Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei saa enam mitte vaiki olla, mis teil arus on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 112 )

Teema: Ei saa enam mitte vaiki olla, mis teil arus on?

Postitas:
Kägu

Mis on neil inimestel arus, kes teevad järgmisi asju:

1) Toidupoes ladusin rõõmsalt ostukäru head-paremat täis. Üks hetk märkan, et käru on “ära sõitnud”. Leidsin selle veidi kaugemalt ja minnes aru pärima, selgus, et “oi, kogemata ajasin segamini meie kärud”. Jäi küll selline mulje, et pigem taheti neid delikatesse endale, mis mu korvis olid. Või ei olnud endal ideed, mida õhtusöögiks teha ja siis otsustati minu käru “konfiskeerida”. Niimoodi on lausa kaks korda juhtunud!

2) Inimestel on kodus kraanis täiesti joodav vesi, ometi on kööginurgad või kamorkad Värska veepudelite pakke täis. Miks te ei eelista naturaalset vett? Milleks mingit karboniseeritud jura näost sisse kallata? Kas see on mingi rikkuse ja jõukuse sümbol, et vaat kus mina jaksan Värska vett osta? Tullakse uhkelt poest, Värska pakid näpu otsas, et kõik ikka näeks. Vot kus mina olen jõukas!

3) Miks käivad rannas need inimesed, kel on oma maja ja aed? Kas tõesti keegi eelistab liivast ja lärmakat avalikku randa enda privaatsele ja rahulikule koduhoovile? Mulle ei mahu mitte pähe. Ujuma saab ju niisama kuskile järve äärde ka minna, selleks ei pea päevad läbi liivas püherdama, kui jumekaks saaks palju paremini oma koduhoovis. Ja no kui on juba raha, et endale uhke maja osta, siis peaks ju jaguma, et basseinike ka soetada?

Üldiselt ma ei kaeba, aga need kõik asjad kokku tekitasid minus küll hämmingut ja mõtte, et võiks uurida neid tagamaid.

+12
-155
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rannas on tänase ilmaga veidi meeldivam olla kui koduhoovis. Mere ääres on reeglina ikka tuuleõhku, mida näiteks minu kodus praegu pole. Praeguse ilmaga oma hoovis päevitada ma ei suudaks, rannas ilmselt oleks OK. Praegu ma olen üldse toas ja ei lähe randa ka 🙂 Istun Perekoolis hoopis.

+51
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja sinu probleem on milles?

+60
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

1) Toidupoes ladusin rõõmsalt ostukäru head-paremat täis. Üks hetk märkan, et käru on “ära sõitnud”. Leidsin selle veidi kaugemalt ja minnes aru pärima, selgus, et “oi, kogemata ajasin segamini meie kärud”. Jäi küll selline mulje, et pigem taheti neid delikatesse endale, mis mu korvis olid. Või ei olnud endal ideed, mida õhtusöögiks teha ja siis otsustati minu käru “konfiskeerida”. Niimoodi on lausa kaks korda juhtunud!

2) Inimestel on kodus kraanis täiesti joodav vesi, ometi on kööginurgad või kamorkad Värska veepudelite pakke täis. Miks te ei eelista naturaalset vett? Milleks mingit karboniseeritud jura näost sisse kallata? Kas see on mingi rikkuse ja jõukuse sümbol, et vaat kus mina jaksan Värska vett osta? Tullakse uhkelt poest, Värska pakid näpu otsas, et kõik ikka näeks. Vot kus mina olen jõukas!

3) Miks käivad rannas need inimesed, kel on oma maja ja aed? Kas tõesti keegi eelistab enda privaatset ja rahulikku koduhoovi mingile liivasele ja lärmakale avalikule rannale? Mulle ei mahu mitte pähe. Ujuma saab ju niisama kuskile järve äärde ka minna, selleks ei pea päevad läbi liivas püherdama, kui jumekaks saaks palju paremini oma koduhoovis. Ja no kui on juba raha, et endale uhke maja osta, siis peaks ju jaguma, et basseinike ka soetada?

Üldiselt ma ei kaeba, aga need kõik asjad kokku tekitasid minus küll hämmingut ja mõtte, et võiks uurida neid tagamaid.

Kogu see jura on ainult sinu peas. Alusta endast

+85
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hahaha 😀 sa tegid ilusa päeva oma teemaga veel paremaks!

+35
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

1) Imelik ja nõme käitumine tõesti. Tõsi oleks see vabandus juhul, kui keegi tühja käru ära ajab, muidu selge pahatahtlikkus, aga vahele jäädes peab muidugi ju mingit soga suust ajama, kes see ikka enda kohta inetut tõtt tahab tunnistada. 2) Karboniseeritud vesi pidada pohmaka vastu paremini aitama, võibolla talle meeldib mullivesi rohkem. Võibolla usub, et sel veel on mingi kasulik efekt (kuigi olen kuulnud, et Värska vesi ei pruugi sugugi õigest allikast olla, vaid lihtsalt eksitav nimetus, samas ma ei tea, kas seegi jutt tõsi on). 3)Mere ääres on jahedam, meri ei lähe nii ruttu sügavaks kui järv, seega võib kobadele vees sulistamiseks ohutum olla, on eramaju, millele mererand on lähim ujumiskoht, võibolla ta just tahabki vahel inimeste hulgas olla.

+15
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jäi küll selline mulje, et pigem taheti neid delikatesse endale, mis mu korvis olid.

Kas see juhtus sügaval nõukaajal või miks ta peaks sinu delikatesse endale tahtma? Kas ta ise ei saaks neid riiulilt võtta?

Värska osas olen ühel nõul, et pigem eelistan kraanivett, kuid see on lihtsalt minu maitse-eelistus – ei maitse karboniseeritud vesi. Teistele ilmselt maitseb ja seepärast ka ostavad. Vaevalt, et keegi seda jõukuse sümbolina kasutab 😉

Ka rannas ei meeldi mulle väga käia, esiteks see, et pärast on kogu elamine liiva täis ja teiseks – olen ülekaaluline. Majaelanikuna päevitan tõesti pigem aias töid tehes ja käin hiljem kuskil ujumiskohas end vette kastmas.

+39
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

3) Miks käivad rannas need inimesed, kel on oma maja ja aed? Kas tõesti keegi eelistab enda privaatset ja rahulikku koduhoovi mingile liivasele ja lärmakale avalikule rannale? Mulle ei mahu mitte pähe. Ujuma saab ju niisama kuskile järve äärde ka minna, selleks ei pea päevad läbi liivas püherdama, kui jumekaks saaks palju paremini oma koduhoovis. Ja no kui on juba raha, et endale uhke maja osta, siis peaks ju jaguma, et basseinike ka soetada?

No see peab olema provokatsioon 🙂 Menutab mulle tuttavaid NewYorklasi, kes ei saanud kuidagi aru, miks tallinlastel on suvilad, kui nad niikuinii maal külas elavad ju. Ja miks ei kasutata Tallinna haljasalasid lehmade jaoks, et linlased ehk siis külainimesed saaksid lehma pidada, mitte ei peaks poest osta. Nad kirjutasid selle kõik sotsialismuse ja lehmade riigistamise arvele.

+39
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hahahahahaha

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see juhtus sügaval nõukaajal või miks ta peaks sinu delikatesse endale tahtma? Kas ta ise ei saaks neid riiulilt võtta?

Puhtast laiskusest, ma pakun. Kuigi tegelikult on see veider tõesti, et nii tal koguni 2 korda juhtus. Enamasti ei ole teised inimesed suutelised suvaka võõra jaoks ideaalset ostukorvi kokku panema, kas on osa kaupa vale või on kogused valed.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui jutt juba poe teemale läks… Inimesed, mis teil arus on, kui järjekorras trügite ees seisvale inimesele selga ja hingate kuklasse???
Peaks endale tellima särgi, seljale kirjutatud “hoia pikivahet”.

+23
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasid nüüd vähemalt 7 teemal raisku minna. Ma küll ei viitsi nii paljudele küsimustele ühes teemas vastata.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuu vist jälle kasvab või on kuumus teemaalgatajale kehva mõju avaldanud:) See teema on nii imelik, et lausa uskumatu, kui see provotseerimiseks tehtud ei ole.

Eriti hea on esimene punkt “head-paremat” täis ostukärust. Mis värk nende delikatessidega siis on, kas neid müüakse ainult teemaalgatajale või saab ta neid ilma rahata, et keegi tema poolt täis laotud käruga ära minna tahaks? Ja see, et mul ei ole õhtusöögiks ideid ja siis võtaksin kaasa võõrast kraami täis käru … no on ju jabur mõtlemine.

Mullivee ostmine ja rannas käimine on muidugi maitseasi. Mina rannas ei käi, ei meeldi, aga mullivett ostan küll koju plokkide kaupa. Ja just karboniseeritud vett, see võtab janu paremini ära. Et 4-5-eurose veeploki ostmine rikkuse ja jõukuse sümbol on, selle peale poleks isegi tulnud … aga no elatustasemed on erinevad, teemaalgataja jaoks siis ilmselt on.

+38
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina isiklikult käin rannas ujumas, mitte niivõrd päevitamas. Mulle meeldib, et natuke aega päevitan ja siis käin vees ja nii kogu aeg. Kui paljudel siis meri koduaias on? Ja mulle meeldib just meri. Lõuna-eestlased peavad muidugi järvedega leppima, aga vaevalt neilgi igaühel koduaias järv on?
Nii et see on küll kummaline virin.

Ostukäru-virinast saaksin siis aru, kui see korvitäis sul makstud oleks, et aetakse ära kusagil teisel pool kassat. Aga maksmata kärutäis? Tõesti arvad, et keegi meelega loodab, et sa panid talle kokku kärutäie kraami, mida just tema vajab? Uskumatu.

+36
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tore teema vahelduseks 😀

Ja just karboniseeritud vett, see võtab janu paremini ära.

Minul just vastupidi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimest ei oska kommenteerida, aga tundub kùll nagu pigem aus eksitus.

Värska vee kohta tahaks mainida, et on pagana raske tulla poest välja sellega nii, et seda näha poleks. Käe otsas on kõige mugavam tassida.
Ma eelistan ise kraanivett, sest mul on see hea maitsega, aga tean paljusid inimesi, kelle juures on halb vesi ja nad ostavadki joogivett poest. Mu ema juures on ka halva maitsega vesi, aga vald kahjuks ei taha midagi kuulda sellest, et torud on oma 30-50 aastat vanad ja vajaks vahetust. Ükski filter ei ole siiani paremaks olukorda muutnud.

Rannas käivad ilmselgelt inimesed, kellele seal meeldib. Mulle näiteks meeldib. Päevitada ei meeldi, aga supelda meeldib. Milleks peaks ma otsima järve jumal teab kustkohast, kui mereni on vaid mõned km.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

3) Miks käivad rannas need inimesed, kel on oma maja ja aed? Kas tõesti keegi eelistab enda privaatset ja rahulikku koduhoovi mingile liivasele ja lärmakale avalikule rannale? Mulle ei mahu mitte pähe. Ujuma saab ju niisama kuskile järve äärde ka minna, selleks ei pea päevad läbi liivas püherdama, kui jumekaks saaks palju paremini oma koduhoovis.

1. Mere ääres on jahedam
2. Meres saab ujuda
3. Pole kunagi meeldinud järvedes ujuda, meri on see õige koht
4. Hoovis on rohkem putukaid
5. Iga avalik rand ei ole ülerahvastatud
6. Mere ääres hakkab päike paremini peale

+23
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Värskat ei saa ju kraaniveega võrrelda. Või vähemalt mul küll kraanist mineraalvett ei tule.
Ja rannas on tänase ilmaga ikka tunduvalt parem olla kui kuskil majahoovis. Jumekus mind ei huvita, aga vähemalt on õhku.
Esimene punkt on teemaalgatajal mingi luulu. No miks peaks keegi tema maksmata toidukäru ära ajama.

+37
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas Tartus on Eedeni põrand jälle (nagu aastaid tagasi) nii viltu vajunud, et kärud minema sõidavad?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

2) Mineraalvesi on igal juhul tervislikum kui kraanist tulev “jura”.
3) Koduhoovis pole merd ja tuult. Iu, kes see praegu enam järves ujumas käib. Seisev vesi, palju inimesi, kuumus, tuult pole…

+4
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen kindlasti rohkem kui kaks korda hakanud võõrasse kärusse asju panema või sellega minema purjetama. Põhjus? No igatahes mitte kellegi valik tema õhtusöögiks ega mitte asjad, mis on kellegi jaoks delikatessid. Prille pole ees. Hajevilolek. Keegi on minu käru veidi liigutanud, kuni ma seljaga olin. Ise ei vaata ka täpselt. Kaugele ma võõra käruga ei jõua, aga paar meetrit sageli. Lisaks olen mitu korda võõrastele meestele korvi toitu pannud, kui minu kõrval seisev mees ühtäkki pole enam minu edasialutanud abikaasa, vaid suvaline enamvähem sama mõõtu mees – saame kõhutäie naerda.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mineraalvesi on igal juhul tervislikum kui kraanist tulev “jura”.

Kui sa Tšernobõlis elad, siis ehk tõesti.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma olen terve oma elu olnud merega seotud, seega mittemingist järve-ihalusest ma küll aru ei saa. enamgi veel. Pirital üleskasvanuna on mulle lapsepõlvest peale sisendatud: meri läheb aeglaselt sügavaks, aga järved on ohtlikud, sest seal võib väga järsku sügavaks minna. samal põhjusel – kuigi pirita jõgi läks põhimõtteliselt vanavanemate maja tagant mööda – käisime ujumas just pirita mererannas (ca 1km uksest), sest jões paarutasid tihti purjus inimesed paatidega ringi ja vanaema ei tahtnud, et mõni neist meile otsa sõidaks.

nüüd täisealisena on mul nii maja kui suvila.
oma maja aias pole ma kordagi päevitanud, sest pisike linnakrunt ei anna piisavalt privaatsust ning ma ei soovi, et tänaval majast möödujad mu kintse ja figuuri jõllitaksid või kommenteeriksid.
suvila on mere ääres, ca 30m merest. suvila hoovis ma tõesti vahel päevitan, aga kuna omad ja külaliste lapsed eelistavad 100% liivalosside tegemist ikka mere ääres, mitte 2x2m liivakastis, siis tuleb ju nagunii lastega koos aiast välja minna, randa ning neil silm peal hoidma, siis ma ühildangi mitu asja korraga: laste järgi vaatamise, päevitamise ja lugemise.
ja kui mul on mererand 30m suvemajast ja lähim järv ca 20km kaugusel, siis miks ma ei tohiks eelistada oma mereranda mingile võõrale järvele?

mis aga pudeliveesse puutub, siis on palju inimesi, kes kannatavad mao ülihappelisuse all ning neil on vaja kohustuslikus korras pruukida leeliselise ph-ga mineraalvett, nt boržjom. sama probleem ka podagrahaigetel.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mins lükkan iga kord paar käru eemale, sest need on lihtsalt jalus. Miks jäetakse kärusid suvaliselt igale poole ette?

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+31
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Misasja? Et kui on olemas oma aed, siis ei peaks käima metsas, rannas, soos ja rabas loodust nautimas. Mina vihkan päevitamist, aga meri on see, mis mind tõmbab- täielik akude laadimise koht. Mere ääres käimine ei tähenda ju vaid pruuniks päevitamist. Ja niisuguste ilmadega nagu praegu- aias ei kannata üldse olla, mere ääres jalad vees olla- no millal siis veel kui mitte praegu?Mis ma seal oma aias päevade viisi istun???? Hulluks võib ju nii minna.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

2) Mineraalvesi on igal juhul tervislikum kui kraanist tulev “jura”.

Eesti kraanivesi on väga korralik ja kõlbab juua. Pudelivee ostmine pole väga keskkonnasõbralik tegevus. Mulle meeldib väga Värska, ostan seda siiski väga harva, kui on vaja kuhugi autoga sõita.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. lükkan eemale käru, mis takistab riiulite vahel liikumist.
2. kuigi mul tuleb kraanist head joogikõlbulikku vett, siiski ostan ja joon aegajalt ka värskat, sest kraanist mul mineraalvett siiski ei tule.
3. koduaed on tore küll, aga tänase palavusega on veekogu ääres ja veekogus sees jahedam ja mõnusam.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina joon ka Värska vett, aga mitte karboniseeritud. Kuna karboniseerimata Värskat on väga vähestes poodides, siis ostangi alati varuga. Võib küll jah rikkuri mulje jätta ikka. Miks joon? Sest maitse meeldib ja meeldib ka, et Värska vees on mineraalid.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti kraanivesi on väga korralik ja kõlbab juua.

Ahsoo. Et see, vesi mis Eestis kraanist tuleb Eestis igas linnas, külas ja talus, on alati korralik? Kuidas sa minu ja teiste maainimeste puurkaevude vee kvaliteeti tead? Või Maardus? Või Abja-Paluojal? Või Nursis?

+13
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 112 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei saa enam mitte vaiki olla, mis teil arus on?