaks üürileandjana kunagi kellelegi selgitama, et sa ei jätnud mulle piisavalt maksejõulist või usaldusväärset muljet.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina, kui mul hetkel oleks vaba korter, üüriks selle hea meelega ukrainlastele, just mõnele lastega perele ja turuhinnast mõnevõrra soodsamalt. Saaksin oma panuse niimoodi anda.

Ei üüriks sa midagi. Need kes päriselt tahavad aidata, need aitavad, mitte ei käi foorumis kaagutamas “küll ma teeks, kui mul oleks…”.

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu on jäänud inimeste solidaarsus!? Aidake neid, kes vajavad abi (kui selleks on võimalus), ja ärge olge omakasupüüdlikud.

+8
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see pakosta sõnavõtt oli üldse nii jabur, et ta justkui tahaks trahvida ka neid inimesi, kelle lihtsalt mingi korter või suvila tühjalt seisab ja keeldub seda välja üürimast, ilma et tal seda väljaüürimise mõtet üldse kunagi pähe on tulnudki.

nt meil seisab hetkel tühjalt suvemaja (talv ju, külmal ajal pole ju mõtet suvilas olla), kolleegil suri nädal tagasi ema ära, suur maja seisab tühjalt (pole veel pärandimenetlustki alustada jõudnud), kuna majad on tühjad, siis võib meid ka trahvida, et kohe ukrainlastele kasutada ei anna?

+16
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuni keegi ei käsi sul hakata pidama täpset logiraamatut üürida soovijatest koos nende sooviavalduse kellaaja ning sinu vastuse kellaajaga, saad sa alati öelda, et keegi on juba broneerinud, et hind tõusis kahekordseks, et mõtlesi ümber ja praegu ei üürigi välja.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oma korterit mitu aastat tagasi välja hakkasin üürima, siis oli päris mitmeid Indiast ja Pakistanist või muudest taolistest kohtades pärit kandidaate. Jätsin kõrvale mitte selle pärast, et mul otseselt midagi välismaallaste vastu oleks, aga selle pärast, et meil kehtib välismaalaste seadus ja selle paragrahv 289 lõige 1 ütleb, et isik, kes võimaldab välismaalasele eluaset või sõlmib temaga üürilepingu, on KOHUSTATUD kontrollima välismaalase Eestis viibimise seaduslikkust. Praegu vaatasin, et selleks on eraldi lehekülg tehtud, kus päringut esitada, aga minu arvates tolles ajas seda ei olnud ning mul polnud aimugi, kuidas seda teha. Ei soovi saada karistada selle eest, et ma ei jõua järge pidada, kas inimesel on õigus siin riigis viibida või mitte.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kortermajas seisab kaks korterit tühjana, mõlema omanikud on vanadekodus. Kas nad peaksid nüüd need välja üürima või?
Meie suvekodu seisab ka talvel tühjana. Täitsa uskumatu oleks, kui keegi tuleks ja ütleks, et peate selle nüüd üürile andma. Kuidagi nagu natsionaliseerimise moodi tundub. Hea seegi, et üüri vähemalt tohib küsida ja tasuta andmist ei nõuta.

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina, kui mul hetkel oleks vaba korter, üüriks selle hea meelega ukrainlastele, just mõnele lastega perele ja turuhinnast mõnevõrra soodsamalt. Saaksin oma panuse niimoodi anda.

Ei üüriks sa midagi. Need kes päriselt tahavad aidata, need aitavad, mitte ei käi foorumis kaagutamas “küll ma teeks, kui mul oleks…”.

Üldjuhul kust see ukrainlane üldse raha võtab pikema ajaliselt, et sulle üüri maksta. Välja saada on neid üsna keeruline, nad on ju ikkagi sõjapõgenikud ja kusagil ta peab ju elama, lastega vast täiesti võimatu sul neist võimalus vabaneda. Kui head tahad teha siis anna neile elamine ja kommunaalid maksad ka ise. Ilmselt need on need põhjused.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole vaja vastata üürikandidaatidele, keda üüriliseks ei soovi.

Või öelda neile, et üüriline on olemas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kortermajas seisab kaks korterit tühjana, mõlema omanikud on vanadekodus. Kas nad peaksid nüüd need välja üürima või? Meie suvekodu seisab ka talvel tühjana. Täitsa uskumatu oleks, kui keegi tuleks ja ütleks, et peate selle nüüd üürile andma. Kuidagi nagu natsionaliseerimise moodi tundub. Hea seegi, et üüri vähemalt tohib küsida ja tasuta andmist ei nõuta.

Kust sa sellist lollust välja lugesid? Jutt on üürivarast, mitte tühjalt seisvatest objektidest.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie kortermajas seisab kaks korterit tühjana, mõlema omanikud on vanadekodus. Kas nad peaksid nüüd need välja üürima või?

Meie suvekodu seisab ka talvel tühjana. Täitsa uskumatu oleks, kui keegi tuleks ja ütleks, et peate selle nüüd üürile andma. Kuidagi nagu natsionaliseerimise moodi tundub. Hea seegi, et üüri vähemalt tohib küsida ja tasuta andmist ei nõuta.

Teema ei ole ju absoluutselt sellest.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sama asi töötajate palkamisega. Ka ettevõte on kellegi üles ehitatud pensionisammas ja ei taha sinna eriti töid takistavaid persoone nagu lastega naisi jne. Seadused on muidugi igati õilsad ja tublid. Praktikas tähendab see lihtsalt seda, et õigel ajal jätad mõne asja välja ütlemata. Tõesti ei pea üdini ausalt vastama, miks kandideerimine ei osutunud edukaks ja miks korter on juba ära antud. Need inimesed ise lollid ja süüdi, et liiga palju pläkutavad ja siis mingi diskrimineerimise case’i saavad. Oled natukenegi targem ja ei juhtu sinuga midagi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et asi on täpselt samasugune kui töölevõtmise puhulgi. Sa võid ju tahta võtta tööle nt vallalist meest ja võtadki, aga sa ei tohi seda töökuulutuses mainida. Sama üürilise otsimisega – sa ei tohi kuulutuses lapsega peresid välistada lihtsalt. Tegelikult toimid ikka oma eelistuste ja sisetunde kohaselt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina KV kuulutusse oma telefoni nr üldse ei pane-ainult meili. Ja siis vaatan nende hulgast ning jätan välismaalased ning muud ebasobivad kohe välja. Paar päeva hiljem, kui üüriline leitud, vastan, et läinud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas koduloomadega tahtjaid tohib veel diskrimineerida?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa sellest aru, miks peaks hakkama korteriomanik nüüd valetama ja keerutama ja seda vaid selleks, et mittesobiv üürnik ei saaks sind kohtusse anda. Kedagi ju ikka diskrimineerid, kui hakkad valikut tegema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa sellest aru, miks peaks hakkama korteriomanik nüüd valetama ja keerutama ja seda vaid selleks, et mittesobiv üürnik ei saaks sind kohtusse anda. Kedagi ju ikka diskrimineerid, kui hakkad valikut tegema.

Kreisi jah. Huvitav, kui ma müün korterit või maja, kas ma siis võin valida, kellele ma müün või on jälle diskrimineerimine. Täitsa totraks minnakse ära oma võrdõiguslikkusega.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen korteriomanik. Ma ise olen elanud juba mõnda aega välismaal ja minu Eestis asuva korteri üürnikud on siiamaani olnud pärit minu tutvusringkonnast. Kui mul nüüd peaks tekkima olukord, et pean korteri nö avatud üüriturule panema, siis kuidas ma peaksin seaduse järgi korrektselt käituma?
Oletame, et panen kuulutuse üles ja üürida soovivad:

A) kolme lapsega üksikema

B) sõjapõgenikke pere Ukrainast

C) liikumispuudega inimene, kellele sobib minu korter, sest majas on lift

D) sõjapõgenike pere mingist muust riigist kui Ukrainast.

E) samasooliste paar

Missugust kandidaati peaksin eelistama, et ma kedagi ei diskrimineeriks? Kas sissetuleku olemasolu kohta üldse tohib tõendit küsida või see on ka diskrimineerimine? Mul on veel plaanis keelduda suitsetajatest, seda ka äkki ei tohi?

Siin riigis, kus mina elan, peab üürnik esitama viimase 6 kuu sissetuleku tõendi või kui nt kolib töökoha vahetuse tõttu, siis tööandja garantiikirja, et ta tõesti on tööle võetud ja hakkab palka saama. Veel võidakse küsida tõendit, et sul pole kriminaalkaristusi, võlgu jms jamasid minevikust. Selleks on spetsiaalne firma, kes pakub teenust, et nö tõmbab sinu kohta erinevatest ametiasutustest andmed välja ja paneb tõendi kokku. Mõned eraisikud küsivad ka kirjalikku enesetutvustust, st pead pmst motivatsioonikirja kirjutama, miks sina oled parim üürnik.

Eesti kohta on aeg-ajalt lugeda, et omanik ei tohi üürnikku isegi siis välja tõsta, kui ta üüri maksmata jätab. Mis tingimustel on minul omanikuna siis lubatud endale üürnikku valida?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen alati üürnikke valinud kõhutunde järgi ja teinud ka nende kohta päringuid eesti registritesse, veendumaks võlgade puudumises. Kui võõramaalane oma makseajalugu tõestada ei suuda, ei soovi ma lepingusse minna.

Soovin üürnikku kes on lihtne pidada, maksab korra kuus oma asjad ära ning kõik. Sotsiaalteenuse pakkumiseks on eestis sotsiaalamet. Kui üürnik jätab üüri või kommunaalid tasumata, tähendab see korteris mõne teenuse kulgemist pakkuja poolt või korteri pangale laenuvõla katteks müüki panemist. Kellelgi ei hakka sellest parem. Üürileandjal ei pea olema soovi ega võimekust üürniku tasumata arveid maksta ega heategevust teha oma kinnisvaraga. Kui kingiksin laenuga ostetud korteri koos kaasas käiva laenuga abivajajale, oleks ta varsti jälle tänaval, kui ta maksta ei suuda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sissetuleku olemasolu kohta üldse tohib tõendit küsida või see on ka diskrimineerimine? Mul on veel plaanis keelduda suitsetajatest, seda ka äkki ei tohi?

Sissetulekut küsida? Mitte iialgi midagi sellist pole teinud ja ei teeks ka. Päris piinlik. Samuti miks peaks suitsetajast keelduma? Korteris ta suitsu nagunii teha ei tohi. See, mis ta mujal teeb, pole minu asi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sissetuleku olemasolu kohta üldse tohib tõendit küsida või see on ka diskrimineerimine? Mul on veel plaanis keelduda suitsetajatest, seda ka äkki ei tohi?

Sissetulekut küsida? Mitte iialgi midagi sellist pole teinud ja ei teeks ka. Päris piinlik. Samuti miks peaks suitsetajast keelduma? Korteris ta suitsu nagunii teha ei tohi. See, mis ta mujal teeb, pole minu asi.

Kuidas sa reaalselt saad kindel olla, et ta ei tee korteris suitsu? Või siis teeb rõdul/aknal ja tossutab naabrite kodud täis.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõttetu hädaldamine. Jah, kui sa teatad üürilesoovijale, et temale ei üüri kuna ta on sõjapõgenik, homo, üksikema, mustanahaline vms, siis jah see ongi diskrimineerimine. Täpselt sama kehtib töö kohta ju. Sest on solvav ja eelarvamuslik.

Aga keegi ei keela valida üürnikku oma maitse järgi, ja teistele kenasti teada anda – korteri sai esimene soovija vms. Ei pea ju solvama kedagi. Väike valge vale on ka ok. Olen alati välistanud venelased, aga ei ütle ju näkku seda.  Nüüd äkki ütleks…

Mina olen üürnikud valinud kõhutunde järgi, kohtun ju ca 10 huvilisega kohapeal ja näen kellega tegu. Guugeldan. Aga on olnud ka kaks Aasiast pärit üürnikku, väga toredad inimesed ning super puhtusehoidjad. Neile, kes kohal käinud ja pole valitud, olen alati saatnud kena viisaka kirja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen üürnikud valinud kõhutunde järgi, kohtun ju ca 10 huvilisega kohapeal

On ikka viitsimist. Ma näitan max kolmele, siis on kõrini juba.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sissetuleku olemasolu kohta üldse tohib tõendit küsida või see on ka diskrimineerimine? Mul on veel plaanis keelduda suitsetajatest, seda ka äkki ei tohi?

Sissetulekut küsida? Mitte iialgi midagi sellist pole teinud ja ei teeks ka. Päris piinlik. Samuti miks peaks suitsetajast keelduma? Korteris ta suitsu nagunii teha ei tohi. See, mis ta mujal teeb, pole minu asi.

See vastus ajab mind küll hämmingusse. Kas omanik peaks sinu meelest üürima oma korteri välja, ilma et ta üldse teaks, kas inimesel on mingi sissetulek, millest üüri maksta? Et siis pärast esimesi maksmata jäänud arveid vbl hakata puid ja maid jagama, kuidas puuk oma korterist välja saada? Ja kui ma soovin sellist olukorda vältida, siis see on PIINLIK?

Selle asemel, et saada sissetulekutõend ausalt ja ametlikust allikast, st tööandja väljastatud ja potentsiaalse üürniku enda poolt üle antud, peaksin guugeldama ja tuhnima mingites andmebaasides, sobrama võõra inimese sotsiaalmeedias jms? Kas see on kuidagi vähem piinlik?

Ja üldse, kuidas siis garanteeritakse, et sisse ei koli inimene, kes elab üle oma võimete? Sissetulekutõendi eesmärk on ju järgida reeglit, et eluasemekulud peaksid moodustama maksimaalselt 1/3 inimese sissetulekust. Arvestuslikult, kui need on kõrgemad, läheb majandamine raskeks ja suureneb tõenäosus muutuda võlglaseks. Igaüks võib ju soovida üürida endale 200m2 elamise kesklinnas, aga selle finantseerimiseks peab ikka ka vastav sissetulek olema. Ma ei teadnudki, et kui üüripinna omanik julgeb soovida, et üürnik jaksaks üüri maksta, siis see on piinlik. Kas ikka raha küsida oma kinnisvara kasutamise eest on üldse sobilik või on see ka äkki hirmus piinlik?

Appi, tundub, et Eestis on üürileandjate olukord ikka tõesti masendav.

Mis suitsetamisse puutub, siis, esiteks, ma ei soovi omale üürnikuks sõltuvushäirega inimest (jälle diskrimineerin, jah). Nikotiinisõltuvus on samasugune sõltuvus nagu iga teinegi, kas alkohooliku, narkomaani või kasiinosõltlase võtaksite lahkesti omale üürliseks? Ja teiseks, need inimesed haisevad. Ükskõik, kas nad suitsetavad korteris või õues või kasvõi üksi keset kõrbet, nad haisevad, nende riided haisevad ja see hais hakkab külge mööblile, seintele jne jne. Minu korter asub majas, kus ühistu on keelanud akendel ja rõdudel suitsetamise. Korteris suitsetamise võin ma muidugi ise keelata, aga üldiselt sõltuvushaiged pole just eriti usaldusväärsed inimesed, kellest võiks arvata, et nad kokkulepetest kinni peaks. Ja nagu öeldud, sellest pole kasu, nende hais hakkab ikkagi kõigele külge.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See vastus ajab mind küll hämmingusse. Kas omanik peaks sinu meelest üürima oma korteri välja, ilma et ta üldse teaks, kas inimesel on mingi sissetulek, millest üüri maksta? Et siis pärast esimesi maksmata jäänud arveid vbl hakata puid ja maid jagama, kuidas puuk oma korterist välja saada? Ja kui ma soovin sellist olukorda vältida, siis see on PIINLIK? Selle asemel, et saada sissetulekutõend ausalt ja ametlikust allikast, st tööandja väljastatud ja potentsiaalse üürniku enda poolt üle antud, peaksin guugeldama ja tuhnima mingites andmebaasides, sobrama võõra inimese sotsiaalmeedias jms? Kas see on kuidagi vähem piinlik? Ja üldse, kuidas siis garanteeritakse, et sisse ei koli inimene, kes elab üle oma võimete? Sissetulekutõendi eesmärk on ju järgida reeglit, et eluasemekulud peaksid moodustama maksimaalselt 1/3 inimese sissetulekust. Arvestuslikult, kui need on kõrgemad, läheb majandamine raskeks ja suureneb tõenäosus muutuda võlglaseks. Igaüks võib ju soovida üürida endale 200m2 elamise kesklinnas, aga selle finantseerimiseks peab ikka ka vastav sissetulek olema. Ma ei teadnudki, et kui üüripinna omanik julgeb soovida, et üürnik jaksaks üüri maksta, siis see on piinlik. Kas ikka raha küsida oma kinnisvara k

Oled ikka maniakk oma ühe korteriga. Mul on neid 10 ja tõesti ei ole kunagi küsinud ega hakkagi küsima. Ei tuleks selle pealegi. Tänane tõend ei garanteeri homset sissetulekut. Sama idiootsus, kui lasta partneril tuua tõend, et tal pole suguhaigusi. Homme juba võib olla, kui kõrvale paneb.

Ärge tegelege idiootsustega. Palgaandmed ei ole avalikud, et neid jagada tohib.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei nõustu L.Pakostaga, et üürileandja ei tohi keelduda üürile andmast