Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei saa aru, kuidas lahendada värvikrüptogramme

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Ei saa aru, kuidas lahendada värvikrüptogramme

Postitas:
Kägu

Teen ajaviiteks juba aastaid ristsõnu ja olen lahendanud väga erinevaid tüüpe. Mida ma aga kunagi pole suutnud teha, on värvikrüptogrammid. Seda põhjusel, et ma ei saa sellest ülesandest aru. Mismoodi neid lahendatakse, kas keegi oskaks seletada? Näiteks praegu on mul ees ristsõna, mille juhendis seisab järgmine tekst:

Iga ruudu jaoks on teile värvivõtme abil antud kolm võimalust. Milline täht millisesse ruutu kuulub ja kus must ruut asetseb, peate ise üles leidma. Küsimused otsitavatele vastustele on järjeststud vasakult paremale ja ülevalt alla. Lahenduse peate krüptogrammi seest üles leidma.

Ja siis on lisatud värvivõti:

* E K N R U
A H L O S V
D I M P T U

Ma ei saa siin neid värviliseks teha, seega selgituseks lisan, et * tähistab värvivõtmes musta ruutu. Esimene veerg ehk *, A ja D on valged. Teine veerg ehk tähed E, H ja I on sinised, kolmas veerg ehk K L M on punased, neljas ehk N O P kollased, viies ehk R S T rohelised ja kuues ehk U V Ü lillad.

Äkki kellelgi on viitsimist ja aega mulle puust ette ja punaseks teha, mis selle ülesande puhul tegema peab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Värvid on spikriks. Sinu näites kollases ruudus saavad olla ainult tähed N, O või P. Küsimused on antud järjest, kui pikk on vastus, pead ise nuputama ja värvide abil leidma. Näiteks kui paari esimese küsimuse seas on “Hapniku tähis”, saab see vastus “O” olla ainult kollase ruudu peal. Sealt saad juba tuletada. Või kindlat vastust teades aimata, kuhu see mahub. Tühik saab olla vaid valgel ruudul, aga seal võib olla ka A või D. Jällegi pead vaatama, kuidas sobitub.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Värvid on spikriks. Sinu näites kollases ruudus saavad olla ainult tähed N, O või P. Küsimused on antud järjest, kui pikk on vastus, pead ise nuputama ja värvide abil leidma. Näiteks kui paari esimese küsimuse seas on “Hapniku tähis”, saab see vastus “O” olla ainult kollase ruudu peal. Sealt saad juba tuletada. Või kindlat vastust teades aimata, kuhu see mahub. Tühik saab olla vaid valgel ruudul, aga seal võib olla ka A või D. Jällegi pead vaatama, kuidas sobitub.

Ole sa tänatud, nüüd hakkan pihta saama!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel kord aitäh! Sain krüptogrammi lahendatud, nii põnev oli!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel kord aitäh! Sain krüptogrammi lahendatud, nii põnev oli!

Võta heaks! Tore, kui oli abiks☺️

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei saa aru, kuidas lahendada värvikrüptogramme