Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei oska pealkirja panna

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Ei oska pealkirja panna

Postitas:
Kägu

Olen terve elu olnud enda arust hea inimene. Alati aidanud sõpru/tuttavaid nii palju, kui on mul võimalik olnud. Tihtipeale ma unustasin ise ennast ära. Ma ei osanud ega oska ka siiani mitte millelegi EI öelda.

Ma ei oska praegu näiteid tuua abistamisest, kuid iga hea sõnagi, mida ma olen raskel hetkel öelnud…

Aga nüüd, viimased 3 aastat pole mind keegi vajanud. Ma sain lapse ja peale seda pühendasin 100 protsenti oma ajast endale ja lapsele

Tulemuseks – mitte kordagi selle 3 aasta jooksul pole mu käest küsitud, kuidas mul läheb, kuidas hakkama saan, kas on abi vaja – olen üksikema ja 100 protsenti üksi. Ainult tänu vanematele seisan veel püsti. Kui mul neid ka poleks….

Kindlasti on veel selliseid olemas, kes aitaks iga hinna eest teisi, kuid kui endal abi vaja, siis pole seda kuskil

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
myts

RE: Ükski heategu ei jää karistuseta

Sõpra tunned hädas! Need ei olnud sõbrad, keda sa aitasid. Sind kasutati lihtsalt ära.
Ja küll õnn (tänu) saabub sealt kust arvatagi ei oska. Pea veel vastu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk said nüüd aru, miks inimene iseendale eelkõige elama peab, ennast hindama ja oma vajadusi esikohale seadma. Sina elasid teistele ja teised võtsid vastu mis pakkusid, aga elasid ikka edasi iseenda heaolu nimel.
See, kes ainult pakub, jääb alati lõpuks tühjade kätega. Selline see eluseadus kord juba on, ja kui sa ei kavatse hakata ema theresaks või jeesus kristuseks, kes tingimusteta abi pakkusid, enamik inimesi nii ei saa, ei suuda, pole vajagi samaarialast mängida, siis saad endasse süüvides aru, et sa oled lihtsalt valesti elanud, iseend oma elust välja jättes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen ka üksikema ja ütlen, et jumal tänatud pole keegi mu sõpradest otse küsinud, kuidas ma hakkama saan! seda oleks kuidagi nii alandav kuulda … ja nad näevad ka, et ma saan hakkama, seega – milleks küsida …?

Please wait...
Postitas:
Kägu

A miks te üksikemad olete?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen ka üksikema ja ütlen, et jumal tänatud pole keegi mu sõpradest otse küsinud, kuidas ma hakkama saan! seda oleks kuidagi nii alandav kuulda … ja nad näevad ka, et ma saan hakkama, seega – milleks küsida …?[/tsitaat]

Vabamdan, see hakkama saamise küsimus polnud päris nii mõeldud. Lihtsalt emotsioonid olid need, mis mind nii kirjutama panid. Ega ma ka ei tahaks, et tuleb konkreetne küsimus, et kuidas hakkama saan. Kuid see üleüldine küsimus, kuidas läheb? Seda pole ma ammu kuulnud. Ja nagu näha, siis kedagi ei huvitagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]A miks te üksikemad olete?[/tsitaat]

Tahtsin sama küsida. Su laps on alles väga väike ja juba mehest lahus…? Miks isa last ei toeta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tahtsin sama küsida. Su laps on alles väga väike ja juba mehest lahus…? Miks isa last ei toeta?[/tsitaat]

Teema pole püstitatud lapse nimel ja veel vähem tulin ma siia raha pärast kurtma 🙂
Kurdan seda, et mind on sõprade poolt terve elu ära kasutatud ja kahjuks taipasin ma seda liiga hilja! Vanemate tugi ei tähenda ka alati vaid rahalsit toetust…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina leian, et kui sa saad aidata ja sinult abi küsitakse, siis tee seda. Ära aita selle mõttega a la kui mul on abi vaja, siis see inimene aitab mind. Aitamise motiiv on ju vale!

Jeesus oma mäejutluses on öelnud:

Sina aga, kui sa oma almust jagad, siis ärgu su vasak käsi
teadku, mida su parem käsi teeb,et su almus oleks varjatud, ja su Isa, kes näeb varjatutki,tasub sulle!

Ma tunnen selliseid inimesi, keda ära kasutatakse…
Kui sind see raskelt häirib, siis see on märk, et sul on vaja muutuda. Sa pead mõtlema, millega sind on ära kasutatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Ei oska pealkirja panna

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]A miks te üksikemad olete?[/tsitaat]
Perekoolis on mõned inimesed, kes üksikemade puhul kohe teemast kõrvale kalduvad. Kukuvad tänitama, et miks üksik, kus ja miks lapse isa, miks ei maksa, mõelnud enne, käinud koolis enne, omandanud elukutse enne jms.
No jätke juba järgi, te ei aita nii teemaalgatajat kuidagi!

Please wait...
Postitas:
Käggu

pakun paar varianti pealkirjaks:

* polegi nagu midagi kysida
* nutt ja hala
* lill pasameres

Please wait...
Postitas:
põrguline

saan teemaalgatajast aru.
olen 30 ja kasvatan ka väikest last üksi, lapse isa viskasin ise välja kui laps oli poole aasta vanune.

minult siiski küsitakse, kuidas hakkama saan ja kas saadaks mind aidata n aegajalt lapse hoidmisega mõned tunnid. see tekitab sooja tunde sisse ja tunned, et oled ikkagi oma elu elanud väärtuslikult, et sind hinnatakse, hoolitakse ja pakutakse abi, isegi kui seda ei vaja.
samas olen ka mina oma sõpru aidanud, nii emotsionaalselt hea sõnaga, nende jaoks midagi tehes kui ka väikeste rahasummadega kui vaja.

isegi kui mul on nigel olukord ja emotsioonid nullis, siis on hea teada, et sõbrale saad kõigest rääkida.
sõbrad ei hoia eemale ja ei küsi midagi, et jummalaeest ei kuuleks miskit muud vastust kui: kõik on väga hästi. sellised ei ole sõbrad.

teemaalgataja puhul jääb tõesti mulje, et teda on ära kasutatud kui teda oli vaja, nüüd ei suvatseta isegi küsida, kuidas läheb.

kindlasti on inimesi, kes ei tahagi, et temalt seda küsitaks, aga sel juhul sõbrad teavad seda juba eelneva käitumismustri järgi. kui inimene on alati sõpru aidanud ja neid kuulanud ja küsinud, kuidas aidata saab võõi kuidas läheb, siis ilmselt võiks sellest ka järeldada, et inimesel poleks midagi selle vastu kui teine kord samamoodi ka tema käest küsitaks ja tuntaks huvi tema vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saanud aru, kas sul nende inimestega on suhtlus säilinud, aga nad ei tunne suuremat huvi või lausa keelduvad abist, või te üldse ei suhtlegi enam? Sageli on ka nii, et ise tuleb ka oma muredest kõnelda, siis on ka abi lähedal, mitte jääda kuidagi ootama, et teised peaksid ise selle peale tulema. Kui sina neid aitasid, eks nad siis enne ikka kuidagi sinuga juttu tegid, et miski on halvasti, mitte ei \”aimanud\” sa kuidagi õhust, et on vaja abistada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ei saanud aru, kas sul nende inimestega on suhtlus säilinud, aga nad ei tunne suuremat huvi või lausa keelduvad abist, või te üldse ei suhtlegi enam? Sageli on ka nii, et ise tuleb ka oma muredest kõnelda, siis on ka abi lähedal, mitte jääda kuidagi ootama, et teised peaksid ise selle peale tulema. Kui sina neid aitasid, eks nad siis enne ikka kuidagi sinuga juttu tegid, et miski on halvasti, mitte ei \”aimanud\” sa kuidagi õhust, et on vaja abistada?[/tsitaat]

Viimase 3 aasta jooksul olen olnud ainult mina see, kes kontakti otsib. Minu poolt jäid ka lõpuks kõned harvemaks, kuna ma tundsin, et nad ei taha minuga suhelda.
Vahest pakkusin, et kui neist keegi ise mulle külla tulla ei viitsi, et ma siis tulen ise külla. Oh, kus sa sellega, alati leiti mingid põhjused, miks ma ei peaks tulema.

Ma ei tahtnud endale tunnistada, et nad ei soovi minuga suhelda, kuni selleni, kuni üks lajatas mulle, et mitte keegi neist minuga enam suhelda ei taha. Ma ei lepi sellega, sest üks rääkis kõigi eest. Samas oleks väga valus, kui kõik ükshaaval mulle seda näkku hakkaks ütlema. Teen sellega endale veel rohkem haiget.

Nende abistamine tuli mul nii loomulikult. Kui sain aru, et sõbrannal pole lapsele hoidjat ja tal vaja tööle minna, siis ma ei kahelnud hetkekski, muidugi ma hoidsin tema last hea meelega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa oled suhtlusringkonna esimene lapsesaanu, siis nii ongi – sõpradest said endised sõbrad. Noored vabad inimesed ei taha titemammaga tegemist teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui sa oled suhtlusringkonna esimene lapsesaanu, siis nii ongi – sõpradest said endised sõbrad. Noored vabad inimesed ei taha titemammaga tegemist teha. [/tsitaat]

Kuna nende lapsed on juba kas juba koolis või kohe kohe kooli minemas – seega jah, ma olen oma titemammandusega ainuke 🙂

Kuid nad ju teavad, mis tähendab mähkmeid vahetada ja haige lapsega kodus olla

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma püüan neile mitte mõelda ja ka nina püsti ajada, et mind ei huvita. Kuid väga tihti ma taban end jälle sellele kõigele mõtlemast. Nii valus on. Pidevalt on klomp kurgus. Ja siis ma jälle mõtlen, et milleks endast välja minna ja nutta selle pärast, mida muuta nagu nii ei saa.

Please wait...
Postitas:
Quuu

Parem ilma ühegi sõbrata, kui ainult sellised pakkumisel on.
Nüüd oled targem. Elus ikka saab mingi periood otsa ja mida kiiremini enesehaletsusega lõpu teed ja minevikku taga ei nuta, seda lobedamalt leiad uued tuttavad, kellest mõni võib osutuda ka sõbraks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Quuu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Parem ilma ühegi sõbrata, kui ainult sellised pakkumisel on.
Nüüd oled targem. Elus ikka saab mingi periood otsa ja mida kiiremini enesehaletsusega lõpu teed ja minevikku taga ei nuta, seda lobedamalt leiad uued tuttavad, kellest mõni võib osutuda ka sõbraks.[/tsitaat]

Rasedus ja lapse saamine on mind nii palju muutnud, et minust ongi saanud kohati enesehaletseja. Enne rasedust ma poleks sellest üldse hoolinud, et eemale hoitakse. Elan üle ja küll uued leian, kuid praegune MINA elab seda raskelt üle.

Mul peab pidevalt mingi tegevus olema, et mitte mõelda sellele. Täna kui 15min bussi ootasin ja mõtlesin.. jõudsin mõtetega ikka sinna ühte kohta.

Aga hea on siiski erinevaid arvamusi siit lugeda ja pean lõpetama sellele kõigele mõtlemise.

Edaspidi olen oma abipakkumistega ettevaatlikum ja ennast ma ära ei unusta!

Please wait...
Postitas:
Laetud Püss

Noh aga siiski hea, et lõpuks teada said, kellega tegemist.
Ega inimesed maamunalt otsas pole, leiad uusi sõpru ju ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldiselt inimesed suhtlevad kellegagi, kellest on neile midagi kasu või kellest võib neile seda tulevikus olla. See kasu võib olla ka positiivne emotsioon ja lõbus seltskond muidugi. Nii et mõne sõbra kaotus ei olegi probleem, sest nad oleks sind vb ebameeldivalt ära kasutanud (st nt raha laenata soovinud vms). Samas on nüüd parimad sõbrad ju teised emad, eriti need, kel sama vanad lapsed. Nii et soovitan otsida just nendega tutvusi- igasugu foorumid- beebikoolid jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja aga kas sina oled alati inimesi abistanud niisama või pigem on inimene kurtnud ja sina oled otsustanud abistada?
Mina näiteks ei julge enam ühele üksikemast naisele tööle oma laste riideid viia, sest ta on hullult valiv.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei oska pealkirja panna

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.