Esileht Pereelu ja suhted Ei oska/suuda mehe last omaks võtta

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 107 )

Teema: Ei oska/suuda mehe last omaks võtta

Postitas:
Kägu

Koos juba üle aasta. Endal lapsi pole. Laps käib poole ajast meil (7a).

Proovin mis ma proovin, aga ei suuda teda omaks võtta. Ei oota neid nädalaid kui ta jälle tuleb.

Ei tea kas see tunne läheb kunagi üle? Kas saab üldse midagi teha, et asi paremaks läheks?

See tunne läheb üle hiljemalt siis, kui laps täiskasvanuks saab. See aeg läheb ruttu ja täiskasvanu ollakse palju kauem, kui laps. Siis on sellel noorel inimesel väga hästi meeles, kuidas sa temaga käitusid, kui ta väike oli. Nii et katsu olla sõbralik ja õiglane.

Ja siis? Et siis peksab laps selle naise läbi või mis?

Siis on laps oma elu peal ja pea need inimesed üldse kokku puutuma.

Ma ei tahaks nii rumalale kommentaarile üldse vastata. Aga teiste lugejate huvides ütlen siiski. Need kes arvavad, et saavad oma elukaaslase lapsest lahti, kui laps 18 saab, sest laps läheb siis ju “oma elu peale” ja enam oma vanemaga ei suhtle, need eksivad. Väga sügavalt eksivad. Vastupidi, tihti muutub suhtlemine just siis tihedamaks.

Esiteks, mida vanemaks inimene saab, seda rohkem on tal soovi ja huvi oma täiskasvanud lastega suhelda.

Teiseks, mõned vanemad hakkavad vajama abi ja ootavad seda oma täiskasvanud lastelt, kellest nad enne suurt väljagi ei teinud.

Kolmandaks, elukaaslase lapsest võib kasvada täiskasvanu, kellega on kasulik või prestiižne suhelda. Ja siis on maru piinlik, kui lapsena oled teda pidevalt tõrjunud ja eemale hoidnud.

Neljandaks tekib uusi põhjusi, miks suhelda. Pulmad, lapselapsed, ühised huvid, eespool juba mainitud abivajadus ja ühiskondlik arvamus. Kui sellest elukaaslase varem nii tõrjutud lapsest on saanud näiteks kohaliku kooli direktor, kus su enda lapsed käivad, tuntud ja hinnatud arst, väga hea ehitaja, IT-mees või hoopis kuulus näitleja, laulja või sportlane, siis on üsna mage seletada, et “temaga me ei suhtle, sest ta on juba oma elu peal ja ega me eriti ei tunnegi. ”

Laps ei jää lapseks, temast saab täiskasvanu ja ühel päeval sõltute teie temast. Seda tasub meeles pidada.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

ühiskondlik arvamus.

Ühiskondlik arvamus? Sellisel juhul on musterpere prints William koos oma abikaasa ja lastega. Imekena perekond ja kõik omad lapsed.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Huviline

See kärgperendus on ikka oksele ajav…

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, kui laps on teie pool, siis käib elu lapse järgi. Aga nii ongi kui on laps. Samuti see ei muutu kunagi. Kui ikka ei suuda leppida olukorraga, et mehel on laps, siis saab alati ju lahku minna ja otsida meest kel ei ole lapsi. Või siis enda jaoks see asi lahti mõelda, mehega rääkida, arutada mis muudaks nädala lapsega sinule meeldivamaks. Elu on elamiseks ja kuna sina ei ole hetkel mitte kellegagi seotud jäädavalt, siis saad korrektuure teha enda elus.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline asi tahab ju aega saada ja vahel ei piisa ka aastast. Omaks ja armsaks kasvatakse juhul kui ei sünnita kokku.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See pole ju kärgpere. See on isa uus ja lastetu elukaaslane, kes teema tegi, et miks see laps meil käiiib. Käib ilmselt seetõttu, et on jagatud hooldusõigus ja peab käima isa juures.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on alati nii kahju sellistest lastest. Mis elu see lapse jaoks on, kui ta peab elama seal, kus teda ei sallita ja kus uus elukaaslane salamisi kogu aeg mõtleb, et issand kui hea oleks, kui seda last ei oleks.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA on end juba ette häälestanud, et paremaks nagunii ei lähe.

Laps jääb käima seal vähemalt kuni saab 18 ja ka edaspidi jääb suhtlema oma isaga terveks ülejäänud eluks. Sellega oleks pidanud kohe arvestama, kui võttis endale lapsega mehe.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See pole ju kärgpere. See on isa uus ja lastetu elukaaslane, kes teema tegi, et miks see laps meil käiiib. Käib ilmselt seetõttu, et on jagatud hooldusõigus ja peab käima isa juures.

Kõige üllam on kui kaks lapsevanemad ühendavad jõud ja pakuvad lastele mõnusa ja turvalise keskkonna. Kuigi mõlemad lapsevanemad ei pruugi ühiseid lapsi saada, aga mina ei kahtle, et sellist perekonda võib kutsuda kärgpereks. Kärgpere tähendab minu, sinu ja meie ühiseid lapsi. Paljud naised soovivad oma lapsi ja siis moodustub samuti kärgpere, kuigi pole endise mehega lapsi. Siin nagu surutakse seda fakti peale, et arvestagu, et lapsed on laped elu lõpuni. Ma ei usu, et ükski naine nii naiivne on, et sellest ütlemata aru ei saa või sellest, et selline lahkhelidel põhinev kooselu ei ole jätkusuutlik. Ka seda fakti tuleb tunnistada, et mitte ainult lapsed ei jää igaveseks, vaid kõik kooselud ei jää püsima. Täpselt nagu ei jäänud mehel oma lapse emaga. Lihtsalt ei jää ja tuleb leppida, mitte seda teemat arendada.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige üllam on kui kaks lapsevanemad ühendavad jõud ja pakuvad lastele mõnusa ja turvalise keskkonna. Kuigi mõlemad lapsevanemad ei pruugi ühiseid lapsi saada, aga mina ei kahtle, et sellist perekonda võib kutsuda kärgpereks. Kärgpere tähendab minu, sinu ja meie ühiseid lapsi. Paljud naised soovivad oma lapsi ja siis moodustub samuti kärgpere, kuigi pole endise mehega lapsi. Siin nagu surutakse seda fakti peale, et arvestagu, et lapsed on laped elu lõpuni. Ma ei usu, et ükski naine nii naiivne on, et sellest ütlemata aru ei saa või sellest, et selline lahkhelidel põhinev kooselu ei ole jätkusuutlik. Ka seda fakti tuleb tunnistada, et mitte ainult lapsed ei jää igaveseks, vaid kõik kooselud ei jää püsima. Täpselt nagu ei jäänud mehel oma lapse emaga. Lihtsalt ei jää ja tuleb leppida, mitte seda teemat arendada.

See teema EI OLE kärgperedest!!! Sellel teemaalgatajal EI OLE endal lapsi ega EI OLE selle mehega ühiseid lapsi. On ainult MEHE laps, kes käib isa juures, sest on jagatud hooldusõigus. Pole vaja rääkida kärgperedest seal, kus pole kärgpere.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on mees lapsega, kes valiti endale elukaaslaseks ja koliti kokku lapsega mehega. Pigem on naljakas hoopis see, et valiti lapsega mees ja koliti temaga kokku ja nüüd vaadatakse, et mingi laps käib ka siin üle nädala. Mida siis loota oli nagu, lapsega inimese puhul ju see nii tavaliselt ongi ju, et laps elab nädala ühe, nädala teise vanema juures.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See teema EI OLE kärgperedest!!! Sellel teemaalgatajal EI OLE endal lapsi ega EI OLE selle mehega ühiseid lapsi. On ainult MEHE laps, kes käib isa juures, sest on jagatud hooldusõigus. Pole vaja rääkida kärgperedest seal, kus pole kärgpere.

Mina pole ka kärgperet maininud, aga võõrasema ja kasuema tunduvad palju inetumad väljendid kui kärgpere, sest naine ikka soovib lõpuks oma last/lapsi ja mõlgutab mõtteid, et kui mehe laps on selline, siis sooviks oma bioloogilist ka.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on mees lapsega, kes valiti endale elukaaslaseks ja koliti kokku lapsega mehega. Pigem on naljakas hoopis see, et valiti lapsega mees ja koliti temaga kokku ja nüüd vaadatakse, et mingi laps käib ka siin üle nädala. Mida siis loota oli nagu, lapsega inimese puhul ju see nii tavaliselt ongi ju, et laps elab nädala ühe, nädala teise vanema juures.

Selles on sul küll õigus, et ise tegi, aga selle pulli saab ära ka lõpetada. Suvel on just lihtsam välja kolida kui külmal talvel.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas TA on kirjutanud, kuidas ja kui palju lapse isa lapsega suhtleb ja tegeleb? Siin eelmisel lehel üks tore naine ilusti kirjeldas, kuidas ta oma telekat vaatama mehe suunas suhtesse lapsega ja see oli hea näide ja lugemine. Kahjuks tean, et nii lihtsalt sellised õppetunnid ja soovitused alati ei käi. Või on mõju ühekordne, või j’ärgmisel vabal päeval lapse isa juba otsib endale muud tegevust, et mitte lapsega olla. Ehk siis enamasti mehi nii kiiresti ümber ei koolita. On hea, et neil nii oli ja ilmselt sp neil ka asi koos sujub.
Sp  olekski hea teada, kuidas on Ta peres. Kas Ta saaks öelda, et neil on ka nii? Et lapse isa tegeleb lapsega ise ja Ta omalt poolt on toetaja, kes samas laseb ja annab hoogi lapse isale, et nad koos tegutseksid, jättes endale toetava rolli, kes ka söögi valmis teeb ja koristab vajadusel?
Olen nõus, et see lähedasemaks saamine ei käi alati kiirelt ega nipsust. Igal oma aeg. Tegelikult on aga nii, et kui lapse isa näiteks üldse ei tegele ja lükkab laps oma elukaaslasele suuremas mahus, siis ei ole mitte Ta algataja taoline naine süüdi väheses hoolimises ja omaks võtmises, vaid seda on lapse isa. Lapse isa ei hooli, kui last peab tegelema tema naine.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sisuliselt ikka on. On ainult aja küsimus, kui saadakse omavahel ka lapsed.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on alati nii kahju sellistest lastest. Mis elu see lapse jaoks on, kui ta peab elama seal, kus teda ei sallita ja kus uus elukaaslane salamisi kogu aeg mõtleb, et issand kui hea oleks, kui seda last ei oleks.

Need ongi kärgperede rõõmud. Mind ajab alati oksele, kui mõnel on lahutus vol. 100 ja juba seitsmes perekond, aga aetakse sama käojaani “ei no ega lapsed ei kannata milleski”. Lapsed kannatavad ALATI lahku minnes.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on loogiline, et kui võetakse lapsega kaaslane peab arvestama, et vähemalt pool ajast ongi see nüüd sinu peremudel. Ei ole nii, et olete mees ja sina, mees ja laps. Ehk kõik kodused tegevused peaks olema just sarnase arvestusega nagu sul oleks endal laps – vastasel juhul ei tasu lapsega kaaslast võtta. St ei pea end emaks pidama ja võtma last kui enda oma, aga kõigis asjades peaks võrdselt lapse heaoluga arvestama ja vajadusel toetama.

See läheb hukka kui lõpuks on nii, et ta on sinu laps, ainult sina tegeled, sina tood teda koolist ja viid, sa lähed talle trenni järgi, sina käid tema lasteetendusi vaatamas jne. Vaene laps kui hiljem sinna perre mehe ja naise ühine laps tuleb, siis naine enda oma nunnutab, aga mees enda omaga tegelegu ise. Siis on jälle need teemad, et tahaks mehe ja enda lapsega reisile minna, aga eelmine laps tuleb ka võtta, aga see palju kallim ja erinevad huvid jne.

Lapsetud tihti ei kujuta ette, mis tähendab ühe lapsega arvestamine, eriti kui mehe eelmine ja sel veel ema ka olemas. Ning eriti “mõnus” ongi siis kui on nädal ja nädal ja siis lapseta nädalatel avastate kui tore on hoopis kahekesi olla ja laps ongi “tüütu” kohustus. Otseloomulikult on OK mehele öelda, et palun, tegele oma lapsega, õpi ja aita teda, mitte ära vahi telekat, kas ei näe, et ma teen süüa. Nädal ja nädal on suht ideaalne lahendus kuna ei ole midagi, mis mehega kahekesti tegemata jääks – saate alati planeerida lapsevabale nädalale. Üksikemadel, kel isa üldse pildis pole on palju raskem, kuna siis ongi 24/7 laps emaga.

Aga mida rohkem suunad meest lapsega ühiseid tegevusi tegema ja ise oled mõttega, et meil ei klapi/midagi ühist pole seda raskem on seda ühisosa luua ka. See tekibki just lapsega suheldes, tegeledes, huvi tundes.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igal juhul peab lapsega rohkem tegelema, suhtlema lapse päris vanem. Olgu siis et laps elab nendega koos või käib seal.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu eksmehe uus naine ei luba isal lastega üldse tegeleda. Ise käivad palju väljasõitudel jne aga lapsi ei võeta iial kuskile kaasa, ka ühisüritustele mitte. Aga kui on mõni sündmus, nt kooli lõpetamine lapsel vms siis tehakse imekenasid pilte ja riputatakse üles. Mina ainult naeran sellise komejandi peale. Õnneks mu uus mees on lapsed esimesest päevast omaks võtnud ja meiega käivad kõikjal kaasas.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu eksmehe uus naine ei luba isal lastega üldse tegeleda. Ise käivad palju väljasõitudel jne aga lapsi ei võeta iial kuskile kaasa, ka ühisüritustele mitte. Aga kui on mõni sündmus, nt kooli lõpetamine lapsel vms siis tehakse imekenasid pilte ja riputatakse üles. Mina ainult naeran sellise komejandi peale. Õnneks mu uus mees on lapsed esimesest päevast omaks võtnud ja meiega käivad kõikjal kaasas.

Eks see on su eksmehe valik – ta valis laste asemel naise.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun ärge omavahel lapsi saage. Mehe laps ei kao mitte kuhugi ja ei peagi kaduma. Sissetungija oled sina ja kui sulle ei sobi, palun liigu eluga edasi.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need ongi kärgperede rõõmud. Mind ajab alati oksele, kui mõnel on lahutus vol. 100 ja juba seitsmes perekond, aga aetakse sama käojaani “ei no ega lapsed ei kannata milleski”. Lapsed kannatavad ALATI lahku minnes.

Ei. Kaugeltki itte alati. Paljud lapsed kannatavad hoopis vanemate kokku jäädes. Miski ei tapa lapse psüühikat rohkem kui tunnetus, et ema ja isa on jälle tülitsenud või ema on jälle isa peale vihane või et emal on nutetud silmad või miks isa nii emale ütles või miks ema ja isa nohisevad, aga ei räägi või miks ema ja osa on teises toas, uks kinni, sees sosistatakse ja ema tuleb välja nutunäoga ja isa on näost lapiline jne. Tean mitmeid täiskasvanuid, kes lapsepõlvele õeldes ohkavad, et miks pagan nad ometi lahku ei läinud, närisid üksteise ja lapse närve. Oleks lahku läinud, oleks parem lapsepõlv olnud, see paine koduelust ära.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei. Kaugeltki itte alati. Paljud lapsed kannatavad hoopis vanemate kokku jäädes. Miski ei tapa lapse psüühikat rohkem kui tunnetus, et ema ja isa on jälle tülitsenud või ema on jälle isa peale vihane või et emal on nutetud silmad või miks isa nii emale ütles või miks ema ja isa nohisevad, aga ei räägi või miks ema ja osa on teises toas, uks kinni, sees sosistatakse ja ema tuleb välja nutunäoga ja isa on näost lapiline jne. Tean mitmeid täiskasvanuid, kes lapsepõlvele õeldes ohkavad, et miks pagan nad ometi lahku ei läinud, närisid üksteise ja lapse närve. Oleks lahku läinud, oleks parem lapsepõlv olnud, see paine koduelust ära.

Lastel on alati etteheiteid ja tarkust, kuidas oleks pidanud tegema. Saavad ise lapsevanemaks, näevad, kui lihtne on otsustamine.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lastel on alati etteheiteid ja tarkust, kuidas oleks pidanud tegema. Saavad ise lapsevanemaks, näevad, kui lihtne on otsustamine.

Jah, ma rääkisingi täiskasvanutest, kes suureks saades tagasi vaadates aru ei saa, miks vanemad lahku ei läinud, vaid teineteist ja lapsi pingeõhkkonnaga vaimselt piinasid.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ma rääkisingi täiskasvanutest, kes suureks saades tagasi vaadates aru ei saa, miks vanemad lahku ei läinud, vaid teineteist ja lapsi pingeõhkkonnaga vaimselt piinasid.

Eestis pole orjus lubatud ja lahutuste protsent demonstreerib, et lahutamisvõimalust kasutatakse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis pole orjus lubatud ja lahutuste protsent demonstreerib, et lahutamisvõimalust kasutatakse.

Ma vastasin postitusele, mis väitis, et kui vanemad lahutavad, siis lapsed ALATI kannatavad. See on räme vale.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma vastasin postitusele, mis väitis, et kui vanemad lahutavad, siis lapsed ALATI kannatavad. See on räme vale.

Mõistan, kust see väide tuleb. Tulevikus võib laps ette heita igasuguseid asju, et vanemad ei olnud ilusad, rikkad, seltskondlikud, noored, noortepärased, targad, huvitavad, terved ja pikk nimekiri võib jätkuda, miks vanemad ei olnud koos ja kuhu on kadunud ema-isa perekonnad, miks minu isa ei tulnud kooli lõpetamiselegi, miks emal see loll mees jälle sabas jõlgub jne.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealegi need vanemad, kes sosistades tülisid lahendavad, on arvestavad lapsevanemad. Vägagi arvestavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimesed tõepoolest ei sobi, on lahkuminek õigustatud. Aga suurem osa lahkuminekuid ei toimu ju sellepärast, vaid seetõttu, et ilmub uus, kes on huvitavam kui teada ja tuntud inimene ja tekitab püksis suurema kiheluse. Ja kui isegi minnakse lahku sellepäast, et vanemad kokku ei sobi, siis laste olukord siiski kuidagi ei parane, vaid see kärgperendus on täpselt sama hull kui pinge kodus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimesed tõepoolest ei sobi, on lahkuminek õigustatud.

No seda ma ju räägingi. Et ei kannata lapsed ALATI. Sageli kannatavad lapsed hoopis siis, kui vanemad sunnivad end “laste nimel” läbi halli kivi, masenduse, pisarate koos elama. See on laste piinamine.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 107 )

Esileht Pereelu ja suhted Ei oska/suuda mehe last omaks võtta