Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei oska eriala valida

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Ei oska eriala valida

Postitas:
Anonymous

Tere armsad foorumlased!

Kuna tunnen, et ei oska enam kuskile pöörduda, siis soovin siit küsida. Kõik arvamused ja mõtted on oodatud.

Lugu siis selline, et olen 27-aastane naisterahvas ja olen elus igasugu töid teinud. Nüüd tunnen, et ei viitsi vegeteerida töökohas, kus kõik nii vastu käib (klienditeenindus). Hariduselt olen kokk (keskeri), aga see ammu ei kõneta mind enam. Olen siin koroona ajal proovinud erinevaid töid ja lihtsalt ei ole huvi nende vastu, seetõttu pole mul ka tahtmist neid hästi teha ja siis juba tunnen, et hoian kohta kinni, sest keegi teine oleks väga õnnelik mingigi töö üle. Ma lihtsalt ei viitsi hommikul tööle jõudes osaleda arutelus, kes midagi eile sõi või telekast nägi. See on nii ebahuvitav mu jaoks. Tööl kõik suitsetavad ja saavad seega rohkem “pause” – mina aga pean tööd tegema. Ei kannata sellist ebaõiglust. Üleüldse on graafikus kindel tööaeg kirjas ja siis tuleb ka varem tulla, et asjadega õigel ajal valmis jõuaks. No mida?! Pole absoluutselt minu asi oma isiklikku (lisa)aega raisata töö peale.

Kui nüüd ütlete, et mine kooli, siis hahaha, mõttel on jumet, aga reaalained on mul nõrgad. Matemaatika-füüsika-keemia on minu jaoks kui mandariini keel, osalt sellepärast, et koolis õpetaja ei pööranud piisavalt tähelepanu sellele kolmandikule, kes kohe aru ei saanud, osalt juba hiljem oma viga – kui aru ei saa, pole ka huvi. Nojah, mis seal ikka. Kõik ei saagi geeniused olla.

Olen elu aeg tahtnud psühholoogiks saada, aga selleks tuleb palju õppida ning ka siis (kiire google ütleb, et Eestis on 179 kutsetunnistusega psühholoogi!) on võimalus, et ei jõuagi päriselt inimesi aitama. Teine murekoht on muidugi see, et ma põen hingelisi asju väga raskelt ja kui mu patsient peale mingit aega (ütleme nt aasta) peaks ennast ära tapma (eriti kui ma näen, et iga seansiga ta läheb rõõmsamaks ja lahendame koos ta muresid) siis suurest masendusest ilmselt teeks sama. No täielik pehmo.

Põhimõtteliselt on mu eesmärk lihtne: leida töö, mis pole vastumeelne; mida ma oskan ja milles olen hea; millega teenib hästi; mille kollektiiv ei ussita või haise suitsu järele ja viimasena, kuid mitte vähem tähtsamana – mis paneks silma särama.

Ette tänades,

K.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.05 10:25; 24.05 12:36; 24.05 21:30; 24.05 21:41; 24.05 23:16; 24.05 23:21; 26.05 22:38; 04.06 15:09; 06.06 15:24; 14.06 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Logopeedi kutse on selline, kus klientideks on reeglina lapsed- ei ussita, ei suitseta, suhtlevad siiralt ja vahetult. Logopeede on igal pool puudu. Iga kool peab tagama logopeedilise abi aga paraku ei suuda paljud koolid seda tsgada sest logopeede pole kusagilt võtta. Muidugi ma ei tea, kas logopeediks õppides on vaja palju matemaatikat tunda, kui see käib arstiteaduskonna kaudu, siis võibolla matemaatikast ei pääse.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 10:55; 14.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan teha psühholoogia baka ning soovi korral hiljem eripedagoogika magistri (kui logopeediks tahad), kuna psühholoogiaerialale astumiseks matemaatikat vaja ei ole.

Ja veel üks “tarkusetera”. See, et sa neid erialasid õpid, ei tähenda, et ainult nendel töötada saad. Tänapäeval on põhimõtteliselt igasuguses vähegi kabedamas kohas kõrgharidust vaja. Kasvõi kusagile riigiametisse assistendiks minnes. Nii et leia endale lihtsalt normaalne eriala, kuhu sisse saad, tee see kool läbi, aeg läheb kiiresti – ja ongi sul paber taskus ja paljud uksed lahti.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 12:01; 26.05 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Soovitan teha psühholoogia baka ning soovi korral hiljem eripedagoogika magistri (kui logopeediks tahad), kuna psühholoogiaerialale astumiseks matemaatikat vaja ei ole.

Ja veel üks “tarkusetera”. See, et sa neid erialasid õpid, ei tähenda, et ainult nendel töötada saad. Tänapäeval on põhimõtteliselt igasuguses vähegi kabedamas kohas kõrgharidust vaja. Kasvõi kusagile riigiametisse assistendiks minnes. Nii et leia endale lihtsalt normaalne eriala, kuhu sisse saad, tee see kool läbi, aeg läheb kiiresti – ja ongi sul paber taskus ja paljud uksed lahti.

Sa sõnastasid selle nii lihtsalt, et veensid mind proovima sinna saada ja kui ei saa, saan edasi mõelda. Suur aitäh mõlemale vastajale! 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.05 10:25; 24.05 12:36; 24.05 21:30; 24.05 21:41; 24.05 23:16; 24.05 23:21; 26.05 22:38; 04.06 15:09; 06.06 15:24; 14.06 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde? Sotsiaaltöötaja? Paljudes ametites saab inimestele kasulik olla.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogiat õppides on vaja läbida mitu kursust statistikat (psühhomeetria), lisaks on vaja omandada nt neurokeemia jne – reaalaineid tuleb osata või ära õppida, väga tasuvaks ei saa seda tööd ka pidada, eriti arvestades nõudeid (min 6 a õppimist st baka, magister + kutseaasta). Soovitan pigem siis tõesti ehk eripedagoogika poole vaadata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks ka pigem sotsiaaltööd, sinna on kindlasti suuremad võimalused sisse saada ja kokkuvõttes saad inimesi ehk kiiremini ja rohkemgi aidata. Minu arvamus psühholoogidest ongi sellepärast suhteliselt madal, et need kaks, kellega mul isiklikud kokkupuuted on olnud, on täielikud pehmod- väga empaatilised, aga mitte eriti loogilise mõtlemisega ning seetõttu kokkuvõttes kasutud.
Mis ussitamisse puutub, siis see sõltub kindlasti kollektiivist. Naiste-pehmode kollektiivides on see tõenäosus kahtlemata suurem.
Mis sul veel silma särama paneks peale inimeste aitamise?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 19:12; 24.05 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad, et kindlasti tööd oleks ja palk oleks ok, siis soovitan ka logopeediks õppida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma soovitaks ka pigem sotsiaaltööd, sinna on kindlasti suuremad võimalused sisse saada ja kokkuvõttes saad inimesi ehk kiiremini ja rohkemgi aidata. Minu arvamus psühholoogidest ongi sellepärast suhteliselt madal, et need kaks, kellega mul isiklikud kokkupuuted on olnud, on täielikud pehmod- väga empaatilised, aga mitte eriti loogilise mõtlemisega ning seetõttu kokkuvõttes kasutud.

Mis ussitamisse puutub, siis see sõltub kindlasti kollektiivist. Naiste-pehmode kollektiivides on see tõenäosus kahtlemata suurem.

Mis sul veel silma särama paneks peale inimeste aitamise?

Ma ainult arvan, et inimeste aitamine paneks silma särama, sest mulle meeldib vajalik olla, väga meeldib see tunne, kui olen saanud kedagi päriselt aidata. Samas kujutan end väga hästi ette ka üksi midagi nokitsemas, ei pea päev otsa sõnagi ütlema ja õhtul koju jõudes olen ülirõõmus (tore päev oli ju). Tunnen, et olen nii eksinud. Aga püüdes vastata Su küsimusele..ei oskagi muud öelda. 🙁

Vahel on tunne, et sobin ükskõik kuhu (kui ainult piisavalt tahta) ja siis käib klõps ära ja tunnen, et mina küll mitte kuskile ei sobi. :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.05 10:25; 24.05 12:36; 24.05 21:30; 24.05 21:41; 24.05 23:16; 24.05 23:21; 26.05 22:38; 04.06 15:09; 06.06 15:24; 14.06 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Olen TA.

Te olete nii armsad, aga kahjuks pean tõdema, et ilmselt ei teeks matemaatika riigieksamit ära.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.05 10:25; 24.05 12:36; 24.05 21:30; 24.05 21:41; 24.05 23:16; 24.05 23:21; 26.05 22:38; 04.06 15:09; 06.06 15:24; 14.06 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsiaaltöö jaoks pole igal pool vaja riigieksamit, näit. siin:
https://www.tktk.ee/sisseastujale/vastuvotutingimused-oppekavati#SOTSIAALT%C3%96%C3%96
https://www.tlu.ee/yti/sotsiaaltoo#vastuvotutingimused-

Kus linnas sa muidu üldse õppida tahad ja kas päevases või sessioonõppes?
Ja kas sa mate riigieksamit polegi siis teinud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 19:12; 24.05 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul pole riigieksamid tehtud? Kas oled valmis kõrgkooliks? Oled mõelnud, kuidas õpingute ajal ära elada? Kui teise linna minek, siis ka see tuleb läbi mõelda.

Hakka kõrgkoolidest erialasid noppima, mis sulle huvi pakuvad. Sisseastumistingimused on igal pool kirjas. Mõni koht arvestab ainult lõputunnistuse hindeid, pole eksameid vajagi.
Õppekavad on samuti avalikud ja leitavad. Näed ära, kas huvipakkuval erialal on seal reaalaineid või mitte. Õppekava all on kirjas iga aine, mis tuleb läbida, ja iga ainegi on lahti kirjutatud. Mõnedel koolidel on infosüsteemid üsna segaselt ülesehitatud, seega võib olla neid õppekavasid raske leida, aga tasub seda võimalust kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kas sul pole riigieksamid tehtud? Kas oled valmis kõrgkooliks? Oled mõelnud, kuidas õpingute ajal ära elada? Kui teise linna minek, siis ka see tuleb läbi mõelda.

Hakka kõrgkoolidest erialasid noppima, mis sulle huvi pakuvad. Sisseastumistingimused on igal pool kirjas. Mõni koht arvestab ainult lõputunnistuse hindeid, pole eksameid vajagi.

Õppekavad on samuti avalikud ja leitavad. Näed ära, kas huvipakkuval erialal on seal reaalaineid või mitte. Õppekava all on kirjas iga aine, mis tuleb läbida, ja iga ainegi on lahti kirjutatud. Mõnedel koolidel on infosüsteemid üsna segaselt ülesehitatud, seega võib olla neid õppekavasid raske leida, aga tasub seda võimalust kasutada.

Riigieksameid pole tehtud jah, läksin põhikoolist kutsekasse ja seal polnud vaja. Siiani pole vaja läinud 🙁

Teise linna ei plaani, püüaks Pärnus hakkama saada (Tartu Ülikooli Pärnu kolledž), sotsiaaltöö eriala vastuvõtutingimus on vestlus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.05 10:25; 24.05 12:36; 24.05 21:30; 24.05 21:41; 24.05 23:16; 24.05 23:21; 26.05 22:38; 04.06 15:09; 06.06 15:24; 14.06 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sotsiaaltöö jaoks pole igal pool vaja riigieksamit, näit. siin:

https://www.tktk.ee/sisseastujale/vastuvotutingimused-oppekavati#SOTSIAALT%C3%96%C3%96

https://www.tlu.ee/yti/sotsiaaltoo#vastuvotutingimused-

Kus linnas sa muidu üldse õppida tahad ja kas päevases või sessioonõppes?

Ja kas sa mate riigieksamit polegi siis teinud?

Arvan, et proovin Pärnus sotsiaaltööd ja see ongi sessioonina, niiet saab tööl käia ja ei pea väga elu ümber korraldama. Riigieksameid pole teinud jah, 🙁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.05 10:25; 24.05 12:36; 24.05 21:30; 24.05 21:41; 24.05 23:16; 24.05 23:21; 26.05 22:38; 04.06 15:09; 06.06 15:24; 14.06 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassal on olemas ka karjäärinõustamise teenus. Võib nendega konsulteerida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoogiat õppides on vaja läbida mitu kursust statistikat (psühhomeetria), lisaks on vaja omandada nt neurokeemia jne – reaalaineid tuleb osata või ära õppida

TÜ psühholoogia õppekavas on psühhomeetria ja statistiline modelleerimine, aga neurokeemiat küll mitte. Ja isegi kaks esimest ei ole matemaatikaga seotud, vaid sealt õpitakse andmeanalüüsi meetodeid ja testide tegemist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 12:01; 26.05 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, sa küsisid mingis teises teemas ka nõu, oled see sari-poolelijätja, onju?

Ära jäta praegust kutsekat pooleli, öeldi sulle seal teises teemas. Ütlen siis siin ka. Sa otsid ja otsid ja otsid mingit ideaali, mida pole olemas. Ei ole. Probleem pole erialas, probleem on sinu enda peanupukeses. Lõpeta üks asi ära ja siis otsi edasi. See üks asi oleks sul siis tehtud. (Kuula mind, palun, olen täpselt sama jura läbi teinud ja lõpuks sain ikka aru, et mina ise pean tahtma ja jaksama millegigi lõpule viia, enne kui õnn saab õuele tulla. Aina pooleli jättes ja uuesti alustades ja jälle katkestades ja uuesti proovides see õnn ei saabu.)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna Majanduskoolist äkki midagi, seal erinevaid huvitavaid valikuid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kuule, sa küsisid mingis teises teemas ka nõu, oled see sari-poolelijätja, onju?

Ära jäta praegust kutsekat pooleli, öeldi sulle seal teises teemas. Ütlen siis siin ka. Sa otsid ja otsid ja otsid mingit ideaali, mida pole olemas. Ei ole. Probleem pole erialas, probleem on sinu enda peanupukeses. Lõpeta üks asi ära ja siis otsi edasi. See üks asi oleks sul siis tehtud. (Kuula mind, palun, olen täpselt sama jura läbi teinud ja lõpuks sain ikka aru, et mina ise pean tahtma ja jaksama millegigi lõpule viia, enne kui õnn saab õuele tulla. Aina pooleli jättes ja uuesti alustades ja jälle katkestades ja uuesti proovides see õnn ei saabu.)

Olen TA. Aitäh pika vastuse eest, kuid ma olen vaid korra kutsekas käinud ja rohkem pole midagi pooleli jätnud. Ma vist ei ole see, kelleks mind pead. 🙂

Aga sellest hoolimata on Su vastus väga kasulik. Aitäh! Panen Su õpetussõnad kõrva taha ja ühtegi õpingut pooleli ei jäta. Luban! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.05 10:25; 24.05 12:36; 24.05 21:30; 24.05 21:41; 24.05 23:16; 24.05 23:21; 26.05 22:38; 04.06 15:09; 06.06 15:24; 14.06 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooldajaks. Haiglasse või hooldekodusse. Saad inimesi aidata. Kui üks hooldekodu ussitab, otsid teise.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervishoius on alati tööd, kui õeks õppida. Võib spetsialiseeruda vaimse tervise õeks, see on siis natuke psühholoogi töö moodi töö, samas on uksed igale poole lahti ja tööpuudust pole ka vanemana karta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale.

Olin sarnases olukorras vanuses 29. Peamine erinevus minu ja TA suhtumise vahel oli see, et mulle inimesed meeldivad ja see, kas keegi saab rohkem pause või pean ma kaks korda kuus 20 minutit kauem tööl olema, mind ka endast välja ei vii.

Aga tee oli siis ees püsti ja selge oli, et vaja mõelda uus amet. Kõrgharidus mul oli, aga erialal, millega paljudes ametites pole midagi teha ja mis hoopis paljusid tööandjaid hirmutab.

Mõtlesingi siis läbi, et mida ma tahan. Mis mulle kokkuvõttes oluline on. Kas vaba aeg, meeldiv töö, mainekas amet, kenad tööruumid, mainekas firma, igikestev töö (selles mõttes, et seda on igal ajal vaja), ühiskondlik kasulikkus, et töö ei tuleks koju kaasa või miski muu.

Kaardistasin selle ära ja sain aru, et minu jaoks on esikolmik uue elukutse omadustest suvalises järjekorras: kõrge töötasu, võimalus päeva ja nädala lõikes mõneti ise oma töökoormust reguleerida, et töö kvaliteedi hindamiseks oleksid konkreetsed parameetrid.

Panin siis need ametid kirja, mis pähe tulid ja nendele nõuetele vastasid. Selgus, et saadud nimekirjas ainult ametid, mida ma ka relva ähvardusel ei oleks tahtnud teha 🙂

Pool aastat umbes hiljem sain aru, et siiski pean proovima mõnda neist vastikutest ametitest. Suhteliselt noor ka, eks tulen ära, kui ei meeldi. Surusin end konkursile ja sain töökoha. Hetkegi ei kahetse. Hea töötasu, võimalus mõneti oma aega ise planeerida. Pool aastat oli jube. Edasi on läinud väga vahvalt. Probleeme on, aga mis ametis neid poleks. Vähemalt raha makstakse.

Niiet teemaalgatajale – ma soovitan kaardistada selle, mida sa ÜLDSE ühelt töökohalt soovid. Siis mõelda, kas ja kui tähtis on sulle raha ning isiklik aeg. Mida mille nimel oleksid nõus taluma. Ja siis soovitan vaadata neid ametikohti, mis tunduvad sulle absoluutselt “elusees ei teeks seda”, mis su parameetriteletegelikult vastavad, aga sa peaksid ohverdama mingi oma soovi.

Näiteks, sa kirjutasid teemaalgatuses, et sulle oli talumatu, et kolleegid lobisevad ja käivad suitsul. Ma siis küsiks – kas sa tahaksid töökohta, mis maksaks ütleme 2000 kätte algajale. Kus kui tööpäev otsa saab, siis võib rahus ära minna. Kus kunagi pole otseselt vaja töötada varem ega hiljem. Kus on firmapoolsed soodustused ja võimalus aeg-ajalt töötada kodukontorist. AGA kolleegid lobisevad ja suitsetavad 🙂

Neid ameteid, kus on kogu aeg kuldne kuu kuklas, on väga harva. Üks tavotiplekk on igal ametil. Sa lihtsalt pead endale selgeks mõtlema, MIDA sa peamiselt tahad ja seda teed mööda minema hakkama. On see siis raha ja sõltumatus (nagu minul) või midagi muud. Võid avastada, et realiseerid end kõige paremini ametis, millest oleksid alles äsja mõelnud õudusest õlgu võdistades.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 09:31; 05.06 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Viimasele Käole.

Täpsustan, et kauem tööl olemist on rohkem kui 2×20 min. Kuus töötan umbes 20 päeva ja iga tööpäev eeldatakse, et tulengi 15-20minutit varem ja see ei lähe tööaja sisse. See teeb aga pea terve lisatööpäeva, mida ei tasusta, sest kõik ju tulevad varem. Nii lihtsalt on ja kui väljendasin enda pahameelt, et nii ikka ei käi, siis vihjatigi, et järjekord on ukse taga. Riskin nüüd palju miinuseid saada, aga töökoht ei peaks olema selline koht, mis mulle ainult stressi tekitab ja mind niimoodi ärritab. Mulle meeldib õiglus ja võrdsus, teised käivad suitsul, mina peaksin saama siis varem ära (või mittesuitsetajaboonust, ühes toidukohas on, 30eur/kuus).
See kaardistamise mõte on päris huvitav, kindlasti proovin. 🙂 Iseenesest see, et võib tööpäeva lõpus ära minna, kõlab hästi, aga ilmselt ainult sellepärast, et praegu olen nagu vangis. Soodustused, kodukontor, palk – kõlab nagu unistus.
Mind huvitaks, et mis erialal Sul kõrgharidus on ja mis ameti lõpuks leidsid?
Ma ei tea, kas see Sinu päeva teeb paremaks, aga mind aitasid kõvasti. Suur ja siiras aitäh Sulle! 🙂

PS: Aitäh ka teistele Kägudele, südame teeb soojaks selline hoolimine! 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.05 10:25; 24.05 12:36; 24.05 21:30; 24.05 21:41; 24.05 23:16; 24.05 23:21; 26.05 22:38; 04.06 15:09; 06.06 15:24; 14.06 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgharidus mul oli, aga erialal, millega paljudes ametites pole midagi teha ja mis hoopis paljusid tööandjaid hirmutab.

Mis eriala see selline on, mis tööandjaid hirmutab? Oleks hea teada, sest ehk on endal ka sellise eriala diplom taskus ja ma ei teagi, et mu CV hirmutab tööandjaid ja mind selle diplomi pärast välja praagitakse.

Pool aastat umbes hiljem sain aru, et siiski pean proovima mõnda neist vastikutest ametitest. Suhteliselt noor ka, eks tulen ära, kui ei meeldi. Surusin end konkursile ja sain töökoha.

Sa oled väga tubli, et nii tegid. Aga mis valdkonnas need ametid olid ja mis su ülikoolis õpitud eriala on, et said nendele su mainitud kriteeriumitele vastavatele töökohtadele lihtsalt kandideerida ja kohe võetigi tööle? Kas su diplom andis vajalikud oskused tööks või olid need oskused mujal omandanud või õppisid töö käigus välja?
Küsin, sest minul oli küll lapsepõlvest saati selge, mis ma teha tahan ja lausa mitu varianti oli. Esimene valik kohe õnnestus, kuni haridus sai omandatud ja mõned aastad töötatud, aga siis lihtsalt kadus võimalus karjääri jätkata. Nüüd siis olengi jälle valiku ees, et mis ma edasi teen. Kuigi mul on ettekujutus, mida ma teha võiksin ja tööks vajalikud baasoskused olemas (need pole paari päevaga õpitavad), siis mulle meeldivamatest kohtadest olen kandideerimisel alati valikust välja jäänud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitaks, et mis erialal Sul kõrgharidus on ja mis ameti lõpuks leidsid?

Kõrgharidus on teatud (rahva)kultuuri alal ja töötan müügiesindajane (B2B) Pigem introverdina tõmbasin selle võimaluse enne jämedalt maha. Mingeid oskusi, isegi julgust ei olnud. Kui, siis hea lastetuba ja soov raha teenida ning õigel ajal koju minna. Algus oli väga raske. Minusuguseid otsitakse kogu aeg. Uksed on lahti ja kui õigesti valida firmat, on elu ilus, kui alguskuudest üle saab.

Tööandjaid hirmutas muudele töökohtadel kandideerides mõte, et ah üks boheemlasest naljakas kampsun – kultuuritegelane. Sellisest töölooma juba ei ole. Väga palju küsimusi ja väiteid sain töövestlustel teemal, kas üldse olen suuteline kellast kellani töötama või et mul hakkab ilma LOOMINGUTA – haaahaaahaaa – niikuinii igav. Ei hakanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 09:31; 05.06 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mind huvitaks, et mis erialal Sul kõrgharidus on ja mis ameti lõpuks leidsid?

Kõrgharidus on teatud (rahva)kultuuri alal ja töötan müügiesindajane (B2B) Pigem introverdina tõmbasin selle võimaluse enne jämedalt maha. Mingeid oskusi, isegi julgust ei olnud. Kui, siis hea lastetuba ja soov raha teenida ning õigel ajal koju minna. Algus oli väga raske. Minusuguseid otsitakse kogu aeg. Uksed on lahti ja kui õigesti valida firmat, on elu ilus, kui alguskuudest üle saab.

Tööandjaid hirmutas muudele töökohtadel kandideerides mõte, et ah üks boheemlasest naljakas kampsun – kultuuritegelane. Sellisest töölooma juba ei ole. Väga palju küsimusi ja väiteid sain töövestlustel teemal, kas üldse olen suuteline kellast kellani töötama või et mul hakkab ilma LOOMINGUTA – haaahaaahaaa – niikuinii igav. Ei hakanud.

Sinust on nii palju abi olnud, aitäh! ????????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.05 10:25; 24.05 12:36; 24.05 21:30; 24.05 21:41; 24.05 23:16; 24.05 23:21; 26.05 22:38; 04.06 15:09; 06.06 15:24; 14.06 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Te olete nii armsad, aga kahjuks pean tõdema, et ilmselt ei teeks matemaatika riigieksamit ära.

Ära ole selles nii kindel. Alusta väiksemast tükist, mine nt TTÜ matemaatika riigieksamiks õppimise kursusele. Viis kuidas seal õpetatakse ei ole sama mis keskkoolis. Sa ise oled nüüd vanem ja saad paremini aru, MIKS sa seda üldse õpid. Soovitan kindlasti proovida.

Inimesed omandavad kõrgharidust ka 50aastaselt, sa jõuad ilusti kõik veel selgeks saada, pead ainult tahtma õppida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen oma kogemusest ka, et kui huvi on, siis matemaatikat ei pea kartma.
Mul oli gümnaasiumis matemaatikaga väga kehv suhe, aga kuidagi mind sealt läbi lohistati, et kool ikkagi lõpetatud saaks 🙂
Ülikooli läksin aastaid hiljem täiskasvanuna ja saatuse iroonia viis mind erialale, mis on väga reaalainete keskne, nii sain seal nii majandusmatemaatikat, diferentsiaal- ja integraalarvutust ning muud “põnevat”.
Algus oli raske, oleks saanud kindlasti lihtsamini, kui gümnaasiumist oleks parem põhi all olnud, aga mingil hetkel mõistsin, et matemaatika on väga loogiline aine. Ja juba täiskasvanuna suhtud ise õppimisse teistmoodi ning see muusab asja lihtsamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Matemaatikaga on jah see kurb lugu, et kui kehva õpetaja(õpetajate) tõttu on lapsepõlvetrauma, siis inimesed kipuvad endale sisendama, et on kõva peaga või niikuinii ei oska jms. Olin samasugune, kuni ülikoolis tuli kohustuslikus korras läbida kõrgema matemaatika kursus, mida kartsin nagu tuld aga tegelikult oli sealne õppejõud nii vaimustav, et hakkasin natuke isegi aru saama, mis matemaatikas ja numbrites toredat on. Muidugi põhikooli-gümnaasiumi lüngad olid nii suured, et kõrgeimatele hinnetele ei pretendeerinudki aga teenisin auga oma D välja (isegi õppejõud rõõmustas, sest esimesed tööd kukkusin ikka haledalt läbi :D). Ja hiljem tuli juba statistika ja andmetöötlus ja need olid nii põnevad, täpselt selline omaette nokitsemise ja nuputamise teema, mis mulle tegelikult meeldiks. Aga jah, kuna mingi hääl peas ikkagi karjub, et sa niikuinii matemaatikat ei jaga, siis hoiab see mind näiteks it-maailma sukeldumast tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜ psühholoogia õppekavas on psühhomeetria ja statistiline modelleerimine, aga neurokeemiat küll mitte. Ja isegi kaks esimest ei ole matemaatikaga seotud, vaid sealt õpitakse andmeanalüüsi meetodeid ja testide tegemist.

Täitsa tõsi. Neurokeemiat pole, on neuropsühholoogia ja bioloogiline psühholoogia, mis nüüd nii ületamatud ka ei ole. Lisaks peab statistikat ka oskama. Ise õppisin neljakümnendates neid aineid ja olid puha viied, seega vast eriti ületamatud pole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei oska eriala valida