Esileht Pereelu ja suhted Ei oskagi kust otsast oma lugu rääkima hakata

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 122 )

Teema: Ei oskagi kust otsast oma lugu rääkima hakata

Postitas:
Kägu

Minu meelest ikkagi tuleks ennast natuke kokku võtta ja tegutsema hakata. Ma olen üles kasvatanud 2 raske puudega last, kellest ühel on autistlikud jooned (Asperger) ja teine vaimse puudega epileptik. Olen suurema osa ajast neid üksi kasvatanud, tööl käinud ja hakkama saanud. Isa (rahaline toetus) oli vaid siis, kui lapsed käisid lasteaias. Hiljem ei saanud sentigi. Selleks ei pea kangelane olema, et üksi toime tulla (mina ei ole). Kui mehega kooselu probleeme tekitab, siis tuleb lahku minna. Korter on olemas, see on suur asi. Tuleb leida töö, isale elatis peale, lapse puudetoetus ja lasteraha ka (peaks tulema üle 100 euro kuus) ja saabki ilusti hakkama. Erikoolis peaks ikkagi olema ka pikapäevarühm, seal saab laps olla 17-18-ni, siis ema saab ilusti täiskohaga tööl käia. Või kui ei saa, siis tuleb tugiisik võtta. Isegi müüjana peaks netopalk olema vähemalt 600 eurot neto (ma arvan). Palk 600 + lastetoetus ja puuderaha ca. 130 eurot + elatis 270 eurot = 1000 eurot. Minu meelest piisav raha, et eluga toime tulla. Jah, ega midagi roosilist pole, aga nälga ju ka ei jää.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga teema oli ju sellest, et teemaalgataja tahaks mehe käest seksi. Mis sellest siis sai?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paraku oled ise selle lapsekese sünnitanud ja pead ta ka ise inimeseks kasvatama, keegi teine seda ei tee. Ise tuleb VASTUTUS võtta! Jõudu sulle! (puudega lapse vanem)

Ja isa ei pea kohe mitte millegi eest vastutust võtma, kuigi tema oli selle lapse tegemisel ka osaline, nii või? Tõsiselt, mida te saate sellest julmast iga nurga peal nähvamisest?
Teemaalgataja juba VASTUTAB oma lapse eest, otsib parimaid võimalusi tema aitamiseks. Isa EI VASTUTA, ainult distantseerib ennast ja karjub lapse peale või lööb teda (!). Aga kui teemaalgataja selle kõrval iseenda aitamise ära unustab, siis ühel hetkel ta enam ei suuda üldse mitte midagi. Teemaalgataja vajab ka abi ja inimlikku lähedust (sellest ka seksisoov – et oleks mehega mingigi lähedus). Okei, et oma mehe käest pole tal lootustki seda vist enam saada – aga mida annab sulle foorumis võhivõõrale niimoodi tänitamine, et vastuta, vastuta, miks sa ei vastuta?

Miks õed-vennad, kes ju polnud selle lapse tootmise juures osalised, peavad ema aitama, aga selle lapse isa on korraga puhas nagu prillikivi? Miks isad üldse pidevalt sellest vastutusest lihtsalt vabaks räägitakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paraku oled ise selle lapsekese sünnitanud ja pead ta ka ise inimeseks kasvatama, keegi teine seda ei tee. Ise tuleb VASTUTUS võtta! Jõudu sulle! (puudega lapse vanem)

Ja isa ei pea kohe mitte millegi eest vastutust võtma, kuigi tema oli selle lapse tegemisel ka osaline, nii või? Tõsiselt, mida te saate sellest julmast iga nurga peal nähvamisest?

Teemaalgataja juba VASTUTAB oma lapse eest, otsib parimaid võimalusi tema aitamiseks. Isa EI VASTUTA, ainult distantseerib ennast ja karjub lapse peale või lööb teda (!). Aga kui teemaalgataja selle kõrval iseenda aitamise ära unustab, siis ühel hetkel ta enam ei suuda üldse mitte midagi. Teemaalgataja vajab ka abi ja inimlikku lähedust (sellest ka seksisoov – et oleks mehega mingigi lähedus).

Isa poolt rahaline toetamine on samuti vastutamine. Arvan, et sellel isal võtab rohkem aega, et puudega
lapsevanemaks kasvada, sest seda peab ka kahjuks õppima.
On lapsevanemaid kes peavad puudega last valvama 24/7, kuna ta on voolikute küljes. Puudega lapse hooldus, riietumine, söötmine, tegelemine ja pidev järelevalve viivad viimased elumahlad. Väga raske, kui mitte võimatu on mõelda seksile kui pead lapse pärast koguaeg stardivalmis olema.
Mõistus on ainult kirgede ori.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alkoholism on ajas süvenev ja varem või hiljem tuleb hetk, kus ta kaotab selletõttu töö. Mis siis saab? Töövõimetut inimest peab abikaasa ülal pidama ja lahutus ka sellest kohustusest ei päästa. Nii et parem oleks ära lahutada enne kui asja nii hulluks lähevad. Saad pool varast omale ja jõuad mingi elukoha osta. Kui oma eluase olemas, siis saab selle müüja palgaga ka ju kuidagi hakkama. Hullem kui peaks üürima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii et parem oleks ära lahutada enne kui asja nii hulluks lähevad. Saad pool varast omale ja jõuad mingi elukoha osta.

Küll naistel on ikka elu lihtsaks tehtud: kui mees jääb mingil põhjusel haigeks, siis oleks parem kiiresti ära lahutada, raha ära jagada ja jalga lasta.
Abielu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alkoholism on ajas süvenev ja varem või hiljem tuleb hetk, kus ta kaotab selletõttu töö. Mis siis saab? Töövõimetut inimest peab abikaasa ülal pidama ja lahutus ka sellest kohustusest ei päästa. Nii et parem oleks ära lahutada enne kui asja nii hulluks lähevad. Saad pool varast omale ja jõuad mingi elukoha osta. Kui oma eluase olemas, siis saab selle müüja palgaga ka ju kuidagi hakkama. Hullem kui peaks üürima.

Naise korter ehk ka ühisvara…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii et parem oleks ära lahutada enne kui asja nii hulluks lähevad. Saad pool varast omale ja jõuad mingi elukoha osta.

Küll naistel on ikka elu lihtsaks tehtud: kui mees jääb mingil põhjusel haigeks, siis oleks parem kiiresti ära lahutada, raha ära jagada ja jalga lasta.

Abielu.

Haigeks joomine on teine asi. Kui mees ei taha oma sõltuvust ravida ja joob end töövõimetuks, siis tõesti ei pea naine end erivajadustega lapse kõrvalt samuti indvaliidiks trööpama. Joomarlus on vabatahtlik valik ennast haigeks inimeseks muuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas vanemate juurde ei saa kolida? Kelle oma on see teine koht, kus sa suvitad?

Võimalusel koliks ajutiselt vanemate juurde, kes aitavad lapse eest hoolitseda. Otsiks mingi töö, kasvõi kassapidaja. Siis alustaks kohtus lahutamisega. Kui on ühisvara, siis saad poole endale ja mehelt tulevad alimendid. Kui see lahutamise saaga kord lõppenud, siis peaks olema sul piisavalt, et lapsega iseseisvalt hakkama saada isegi kui su sissetulek pole suur.

See pole kellegi elu, mida sa praegu elad. Soovitan enne välja kolimist mõnda aega varjatult lindistada või filmida mehe karjumist ja purjus olekut. Sellega kindlustad end kohtusse minekuks. Mees palkab advokaadi, kes maalib sust võimalikult näruse pildi läbi valede, mida kontrollida ei saa. A la laiskvorst, kes ei tahtnud tööle minna, kuigi mees sind innustas jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see, et kuskil on keegi, kes masohhismi harrastab, ei tähenda, et teised ka peaks. Leidub naisi, kes kodurahu huvides lasevad oma last vägistada ja pilastada. Ohh millised ideaalsed naised eksole!

Naisel on hooldada erivajadustega laps ja mehel on süvenev alkoholi sõltuvus. Need röökimised, mehe ebastabiilne olek, apaatsus lapse suhtes kahjustavad last. Kui mees ei soovi otsida lahendusi, minna ravile, siis miks peaks naine seda olukorda taluma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui see mees pole peale 23 aastat kooselu ja kolme last, oma naist ära võtnud, siis seda enam – pakkigu kohe kotid ja lahkugu. Täielik töll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind hämastab, milline hulk mehe suhtes vaenulikke kägusid siin on! Tõepoolest, me ei tea ju tegelikult mehe olukorda ega seisukohta, ainult naise jutu põhjal, kellel tunduvad ka endal lained üle pea kokku löömas. Risti lüüa on kedagi muidugi lihtne, mõista hoopis raskem. Ma ei ütle muidugi, et selle info põhjal teda siin päriselt mõista saab, aga siinsed arvamused ikka pigem eeldavad hullemast hullemat.
Kas tõesti on nii paljudel nastel selline viha vastassugupoole vastu, sest tundub küll, et siia projitseeritakse oma pettumusi…?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas te saate anda siin hinnanguid kui te ei tea mehe seisukohta?

See mees karjub lapse peale ja lööb teda. Mis kuradi mehe seisukohast siin enam rääkida on? Pole mingit seisukohta, ta vihkab oma last ja oma naist, kogu tema seisukoht.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind hämastab, milline hulk mehe suhtes vaenulikke kägusid siin on! Tõepoolest, me ei tea ju tegelikult mehe olukorda ega seisukohta, ainult naise jutu põhjal, kellel tunduvad ka endal lained üle pea kokku löömas. Risti lüüa on kedagi muidugi lihtne, mõista hoopis raskem. Ma ei ütle muidugi, et selle info põhjal teda siin päriselt mõista saab, aga siinsed arvamused ikka pigem eeldavad hullemast hullemat.

Kas tõesti on nii paljudel nastel selline viha vastassugupoole vastu, sest tundub küll, et siia projitseeritakse oma pettumusi…?

Kadedus on lihtsalt nii suur… vaenulikel kägudel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Mul oli kogu seda teemat lugedes tunne, et midagi on siin naise poolt ka väga valesti. Ausalt. Kogu kaastunde juures, aga nii mõnigi repliik andis alust selliseks mõtteks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kes meie lapsi siis ikka kaitseb kui mitte meie ise! Ei leia teemaalgataja kohta ühtki halba sõna, kõik see, mida ta läbi on pidanud elama- uskumatu naine!
Miks ta peaks tööle tahtma minna? Kas ta tööpäevad mitte juba praegu ei ole 24/7.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli kogu seda teemat lugedes tunne, et midagi on siin naise poolt ka väga valesti. Ausalt. Kogu kaastunde juures, aga nii mõnigi repliik andis alust selliseks mõtteks.

Kõik teemad on siin 100% ühepoolsed. Me ei jõuaks vist ära ahhetada, kui teine pool oleks samuti võimalik ära kuulata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Tohoh! Ma ei oskagi kohe midagi öelda! Kirjuta palun siia minu nimetähed.
Sa paned ikka väga mööda oma ennustusega ja see on lausa karistatav mida sa mind tundmata kirjutad. See läheb laimu alla.
Ma olen sunnitud sinu isiku välja uurima kui sa ei vabanda ja oma jubedust ei kustuta!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.
Aitäh, vastuste eest!
Minu jaoks ei ole hommik targem kui õhtu, oli väga kehv enesetunne ja alles nüüd lugesin vastuseid. Kriitika on ka väga teretulnud. Olen täiesti nõus et minu mees on siin nagu kaitseta süüalune. Suhtlesin temaga mõned tunnid tagasi. Rääkisin, või õigemini kirjutasime (et laps pealt ei kuuleks). Hoopis teine inimene. Aga see ei muuda olukorda. See pole esimene kord ja pealegi ma nägin ta nägu, kui ehmunud ta oli kui me ära sõitsime…
Ühesõnaga kuna tuju oli kehv hommikul siis pesime, sõime ja veetsime ilusa päeva õues. Pakkisin piknikuks korvi ja sõitsime Tähtvere parki. Väga vahva päev oli.
Ma ei usu et mehest joodik saab. Võibolla eksin, aga see pole kuidagi tema moodi. Keegi kirjutas tänitav naine minu kohta. Seda ma ka pole. Ma olen päriselt ka rahulik ja kannatlik. Olen tähelepanu juhtinud tema õllejoomisele. Olen pakkunud et ta läheks psühhiaatri juurde. Kuulab, vb ka mitte. Igatahes vaikus.
Mingit otsust, mis meist edasi saab pole ma teinud.
Võtan viimast suvisest vabast nädalast koos lapsega. Räägin kooliminekust, käisime ostsime päeviku ja pliatsid jms.

Rohkem praegu ei kirjuta, ootan selle nn. mind tundva inimese vastust. Praegu jäi mulje et ta on kokku pannud mingi megamixi minu kommentaaridest. Näiteks, et ei taha psühholoogi juurde minna. Laps on arengust (2 aastase tasemel on tema kuri leiutis, sellist last poleks kool vastu võtnud, oleks antud koolipikendus) maas, autistlikest joontest on teinud minu lapsest autisti (autist on autist ja punkt. Jooned on hoopis teine teema) jne. jne.

Kahtlustan et see on seesama koledate, julmade kommentaaride autor. Ta ei saanud rahu et talle takka ei kiidetud, hoopis laideti. Kas väga kibestunud või lausa haige inimene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest ikkagi tuleks ennast natuke kokku võtta ja tegutsema hakata. Ma olen üles kasvatanud 2 raske puudega last, kellest ühel on autistlikud jooned (Asperger) ja teine vaimse puudega epileptik. Olen suurema osa ajast neid üksi kasvatanud, tööl käinud ja hakkama saanud. Isa (rahaline toetus) oli vaid siis, kui lapsed käisid lasteaias. Hiljem ei saanud sentigi. Selleks ei pea kangelane olema, et üksi toime tulla (mina ei ole). Kui mehega kooselu probleeme tekitab, siis tuleb lahku minna. Korter on olemas, see on suur asi. Tuleb leida töö, isale elatis peale, lapse puudetoetus ja lasteraha ka (peaks tulema üle 100 euro kuus) ja saabki ilusti hakkama. Erikoolis peaks ikkagi olema ka pikapäevarühm, seal saab laps olla 17-18-ni, siis ema saab ilusti täiskohaga tööl käia. Või kui ei saa, siis tuleb tugiisik võtta. Isegi müüjana peaks netopalk olema vähemalt 600 eurot neto (ma arvan). Palk 600 + lastetoetus ja puuderaha ca. 130 eurot + elatis 270 eurot = 1000 eurot. Minu meelest piisav raha, et eluga toime tulla. Jah, ega midagi roosilist pole, aga nälga ju ka ei jää.

Tere!
Mis vanusest sinu lapsel epilepsia on? Epilepsia vorme on palju, kuidas temal see väljendub? Olen lugenud et kõigil polegi nähtavaid krampe, on tugevad peavalud näiteks jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

`

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa paned ikka väga mööda oma ennustusega ja see on lausa karistatav mida sa mind tundmata kirjutad. See läheb laimu alla.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui üks kägu laimab teist kägu, siis see ei ole laim, vaid anonüümne foorumi jutt.

Kui üks kägu väidab reaalse isiku nime mainides, et see teeb seda või toda (mida ta tegelikult ei tee), siis on see karistatav laim.

Krt, kukkujad, tehke omale need asjad ükskord selgeks.

Eksid! Kuidas sa siis nii lihtsat asja ei tea: aga internetis me ei ole ju tegelikult anonüümsed. Me oleme nähtamatud ja seda ainult teatud piirini.
Teemaalgatajal on õigus, kommentaar on suunatud konkreetse isiku vastu ja täidab laimu kriteeriumid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

…oli algusest peale läbi ridade näha.
Siia saaks veel lisada, et teemaalgataja on üsna VILETS manipulaator, kuna ainult mõned rumalamad käod siin viskusid tema kaitsele (üks eriti pikajuhtmeline ähvardas isege modega) ja uskusid teda.
Samas, päris paljud ju nägid selle kõik läbi.
(ja pälvisid loomulikult totukeste tohutu pahameele)

Aga see ei tähenda, et teda peaks halastamatult tampima. See on ülistamisele teine äärmus. Tuleks jääda tasakaalukaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teema algas sellega, et naine soovib mehega seksida ja on mehega elanud 24a. koos. Kasvatab puudega last ja elu erilise lapsega teda tugevaks teinud, kuigi kirjutab, et tegemist pole vaimupuudega lapsega.
Siiski, vahel päris tihti, tahab olla lapsega kahekesi. Mees millegipärast joob iga õhtul umbes 6 õlut(vahepeal oli kuu aega vahet), karjub tema peale jnd. Mehel on oma auto liising ja majalaen ja enda peale raha ei kuluta. Enamust ajast elab teemaalgataja eraldi teises linnas ja mehe maja koristavad tema vanemad, kes elavad omakorda kolmandas linnas. Mees töötab juhtival kohal ja on lohakas. Nüüd käisid nad piknikul ja sõitsid sealt Tähtvere parki? Väga vahva päev oli. Ja siis kirjutab, et “Ma ei usu et mehest joodik saab”
Ja jälle läks teema rappa…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas ma näen ka teemaalgataja poolset jonnakust – kildude kokkupühkimise osas. Seega on ummikus kogu pere, nii mees, naine kui ka laps. Oskaksin soovitada pereteraapiat – puudega lapsele on see täiesti tasuta. Aastaid tagasi saime lapse koolist suunamise ja pereterapeut oskas selle kenasti sõnastada kui lapse toetamise teraapiana, kuid tegelikult hakkis lahti täiskasvanute oma suhterägastikku ning tõi välja meie pere omad murekohad (mina emana ülefunktsioneerimas, isa alafunktsioneerimas), andis koduseid ülesandeid just paarisuhte lahkamiseks jne. Antud tekste lugedes tunduski mulle asi tuttav, kuid kahjuks kaldub minu nägemus olemagi selline, et mees tegelikult funktioneeribki üle, omamata haige lapsega toimetulekuks piisavaid teadmiseid ja oskuseid (päeval tööl, õhtuti ja nädalavahetuseti lapsehoid jne) ning sina ilmselt alafunktsioneerid (lasteaias/nüüdsest koolis käiva lapse ema, tööl ei käi ja elementaarsete kodutöödega aitavad vanemad?). Ja suhte osas on teil nagunii vaja tööd teha (seksuaalse osa puudumine – varem või hiljem võivad niimoodi ükskõik kummale osapoolele sigineda kolmandad osapooled). Viimased laused on lihtsalt üldmuljed, kuid pereterapeut hakib selle kenasti lahti ja tõepoolest oskab aidata! Seega soe soovitus: otsi abi pereterapeudilt (soovitavalt lapse kaudu ja selline, kes on töötanud puudega laste perekondadega), et oskaksite oma peret koos hoida ja last toetada! Te olete kõik ummikus, sest puudega laps perekonnas on mitmeti keeruline: alates kommenteerivatest sugulastest-sõpradest kuni kestva pingeseisundini välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas see teema selline trollimagnet küll on? Modedel käed-jalad tööd täis, et siit kõntsa rookida aga ikka paar trolli üritavad parvleda. 🙄

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 122 )

Esileht Pereelu ja suhted Ei oskagi kust otsast oma lugu rääkima hakata

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.