Esileht Beebi ja mitmikud Ei saa beebit magama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Ei saa beebit magama

Postitas:

Laps 4-kuu vanune ja päevas aina üritan teda magama saada, aga tulutult. Enamus päevast veedan ma magamistoas ja ausalt öeldes ma juba lähen hulluks.</p>
Laps jääb magama, kui jääb, kottkombes ja süles kussutades (mu jalad on nii läbi), taustal white noise. Väga tihti on nii, et saan süles magama, panen voodisse, ärkab kohe üles ja pean uuesti tegutsema. Vahel magab 1 minuti, vahel 5, vahel saab magatud 20+ minutit jne. Ta on väsinud, näen, tihti üleväsinud, aga ei jää magama. Niisama voodis lebab, siis aina räägib/õiendab, sööb oma näppe, pöörab. Ta ei oska nii magama jääda, eks ise olen kindlasti ka süüdi oma kottkombe pärast, aga see on ainuke asi, mis aitab teda natukenegi magama (paneb nina vastu kapuutsi, jalad-käed kinni ja ei lase sahmida). Vankris magab samamoodi, kaootiliselt.

Muidugi lapse und segab ka tihti üks aktiivne 2-aastane, kes mängib teises toas. Nii kui saan väiksema peaaegu magama, tuleb suurem segama ja hakkab jälle pihta kõik.

Tunnen end igati läbikukkunud emana, kellel närvid läbi ja kes ei oska lapsi magama panna. Kuna beebi ei maga hästi ja olen magamistoas tihti, siis jääb tihti ka suurem tähelepanuta ja nii vastik tunne on, aga ma ei saa midagi parata.. IGA PÄEV hommikust õhtuni üks jama teise otsa, vahel annan all ja lihtsalt nutan, hetkel on tunne et pean vist jälle nutma. ????

On soovitusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.03 12:31; 29.03 22:03; 30.03 08:01; 31.03 21:53; 03.04 16:00; 06.04 20:13; 06.04 21:53; 19.05 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta kandelinas või -kotis ei jääks? Pole küll ideaalne koos kaheaastasega, aga vähemalt käed vabad.

Paljud lapsed uinuvad hästi tissi otsas, mis muidugi pole ideaalne, aga kui ta ikka üldse ei maga, siis pidev väsimus on ka halb.

White noise oled proovinud lasta? Minu omal see eriti ei mõju, aga osad nõuandjad väga propageerivad.

Ega mul endal ka supermagaja pole muidugi, et siin targutada 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lapsed selles vanuses korralikult maganud päeval (korralikult st üle 45 minuti järjest, soovitavalt 2-2,5 t) ainult värskes õhus vankris. Kuna laste vahe 1a4k ja 2a9k siis sobis. I elukohas sai vanker (I korrus) pargitud köögiakna alla, monitor sees. II elukohas vanker rõdul(ostsin spets eraldi nn rõduvankriks kasutatud vankri) hommikuse ja õhtuse une jaoks, lõunase jalutasin lapsega st lastega.

 

Kui ilm oli hullemaast hull ja õue ei saanud, tirisin vankri tuppa, laps õueriietesse, kiigutasin vankris magama ja jätsin avatud uksega rõdutuppa.

 

Toas õppisid nad pikemalt päevaund magama alles kuskil u 2aastaselt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vankris? Millal sa lastega õues käid, kui magab toas? Miba sättisingi õueskäigud beebi une järgi. Praegu juba valge aeg ja mõnus ka suuremal lapsel vähemalt 2x päevas õuez olla. Kuo rõdu, siis saad ka sinna vankriga panna, kui nt suuremal ja just uneaeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäi laps kuni aastaseni tuttu ainult kas rinna otsas või vankris/kärus. Ümberringi õnneks targutajaid ei olnud, et “rikun lapse ära”, kui rinna otsas magab. Lõunaunne panin suure voodi peale, sain ise kõrvalt vaikselt ära hiilida, aga siiski pidin läheduses olema, et kui ärkab ja kohe tormab voodiääre poole. Ööunne panin süles rinna otsas, siis tõstsin vaikselt tema voodisse. 80 % juhtudest ärkas liigutamisel üles, niisiis ööunne panek võttis tavaliselt aega tund-kaks. Siis, kui ise juba voodisse läksin ja laps ärkas, võtsin enda kõrvale. Jube raske aeg oli. Aastaselt jätsin ära rinna andmise ja tegime unekooli. Nüüd panen lapse tema voodisse, jaurab ja pahandab paar minutit ja magab kuni hommikuni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovida tasub:

Kandelina; nt käru kookonis kõigutamist.

Ise sama vanusevahega olukord.

Põhiuni mõlemal koos kärus. Väiksem lühiuned kas kookonis (pärast panen kiikuma kookonis) või linas.

 

 

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

White noise on alati käimas, kui magama läheb, aitab natukenegi summutada suurema hääli.

Kandelina on kodus olemas, võin proovida, aga kas see aitab muidugi. Kui ta isegi on kandelinas, siis müras oleme ikka.

Tissi otsas magama ei jää ja niisama kaisus ka mitte, ma ise jään enne magama kui laps.

Täna jäi peale pikka ülevalolekut vankris magama (tassisin koridorist rõdule) ja magas vist 1 tund kokku, tõusis 16.30. Peale seda jamasin temaga väga pikalt ja lõpuks jäi unne 20.30. Olen temaga õues käinud mitu korda, aga tihti on ka suurem kaasas, keda vaja keelata ja jälgida. Pool teed on tavaliselt üleval, 10-20 minutit magab ja siis on koduni üleval, ning tihti jamame unega veel kodus edasi. Kahjuks ka autosõit ei aita, olen proovinud, võimalik et sõidan liiga siledatel teedel.

Lasin kontrollida B12-vitamiini, mis on natukene normist madalam. Helistan millalgi arstile ja ilmselt kirjutab rohu välja või soovitab midagi.

Eks peab kuidagi hakkama saama selle une teemaga, mis sest et see kõik mu närvid ära viib. Esimene laps ei olnud ka hea magaja, aga temaga sai õnneks palju jalutamas käidud. Muidugi on kõik see varsti meelest läinud ja kõik tundub lill olevat. 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.03 12:31; 29.03 22:03; 30.03 08:01; 31.03 21:53; 03.04 16:00; 06.04 20:13; 06.04 21:53; 19.05 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju normist madalam? See normi alumine ots on päris madal, vist mingi 200 ja ülemine 1100? Mu perearst ütles, et kui B12 alla 400,  siis tema juba peab vajalikuks juurde anda. Seejuures soovitan nõgeli B12 tilkade kujul. Ja minu beebil oli kohe märgatav vahe une osas. Magas paremini (just helide osas) ning pikemalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 22:13; 30.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju normist madalam? See normi alumine ots on päris madal, vist mingi 200 ja ülemine 1100? Mu perearst ütles, et kui B12 alla 400, siis tema juba peab vajalikuks juurde anda.

Näit 141, ref.väärtus 191-1163.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.03 12:31; 29.03 22:03; 30.03 08:01; 31.03 21:53; 03.04 16:00; 06.04 20:13; 06.04 21:53; 19.05 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan väga, et saad peagi B12 andma hakata. Miks hakkasin ka oma 2-kuusele Nõgeli tilka andma, kui näit oli vist 180. Beebi uni tegi ikka märgatava hüppe paremuse poole.  Kuigi päeval teeb oma voodis ikka vaid 40 min une, siis kärus (ka rõdul) võib magada isegi kuni 3h.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 10:19; 03.04 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 kuuselt on beebidel ka uneregressioon. Enda 8k pealt mäletan, oli hirmus aeg, päevad läbi ainult panin magama. Pea meeles, see läheb mööda. Mind aitas endale selle korrutamine.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul aitas kahe lapse käruga kärutamine. Suurem istus ka vaikselt kärus ja nii sain ühtlaselt ja ilma lobisemata sõita. Mitte nii et beebi kärus ja suurt last ajan taga. Kui pikad on su lapse ärkvelolekud? 4-kuusel võiksid need olla 2-3 tundi ja uinakud 1-1,5 tundi. Kuidas on ööuni? Hea pikk rahulik ööuni võib nö rikkuda lõunauned, mis tegelikult on hea, sest ööund peetakse lapsele olulisemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu lapsel oli unega jamasti ja B12 näit alumises otsas. Kuigi perearst ütles, et näit okei (jäi napilt vahemikku), siis ma hakkasin ise vitamiini siiski andma. Ja minu meelest see aitas ka… enne võisin mitu tundi teha mida iganes, aga ei maganud. Ka kärus mitte. Ja iga väiksema krõpsu peale oli jälle üleval.

Muidugi päeval jäidki uned 30-minutilisteks kuni 8. elukuuni, aga vähemalt pärast B12 võtma hakkamist ta uinus normaalsemalt. Mind aitas ka Huckleberry rakenduses õigete ärkvel oleku akende jälgimine ning kõik lõunauned kas õues või kandekotis. Kusjuures, kandekotis suutis magada ka lärmiga.

Tunnen sulle kaasa, üleväsinud beebiga on raske ja need pidevad magama panemised meeletult kurnavad. Loodetavasti läheb teil varsti unega paremaks!

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin ka ikkagi arstiga kohe konsulteerida ja vitamiini juurde anda. Selles suhtes, et B12 üleliigsena väljub kehast uriiniga, aga kui puudu, siis beebil närvisüsteemi areng pärsitud ja muud hädad. Loodan, et läheb paremaks unerindel!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 22:13; 30.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile kõigile toetavate sõnade eest ja igasugune nõu on teretulnud!

Laps magab öösiti hästi, kuigi mulle tundub et koguaeg annan rinda. Hommikuti vahepeal jamab unega, st on üleval 1 tund (vahetan mähkme, sahmib, jutustab) enne uuesti uinumist. Kui ööunne jääb, siis on korralik uni.

Kui pole korralikult maganud oma und täis, siis on tal raske üleval olla ja aktiivselt tegutseda. Päevas vaatan, kuidas tal tuju on, meelega kaua ei hoia teda üleval et kuskil soovitatud aeg täis saaks. Vahepeal jaksab üleval olla 15 minutit ja vahel alles 45-60 minutit, kui näen et hakkab väsima ja tahab magada.

Unega on meil ammu probleemid, ei ole ainult 4-kuu vanuselt. Julgen väita, et üle kolme kuu oleme kindlasti unega jamanud. Loodan homme arsti kätte saada ja jään B12-vitamiini heale mõjule lootma. ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.03 12:31; 29.03 22:03; 30.03 08:01; 31.03 21:53; 03.04 16:00; 06.04 20:13; 06.04 21:53; 19.05 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sarnaselt, aga pigem laps oli rahulolevam. Magama üritasin ikkagi nö raamatu/soovituste järgi panna –  teha ideaalsete ajavahedega, tema voodis, rutiiniga jne. Proovisin erinevaid soovitatud valemeid ja kuna miski ei töötanud, sai minu vaimne heaolu tõsise põntsu. Lõpuks muutsin oma suhtumist/õppisin oma last ja ennast ise tundma. Tagantjärele soovitaksin endale:

> pane laps magama nii, nagu sulle ja lapsele kõige mugavam on (nt rinnaga)

> kui sa oled väsinud, püüa koos lapsega magada, tunned end siis raskustele vaatamata mitu korda paremini

> kahjuks su beebi on erksam kui teised – ta märkab kergemink, ja ta “muretseb” teistest rohkem, kui ta on “üksi jäetud”. See omakorda hakkab tekitama temas pisukest hirmu ja ärevust ka uinumise enda ees. Ole regulaarselt lapsega koos ka siis, kui ta magab. Nt kanna last kõhukotis ka siis, kui ta jäi magama / lase seda tugiisikul teha.

> Kui vajad endale üksioleku aega, küsi lisals mehele ka teiste lähedaste abi. Paar tundi saab beebi teistega väga hästi hakkama, eriti kui teda kantakse (turvatunne).

> kui su lapse ööpäeva keskmine unevajadus on x arv tunde, ja ärkvel olles tunneb ta ennast üldiselt hästi, siis ei ole võimalik sundida teda rohkem magama, mis siis, et ta ei ole siis selline nagu enamus teisi beebisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

141? See ikka päris madal. Miks ise apteegist ei osta vaid ootad perearsti järel? Apteegis on sprey kujul(üks pihusti päevas, muidugi kui juba alla referentsväärtuse siis peab vb tõesti suurema doosi andma aga sellisel juhul jah perearstiga suhelda). Mul ühel tuttava lapsel avastati neljandal elukuul b12 vitamiini puudus. Tema beebi jäi arengus natuke maha. Ja kuna selle referentsväärtus on päris suures vahes siis 141 on väga madal ikka… Kas said perearsti kätte või ikka ootad?!

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain kätte lõpuks, kirjutas mingid tabletid. Pool tabletti mina ja pool laps enne söömist.

Tahtsin juba eile ostma minna (neljapäeval ei saanud peale arstile helistamist), aga pühade pärast paljud apteegid kinni ja pühapäeval meil siin apteegid ka suletud. Käin esmaspäeval ostmas, siis peaks kõik avatud olema.

Tõesti loodan, et tulemus paraneb ja laps hakkab paremini magama. Me oleme perega kaks päeva maal käinud ja seal vankris magab hästi, linnas (vaikses kohas) ei maga üldse nii hästi. ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.03 12:31; 29.03 22:03; 30.03 08:01; 31.03 21:53; 03.04 16:00; 06.04 20:13; 06.04 21:53; 19.05 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama jama, ainult et laps saab varsti 3kuuseks ja pole kunagi päeval maganud. Alguses ei maganud öösel ka, tukkus natuke tissi otsas ja hakkas otsast peale. Nüüd magab öösiti 6-8 tundi ja siis hakkab üks lõputu magama panemine. Vankris ärkab 2 tunni jooksul 4 korda, tissitan, kussutan, krooksutan jne. Linas jääb magama, kui mööda elamist ringi kappan, nii kui seisma jään, on silm lahti. Süles jääb magama küll, aga max 10 minutit ja jälle üleval. Mõnikord magab kõhu peal poolpüstises asendis u pool tundi. Kogu aeg on white noise, autosõiduhelid, südamelöögid jne kõrval. Õhtul hakkan kell 20 unerituaalidega pihta, lõpuks uinub 23-00. Seda ka alles viimane nädal, enne jäi magama kl 1-3. Öösel magab ainult kõhuli, kui õigel ajal kõhuli ei keera, ärkab varsti. Enamus päevast ripub tissi otsas, kaalu tuleb korralikult, piima jätkub. B12 oli sünnitusmajas võetud proovi põhjal korras. Just vedelesin u poolteist tundi voodis, laps tissi otsas, niikui lahti lasi, oli silm lahti, lükkasin tissi tagasi, tukkus edasi. Kuni enam ei tukkunud, nüüd viriseb niisama. Vahepeal oli poolteist kuud tissistreik ka siis panin 6 tundi õhtul magama, et võtnud tissi ka, ainult karjus. Neljas laps, kogemust on piisavalt, kõik on ära proovitud, aga ta lihtsalt ei maga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 17:08; 06.04 21:06; 06.04 22:50; 19.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama jama, ainult et laps saab varsti 3kuuseks ja pole kunagi päeval maganud. Alguses ei maganud öösel ka, tukkus natuke tissi otsas ja hakkas otsast peale. Nüüd magab öösiti 6-8 tundi ja siis hakkab üks lõputu magama panemine. Vankris ärkab 2 tunni jooksul 4 korda, tissitan, kussutan, krooksutan jne. Linas jääb magama, kui mööda elamist ringi kappan, nii kui seisma jään, on silm lahti. Süles jääb magama küll, aga max 10 minutit ja jälle üleval. Mõnikord magab kõhu peal poolpüstises asendis u pool tundi. Kogu aeg on white noise, autosõiduhelid, südamelöögid jne kõrval. Õhtul hakkan kell 20 unerituaalidega pihta, lõpuks uinub 23-00. Seda ka alles viimane nädal, enne jäi magama kl 1-3. Öösel magab ainult kõhuli, kui õigel ajal kõhuli ei keera, ärkab varsti. Enamus päevast ripub tissi otsas, kaalu tuleb korralikult, piima jätkub. B12 oli sünnitusmajas võetud proovi põhjal korras. Just vedelesin u poolteist tundi voodis, laps tissi otsas, niikui lahti lasi, oli silm lahti, lükkasin tissi tagasi, tukkus edasi. Kuni enam ei tukkunud, nüüd viriseb niisama. Vahepeal oli poolteist kuud tissistreik ka siis panin 6 tundi õhtul magama, et võtnud tissi ka, ainult karjus. Neljas laps, kogemust on piisavalt, kõik on ära proovitud, aga ta lihtsalt ei maga.

Mitte, et kõigil nüüd see B12 puudus peaks olema, aga igaks juhuks ütlen, et minu beebil oli ka sünnitusmaja proovi järgi tase normis, aga juba 1,5 kuuselt alla normi- 180. Seejuures võtsin ise B12 pärast sünnitust juurde, aga ikka rinnapiimaga laps seda piisavalt ei saanud mingil põhjusel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 10:19; 03.04 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, ma lihtsalt kurdan, et ma olen nii läbi. Mingi aeg on selline tühjus ja lootusetu tunne sees, et ma tunnen et vajan nutmist ja nii ma olengi 2 õhtut lihtsalt nutnud.. Ma lihtsalt ei suuda. Ma ei saa aru, kuidas ma esimese lapse ajal enam-vähem normaalne olin, teise lapsega olen ma nii palju nutnud juba. Küll ma olen halb naine, küll ema, küll sõbranna. ????

Saaks see õudus juba läbi. ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.03 12:31; 29.03 22:03; 30.03 08:01; 31.03 21:53; 03.04 16:00; 06.04 20:13; 06.04 21:53; 19.05 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, ma lihtsalt kurdan, et ma olen nii läbi. Mingi aeg on selline tühjus ja lootusetu tunne sees, et ma tunnen et vajan nutmist ja nii ma olengi 2 õhtut lihtsalt nutnud.. Ma lihtsalt ei suuda. Ma ei saa aru, kuidas ma esimese lapse ajal enam-vähem normaalne olin, teise lapsega olen ma nii palju nutnud juba. Küll ma olen halb naine, küll ema, küll sõbranna. ????

Saaks see õudus juba läbi. ????

Mina ka 2 õhtut nutnud. Närvid on lihtsalt nii läbi. Eile jäi laps lihtsalt ise oma voodis lõpuks magama, ma nutsin kõrval. Reaalselt olen terve päev otsa ainult last magama pannud juba 3 kood. Lõuna aeg magas 20 minutit, siis 15 aeg 5 minutit süles. U 17 aeg läksin koos lapsega voodisse, et äkki saan ka silma looja korraks. Laps magas tissi otsas 5 min, siis 2 tundi rippus niisama, siis magas 10 min, tiss suus. Siis, kui ma arvasin, et tal võiks kõht täis saada ja ehk nüüd magab, tegi tema silmad lahti ja oligi kõik. Ma pole õieti süüagi saanud mitu päeva. 4 tundi panin teda magama, vahepeal jooksin alla, kühveldasin kausitäie krõbinaid sisse, laps karjus üleval. Lisaks migreen juba 2 päeva. Eluisu on otsas juba. Viisin lapse julmalt alla ja tulin üles, magaks, aga olen liiga närvis. Kell on 21, nüüd oleks vaja hakata ööunne sättima, aga ta enne keskööd niikuinii ei jää magama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 17:08; 06.04 21:06; 06.04 22:50; 19.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul meest pole kodus aitamas? Saaksid ehk natukenegi hinge tõmmata, üldjuhul isad natukene rahulikumad, emad on oma saja mõttega end nii üles kütnud. Ise vaevlen ka kodus, aga võin lohutuseks öelda et lõpuks see möödub ja saab rahu. Tegelikult beebi ei oska/saa magama jääda, kuigi ta nii väga tahab, tuleb seda lihtsalt meeles pidada kuigi endal on nii raske. Ühe lapsega on kerge, 2 lapsega on raske, mul ei jää tissi otsas ka magama kahjuks ja ei saa nii  abalt enam kärutama minna kui tahan (esimene magas vankris tunde). Kuidas sul jalutamisega on? Mul vahel aitab see mõtteid eemale viia ja lihtsalt olla, muusika käib kõrvaklappides ja lihtsalt jalutan.

Ma hakkasin siin mõtlema, et äkki sul pole piisavalt piima rindades? Kuidas kaaluiive on? Mõni beebi on virin terve päev, sest kõht tühi. Mul õel oli algul piima, siis kadus ära vaikselt ja andis edasi RPA, lapsed magasid hästi.

Minul mees tööl ööni, aga üldjuhul ta väga ei aita mind väiksemaga, õnneks suuremaga tegeleb samal ajal. Rahulikult sooja toidu söömisest võib und näha, seda ei juhtu niipea. Mul mõlemad lapsed teavad juba sünnist saadik, mil mul toit valmis saab või millal ma sööma hakkan. ????

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.03 12:31; 29.03 22:03; 30.03 08:01; 31.03 21:53; 03.04 16:00; 06.04 20:13; 06.04 21:53; 19.05 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul meest pole kodus aitamas? Saaksid ehk natukenegi hinge tõmmata, üldjuhul isad natukene rahulikumad, emad on oma saja mõttega end nii üles kütnud. Ise vaevlen ka kodus, aga võin lohutuseks öelda et lõpuks see möödub ja saab rahu. Tegelikult beebi ei oska/saa magama jääda, kuigi ta nii väga tahab, tuleb seda lihtsalt meeles pidada kuigi endal on nii raske. Ühe lapsega on kerge, 2 lapsega on raske, mul ei jää tissi otsas ka magama kahjuks ja ei saa nii abalt enam kärutama minna kui tahan (esimene magas vankris tunde). Kuidas sul jalutamisega on? Mul vahel aitab see mõtteid eemale viia ja lihtsalt olla, muusika käib kõrvaklappides ja lihtsalt jalutan.

Ma hakkasin siin mõtlema, et äkki sul pole piisavalt piima rindades? Kuidas kaaluiive on? Mõni beebi on virin terve päev, sest kõht tühi. Mul õel oli algul piima, siis kadus ära vaikselt ja andis edasi RPA, lapsed magasid hästi.

Minul mees tööl ööni, aga üldjuhul ta väga ei aita mind väiksemaga, õnneks suuremaga tegeleb samal ajal. Rahulikult sooja toidu söömisest võib und näha, seda ei juhtu niipea. Mul mõlemad lapsed teavad juba sünnist saadik, mil mul toit valmis saab või millal ma sööma hakkan. ????

Kui see nüüd mulle mõeldud oli, siis jah, mul mees tuleb u 19.30 töölt ja hakkab kütma, vahepeal hoiab last, et ma pesemas käia saaks jne. Tegeleb ka 6aastase ja 10aastasega, kui kodus on, vabadel päevadel teeb õhtusöögi jne. Nüüd tassis ka titte mööda tuba ringi poolteist tundi.

Mul on neljas laps ja eks ma kõike seda tean ka. Piima jätkub ja laps kasvab, 2kuuselt oli ligi 2,5 kg juures. Homme arstile ka, ehk pakub midagi välja, mille peale ma tulnud pole. Kusjuures see on mul ainus laps, kes reaalselt oskab ise uinuda, aga ainult siis, kui miski teda ei häiri. Eilegi kustus ju lõpuks ise ja on varem ka juhtunud. Õnneks magab öösel hästi, esimestel nädalatel ei maganud üldse.

Vankris ei maga ka, ikka 5 min kaupa, nii et ma ei vaevugi enam. Kui on ilus ilm ja õues imetada kannatab, siis üritan, aga enamasti lõpeb see esimese pingi juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 17:08; 06.04 21:06; 06.04 22:50; 19.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte, et kõigil nüüd see B12 puudus peaks olema, aga igaks juhuks ütlen, et minu beebil oli ka sünnitusmaja proovi järgi tase normis, aga juba 1,5 kuuselt alla normi- 180. Seejuures võtsin ise B12 pärast sünnitust juurde, aga ikka rinnapiimaga laps seda piisavalt ei saanud mingil põhjusel.

Mul ka rinnapiimaga ei saanud beebi b12. Kuu aega enne kordusproovi andmist sõin ise ülepäeva 1000 mikrogrammi b12 ja lisaks sõin 3x nädalas 500-600g tailiha, ostsingi mingit šaslõkki  või grill-liha ja sõin üksinda ära. 1,5 kg nädalas üle kuu aja lisaks b12 tablettidele.

Ja ikka, minu tarbimisele ja rinnaga toitmisele vaatamata beebi b12 tase langes.

Kui otse beebile pool tabletti päevas andsin, siis hakkas tase tõusma 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 17:53; 07.04 18:06; 07.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan soojalt, mind aitas lapse kõhul kandmine – vaatas seal niisama igapäevatoimetustele kaasa, kuni magama jäi. Püsti seistes või kõndides õõtsumine uinutas beebit paremini.

Soovitan FB-s lapsekandmisgruppi vaadata:

https://m.facebook.com/groups/409334295915614

Nt Tula FTG kõhukott peaks sobima nii väikesele, aga seal grupis osatakse väga palju muid kandmisvahendeid ka soovitada mõõtudele ja kaalule vastavalt. Ning grupi müügikaustades müükse uusi ja kasutatud ergonoomilis kandmisvahendeid, on võimalus odavamalt osta, kui uuena poes.

Mind aitas veel Rockit vankrikiigutaja. Kui ei viitsinud mitu korda päevas õue vankrit lükkama minna uinaku ajaks, siis kiigutasin vankrit hämaras koridori nurgas “white noise”-iga ja kuna seisvas vankris ärkas ta üles, siis jätsin vankri kiigutaja vankri külge. Deki Babybalanzz on ka üks teine vakrikiigutaja variant.

Jõudu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 17:53; 07.04 18:06; 07.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma palkasin üks kord lühikeseks päevaks ühele beebile lapsehoidja, et saaksin veidi vabamalt võtta. Ja mehele ütlesin, et “sõbranna” tuli külla abiks, sest ta ei olnud lapsehoidjaga nõus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 17:53; 07.04 18:06; 07.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siin. Ütlen kohe ära, et asi pole üldse paranenud. Ju olengi saanud sellise halva unega lapse..

1.5 kuud võetud B12 vitamiini, 141 pealt 3236 peale ja kasu ei miskit. Nutma on hakanud rohkem, enne passis niisama üleval.

Kandekott ei sobi, vankris magamine ei sobi, toas panen 1-3 tundi magama et ta saaks 20 minutit heal juhul magatud ja siis hakkab jälle pihta, sest on unine ja ei maga välja end. Närvi käib, kuidas kõik ütlevad/küsivad et miks ma teda koguaeg magama panen, ta pole ju üldse unise näoga jne. Olgu, laps pole 2-4 tundi maganud, tegelege temaga siis ise, aga kus sa sellega.

Oehhhhhhhhh. Ma ei jaksa, ma tahaks ka lihtsalt olla, aga ikka pean hommikust õhtuni selle teemaga tegelema. Suurem laps ei saa ka piisavalt tähelepanu minu pärast, nii kohutav ema olen lihtsalt. ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 29.03 12:31; 29.03 22:03; 30.03 08:01; 31.03 21:53; 03.04 16:00; 06.04 20:13; 06.04 21:53; 19.05 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sama seis, midagi pole muutunud. Käisin perearstil ja lastearstil, kõik analüüsid korras. Lihtsalt kohutav abituse tunne on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 17:08; 06.04 21:06; 06.04 22:50; 19.05 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki proovid unenõustajat?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ei saa beebit magama