Esileht Ilu ja tervis Ei oska rinnavähki ära tunda.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Ei oska rinnavähki ära tunda.

Postitas:

Olen lugenud, et rinnavähki on võimalik ise ära tunda. Nii palju, kui end ise kompinud olen, siis tunnen sõrmede all tükjaid moodustisi küll, aga julgen arvata, et need on siiski näärmed. Tekib küsimus, et kuidas on siis võimalik aru saada, et mis on vähk ja mis normaalne. Mees mul isegi on mitu korda katsunud ja öelnud, et mis Sul seal ikka on, et tissid mingeid \”asju\” täis.
Vasakpoolne rind on paarist kohast hakanud ka valu tegema ja kui katsun, siis tunnen küll sõrmede all midagi, aga ei oska midagi välja mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rindu vaadelda peegli ees ja katsuda kord kuus. Nii märkad kohe, kui midagi uut on tekkinud. Mina leidsin tüki, mis pärast imetamise lõpetamist ära ei kadunud. Kui oli pahaloomulise kasvaja diagnoos käes, siis sattusin oma naistearstile. Ta katsus ja ütles, et tema ei kahtlustaks midagi, et paljudel naistel ongi sellised tükilised rinnad. Seega las kombib mees ja kombi ise. Kui midagi uut avastad, siis ära viivita, saatekiri mammoloogilile. Lõpliku diagnoosi annab koeproov. Enne päevi ongi rinnad teistmoodi, ka valusamad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 21:01; 16.05 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen aru saanud, et need valulikud kohad üldiselt ei ole pahaloomulised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul just taoline mitte paha diagnoos käes. mõnda aega tundsin rinnas sellist u 1,5cm läbimõõduga mügarikku, ja kui laps mu otsas märgeldades sinna pihta läks oli valus. Perears kirjutas saatekirja kohe, ilma ise vaatamata.Kohe sain mammograafi ülesvõtet tegema. Seal midagi ei avastatud aga kuna tükki tundsin siis saadetu ultrahelisse uurima.Uuriti ja nähti ka seda minu tükki, aga seda uurima ei hakatud, olevat sellise hea välimusega ,üteldi.Proov võeti hoopis kaenlaalusest lümfist mis imelik tundus tohtrile.Hiljem selgus set seegi vaid pisut kuskil kehas asetseva põletiku tõttu teistsugune.
Lase mommogaafiasse end suunata ja saad selgust.Ega sa ise peagi kõigest aru saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ikka mürgeldas… 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See harjumus tuleb ajapikku. Rindu tuleks kontrollida vähemalt kord kuus, nii seistes kui ka lamades, põhjalikult kõik kohad läbi masseerida (ei tohi unustada ka rindade külgi ja ülaosa sisuliselt rangluuni, kaenlaaluseid). Algul võib tõesti olla raske näärmekude patoloogiast eristada (eriti kui Sa pole ühtki kasvajat ilmselt katsuda saanud), aga kui Sa rindade palpeerimise endale regulaarseks harjumuseks teed, õpid oma keha tundma ja on üpris tõenäoline, et kui kuskil midagi muutunud on, saad sellest aru.

Veel mõned rinnamuutused peale tuntava tüki, mille korral tuleb kasvaja kontrolliks arsti poole pöörduda: kui rind muudab kuju (muidugi pole siin mõeldud raseduse ja imetamisega seotud muutusi), kui rinnad, mis varem olid ühesugused, muutuvad ebasümmeetriliseks, kui tekib mingeid nahamuutusi rinnal (kasvajale võib viidata näiteks \”apelsinikoorenahk\” rinnal), kui nibu tõmbub sisse, kui peaks tekkima verine eritis rinnast (aga jällegi, kui imetamise ajal on tita nibu vigastanud ja sellega seoses eritub veidi verd, on teine asi).

Ideaalis võiks üle 30-aastastel naistel ka günekoloog kord aastas rinnad läbi katsuda, aga praktikas pole vähemalt mulle seda siiani ükski günekoloog pakkunud. Ise pole küsima ka läinud, sest haiglas praktikal sain mõningaid rinnavähke katsuda ja loodan, et saaksin ise ka aru, kui mul mingi tuntav tükk peaks rinda ilmuma. Eriti kui günekad reaalselt rindade katsumist vastuvõtul eriti ei harjuta, siis ma ei tea, kui palju nad minust paremini aru saaksid, mis mu oma rinda puudutab. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 01:07; 16.05 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah ja veel … Valu rinnavähk üldjuhul ei põhjusta, ka palpeerimisel mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 01:07; 16.05 01:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina avastasin ka hiljuti suure tüki rinnas. Ultrahelis leiti neid hulgi mõlemas rinnas.Öeldi, et pidavat tsüstid olema. Öeldi, et polevat midagi halba, saadeti onkoloogile, sinna saan alles juulis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lugeja kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina avastasin ka hiljuti suure tüki rinnas. Ultrahelis leiti neid hulgi mõlemas rinnas.Öeldi, et pidavat tsüstid olema. Öeldi, et polevat midagi halba, saadeti onkoloogile, sinna saan alles juulis.[/tsitaat]
UH ütleb päris täpselt. Küllap onkoloog otsustab, kas laseb proovitüki võtta, või mitte. Nüüd on need tükid sul mõõdetud ja kirja pandud, on hea jälgida, kas ja kuidas muutuvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 21:01; 16.05 20:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Ei oska rinnavähki ära tunda.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.