Esileht Kodunurk Ei oska pesta valget pesu – palun õpetage

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Ei oska pesta valget pesu – palun õpetage

Postitas:

Ei tea, kuidas korralikud perenaised pesu pesevad, aga minul lähevad kõik valged või osaliselt valged riided kohe varsti halliks. Suvel kuivatan päikse käes õues ka, aga seda võimalust on aasta lõikes ikka vähe.
Mõtlen näiteks täitsa tavalisi laste t-särke jms, mis on kirjud (osa on valge) ja kõik muud tavalised riided ja voodipesu – miks nad hallid on? Ei mõtlegi valget triiksärki ja valgete asjade eraldi pesemist. Tahaks lihtsalt, et tavalised igapäevariiete valged osad ei läheks kohe ruttu halliks. Kasutan tavalisi pesugeele, Lenor ja mingeid öko-pesupähkli kontsentraate jne.
Kas valgeid asju valgeks saab ainult mingi hullema keemiaga? Millisega? Palun jagage kogemusi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valged asjad ikka ainult koos valgete asjadega . Täiesti valged koos täiesti valgetega, pool kirjud valged koos pool kirjude valgetega.
Üldiselt hetkel pesen neutral pesupulbriga ja kõik asjad säravvalged, varem pesin Perwoliga mis on valgete asjade pesemiseks mõeldud – tegi ka mõningal määral hallikaks läinud asjad valgeks.
Valgeid asju pesen 60 kraadiga. Kui plekk peal ja riie vähegi kannatab siis 90 kraadiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen valgele pesule alati lisaks värvikogumislapi http://www.salios.eu/epood/Beckmann-Varvikogumislapid-20-tk/
Need koguvad mustuse endasse ja valged asjad niiöelda ei hulbi mustas vees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen nagu ikka, 40 kraadiga. Üritan pesta valget pesu eraldi ikka. Pulbriks on Ariel, vahestharva Tide. Alati on kõik valged asjad valged püsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kare ja raua-ning mineraaliderohke vesi teeb valged riided halliks. Ükski pulber, geel ega muu imerohi ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on muidugi üldse vähe valgeid asju, üksikud t-särgid vaid. Kuid sinu probleemi pole täheldanud. Pesen neid t-särke koos muu pesuga 60 kraadiga ja pole neil häda midagi, valged on. Võibolla on asi tõesti vees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesu läheb halliks siis, kui valgega koos pestakse ka kirjuid (loe teemaalgatusest – osad laste t-särgid on kirjud) esemeid.
Kui tahad, et lumivalged asjad püsiksid lumivalged, siis muid värve pesu hulka panna ei tohi, ainult valged riided. Niisama hele pesu pese omaette.
Ise kasutan pesuvahendiks BioEst Effekti, see on tõesti hea ja valged esemed püsivad lumivalged juba aastaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus siis, kui sul vähegi keegi tuttavatest soomes käib, siis lase oma pesupulber tuua sealt. Elan ise soomes ja näen, et isegi mitu aastat vanad valged särgid pysivad valgetena. Kui olin kuu aega suvel eestis, olid asjad kohe hallid paarist pesust. Soomes tagasi aga yhe pesuga jälle valgemas valged 🙂 Luvil ja Omo ja Ariel köik on siin head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes on pehme vesi, sellest see valgem pesu.
Meil tuleks lisada pehmendajat veele, ise panen valgele pesule Liilia või luige valgendajat hulka ja loputan mitu korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleni valgeid riideid on meie perel väga vähe ja kasutust leiavad ka harva, siiani nende värv püsinud kenasti.
Mismoodi aga pesta neid riideid, kus on nt valged triibud või osa rõivast on valge? Nt lapsel oli kunagi pluus, mille passe osa oli valge, ülejäänud pluus tumepunane, varrukad tumesinised, ka oli pluusil mingisugune pilt, st üle 40C pesu poleks kannatanud ka. See valge osa muutus väga ruttu halliks 🙁
Et msmoodi neile riietele pesuvahendit valida, kas pesta neid siis pigem valgetele mõeldud vahendiga või mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirju riide puhul pigem mitte valgele mõeldud vahend!

Valgele mõeldu valgendab. St muudab ka mustri värvi luitunuks.

Kui on kombineeritud valgega siis värvilise pesemise vahendiga, 30-40 kraadi ja tõesti + see värvipüüdmislapp. Või lausa käsitsi see punane-sinine-valge pluus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alati imestan selliste teemade puhul, et kuidas mul asi nii erinev saab olla. Mina pesen kirjut ja valget alati koos ja kunagi pole valgega mingeid probleeme olnud. Oli ja on valge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust rumala küsimuse pärast, aga as riideid võib pesta 60 kraadiga? Minuteada ei või, riietel ju enamusel 40 lubatud…Ja kas nad kokku ei tõmba suuremate kraadide juures? Või värvi ei anna?

Ise pesen kõik pesu koos…mul täitsa valgeid riideid ei olegi ja mõned kus on valget sees, ei ole küll inetuks läinud….Ma lihtsalt ei ole valge fänn, sest see määrdub ruttu ja on igati ebapraktiline 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Ei oska pesta valget pesu – palun õpetage

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.