Esileht Pereelu ja suhted Ei oska ennast enam riidesse panna

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Ei oska ennast enam riidesse panna

Postitas:
Kägu

Olen nii väsinud sellest, et olen paks. Võtsin kahe järjestikuse rasedusega palju juurde. Kaalun 78kg oma 170cm juures. Neli aastat olen vaeva näinud, et pekki maha saada, aga see lihtsalt ei õnnestu. Pekid ikka ripuvad ja just keskkoha piirkonnas (puusad, kõht). Riideid ei oska valida, sest enamik poes pakutavatest sobivad pigem kõhnadele. Kombineerida ei oska, vaatan rõiva väljanägemist, mitte minule sobivust- vana harjumus ilmselt, kus kõik ilusti passis. Olen oma ümaruse tõttu pidevas stressis. Mehest pole ka abi. Tema arust olen koguaeg tip-top.
Eile vaatasin kanal 11- st mingisugust saadaet, kus kamp naisi üles löödi (midagi stiilipäeviku sarnast). Ka paksudest said ilusad rahulolevad inimesed. Mõtlesin, et enam ei põe oma välimuse pärast, aga riides tahaks küll ilusti käia (ikka nii, et kõhnem paistaks). Kas keegi teab, ehk on kusagil võimalik saada mingisugust stiilinõustamist ja mis see maksta võiks? Rahaga ei ole väga priisata, aga ühe ilusa komplekti võin endale lubada küll. Mõtlen just igapäevaseks kandmiseks, netist olen leidnud küll, aga seal ainult peokleitide näited. Või on netis olemas selline koht, kus oma kehakujule vastavat stiili õppida, kuidas valida pükse pluusi jne? Lihtsalt tahaks jälle ilus olla.
NB! Palun mitte hakata kõhnumissoovitusi andma. Olen sellest lihtsalt nii väsinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Ei oska ennast enam riidesse panna

Tallinnas Nõmmel on nn ‘suurte inimeste’ pood. Ja mingis kataloogis (Halens vist) olid ka spetsiaalne riidevalik suurtele numbritele.
Käisin sügisel Rocca Al Mare kaubanduskeskuses, ja seal mingis poekeses (nime kahjuks ei mäleta) oli ka suurte numbrite nurk. Kusjuures väga ilusad asjad olid müügil 🙂
Stiilist niipalju, et tumedad toonid ja visuaalne muster (nt pikitriibud, kuid mitte mingil juhul põikitriibud).
Ilusaid riideid leiab, kuid harva. Nende otsimine on raketiteadus 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ms ei tea, mina ikka soovitaks õmblejat sel juhul. õmbleb sulle sinu enda mõõtude järgi, poodides on nii palju ilusaid kangaid müügil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülemistes II korrusel on ka suuremate inimeste pood, endal sinna asja pole, aga nägin telekast mingit reklaamklippi-väga ilusad asjad tundusid ja seal oskavad ka ehk müüjad nõu anda, mida millega kombineerida

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kaubamajas pakutakse moenõustamist. Praegu on seal küll kirjas, et ajutiselt suletud, aga passi peale http://www.kaubamaja.ee/moenoustamine-tallinna-kaubamajas või küsi, kunas jälle lahti läheb.

Mu sugulane rääkis kunagi, et läks sinna ja ütles, et tahab mantlit, mis talle sobiks. On teine selline pisike ümmargune jupats, kellel on megaraske endale sobivaid rõivaid leida, aga seal teda korra vaadati ja ulatati kohe ka ideaalselt istuv mantel. Ise ta oleks seda otsima jäänudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No 78 kg pole mingi \”suur inimene\” oma pikkuse juures. Pane Googlisse otsisõnaks \”stiilinõustamine\” ja leiad mitu soovitust (ei tea ju, kus sa elad).

Please wait...
Postitas:
Kägu

No 78 kg pole mingi \”suur inimene\” oma pikkuse juures. Pane Googlisse otsisõnaks \”stiilinõustamine\” ja leiad mitu soovitust (ei tea ju, kus sa elad).

Please wait...
Postitas:
Kägu

suur tänu asjalike nõuannete eest. kahjuks ei ela jah Tallinnas, aga Tartusse satun küll vahel. Ehk on tõesti ka Tartu Kaubamajas stiilinõustamine olemas.
Suurusest veel niipalju, et lausa paksude osakonna riided ei lähe. Number jääb u. 42 kanti. Vaatsin netist, et olen vist postamendi ja liivakella vahepealne variant.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, tean mida sa tunned. Mul samuti 2 järjestikust rasedust kaalule sellise põntsu pannud, et ohohoo. No lihtsalt kere arvab sellel ajal, et kõik söödu vaja tallele panna :). Kaalusin lõpuks ligi 100 kg :(.

Riietest- ma ei tea, kuidas sa secondhand poodidesse suhtud, aga mina olen just sealt endale väga odavalt tõesti imeilusaid asju saanud. No kuna ikkagi kogu aeg on olnud siht, et kaal peaks kukkuma, siis ei ole soovinud palju raha kulutada riietele, mis kohe varsti suureks jäävad, samas sobimatud rõivad tõmbavad igasuguse tuju nii nulli, et nendega ma lihtsalt ei ole olnud nõud käima, ei kodus ega mujal. Ja olen tõesti mitu garderoobitäit väga kenasid asju endale nii soetanud. Äärmiselt trendikad tuttavad on igatahes siiralt mu välimust kiitnud :).

Aga millised riided sobisid sellel ajal, kui kõht istudes \”miniseeliku\” moodustas. Apiirlõikega tuunikad, topid ja kleidid. Kodus olid väga mõnusad kanda sellised hõlmikkleidid. Topidest olid väga head sellised, mis puusast ümber, aga keskelt lohvakad. Pükste osas- see oli kõige keerulisem- sobisid koduseks otstarbeks sellised pehme laia värvliga vabaajapüksid. Ja teksaseid pidi lihtsalt proovima palju-palju. Lõpuks midagi ikka leiab. Ja veel üks asi, mida siin anonüümselt hea tunnistada ja mis enesetunde eriti ilusate kleitidega kodust väljas käies kohe palju mõnusamaks muutis, oli figuuri korrigeeriv aluspesu. Ostsin Lindexist, seal kõige odavamad, aga samas täiesti toimivad erinevad variandid saadaval.

Ja mitu \”garderoobi\” selle pärast, et olen tõesti nüüd ka juba üle 20 kg alla võtnud. Jah oh, ma saan aru, et sa ei taha kõhnumisnõuandeid, aga ma lihtsalt pean ära ütlema, et mina ka ei saanud kuidagi asjast jagu, kuni lasin spordilkubis treeneril ennast üle vaadata ja endale isikliku trenniporgrammi ja toitumiskava koostada. Ja olen endale nüüd pisarateni tänulik, et seda lõpuks tegin. Kaalun hetkel oma 180 cm juures 75 kg ja suveks soov veel nii 10 kg pekki kaotada ja u 3 kg lihast kasvatada. Siis oleks sama seis nagu enne rasedusi ja lõpuks ometi on mu elus lootus, et ma sinna tõesti ka jõuan. Mitte miski, mis ma ise oma peaga või netist leitud programmide järgi proovisin, ei aidanud. Nii et palun ära väga pahanda mu peale, et seda kirjutasin, äkki kunagi oled valmis sellel rindel jälle midagi ette võtma ja siis on võib-olla abiks. Mina isiklikult mõtlen, et miks ma totu ometi kohe seda ei teinud :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma loen ja imestan. Kas 78 kilo kaaluv inimene on SUUR INIMENE nüüd? Mida need sajakilosed siis veel on? Mida soovitusi? Roni aga paksude poodi, kanna tumedat ja võimalikult triibulist? Issand jumal, see on ju suisa solvang.
Te ju viite inimese veel rohkem masendusse sellise \”hea\” soovitusega.
Mina soovitan ka Kaubamaja moenõustajat. Plaanin isegi sinna varsti minna, sest lihtsalt ei tea, mida osta. Enne oli mul kaal 63, nüüd peale sünnitus 73, pikkus 172 (eem, olen ka suur inimene?!) ja enesetunne on niru, ei oska nagu kuskilt alustada.
Üks mida kindlasti soovin on korralikud hästi istuvad teksad, soovitavalt tumedat värvi (teeb jalad saldeamaks) ning peale näiteks mingit värvi. Kevad on tulemas, ei ole mõtet end pealaest varbaotsani musta riietada mõne ülekilo pärast.
PS: neile, kes suurte poode soovitasid tahaks kohe rajult miinustada aga ma ei tee seda, olgu siis teil oma kummaline arvamus edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on täiesti subjektiivne, teema autor ju kirjeldas, et tema tunneb ennast paksuna ja näeb oma figuuril igasuguseid puudujääke, järelikult enda jaoks ta on liiga suur. Kui enne kaalus näiteks 58 kg ja nüüd 78, siis see on subjektiivselt ju tohutu kaalutõus, kolmandik lausa, muidugi võib tunda ennast ebamugavalt. Mis puutuvad siia teised sajakilosed, nemad on ehk kogu täiskasvanuelu umbes sellises kaalus olnud, ega võrdlegi ennast iseendaga poole kergemana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, minul on vahel tunne, et mitte naised ei ole paksud, vaid rõivatööstus ja -kaupmehed on omadega pekkis. Lõuna-Ameerikas reisides nägin müüdavat imekauneid teksaseid ja muud kraami, mis on disainitud just sealsete lopsakate puusade jaoks, ka kopsakamad inimesed said kanda hästi istuvaid rõivaid. Portugalis samamoodi-kõigil suurpepudel kaunid teksad, spetslõiked, Londonis olid mustadele oma poed jne. Aga mis meil-meie madaltihe ostjaskond peab treenima ja dieeditama ja end igati rõivatööstuse järgi voolima. Pole ime, sest eeskujuks ja kohalike brandide modelliks on Cathy Korju, no, jumal, kui palju temasuguseid on? Tavaline eesti naine on ju sootuks teise kehakujuga, seisku või pea peal, Cathy Korjuks ta ei muutu. Küss on ju tarberõivastes, mitte kõrgmoes, miks ei võiks tavarõivaid õmmelda tavaliste inimeste järgi? Ükskord ootasin bussi Viljandis ja jälgisin, et suht matsakas on see üldpilt, geenipakett selline, mis teha, jalgu ka ju pikemaks ei treeni. Ma olen mõnevõrra väiksemate mõõtudega kui teemaalgataja, aga ka hädas rõivapoes, midagi ei sobi. Justkui nr 40 inimene peaks olema 180 cm pikk ja kui leiangi parajad hilbud, näen välja nagu klots. Oeh, mõtlesin end nüüd jälle vihaseks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on täiesti subjektiivne, teema autor ju kirjeldas, et tema tunneb ennast paksuna ja näeb oma figuuril igasuguseid puudujääke, järelikult enda jaoks ta on liiga suur. Kui enne kaalus näiteks 58 kg ja nüüd 78, siis see on subjektiivselt ju tohutu kaalutõus, kolmandik lausa, muidugi võib tunda ennast ebamugavalt. M [/tsitaat]

Mis see siia puutub, palju keegi enne kaalus. Suurtele naistele mõeldud poes on ikkagi suured numbrid. Nr 42 seda kohe kindlasti ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
PS: neile, kes suurte poode soovitasid tahaks kohe rajult miinustada aga ma ei tee seda, olgu siis teil oma kummaline arvamus edasi.[/tsitaat] Vabandust, mina, jah, soovitasin suurte poode, aga ma sain küsimusest nii aru, et seda sooviti ja ei vaevunud endale väga ette kujutama kui suur tegelikkuses võiks olla 78 kg kaaluv inimene. Ise kaalun 58 ja mind ei huvita kui palju keegi teine , minust suurem inimene, võiks kaaluda. Inimesed on kõik ilusad.
PS. Teemaalgataja ju alustas lausega \”ma olen paks\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suurte inimeste poodi sul küll asja pole 🙂 Lohvakas riietus teeb üldiselt inimese koledamaks. Kuigi kirjutad, et oled midagi liivakella ja postamendi vahepealset ei anna see täiusliku pilti. Môtle, millise kehaosaga oled kôige rohkem rahul.

-On sul laiad, kitsad, keskmised ôlad?
-On sul pikad saledad käed ja jalad?
-Lame vôi suurem rind?
-Jaotuvad su kilod üle keha ühtlaselt?
-On sul kehaosi, mida soovid eriti varjata?
-Milline on su elustiil, milliseid riideid nôuaks su töökoht? Seelik ja kleit vôi püksid? Milles tunned end hästi?
-Konts vôi madal king? Auto vôi ühistransport?

Siit tulebki vastus välja. Kaeluse kuju, sulle sobiv värv ja tegumood paneb asja paika. Proovi riideid,jäta meelde, mis sobis. Hästi istuvad kuluvad, ilus top vôi pluus, eest lahti käiv kampsun, sama riietus seeliku vôi viigipükste ja kontsaga annab hoopis teise kombinatsiooni. Kui pikad jalad ja käed, siis nt. kootud pôlvini kleit näeb hea välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen 87kg ja kannan suurust 44.

Ja ei mõtle küll, et olen ”paks” ?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina olen 87kg ja kannan suurust 44.

Ja ei mõtle küll, et olen ”paks” ?![/tsitaat]

Ei, sa ei ole \”paks\”, sa oled paks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei, sa ei ole \”paks\”, sa oled paks.
[/tsitaat]

Absoluutselt ei kõiguta Sinu solvang 😉 !

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülemiste keskuse poodi läksin ma ka kunagi oma 76 kilo ja nr 42 suurusega (nüüd olen väheke peenem) – see on just see suurus, millele seal veel riideid pole -, aga muidu olid ilusad küll. Nii et pead veel veidi kosuma, kui sinna sammud sead:))

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegite mul päeva kohe rõõmsaks- aitäh. Väga positiivne on lugeda, et asi polegi kõige hullem.
Enne rasedusi kaalusin 55kg, nüüd siis 78. Tunnen end tõesti üüratuna.
Ma ei tahtnud kedagi suuremat solvata. Olen ka näinud ümaramaid naisi nii ilusates riietes. Enamasti on neid õnnistatud ka korraliku büstiga. Lausa silm puhkab peal. Ilmselt nad siis shoppavadki välismaal. Mina ei oska valida ja sobitada ilusaid riideid. Ostan suure hurraaga midagi ära ja pärast näen välja nagu michelini mehike.
Rinnad on väiksed, kõht suurem kui rinnad, puusadel sangad, kätel tiivad, isegi säärtel on tselluliiti. Mida siin veel rõhutada on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei kõiguta Sinu solvang 😉 ![/tsitaat]

Solvang? Tõde ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen 166cm ja 76kg ja nii raske on endale pükse leida, korralikke, viisakamaid teksaseid. Aga nüüd leidsin Lindexist, et neil on mõned püksid ka 44 ja 46 suuruses. Ja Mosaicist leidsin ka sügisel ühed teksad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suure meheliku kondiga naine peabki rohkem kaaluma, et hea välja näha, normaalkaalus näeks ta välja luider ja lame.
Ühesõnaga, kui paks naine näeb oma paksuses hea välja, siis ta ongi suure kondiga ja las jääbki selliseks. Kui paksult näed välja kole, on hakata tegelema kaalulangetamisega.
Tundke oma keha, naised, mitte ärge ehtige ühesuguste sulgedega, kus näeb üks võluv, teine naeruväärne välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]/…/Mida soovitusi? Roni aga paksude poodi, kanna tumedat ja võimalikult triibulist? Issand jumal, see on ju suisa solvang.

/…/Üks mida kindlasti soovin on korralikud hästi istuvad teksad, soovitavalt tumedat värvi /…/ ([/tsitaat]

Khm. Endale vastu rääkimine on… aga see selleks.

Mina soovitan ka suurte inimeste poodi – ärge olge sõnastuses nii kinni. Saan aru, et teemaalgataja ei satu ilmselt Tallinna, aga kirjutan kas või arutelu poolest teistele samas hädas olijatele.

Zizzi on see pood Ülemistes, millest jutt käib. Suurused algavad 42. Nii aasta eest, mil mina sinna sattusin, lõid värvid ja tegumoed silma särama – pole seal midagi lohvakas \”telgiosakond\”, nagu mõnigi kommenteerija näib arvavat.

Muide, ise olen pikk ja kõhn inimene, astusin sealt läbi just kangaste ja värvide pärast. Ei märganudki esiotsa, et seal peaks justkui teistsuguse sihtgrupi kraam olema. Viisakalt ütles siis müüja, et tema meelest pole mul sinna poodi asja, aga ikkagi proovisin üht tuunikat selga (laia vöö ja kihvtide aksessuaaridega oleks lahe komplekt tulnud). Kahjuks sai saatuslikuks minu pikkus.

Please wait...
Postitas:
küsija001

olin enne rasedust ka suurema kaaluga (millegipärast on pärast sünnitust kaal alanenud 18 kilo ilma vähimagi vaevata ja vanad riided on suureks jäänud), aga riideid ostsin ikka tavapoodidest (olenevalt firmast oli suurusnumber 40-42, pluusid 44 suure rinnapartii pärast). enamuses kandsin kleite ja seelikuid, valisin ümberlõikega, aga mitte liibuvad. pliiatsseelik ja siidpluus + kõrged kontsad – olid igapäevane outfit tööl. kusjuures riietusest olulisemaks pean jalanõusid, need peavad alati olema kvaliteetsed ja kõrge kontsaga. vabal ajal balleriinad, aga samuti mugavuses, kvaliteedis ja materjalis hinnaalandust ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei no, mina oled ka kergelt ümar 🙂 170 cm ja 82 kg. Peale lapsi pole ennast veel vormi saanud ja ma pean ytlema, et toredaid riideid on poed täis 🙂 Kruiisita lähimatesse suurlinnadesse ja soeta mis vaja, iseasi on oskuses asju sobitada ja passitada arvan ma. Mulle meeldivad kleidi väga, kuid nende leidmine on töesti kunst toredalt suurenenud rinnapartii pärast. Aga pyksid, pluusid, seelikud, jakid jms. puhas looming ja sätitamine. Hoopis raskem on leida vallatud pesu, aga ka yhtteist olen leidnud kappahlist ja ka lindexist. Niiet ära noruta hakka elama. Ja kyll need kilod tasahilju taanduvad kui vähem stressad. Päikest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Khm. Endale vastu rääkimine on… aga see selleks.

[/tsitaat]

Kust otsast vasturääkivus on. Loe edasi, mis ma selles postituses kirjutasin, kust sa ainult kaks endale sobivat lauset välja võtsid.
Kõik peab olema tasakaalus. Ja muideks pükste lõik käis minu enda kohta..

Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Pereelu ja suhted Ei oska ennast enam riidesse panna

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.