Esileht Kodunurk ei oska kannapõhja kududa

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: ei oska kannapõhja kududa

Postitas:

Kannalakk koosneb 18 silmusest (9+9). Praegu jäi sokk ette pahemat pidi, st tuleks kududa pahempidine rida. Kas nii alustataksegi kannapõhja kudumist (st siis töö pahemalt poolelt ehk vasakult poolelt?) ja kas jaotan silmused uuesti kahele vardale või jätan esialgu veel ühele vardale? Kui mõtteliselt peaks nüüd jagama silmused kolme ossa, (6+6+6) siis ühel vardal lihtsam vist kududa? Aga mida nüüd täpsemalt edasi pean tegema? Ei saa aru, kuidas ja kus see kahandamine käib.
Mitmes netiallikas puust ja punaseks seletatud, aga minu silmustearvuga ei leidnud ühtegi näidet ja no ei saa ikka hästi aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 23:04; 06.02 01:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jaga kolmele vardale ja kahanda keskmise varda kummaski otsas, kuni äärmistel varrastel silmad otsa saavad. keskmisele vardale peab lõpuni jääma 6 silma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koo ikka see pahempidine rida ka ära ja kahandama hakkad paremp real. silmad jäta ikka ühele vardale ja koo ära 1. kolmandiku 6 silmust + 2. 5 silmust ning 6. silmus koo viimase kolmandiku 1. silmusega parempidi ületõstmisega kokku ning keera töö ringi (viimased 5 silmust jäävad kudumata). edasi kood pahempidi 5 silmust ja 6. (keskmise osa viimane) ja äärmise osa 1. koo pahempidi kokku ning keera töö ringi.
edasi koodki ainult neid keskmise osa 6 silmust nii, et 5 kood ja viimane 6. ääreosaga kokku- kuni mõlemalt poolt on kõik ääreosa silmused ära kahandatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 01:03; 06.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest! 🙂
Tegin nii nagu viimane Kägu seletas. Oli lihtsam kui arvasin. Aga.. paluksin veel veidi abi:
eelnevalt kannalakka kududes vussisin vist midagi ära, alles nüüd, kui oli vaja silmuseid hakata üles korjama, taipasin vaadata, kas tuli ikka silmuseline või sõlmeline äär. Mul on nüüd täpselt nii, et ühes kannalaka servas on sõlmeline, teises silmuseline äär. Kas see on väga suur jama, st jääb väga silma torkama? Mu esimesed sokid, annaksin endale vist andeks, et need veidi vildakad…iseasi, kas ja kuidas sealt neid silmuseid on võimalik üles korjata? Vaatasin veidi videoid sokikudumisest, mõnes kohas tõstetakse lihtsalt kuidagi see silmus sealt vardale, teises jällegi on läbikudumisega tõstmine (või kuidas seda nimetatakse). Praegu tundub, et mu vildaka soki puhul see teine variant töötaks, sest niisama ei oska ma sealt kusagilt silmuseid üles noppida.
Suured tänud ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 23:04; 06.02 01:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega seal olulist vahet ole, peamine, et ikka silmused kätte saad ja edasi kududa- kes sul seal jalas neid enam ikka nii väga uurib 😉
tegelikult läbi tuleb need silmused ju varem või hiljem ikka kududa, seega kui sul nii kergem on, siis nopi neid silmuseid ükshaaval ja koo kohe läbi- ma ise teen ka üldiselt nii

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 01:03; 06.02 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

küll meile õpetati ikka kooli ajal keeruliselt seda kanda kuduma! leidsin kord internetist palju lihtsama ja ilusama kanna kudumise õpetuse ja seda vanakooli kanda pole peale seda enam kunagi kudunud! kand jääb siis selline nagu poest ostetud sokkidel ja sukkpükstel, ja täpselt samas tehnikas kootakse ka soki nina – õieti hakkabki sellise soki kudumine pihta ninast. 🙂
http://knitty.com/ISSUEwinter02/FEATtiptoptoes.html#continuetoe

ja teine õpetus:
http://www.cosmicpluto.com/blog/as-promised-a-short-row-heel-tutorial/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk ei oska kannapõhja kududa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.