Esileht Kodunurk ei oska triikrauda osta :)

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: ei oska triikrauda osta :)

Postitas:

1995. aastal kolisin oma esimesse päris oma koju. Esimeste kodumasinatena ostsin filterkohvikannu ja triikraua. Triikraud oli/on Philips, kõige lihtsam mudel. Isegi auru ei ole tal. Teenis mind ustavalt veerand sajandit. Ega ma muidugi mingi suur triikija ei ole ka. Aga hiljuti andis Philips märku, et ta tahaks siirduda teenitud vanaduspuhkusele. Võtsin lahti ühe netikaubamaja triikraudade lehe ja tunnen ennast nüüd abituna. Kas peaksin eelistama tavalist, nagu mu vana, või aurutriikrauda? Mis see aur juurde annab? Kas ma peaksin ostma hoopis rõivaauruti? Olen näinud, et riidepoodides nad selle aurutiga siluvad riideid. Mul on ka selliseid reljeefse tekstuuriga kangast rõivaid, mida on keeruline triikida – triigiks nagu selle reljeefsuse ka lamedaks. Kas neid oleks parem rõivaaurutiga siluda? On üks pluus, mille varrukaid on väga keeruline triikida. Siit perekoolist sain hea soovituse, et pane mingi kokkurullitud tekike varrukast sisse triikimise aluseks.
Aga pluuse vist selle aurutiga ikka ei triigi? Või peaksin ostma mõlemad, nii rõivaauruti kui triikraua? Kas siis aururaua või tavalise (kui neid üldse enam tehakse)? Ma ei taha oma koju ka mingeid üleliigseid vidinaid, mis kasutust ei leia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 19:56; 06.07 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aur on abiks, triikimine kiirem ja sirgemaks saab mu arvates. Moodsate katlakivieemaldusega triikraudade eluiga ei tea muidugi, oli meil mingi Tefali vähe kallim mudel, libises hästi, aurutas ka korralikult algul, aga kestis nii 4-5 aastat, lõpus aurutamine ei toiminud enam hästi. Sel käis mingi katlakivi konteiner tagant välja, mida puhastada tuli. Järgmine sai võetud Braun TexStyle 9. Katlakivi puhastamine on, pealtpoolt ainult, korra kuus peaks sõela puhastama. Muus osas on okei, saab seda ka püstisena, lihtsalt aurutina kasutada. Huvitav on sel ainult temperatuuri reguleerimise võimaluse puudumine. Juhendis oli kirjas, et valib ise temperatuuri vastavalt materjalile. Kuidas see võimalik on, ei tea. Linase särgi saab sirgeks ja mingit nailonisarnast materjali ka ära ei sulatanud. Aga jah.. valimine on täielik pain in the ass 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 22:52; 06.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katlakivi vältimiseks on hea kasutada triikrauas destilleeritud vett, mida saab poest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katlakivi vältimiseks on hea kasutada triikrauas destilleeritud vett, mida saab poest.

Või pesukuivatist. Kui on kondenseeriv kuivati, mis ei ole kanalisatsiooniga ühendatud (tuleb veeanumat tühjendada), siis see vesi, mis sinna koguneb, on puhas destilleeritud vesi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katlakivi vältimiseks on hea kasutada triikrauas destilleeritud vett, mida saab poest.

ja et asi ei oleks nii lihtne, siis on osa triikraudu, milles ei tohi dest vett kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas osasid aurutriikraudu saab kasutada nagu rõivaauruteid? Millist märksõna peaksin otsima, et leida need triikrauad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 19:56; 06.07 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katlakivi vältimiseks on hea kasutada triikrauas destilleeritud vett, mida saab poest.

Või pesukuivatist. Kui on kondenseeriv kuivati, mis ei ole kanalisatsiooniga ühendatud (tuleb veeanumat tühjendada), siis see vesi, mis sinna koguneb, on puhas destilleeritud vesi.

olen seda varem ka siist perekoolist lugenud, et pesukuivati anumasse koguneb destilleeritud vesi ja seda triikrauas kasutanud.
nüüs ostsime uue inhalaatori, kus peale igat kasutamist tuleb puhastus teha destilleeritud veega. mõtlesin, et saan seda pesukuivati vett kasutada, kuid mees väidab, et ikka ei tohi, sest seal vee sees on pesuvahendi jäägid.
hetkel olengi segaduses – kas see siis on ikka destilleritud vesi või mitte? targemad, palun öelge 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivati vees võib küll pesuaine jääke olla.. teoreetiliselt, et inhalaatori puhastamiseks ma samuti ei kasutaks.

A neid triikraudu, millega püsti hoides saab aurutada, on ilmselt peale Brauni veel. Vahest ‘vertical steam ironing’ otsida, eri tootjatel võivad küll omad turunduslikud väljendid selle kohta olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 22:52; 06.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on aurutiga süsteem, Tefal, ostsime ca 6 aastat tagasi. Triigime iga nädal, selles dest vett kasutada ei tohi.
Erinevus tavalise ehk vana triikrauaga? Nagu jalgratas ja auto, iial ei kasutaks enam tavalist rauda.
Praegu otsin ka rõivaaurutit, miskit odavat, üle 100 maksta ei taha, kasutaks vaid siidi triikimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa nagunii eriti midagi ei triigi, siis pole vaja hakata jamama auruti ja mingi muu triikrauaga veel lisaks.

Võid osta tavalise aurutriikraua, seda võid kasutada ka ilma auruta, st sa ei pea sinna vett sisse panema kui sa ei taha.

Kui sul oli varem Philips, võta siis uus ka Philips, mitte kõige odavam, mitte kõige kallim, no näiteks selline keskmine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul oli varem Philips, võta siis uus ka Philips, mitte kõige odavam, mitte kõige kallim, no näiteks selline keskmine.

Mul on veidi kallim Philipsi vertical steam triikraud, pigem ei soovita osta, kui tahad seda funktsiooni tihti kasutada. Pole mugav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.philips.ee/c-p/GC5036_20/azur-elite-optimaltemp-tehnoloogiaga-aurutriikraud#see-all-benefits

Mul on see, väga mugav ja hea aurutriikraud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk ei oska triikrauda osta :)