Esileht Pereelu ja suhted Ei oska kohe seisukohta võtta?! Mis teie arvate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Ei oska kohe seisukohta võtta?! Mis teie arvate?

Postitas:

Sattusin eile sellisele situatsioonile peale: Käisin sõbranna pool ja läksin välja suitsule, sõbranna tuli ka. Selgituseks, et sõbranna teeb salaja suitsu. Tegime koos suitsu kui äkki tuli ootamatult ta mees koju. Ta teadis, et mees on tavaliselt see kellaaeg tööl. Mees tuli autost välja, vaatas naist vihaselt, tuli ligi ja lõi oma käega vastu naise kätt, et suits maha kukkus. Siis asutus suitsule peale ja hakkas sõimama. Et me oleme sellest rääkinud, sa ajad mind mind kohe nii vihale. Kas sa saad aru, et mulle ei meeldi, et sa suitsetad jne.
Paar kuud tagasi jäi sõbranna samamoodi vahele. Valel ajal tegi suitsu.
Sõbranna on siiani solvunud oma mehe peale, et tuli ja lõi teda. Ütles et suitsu teeb ikka edasi. Et ta ei oska mehele seletada, et miks ta seda teha tahab, et harjumus või sõltumus. Kardab samas, et äkki asi läheb lahkuminekuni.
Ma ei osanud kohe seisukohta võtta too hetk. Mees karjus tal jubedalt ja oli nii vihane.
Mis teie arvate, et kas sõbrannal on õigus vihane olla? Kui tahab teeb suitsu edasi, mis sest et mehele ei meeldi? Jagage palun mõtteid, arvamusi.
Aitäh ja ilusat päeva teile! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 09:18; 15.05 09:37; 15.05 10:07; 15.05 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemal on õigus vihane olla. Mehel, et sõbranna talle valetab ja sõbrannal, et mees teda lõi. Löömist ei õigusta miski, valetamist samuti mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 09:20; 16.05 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat, ei tea. Ma ise ei ole suitsetaja, mees ka ei ole. Ei oska nagu ennast sellisesse olukorda kujutleda. Mees, kes ka võõra ligiolekul ennast talitseda ei suuda, lööke vohmib ja sõimab…kammoon. Minu jaoks ei ole asi enam suitsetamises. Ka teineteise vigu teades tuleks ikkagi kontrollida, et asi veel hapumaks ei läheks. Noh, juhul, kui eesmärk on ikkagi koos elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal pole õiguss midagi siin vihane olla.
See on sama hea kui mehel oli armuke ja kuigi lubas armukesega lõpetada semmimise siis jäi uuesti vahele. SEE ON VALETAMINE!!!
Suhtes ei tohiks olla valesid. Naine valetab talle ja ei suuda mehe pärast pahest loobuda. Sama hästi siis kui mehel ükspäev armuke, siis ütleb samuti naisele, et sina ju ka ei suutnud loobuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 09:34; 15.05 09:41; 15.05 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbaranna ütles, et samas see löök vastu kätt polnud tugev. Kuid mina arvan, et mis tahes ja kui kõva löök. Löök on löök või mis? Kardan samas sõbranna pärast, et kui juba suitsu pärast sai lüüa. Et mis siis saab kui näiteks uuesti suitsetamisega vahele jääb.
Neil see suhe on ligadi logadi aga 6 aastat on koos oldud ja lapski peres.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 09:18; 15.05 09:37; 15.05 10:07; 15.05 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sõbaranna ütles, et samas see löök vastu kätt polnud tugev. Kuid mina arvan, et mis tahes ja kui kõva löök. Löök on löök või mis? Kardan samas sõbranna pärast, et kui juba suitsu pärast sai lüüa. Et mis siis saab kui näiteks uuesti suitsetamisega vahele jääb.
Neil see suhe on ligadi logadi aga 6 aastat on koos oldud ja lapski peres.[/tsitaat]

Ausalt mitte paha pärast, aga hoia eemale. See on nende suhe. Karta võid, kuid mis sa teha saad? Pakud peavarju lapsega sõbrannale? Aitad ta uuesti jalgadele?
Kui suudad kõike seda teha, siis las pakib asjad ja too ta sealt ära.
Inimene valib ise oma viisi elada. Võid talle olla toeks ja temaga rääkida sellest. Paku nõustaja varianti. Aga muud sa teha ei saa

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 09:34; 15.05 09:41; 15.05 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sattusin eile sellisele situatsioonile peale: Käisin sõbranna pool ja läksin välja suitsule, sõbranna tuli ka. Selgituseks, et sõbranna teeb salaja suitsu. Tegime koos suitsu kui äkki tuli ootamatult ta mees koju. Ta teadis, et mees on tavaliselt see kellaaeg tööl. Mees tuli autost välja, vaatas naist vihaselt, tuli ligi ja lõi oma käega vastu naise kätt, et suits maha kukkus. Siis asutus suitsule peale ja hakkas sõimama. Et me oleme sellest rääkinud, sa ajad mind mind kohe nii vihale. Kas sa saad aru, et mulle ei meeldi, et sa suitsetad jne.
Paar kuud tagasi jäi sõbranna samamoodi vahele. Valel ajal tegi suitsu.
Sõbranna on siiani solvunud oma mehe peale, et tuli ja lõi teda. Ütles et suitsu teeb ikka edasi. Et ta ei oska mehele seletada, et miks ta seda teha tahab, et harjumus või sõltumus. Kardab samas, et äkki asi läheb lahkuminekuni.
Ma ei osanud kohe seisukohta võtta too hetk. Mees karjus tal jubedalt ja oli nii vihane.
Mis teie arvate, et kas sõbrannal on õigus vihane olla? Kui tahab teeb suitsu edasi, mis sest et mehele ei meeldi? Jagage palun mõtteid, arvamusi.
Aitäh ja ilusat päeva teile! :)[/tsitaat]
Sõbrannal on õigus vihane olla, sest temaga käituti nagu kaltsuga, alandavalt. Samas on sõbranna ise süüdi, et ta valetab. Öelgu mehele ära, et ta ei kavatsegi maha jätta ja leppigu sellega või astugu minema. Salaja suitsetamine ja teisele valetamine on täiesti vale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean seda veel et ta oli kunagi öelnud mehele, et kui ta tahab, siis ta teeb suitsu. Arvan et see oli siis kui ta eelmine kord vahele jäi.
Ma ei õigusta seda, et ta valetas. Aga samas, kui inimesel on juba pikki aastaid see pahe, kaua sa suudad seda varjata. Ma ütlesin talle, et vabanda mehe eest ja ütle, et kui sa tahad siis teed ja kui ei siis ei. Miks seda enam varjata. Ma täitsa usun, et mees ütleb talle, et kõik on läbi.
Loomulikult ma pakun talle ja ta lapsele siis peavarju. Aga samas, miks mees ei võiks leppida sellise pahega kui naisel see juba on. Kunagi aastaid tagasi, kui nad tutvusid, siis naine jättis ta pärast suitsetamise maha. Aga mida aastaid edasi seda ligadi logadi nende suhe muutus ja peale lapse sündi ta hakkaski salaja uuesti tegema.
Sõbrannal valida, et kas jätab uuesti mehe pärast suitsetamise maha või siis läheb lapsega minema. Samas narr ka suitsetamise pärast lahku minna :S
Tänan, et arutlete sel teemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 09:18; 15.05 09:37; 15.05 10:07; 15.05 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No suits on mürk. Vähemalt mittesuitsetajate jaoks. Ja nii see ka jääb. Mees mõtleb ka lapse peale. Samas muidugi on suhtes alati häid kui halbu aegu. Kuid kas arvad, et sellepärast ka suhe puruneb? Kui suhe puruneb suitsetamise pärast, siis on see vähe kentsakas muidugi. Aga ju pole see suhe sel juhul kunagi eriti tugev ka olnud.
Sõbrannal on valikuid. Kõigil neid pole. Valik tuleb lihtsalt temal teha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 09:34; 15.05 09:41; 15.05 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoiaks ennast v66ra pere asjadest eemale, suhted on alati keerulisemad kui yks-kaks suitsetamisega vahelejaamist, look kae peale ja s6imamine jms.

Suhete l6petamine v6i parandamine vist ikka ei toimu s6brannade arvamuse alusel. V6i olen ma liiga kaua iseseisvalt ja oma vaartustele tuginedes hakkama saanud 🙂

Isegi kui nyyd kagudest inspireerituna arvamuse vormid, pyya see hoida endale. S6brannal on sind lihtsalt vaja ja tuge ei pakuta mitte 6petades ja oma arvamust avaldades vaid kuulates ja toetades…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult on sõbrannal õigus olla vihane ja õigus öelda teen kui tahan, aga sellega olgu ta ka valmis selleks, et mees lõpetabki suhte.
iga toimiv suhe on kompromiss enda ja partneri soovide vahel, oma suure õigusega ei saavuta siin suurt miskit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tean seda veel et ta oli kunagi öelnud mehele, et kui ta tahab, siis ta teeb suitsu. Arvan et see oli siis kui ta eelmine kord vahele jäi.
Ma ei õigusta seda, et ta valetas. Aga samas, kui inimesel on juba pikki aastaid see pahe, kaua sa suudad seda varjata. Ma ütlesin talle, et vabanda mehe eest ja ütle, et kui sa tahad siis teed ja kui ei siis ei. Miks seda enam varjata. Ma täitsa usun, et mees ütleb talle, et kõik on läbi.
Loomulikult ma pakun talle ja ta lapsele siis peavarju. Aga samas, miks mees ei võiks leppida sellise pahega kui naisel see juba on. Kunagi aastaid tagasi, kui nad tutvusid, siis naine jättis ta pärast suitsetamise maha. Aga mida aastaid edasi seda ligadi logadi nende suhe muutus ja peale lapse sündi ta hakkaski salaja uuesti tegema.
Sõbrannal valida, et kas jätab uuesti mehe pärast suitsetamise maha või siis läheb lapsega minema. Samas narr ka suitsetamise pärast lahku minna :S
Tänan, et arutlete sel teemal.[/tsitaat]Mina näiteks ei suudaks niisama lihtsalt leppida armastatud inimese puhul pahega, mis lühendab tema oodatavat eluiga kümmekonna aasta võrra ning kahjustab ühtlasi meie laste tervist. Veel vähem suudaksin ma leppida sellega, et olulistes asjades ei valitse meie vahel vastastikune ausus.

Iseasi, et löömisega ei lahenda midagi. Löömine on samuti niisugune asi, millega ma ei suudaks leppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 11:14; 15.05 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Neil see suhe on ligadi logadi aga 6 aastat on koos oldud ja lapski peres.[/tsitaat]

Kus see laps siis oli? Ema jätab lapse tuppa ja läheb välja suitsu tegema? Ema teeb väljas suitsu, laps kõrval, ja annab talle sellega halba eeskuju? Laps on lasteaias, kuigi ema on kodune? Igast variandist jääb mulje, et sitt ema.

Aga ehk see on tingitud lihtsalt sellest, et minu meelest on suitsetajad üldiselt natuke lollimad. Mõtlev inimene ei hakkaks ju teadlikult tegelema millegagi, mille kohta teab, et see on kahjulik. Ja mõtlev inimene on mõtlev inimene ka 15aastaselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinustamine ei muuda fakti, et inimene, kes hakkab suitsetama ainult selle pärast, et teised seltskonnas ju teevad ja \”tahaks ka lahe olla\”, ei hiilga just mõtteerksusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tont seda teab, miks nad suitsetama hakkavad. Mina tean küll mõndagi tippintelligenti selle sõna parimas mõttes, kes suitsetavad. (Teisalt ei saa loomulikult eitada reaalset statistikat, mis ütleb, et mida kõrgem haridus, seda väiksem suitsetamistõenäosus, aga üksikindiviiditi see ikkagi ei pruugi kehtida.) Olen päris kindel, et ka Sina, Rebase Maie, tunned isiklikult üsna mitut igati intelligentset inimest, kes on mingil põhjusel selle halva harjumuse küüsi jäänud.

Seda, et haritumas või intelligentsemas seltskonnas on tavaliselt vähem ja harimatumas või ebaintelligentsemas seltskonnas rohkem suitsetajaid, pole mõtet eitada. Aga päris ühe puuga lajatada ikkagi kõigile ei saa.

Mina Sind muide ei miinustanud. Minu enda suguvõsas ei tea vähemalt vanaonude ja -tädideni välja (lähematest sugulastest rääkimata) ainsatki suitsetajat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 11:14; 15.05 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kus see laps siis oli? Ema jätab lapse tuppa ja läheb välja suitsu tegema? Ema teeb väljas suitsu, laps kõrval, ja annab talle sellega halba eeskuju? Laps on lasteaias, kuigi ema on kodune? Igast variandist jääb mulje, et sitt ema.

Aga ehk see on tingitud lihtsalt sellest, et minu meelest on suitsetajad üldiselt natuke lollimad. Mõtlev inimene ei hakkaks ju teadlikult tegelema millegagi, mille kohta teab, et see on kahjulik. Ja mõtlev inimene on mõtlev inimene ka 15aastaselt.[/tsitaat]

Lapse vanust pole ju märgitud, samuti seda, kas tegu on kortermajaga või eramajaga. Mina jätan ka lapsed tuppa (kui nad just ise kaasa ei tule) ja lähen välja suitsu tegema. Või peaksin 8a ja 6a lapsel ka 24/7 kõrval passima nagu imikutel? Elan eramajas ja suitsu teen oma aias.
Mingi mees nüüd küll mulle suitsetamist keelama ei tule, kui juba lööma peaks, lendaks uksest välja samal momendil. Salaja ma ei teekski, tõmbaksin vabalt mehe nähes. Ma olen täiskasvanud inimene ja kui mu oma isa minu suitsetamise teemal ei kobise, siis pole mehel mingit sõnaõigust minu suhtes isarolli üle võtta. Kui see talle ei meeldi, siis on see tema probleem, miks ta siis üldse suitsetava naisega abiellus?
/õnneks suitsetab minu mees isegi ja sel teemal pole meil kunagi tüli olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

salaja suitsetamine on nõme. Kui teed, siis tunnista. Aga mees on veel nõmedam. Sellise ahviga ei elaks päevagi koos, kes ei suuda end taltsutada.
Mu arust ongi siin õige ainult lahkuminek.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 13:16; 15.05 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga ehk see on tingitud lihtsalt sellest, et minu meelest on suitsetajad üldiselt natuke lollimad. Mõtlev inimene ei hakkaks ju teadlikult tegelema millegagi, mille kohta teab, et see on kahjulik. Ja mõtlev inimene on mõtlev inimene ka 15aastaselt.[/tsitaat]
selline mõtteavaldus küll eriliselt ajuhiiglaselt ei tule. Samamoodi võib väita, et kõik kes tarbivad alkot on lollid, sest alko on mürk, ka väikestes kogustes. Et kes söövad ¨okolaadi on lollid, sest suhkur on mürk jne. Kõik, kes ei sõida trammiga, on lollid, sest kahjustavad keskkonda ja seeläbi tervist.
Väga haige on inimest ta nõrkuse järgi lolliks tembeldada. Eks meil kõigil ole mõni tervist kahjustav nõrkus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 13:16; 15.05 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil mõlemil on lapsed. Minul suuremad ja nad jäid sõbranna 2 aastase lapsega tuppa mängima. Ta elab väikeses kortermajakeses. No ometi ei hakka ju last kaasa tassima, kui ise suitsule lähed :S Ta teebki salaja mehe ees, kuna ta teab et mees vihastab end lolliks ja hakkab teda sõimama. Mees ei lepi sellega, et naine suitsu teeb. Rääkisin hetk tagasi sõbrannaga. Ütles et tunnistab ja vabandab mehe eest, et talle valetanud, kuid samas ta on öelnud talle, et teen kui tahan. Kardabki, et kui mees koju tuleb, siis on ka kõik :S
Teades tema meest, kui ta vihastab, siis… oioioi. Väga harva kui mees suudab rahulikult rääkida. Ta sellise väga äkkilise iseloomuga.
Ütlesin talle, et võta laps ja tule minu juurde. Head nahka sealt enam ei tule! 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 09:18; 15.05 09:37; 15.05 10:07; 15.05 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh jah, siin on päris palju neid puhvis kommentaare suitsetajate poolt, kus tegevust kui niisugust õigustatakse. Okei, loomulikult on otsus teie teha ja lõppkokkuvõttes ei peaks kellegi tagumikku torkima, kui mitu suitsu te tossutate, aga asjal on ka teine pool. Olin ise ka kunagi suitsetaja. Päris pika staa¸iga kusjuures….. ja mees suitsetas ka. Mina jätsin ühel hetkel maha, aga tema mitte, kuigi proovis ja siis alustas uuesti. Muide ka valetas ja varjas alguses seda, aga lõpuks tuli see ju ikkagi välja (suitsuhais on peale mahajätmist ikka eriti eemaletõukav esimesed aastad), et tema otsustas siiski ühe-kaks-kolm suitsu peale pooleaastast ilmaolekut proovida. Ja see on lihtsalt kohutav pettumine teises inimeses. Päris ausalt kohe. Ma arvan, et teemaalgataja sõbrantsi mees tundis umbes sama, mida mina kunagi. Peast käisid esimeses vihahoos sellised mõtted, et krdi luuser, mis asja ta valetab mulle. Oli siis hädasti vaja uuesti see pläru ette panna. Minul lisandus veel solvumine ka selle pärast, et jube raske on üksinda jätkata ilma suitsuta olemist ja maha jätmist, kui teine ikka mõnuga sul uuesti kõrval tossama hakkab. Ühesõnaga kogu komplekt viskas täiega üle, sest suitsetamises täielik loobumine ei käi päevaga. Väga pikka aega on ikka mõnikord tahtmine veel teha, eriti kui keegi kõrval irriteerib.

Saime sellest probleemist sellel hetkel üle ja elu läks edasi. Aga mingil hetkel hakkasin mina mõtlema ka laste peale ja üldse tuleviku peale ja siis otsustasin, et ma ei saa selle inimese peale kindel olla, kes ütleb mulle, et küll ma varsti ikka maha jätan ja ma ei jää seda ka ootama, sest minul on ühed põhimõtted ja temal teised. Üheks põhimõtteks on see, et ma ei taha enda nooruse lolluse pärast kogu ülejäänud elu mürgitada enda ja tulevikus oma lapse tervist. Samuti ei taha ma anda talle nii viletsat eeskuju. Veel vähem tahan ma mõelda selle peale, kui minu laps peaks kunagi koju tulema ja suitsu ette panema minu nina all põhjendusega, et aga sina ja isa ju võite. Nõme.

Selle mehega läksin lahku ja tema küll-ma-varsti-ikka-maha-jätan hetk ei ole ka tänaseks saabunud (3 aastat hiljem) ja ma olen täiesti kindel, et see ei saabugi. Saab temast ka 60-aastane piibuga rögisev taat. Minul on seevastu uus elukaaslane, kes ei suitseta. Uute tutvuste otsimisel seadsin selle endale kriteeriumiks. Ise olen suitsuvaba olnud viis aastat ja ausalt öeldes kahetsen kohutavalt, et üldse sellise pahe küüsi sattusin kunagi. Aga no oli ju vaja olla ilgelt lahe teismeline…:(

Seega, teemaalgataja, ma arvan, et su sõbrantsi mees oli oma naises lihtsalt niiiiiiiii kohutavalt pettunud ja hingepõhjani solvunud valetamise tõttu. Ja tegelikult õigusega. Sinna juurde ilmselt lisandub ka mõistlik annus lapsekasvatamise tulevikuplaanidele mõtlemist suitsetava naisega jne. Ühesõnaga, kui su sõbrants soovib suitsetada, siis on see tema valik. Samuti peab tulema soov maha jätta tema enese seest ja mehel ei ole seal eriti midagi ära teha. Oma valikut suitsetada, ma tema asemel siiski väga ei demonstreeriks lapsele ja samuti ei pahandaks ma tema asemel mehe peale, kes siiski ühel hetkel otsustab, et tahaks vanaduspõlve veeta suitsuvabas kodus ja keskkonnas ning ei soovi oma naise kopsuvähki ravida (mitte, et see kõigil juhtudel peaks nii muidugi minema). Võib olla oli mehel plaanis saada veel lapsi, aga sellisena naine lihtsalt ei vasta enam tema standardile. Kurb, aga nii see on – vähemalt minul oli.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Olen päris kindel, et ka Sina, Rebase Maie, tunned isiklikult üsna mitut igati intelligentset inimest, kes on mingil põhjusel selle halva harjumuse küüsi jäänud.
[/tsitaat]

Muidugi tunnen, selle pärast kasutasin ma ka sõna \”üldiselt\”. Tunnen mõnda väga intelligentset inimest, kes suitsetab. Samas on mul suvila lähedal maapood, mille ees kogunevad küla joodikud – nende hulgas on ÜKS, kes EI suitseta. Ametliku statistikaga olen muidugi ka kursis. Nii et minu eelarvamused on tingitud reaalsest situatsioonist, kui kohtan tarka inimest, võtan muidugi teadmiseks, et ta seda on.

Samas saan aru, et vaesemates ringkondades võib olla suitsetamiseks lihtsalt suurem surve – olen näinud kahte väikest ülemust, kes arvasid, et suitsupauside pidamine on igati okei, aga niisama pausi tegemine on looderdamine. Ehk siis need, kes ei suitsetanud, pause ei saanud. Arvata on, et kui töö konti ka murrab, otsustatakse üsna tihti, et ikka suitsetatakse. Aga meie \”küünetehnikute\” puhul see skeem vaevalt kehtib.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

selline mõtteavaldus küll eriliselt ajuhiiglaselt ei tule. Samamoodi võib väita, et kõik kes tarbivad alkot on lollid, sest alko on mürk, ka väikestes kogustes. Et kes söövad ¨okolaadi on lollid, sest suhkur on mürk jne. Kõik, kes ei sõida trammiga, on lollid, sest kahjustavad keskkonda ja seeläbi tervist.
Väga haige on inimest ta nõrkuse järgi lolliks tembeldada. Eks meil kõigil ole mõni tervist kahjustav nõrkus.
[/tsitaat]

Vaata, nende asjade puhul võib aru saada, miks inimesel tekib tahtmine neid tarbida. Vein maitseb hästi (joobes olla on ka mõne jaoks meeldiv, vähemalt siis, kui üle ei joo), ¨okolaad maitseb hästi, autoga ringi sõita on mugav. Aga suitsu hakatakse tegema HOOLIMATA sellest, et see on ebameeldiv, ainult selle pärast, et teised ju teevad. Nagu lambakari.

Ja ei, ma ei pea eriti mõistlikeks inimesi, kes IGA PÄEV alkoholi tarbivad või hüsteeriliseks muutuvad kui peavad jalgsi 500 meetrit kõndima või igapäevasest ¨okolaadist ilma jääma. Aga suitsetamine tähendabki seda, et mingit asja tehakse IGA PÄEV ja sellest ilma olemine ei tähenda kannatusi ainult suitsetajale endale, vaid ka kõigile teistele seltskonnas, kes seda kannatama peavad – kui suitsetab, siis haiseb, kui ei suitseta, siis vigiseb, sest tal on suitsunälg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina olen täiesti mehe poolt. Ta ei abiellunud või hakanud koos elama suitsetava naisega. Jutust on ju aru saada, et naine jättis suitsetamise maha. Mees tegi lapsed ikkagi mittesuitsetava naisega. Kui naine hakkab heast peast uuesti suitsetama, siis on see pettus. Mehel on täiesti õigus kuri olla. Ma ei kujutaks ette, et mu abikaasa üks päev hakkab lihtsalt suitsu tegema. Ma ei kannata enam absoluutselt suitsuhaisu ja lastele sellist halba eeskuju ma küll ei soovi. Ma ei kujuta isegi ette, kuidas sellise suitsuhaisuse mehega suudelda. Mittesuitsetavale inimesele on suitsetaja vastik. Midagi pole teha. Eriti inetu on, kui naine suitsetab. Mu abikaasa ütles mulle hiljem, et kui mina oleks olnud suitsetaja, poleks meie suhtest midagi tõsisemat tulnud. Ta vihkab suitsetavaid naisi.
Mina kusjuures olen perest, kus kõik suitsetavad. No ja vanasti suitsetati toas. Nüüd lähen emale külla ja ikka ebameeldiv on tema läheduses olla, kui ta suitsetab. Varem temaga koos elades see mind ei häirinud.
Ja kes ütles, et löök on löök. Ega ikka ei ole küll. Isegi lahtise käega kainestav põselaks ei näita vägivaldsust. Veel vähem selline suitsu käest ära löömine. Vägivaldne mees on ikka hoopis midagi muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]RebaseMaie kirjutas:[/small]õnneks suitsetab minu mees isegi…[/tsitaat]

No on sul alles vedanud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidagi imelik tundub see \”siis on kõik läbi\”. No kui jube tegu saab olla suitsetamine, kui ei kimuta pidevalt, vaid ollakse n.ö. pühapäevasuitsetaja? Tundub kuidagi otsitud põhjusena tülitseda…

Mees peab ise ka siis olema nende koos elatud aastate jooksul muutunud kui kunagi naine on tema pärast suitsetamisest loobumisega hakkama saanud, nüüd aga suitsetab salaja edasi (motivatsioon kadunud?)

Üleüldse… kaklus tühja asja pärast on lihtsalt inetu ja närvesööv. Valetamine on põlastusväärne, kui teed, julge tunnistada ja täiskasvanud inimene peaks saama endale ise lubada, mida teeb ja mida mitte. Miks aga üks täiskasvanud inimene lubab ennast sellisesse olukorda panna, et peab valetama ja varjama? Ja miks teine arvab, et tal on hirmus õigus teisega nii käituda? Tõepoolest, alandavalt, nagu oleks pubeka suitsuga kätte saanud. Naine aga, no tegi oma pläru, peseb hambad puhtaks ja nagu polegi olnud… Ei ole see asi nii hull – et haiseb nii jubedalt et kohe kolejubefuih. Olen ise ka suitsetajate peres kasvanud, suitsetan praegugi, aga laste saamise ja toitmise ajal pole tõmmanud kõssigi. Ei mäleta, et suitsult tulnud mees oleks mind (isegi rasedana) öökima ajanud…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on ju ilmselgelt tegu sellega, et mees on diktaator. \”Sina teed seda, mida mina tahan. Mitte seda mis sina tahad\”

Okei, ka mehel on õigus, et suitsetamine on ju aeglane surm. Ja kes armastab see hoiab.

Kuid minu meelest, on su sõbranna täisealine ja teab ise mida tema oma eluga teeb.

Kui aga toimub see, et mees võtab naist kui omandit…siis ma ei taha uskuda, et see naine on saanud ainult laksu vastu käsi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miinustamine ei muuda fakti, et inimene, kes hakkab suitsetama ainult selle pärast, et teised seltskonnas ju teevad ja \”tahaks ka lahe olla\”, ei hiilga just mõtteerksusega.[/tsitaat]

Aga kõik ei hakka ju selle pärast!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 09:02; 16.05 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Muidugi tunnen, selle pärast kasutasin ma ka sõna \”üldiselt\”. Tunnen mõnda väga intelligentset inimest, kes suitsetab. Samas on mul suvila lähedal maapood, mille ees kogunevad küla joodikud – nende hulgas on ÜKS, kes EI suitseta. Ametliku statistikaga olen muidugi ka kursis. Nii et minu eelarvamused on tingitud reaalsest situatsioonist, kui kohtan tarka inimest, võtan muidugi teadmiseks, et ta seda on.

Samas saan aru, et vaesemates ringkondades võib olla suitsetamiseks lihtsalt suurem surve – olen näinud kahte väikest ülemust, kes arvasid, et suitsupauside pidamine on igati okei, aga niisama pausi tegemine on looderdamine. Ehk siis need, kes ei suitsetanud, pause ei saanud. Arvata on, et kui töö konti ka murrab, otsustatakse üsna tihti, et ikka suitsetatakse. Aga meie \”küünetehnikute\” puhul see skeem vaevalt kehtib.

[small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaata, nende asjade puhul võib aru saada, miks inimesel tekib tahtmine neid tarbida. Vein maitseb hästi (joobes olla on ka mõne jaoks meeldiv, vähemalt siis, kui üle ei joo), ¨okolaad maitseb hästi, autoga ringi sõita on mugav. Aga suitsu hakatakse tegema HOOLIMATA sellest, et see on ebameeldiv, ainult selle pärast, et teised ju teevad. Nagu lambakari.

Ja ei, ma ei pea eriti mõistlikeks inimesi, kes IGA PÄEV alkoholi tarbivad või hüsteeriliseks muutuvad kui peavad jalgsi 500 meetrit kõndima või igapäevasest ¨okolaadist ilma jääma. Aga suitsetamine tähendabki seda, et mingit asja tehakse IGA PÄEV ja sellest ilma olemine ei tähenda kannatusi ainult suitsetajale endale, vaid ka kõigile teistele seltskonnas, kes seda kannatama peavad – kui suitsetab, siis haiseb, kui ei suitseta, siis vigiseb, sest tal on suitsunälg.[/tsitaat]

Minu jaoks on suitsetamine meeldiv. Mulle meeldib see maitse ja lõhn. Teiste juures ei meeldi, aga kui ise teen, siis meeldib. Tegevus ka meeldib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 09:02; 16.05 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap oli see suitsu käest löömine taotluslikult teatraalne. Sina, kui suitsetav sõbranna, ehk mehe arvates ahvatlesidki naise taas koni kimuma. Seega võis mehe pahameel olla suunatud teile mõlemale. Vägivaldsust on aga selles loos tõesti – valetamine ja partneri hoolimatus teeb tõesti füüsiliselt haiget.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]/…/
Ja kes ütles, et löök on löök. Ega ikka ei ole küll. Isegi lahtise käega kainestav põselaks ei näita vägivaldsust. Veel vähem selline suitsu käest ära löömine. Vägivaldne mees on ikka hoopis midagi muud.[/tsitaat]

Sellist asja, nagu \”kainestav põselaks\” ei ole olemas, jobu.
Kui sul on vaja kedagi \”kainestada\”, eeldusel, et ta tõemeeli amokki jookseb, siis hoia teda kätest kinni, või ümbert kinni ja oota. või eemaldu ja oota.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 09:20; 16.05 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suitsetajad on rõvedad.
Igal tööpäeval olen sunnitud mööduma Solarise keskuse kõrvalt, kus aastaringi Lido ning Solarise toidupoe töötajate vormiriietes inimesed kössitavad kõnnitee ääres ning suitsu kisuvad. Nagu külmetavad varblased. Tallinna \”visiitkaart\”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted Ei oska kohe seisukohta võtta?! Mis teie arvate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.