Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei nõustu L.Pakostaga, et üürileandja ei tohi keelduda üürile andmast

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )

Teema: Ei nõustu L.Pakostaga, et üürileandja ei tohi keelduda üürile andmast

Postitas:
Kägu

Mis suitsetamisse puutub, siis, esiteks, ma ei soovi omale üürnikuks sõltuvushäirega inimest (jälle diskrimineerin, jah). Nikotiinisõltuvus on samasugune sõltuvus nagu iga teinegi, kas alkohooliku, narkomaani või kasiinosõltlase võtaksite lahkesti omale üürliseks?

Igaõhtust tripsutajat sa küll oma kullipilguga välja ei selekteeri. Samuti narkopanijat. Eestis panevad paljud rikkad kokaiini. Sa ei tuvasta neid eluski.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas omanik peaks sinu meelest üürima oma korteri välja, ilma et ta üldse teaks, kas inimesel on mingi sissetulek, millest üüri maksta? Et siis pärast esimesi maksmata jäänud arveid vbl hakata puid ja maid jagama, kuidas puuk oma korterist välja saada? Ja kui ma soovin sellist olukorda vältida, siis see on PIINLIK?

See ei ole sinu asi, kust tema selle raha saab ning see on konfidentsiaalne info, mida ei väljastata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas omanik peaks sinu meelest üürima oma korteri välja, ilma et ta üldse teaks, kas inimesel on mingi sissetulek, millest üüri maksta? Et siis pärast esimesi maksmata jäänud arveid vbl hakata puid ja maid jagama, kuidas puuk oma korterist välja saada? Ja kui ma soovin sellist olukorda vältida, siis see on PIINLIK?

See ei ole sinu asi, kust tema selle raha saab ning see on konfidentsiaalne info, mida ei väljastata.

Nojah siis. Kui ei väljastata, siis minu korterisse üürnikuks ka ei saada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah siis. Kui ei väljastata, siis minu korterisse üürnikuks ka ei saada.

Savi. Iga kell eelistatakse normaalset üürileandjat, mitte mingit poolsegast, kes isiklike andmete kohta uurib. Töötasu on konfidentsiaalne info ning ammugi ei väljasta mingit sellist paberit tööandjad.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas omanik peaks sinu meelest üürima oma korteri välja, ilma et ta üldse teaks, kas inimesel on mingi sissetulek, millest üüri maksta? Et siis pärast esimesi maksmata jäänud arveid vbl hakata puid ja maid jagama, kuidas puuk oma korterist välja saada? Ja kui ma soovin sellist olukorda vältida, siis see on PIINLIK?

See ei ole sinu asi, kust tema selle raha saab ning see on konfidentsiaalne info, mida ei väljastata.

Nojah siis. Kui ei väljastata, siis minu korterisse üürnikuks ka ei saada.

Ega see tõend ju ei garanteeri sulle midagi. Saad ainult teada, et tal hetkel on sissetulek. Kauaks seda on ja kas ta korralikult maksma hakkab, seda sa ikka ei tea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka viitsimist. Ma näitan max kolmele, siis on kõrini juba.

on ikka viitsimist – ajastan kõik ühele-kahele päevale, vahedega et kokku ei jookseks. Meil väike kena kesklinna korter, huvilisi on alati kordades rohkem. 10 esimest kutsun vaatama. 10 hulgast leiab kergemini õige.

Sissetuleku tõendit ei küsi iialgi – see ongi piinlik ja ilmselt ka ebaseaduslik. Lisaks kergesti võltsitav. Kõhutunne palju usaldusväärsem.

Kunagi vajasime ise üürikat (vana müüdud, uus valmimas), ja meilt küsiti sellist tõendit. Mu töökoht oli kergesti guugeldatav, ja sellisel kohal ei maksta miinimumi.  Põhimõtte pärast saatsin kuu peale! Üürisime normaalselt omanikult.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sissetulekutõendi eesmärk on ju järgida reeglit, et eluasemekulud peaksid moodustama maksimaalselt 1/3 inimese sissetulekust.

Ja kust sa sellise lollue võtsid? Et kui korter koos kommunaalidega maksab 600, siis ta peab sulle tõendama, et saab palka 1800 neto? Aina hullemaks läheb 😀 Sa küll normaalne pole.

Kui kahekesi tulevad, siis mõlema sissetulekutõendid? Kui inimene ei saa palka vaid elatub dividendidest, siis soovid, et toodaks EMTA tõend?

Sa ikka mõistad, et see kust tuleb üürilevõtja raha, pole kuidagi sinu asi. Mul on likviidseid vahendeid 100 000 eest, ma ei pea üldse tööl käima, et korterit üürida.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina, kui mul hetkel oleks vaba korter, üüriks selle hea meelega ukrainlastele, just mõnele lastega perele ja turuhinnast mõnevõrra soodsamalt. Saaksin oma panuse niimoodi anda.

Ei üüriks sa midagi. Need kes päriselt tahavad aidata, need aitavad, mitte ei käi foorumis kaagutamas “küll ma teeks, kui mul oleks…”.

Miks sa nii arvad? Mul on hetkel üürnikud sees, lastega pere, ühel lapsel veel puue. Ma ei saa ju neid välja tõsta. Ukrainlasi saan aidata muudel viisidel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on likviidseid vahendeid 100 000 eest, ma ei pea üldse tööl käima, et korterit üürida.

Sulle ei tasu siis üürida, istud kodus kogu aeg ja kulutad diivanit.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on likviidseid vahendeid 100 000 eest, ma ei pea üldse tööl käima, et korterit üürida.

Kuna lollid jäävad ikka elus hätta, siis sind ei võtaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on likviidseid vahendeid 100 000 eest

head unistamist!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina, kui mul hetkel oleks vaba korter, üüriks selle hea meelega ukrainlastele, just mõnele lastega perele ja turuhinnast mõnevõrra soodsamalt. Saaksin oma panuse niimoodi anda.

Oleks ja saaks… teiste raha nii on mugav jagada.

Mul jäi vabaks korter, mille üürihind on hetkel 350-400 kuus.

Töö juures tuli jutuks ja oli ka nii mõnigi, kes arvas, et anna tasuta põgenikele.
Pakkusin ühele suurimale sõnavõtjale variandi, et ma annan põgenikule tasuta. Mina loobun oma osast 200.- ja sina tasud põgeniku eest n´mulle 150.- kuus, Mõlemad ju panustame. Ei sobinud, sest see oleks temale konkreetne kulu. Aga minu jaoks on ju ka. Minu sissetulek kahaneb ja sinu oma samuti.

Vot siis ei sobi enam, kui sinu rahakotist kaob igakuiselt see 150.- , aga minu rahakotist peaks 350 ja rohkem rahumeeli kaduma vaid seetõttu, et olen soetanud oma raha eest üürikinnisvara.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna lollid jäävad ikka elus hätta, siis sind ei võtaks.

Kes loll on, sina võ?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

head unistamist!

Kui see on sinu jaoks unistamine, oled ikka väga kaugel normaalsest järjest. 100 tuhat väärtpaberites hoida on igati norm.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töö juures tuli jutuks ja oli ka nii mõnigi, kes arvas, et anna tasuta põgenikele. Pakkusin ühele suurimale sõnavõtjale variandi, et ma annan põgenikule tasuta. Mina loobun oma osast 200.- ja sina tasud põgeniku eest n´mulle 150.- kuus, Mõlemad ju panustame. Ei sobinud, sest see oleks temale konkreetne kulu. Aga minu jaoks on ju ka. Minu sissetulek kahaneb ja sinu oma samuti.

Need jagajad ongi need, kel endal tagumik paljas ning o kadedad nende peale, kel ärivaistu on ning elavad paremini. Mina ei ole nõus üürima muukeelsetele ei tasuta ega turuhinna eest. Miks peakin midagi sellist tegema, kui leian endale sobiva üürniku päevaga?

+6
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks peakin midagi sellist tegema, kui leian endale sobiva üürniku päevaga?

Minul läks paar kuud otsimisega, lugesin maaklerile ette millised ei sobi ja nii ta siis saatis mulle infot: käis üks kahtlane, käis kaks kummalist. Ja siis järsku: selle võiks võtta! Ongi siiani õige valik olnud. See oli kuskil aasta lõpus, enne põgenike aega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõjapõgenike eest tasub üüri sotsiaalkindlustusamet ,on  ka selline on võimalus.

Loomulikult ei ole üürileandjal õigus nõude tööandjalt palga kohta andmeid, aga ta võib küsida seda üürnikult ja kui ei esita, siis ei saa korterit. Pariisis ei saa sa ilma töötasutõendi, kontoväljavõtte, soovituseta üldse löögile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see pakosta sõnavõtt oli üldse nii jabur, et ta justkui tahaks trahvida ka neid inimesi, kelle lihtsalt mingi korter või suvila tühjalt seisab ja keeldub seda välja üürimast, ilma et tal seda väljaüürimise mõtet üldse kunagi pähe on tulnudki.

nt meil seisab hetkel tühjalt suvemaja (talv ju, külmal ajal pole ju mõtet suvilas olla), kolleegil suri nädal tagasi ema ära, suur maja seisab tühjalt (pole veel pärandimenetlustki alustada jõudnud), kuna majad on tühjad, siis võib meid ka trahvida, et kohe ukrainlastele kasutada ei anna?

Kuidas on võimalik nii lollilt valesti aru saada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõjapõgenike eest tasub üüri sotsiaalkindlustusamet ,on ka selline on võimalus.

Loomulikult ei ole üürileandjal õigus nõude tööandjalt palga kohta andmeid, aga ta võib küsida seda üürnikult ja kui ei esita, siis ei saa korterit. Pariisis ei saa sa ilma töötasutõendi, kontoväljavõtte, soovituseta üldse löögile.

Üüri ei maksa vaid toetab tagatisrahaga ja eluasemetoetusega – aga ainult sel juhul, kui üürileping on ametlik. Väga paljud susserdavad mitteametlikult, et ei peaks tulude pealt makse maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näe, pealekaebaja kits ka siia teemasse jõudnud. Edu kiturindel, õnnetu hing! 😀

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul läks paar kuud otsimisega, lugesin maaklerile ette millised ei sobi ja nii ta siis saatis mulle infot: käis üks kahtlane, käis kaks kummalist. Ja siis järsku: selle võiks võtta! Ongi siiani õige valik olnud. See oli kuskil aasta lõpus, enne põgenike aega.

Minul läheb tundidega. Raskem on olnud 700.- korteritega, kui need tühjaks jäävad, siis nädal. Hinnaklass 420-550 lähevad kui soojad saiad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ikka küll parajalt šokeeriv ja samas ka kurvastav, kui palju on siin inimesi, kes diskrimineerimisele takka kiidavad ja erinevaid nippe jagavad, kuidas diskrimineerimisega mitte vahele jääda. Väga silmiavav, sest tõesti ei teadnud ega osanud ette kujutada, et selliseid inimesi nii palju on.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – jutt ei ole diskrimineerimisest, vaid sellest, et üürileandjal peab olema õigus anda korter üürnikule, kes temale kõige rohkem sobib. Et see on minu vara ja ma minul on õigus otsustada, milline üürnik on usaldusväärne. Üürileandja ei ole sotsiaaltöötaja, see on riigi kohustus hoolitseda nõrgamate eest. Sa ei anna ju ka kassipoega või koerakutsikat perre, kes ei ole usaldusvääred?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi seda Rendin teenust on ka kasutanud ja kas on abi olnud probleemide tekkimisel? Kas näiteks Ukraina sõjapõgenikud nende nn taustakontrolli üldse läbivad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ikka küll parajalt šokeeriv ja samas ka kurvastav, kui palju on siin inimesi, kes diskrimineerimisele takka kiidavad ja erinevaid nippe jagavad, kuidas diskrimineerimisega mitte vahele jääda. Väga silmiavav, sest tõesti ei teadnud ega osanud ette kujutada, et selliseid inimesi nii palju on.

Ei, ma ei pea sind 5 lapsega võtma, kui ma ei soovi. Või kui sa puhast eesti keelt ei räägi. Siin ei ole mingit pistmist diskrimineerimisega vaid eraomandi puutumatusega.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – jutt ei ole diskrimineerimisest, vaid sellest, et üürileandjal peab olema õigus anda korter üürnikule, kes temale kõige rohkem sobib. Et see on minu vara ja ma minul on õigus otsustada, milline üürnik on usaldusväärne. Üürileandja ei ole sotsiaaltöötaja, see on riigi kohustus hoolitseda nõrgamate eest. Sa ei anna ju ka kassipoega või koerakutsikat perre, kes ei ole usaldusvääred?

sul ju ongi see õigus, keegi ei võta seda ära. Aga kui oled nii loll, et teatadki pidulikult äraütlemise põhjuseks nahavärvi, rahvuse, perekonnaseisu, sotsiaalse staatuse vms, siis ole valmis vastutust kandma.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui oled nii loll, et teatadki pidulikult äraütlemise põhjuseks nahavärvi, rahvuse, perekonnaseisu, sotsiaalse staatuse vms, siis ole valmis vastutust kandma.

Kellele sa seda teatad? Ma võtan, keda soovin. Keda ei soovi, sellele ma midagi põhjendama ei pea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele sa seda teatad? Ma võtan, keda soovin. Keda ei soovi, sellele ma midagi põhjendama ei pea.

täpselt nii, ei pea midagi teatama, normaalne inimene ei teadagi. Aga mõni siin vist kavatseb seda teha, sest millest muidu selline teema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehh, Pakosta hakkab nüüd korraldama muinsuskaitseameti tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – jutt ei ole diskrimineerimisest, vaid sellest, et üürileandjal peab olema õigus anda korter üürnikule, kes temale kõige rohkem sobib. Et see on minu vara ja ma minul on õigus otsustada, milline üürnik on usaldusväärne. Üürileandja ei ole sotsiaaltöötaja, see on riigi kohustus hoolitseda nõrgamate eest. Sa ei anna ju ka kassipoega või koerakutsikat perre, kes ei ole usaldusvääred?

See, et “sinul on õigus anda korter üürnikule, kes sulle kõige rohkem sobib” ongi diskrimineerimine, kui see müstiline “mittesobivus” tuleneb inimese nahavärvist, rassist või rahvusest.

Ei, ma ei pea sind 5 lapsega võtma, kui ma ei soovi. Või kui sa puhast eesti keelt ei räägi. Siin ei ole mingit pistmist diskrimineerimisega vaid eraomandi puutumatusega.

Diskrimineerimise keeld on sätestatud põhiseaduses. Sinu õigus oma eraomandit vastavalt oma äranägemisele vallata ei ole absoluutne õigus, sellel on erandid. Täpselt samamoodi nagu võib teatud juhtudel piirata ka sõnavabadust (ähvardused, laim), liikumisvabadust (turvakaalutlused), ettevõtlusvabadust (miinimumpalk) jne jne.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 101 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei nõustu L.Pakostaga, et üürileandja ei tohi keelduda üürile andmast