Esileht Koolilaps .

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: .

Postitas:
+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 08:57; 13.10 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi on siin valesti, ei taha uskuda et õpetaja lausa avalikult käib lapsel järel ja kiusab ja norib ta kallal.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu oleks minu tibulinnuga, kelle kallal käiks armutu norimine pedagoogi poolt…lendaksin ma kooli kohale nagu tige emane kakukull ja nõuaksin aru.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja noomib temaga peaaegu iga päev kui paha tuju on. Vahel tuleb isegi juba hommikul garderoobi
, et lapsele midagi halvasti öelda. Kuna koolis on õpetajal negatiivne maine õpilaste seas siis suuremad lapsed vahel lohutavad last. Ükspäev, kui laps jälle kuulas tema etteheiteid, ta noogutas õpetajale, mille peale õpetaja karjus” MIDA SA NOOGUTAD, EGA ME ÜRGAJAL EI ELA!”

Aga mille pärast õpetaja noomib? Sa jätad kõige olulisema osa tekstist välja. Kas õpetaja tuleb sinna garderoobi last lolliks sõimama või nt hoopis küsima, miks ta pole konsultatsiooni tulnud ja millal ta tuleb? Ja see noogutamise pärast sõimamine oli ilmselt seetõttu, et õpetaja ootas sõnalist vastust. Samas muidugi võib probleem olemas olla, et õpetaja tõesti on kiuslik või ütlebki midagi solvavat või sobimatut, aga sinu postitusest seda ei selgu.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu oleks minu tibulinnuga

Kommentaar eemaldatud
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli moderaator

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa jätad kõige olulisema osa tekstist välja. Kas õpetaja tuleb sinna garderoobi last lolliks sõimama või nt hoopis küsima, miks ta pole konsultatsiooni tulnud ja millal ta tuleb? Ja see noogutamise pärast sõimamine oli ilmselt seetõttu, et õpetaja ootas sõnalist vastust.

Sa jätad ise kõige olulisema märkamata. Nimelt on õpetaja täiskasvanud inimene ja tal EI OLE ÕIGUST, mitte mingisugust õigustust ei ole sellele, kui ta last niimoodi sõimab. Saaks veel aru, kui mingi ebaküps eakaaslane niimoodi käituks, aga täiskasvanud inimene, õpetaja, ei tohi sellist asja teha. Antud olukorras, kui õpetaja ootab lapselt sõnalist vastust, siis tulebki rahulikult öelda, et palun vasta sõnadega, mitte kähvata nii nagu õpetaja seda tegi. Ma olen ise ka koolis õpetaja olnud ja mul oli klassis paar-kolm sellist last, kes olid üleannetud, ei viitsinud õppida, segasid tundi jne. Kõige paremini aitas nende puhul rahulik, nelja silma all rääkimine. Mitte teiste ees noomimine ja sõim. Elementaarne.

Ja loomulikult on olemas kiuslikke õpetajaid. See, kui keegi on õpetaja, ei tähenda automaatselt seda, et õigus on alati tema poolel ja tema käitub alati korrektselt. Läbi aegade on olnud kiuslikke õpetajaid. Ei ole siin midagi raske uskuda.

See probleem tuleb lahendada ja alustama peaks sellest, et õpetajaga sel teemal tõsine jutuajamine maha pidada. Kui see ei aita, siis pöörduda kooli juhtkonna poole. Kui see ei aita, siis mina võimalusel võtaksin lapse üldse sealt koolist ära, sest ma ei soovi seda, et ta koolis mingit õpetajapoolset kiusu peab taluma.

+9
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 12:47; 12.10 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas õpetaja tuleb sinna garderoobi last lolliks sõimama või nt hoopis küsima, miks ta pole konsultatsiooni tulnud ja millal ta tuleb? Ja see noogutamise pärast sõimamine oli ilmselt seetõttu, et õpetaja ootas sõnalist vastust.

Arvatavasti küll. Õpetaja proovis individuaalselt läheneda. Kui laps on juba sada lubadust murdnud ja iga küsimuse peale ainult noogutab ja samal ajal ikkagi ühtki korraldust ei täida, siis võib juhtuda, et õps läheb närvi.
See õps võiks tibulinnu rahule jätta küll, ise teab, kui soovib jäädagi kahtesid saama.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 13:55; 13.10 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind siiralt hämmastab see hulk inimesi, kes õigustavad niisugust õpetajapoolset käitumist.

+15
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 12:47; 12.10 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised õpetajad on kahjuks reaalselt olemas. Minu lapsel on selline õpetaja, kellel on pea igast klassist mõned sellised “lemmikud”. Minu laps ei ole nende hulgas, sest jagab piisavalt hästi tema ainet. Aga ta pidi päris korralikult norima, kui mõni laps ei oska vastata ja sellist last kutsutakse siis sama tunni ajal ikka mitu korda tahvli juurde, et ta ikka oma oskamatust saaks demostreerida. Vahel piisavat ka muidugi ainult vale näoga vaatamisest. Sama räägivad ka teised vanemad.

Oma kooliajast mäletan päris mitut sellist õpetajat, aga me polnud ju mingid “lumehelbekesed”, me pidime lihtsalt kõik ära kannatama. Mõnel muidugi traumad siiamaani.

Olen kiuslikkust päris lähedalt näinud ja ma arvan ka, et rääkida, aga koolivahetus on ilmselt kõige kindlam lahendus.

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 19:21; 12.10 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja loomulikult “norib”, kui aine on õppimata. Oleks selge, poleks ju probleemi?
Ja teemaalgataja, kui selline käitumine on kõigile teada, siis miks sa direktori juurde ei lähe? Kui üks õpetaja konkreetselt spetsiaalselt hommikul su lapse peale karjumas käib, on ju tunnistaojaid lademes.

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 19:27; 12.10 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja loomulikult “norib”, kui aine on õppimata. Oleks selge, poleks ju probleemi?

Kõik nii mus-valge?
Samas tunnis alles õpitakse teemat ja juba aine õppimata?
Võib-olla ei oska õpetaja ainet väga hästi õpetada?

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 19:21; 12.10 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja loomulikult “norib”, kui aine on õppimata. Oleks selge, poleks ju probleemi?

Kõik nii mus-valge?

Samas tunnis alles õpitakse teemat ja juba aine õppimata?

Võib-olla ei oska õpetaja ainet väga hästi õpetada?

Jah, ongi must-valge. Kas tead või ei tea.
Et kui õpetaja ei õpeta, siis ei pea teadma? Siis õpitakse ise. Ja siis mõni teab ja oskab ja mõnel on sitt õpetaja. Oma valik, mis tee valida.

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 19:27; 12.10 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis on uus trend. Iga õpetaja-õpilase teema puhul leidub neid, kes asjasse süvenemata, õpetaja (tundmatu, võõra inimese) eest dzotile viskuvad.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 21:26; 12.10 21:49; 12.10 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaksin veel, et kas teil kahju pole inimesest, kes tuli foorumisse muret arutama? Lihtsalt laksate, mõtlemata, et ühe väikese lapse ema on hädas, tahab veidi nö pallida oma muret, arutletada, jõuda oma mõtetes selgusele?

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 21:26; 12.10 21:49; 12.10 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis on uus trend. Iga õpetaja-õpilase teema puhul leidub neid, kes asjasse süvenemata, õpetaja (tundmatu, võõra inimese) eest dzotile viskuvad.

Äkki lihtsalt arvatakse, et inimesed on erinevad ja ka laps peaks seda normaalsusena võtma ja igasuguste õpetajatega hakkama saama, mitte kohe ohvrirolli võtma. Oma kooliajal oli iga õpetaja omamoodi hea või halb isiksus ja nii oligi, kõigi eripäradega osati hakkama saada. Elus ütlevad paljude sulle halvasti ja mis siis.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis on uus trend. Iga õpetaja-õpilase teema puhul leidub neid, kes asjasse süvenemata, õpetaja (tundmatu, võõra inimese) eest dzotile viskuvad.

Äkki lihtsalt arvatakse, et inimesed on erinevad ja ka laps peaks seda normaalsusena võtma ja igasuguste õpetajatega hakkama saama, mitte kohe ohvrirolli võtma. Oma kooliajal oli iga õpetaja omamoodi hea või halb isiksus ja nii oligi, kõigi eripäradega osati hakkama saada. Elus ütlevad paljude sulle halvasti ja mis siis.

Selles postituses oli jutt algklassilapsest. Minu põhikooli viimases astmes teismeline enam ei võta õpetajate käitumist südamesse, aga algklassides oli pisaraid palju. Ca 12 aineõpetajat, neist 3 mittepädevad oma ainet andma. 2 või 3 pärlit, kes annavad tagasisidet, oms ainet kogu hingest õpetavad ja lastesse inimlikult suhtuvad.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 21:26; 12.10 21:49; 12.10 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab jällegi, et kuidas mõned lapsevanemad oskavad sõna-sõnalt tagantjärele õpetaja sõnu, hääletooni ja emotsiooni korrata nagu oleks sel hetkel lapse kõrval seal samas seisnud? Kas teie algklasside lapsed oskavad tõesti antud situatsioone nii üksikasjalikult kirjeldada? Minu laps ka mõnikord mainib, et õpetajal läks närv mustaks ja tõstis häält vms aga kui sellest pikemalt rääkima jääda, siis tuleb lõpuks välja, et eks ikka oli põhjust ka. Lapsed ju kipuvad asju ainult väga oma mätta otsast seletama.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab jällegi, et kuidas mõned lapsevanemad oskavad sõna-sõnalt tagantjärele õpetaja sõnu, hääletooni ja emotsiooni korrata nagu oleks sel hetkel lapse kõrval seal samas seisnud?

Vähe sellest. Kommenteerijad teavad veel paremini. Teemaalgataja rääkis karjumisest, kommenteerijad teavad, et õpetaja sõimab.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õpetajaid, kes on laste silmis suured autoriteedid, kelle tundides on hiirvaikus, lapsed ei nihele ja õpetajad oskavad lastega suurepärased suhelda (suur austus selliste õpetajate vastu). Last ei kasvatagi ainult kodu. Kool on asutus, kus laps viibib pool oma ajast ja seal peaks tegelema laste õpetamisega, mitte alandamisega. Laps ei hakka paremini ainet taipama kui teda mõnitatakse.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 08:57; 13.10 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õpetajaid, kes on laste silmis suured autoriteedid, kelle tundides on hiirvaikus, lapsed ei nihele

Ei ole enam ammu selliseid. Ärge jutustage endale muinasjutte. Muide, need, kelle tunnis meil omal ajal hiirvaikus oli, olid pesuehtsad nõiad, kelle röögatust ei soovinud keegi endale kraesse saada.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 13:55; 13.10 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ca 12 aineõpetajat, neist 3 mittepädevad oma ainet andma.

Miks ma ei imesta, et noored peavad õpetajana max aasta vastu või õpetajakoolitust lõpetades üldse õpetajaks ei lähe. Kui lapsvanemad on nii “pädevad” hindama õpetaja pädevust, siis õpetagu oma nunnupalle kodus ise.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õpetajaid, kes on laste silmis suured autoriteedid, kelle tundides on hiirvaikus, lapsed ei nihele

Ei ole enam ammu selliseid. Ärge jutustage endale muinasjutte. Muide, need, kelle tunnis meil omal ajal hiirvaikus oli, olid pesuehtsad nõiad, kelle röögatust ei soovinud keegi endale kraesse saada.

Oh, neid on tänapäeval ka. Käisin 5a tagasi noore õpetajana projektinädalal vana kogenud õpetaja juures abiks (sest mul omal klassi juhatada polnud), ja hirmust tardunud ei olnud mitte ainult need, kellega ta riidles, vaid minu arust ka need, keda kiitis. Ma ise tundsin samuti, et selle õpetaja klassis õpilane olles ma sooviksin, et ta mind üldse ei märkaks, ei negatiivses ega positiivses võtmes.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps .