Esileht Ilu ja tervis ei saa jooksmas käia, kannad nii katki hõõrutud

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: ei saa jooksmas käia, kannad nii katki hõõrutud

Postitas:

Avastasin üle pika aja kaalule astudes, et 7kg juurde tulnud, suured pühad lähenemas ja peaks õhtuti jooksmas käima hakkama. Olen nüüd nädala jooksul neljal korral käinud erinevate jalanõudega käinud ja kannal praktiliselt ei ole villivaba kohta:) Iga jalanõu hõõrus erinevast kohast ja no lihtsalt ei saa enam sporti valu pärast teha. Viimasel korral oligi suht läbi valu tegemine, sest ega need plaastrid eriti aita.:(

Mida teha? Neid kaloreid ma ei viitsi lugeda, dieeditamine ja menüü planeerimine ei ole eriti minu teema.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:07; 10.12 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa kindel, et jalanõud on sobivad? Jooksmiseks peavad ikka sigahead jalatsid olema, et mugav ja hea oleks. Ega sul muud praegu üle ei jää, kui tuleb jalad enne korda saada ja alles siis minna uuesti katsetama. Jooksmist kusjuures mina küll kohe ei soovitaks, pigem alusta kõndimisest, kepikõnd pikemat marsruuti on isegi efektiivsem, kui lambist jooksma hakkamine. Enne ikka soojendused, lõpus venitused.

Jalatsid peavad sobima, mine soeta omale korralikud jooksujalatsid. Maksavad jah palju aga tasub ära.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin üle pika aja kaalule astudes, et 7kg juurde tulnud, suured pühad lähenemas ja peaks õhtuti jooksmas käima hakkama. Olen nüüd nädala jooksul neljal korral käinud erinevate jalanõudega käinud ja kannal praktiliselt ei ole villivaba kohta:) Iga jalanõu hõõrus erinevast kohast ja no lihtsalt ei saa enam sporti valu pärast teha. Viimasel korral oligi suht läbi valu tegemine, sest ega need plaastrid eriti aita.:(

Mida teha? Neid kaloreid ma ei viitsi lugeda, dieeditamine ja menüü planeerimine ei ole eriti minu teema.

Uskumatu saamatus. Mine siis spordisaali ja jookse lindi peal paljajalu, kui jooksmine on sinu arust ainus füüsilise koormuse tagamise viis. Mina nt eelistan basseinis ujuda.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:18; 10.12 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu saamatus. Mine siis spordisaali ja jookse lindi peal paljajalu, kui jooksmine on sinu arust ainus füüsilise koormuse tagamise viis. Mina nt eelistan basseinis ujuda.[/quote]

Lähim spordisaal ja ujula on siit 52km kaugusel ning paljajalu joosta ei meeldi (kunagi proovitud).

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:07; 10.12 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha? Neid kaloreid ma ei viitsi lugeda, dieeditamine ja menüü planeerimine ei ole eriti minu teema.

Paljajalu lindil jooksmine pole sinu teema, metsas sulle elada meeldib, dieeti pidada ei taha, mida sa üldse tahad siis?
Söö ennast ümmarguseks ja kõik on häppid.

Nagunii sulle ei sobi mitte miski, sulle koju lindi v. mõne muu spordiseadme muretsemise soovitamine lõppeb ju samuti sõimatasaamisega.
Jalgrattast rääkimata, kuigi sellega saab 20km 3 X nädalas sõita aitab väga hästi kaalu alla võtta ja ville ka ei teki.

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:33; 10.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigepealt lased ära paraneda ja pane enne jooksmist kannale plaastrid, sokid vaata ka üle ja ilmselt pead uued jalanõud vaatama. Minul on ühed tossud, mis peale vaadates ja lihtsalt jalga pannes mega pehmed, aga joosta nendega ei saa, ongi kohe kannad kantki.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loll liba

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu saamatus. Mine siis spordisaali ja jookse lindi peal paljajalu, kui jooksmine on sinu arust ainus füüsilise koormuse tagamise viis. Mina nt eelistan basseinis ujuda.

Lähim spordisaal ja ujula on siit 52km kaugusel ning paljajalu joosta ei meeldi (kunagi proovitud).[/quote]

Seda oligi arvata, et kord maa külmund, kord kärss kärnas. Keegi ei keela sul kodus toapõrandal võimlemisharjutusi teha. Pane siis kodus mingi mitte hõõruv jalats jalga ja tee kodus sadade kaupa nt kükke, kõhu- ja seljalihaste harjutusi, nii et higipull otsa ees vmt. Saad lödid lihased ka lõpuks vormi.

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:18; 10.12 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahtlane. Ma saan küll enavähem kõikide madalate (parajate) jalatsitega joosta, iseasi kui mugav ja mõistlik see oleks. Mis distantsi sa jooksid? Jooksutehnika sul ilmselt vale. Proovi kiirkõndi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee kodus sadade kaupa nt kükke, kõhu- ja seljalihaste harjutusi, nii et higipull otsa ees

Kohe tuleb vastuseks, et mees või laps ei luba vms tarka.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:33; 10.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta jooksutossud ja jooksusokid. Tossud ei pruugi maksta hingehinda, aga on investeering pikaks ajaks, korras jalad tagatud. Sokid toetavad jalga ega lase hõõrduda. Olen olnud harrastusjooksja – mitte mingi sportlane – 20+ aastat ja sellelt kogemuselt soovitan. Samuti pädeb soovitus, et ära hakka kohe jooksma, vaid kõnni esmalt. Osa maast kõnnid, siis osa jooksed – ja nii vaheldumisi. Pikapeale saab samast maast kestev jooks. On olemas ka podcastid, mida saab abiks võtta – 5 km 10 nädalaga vmt. See kandade jutt viitab ka sellele, et jala asend võib olla vale. Ega sa varvastele toetu ainult? Parem oleks täistallale ja keha natuke ettepoole. Eks sa ise sead muidugi, aga ka see on selline töötav meetod olnud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 13:33; 10.12 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa varvastele toetu ainult? Parem oleks täistallale ja keha natuke ettepoole.

kuidas see välja võiks näha? kui keha ette viia, hakkad ju paratamatult just päkkadel jooksma?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 13:39; 10.12 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teha? Neid kaloreid ma ei viitsi lugeda, dieeditamine ja menüü planeerimine ei ole eriti minu teema.

Kui nii, siis kaal alla ei tule ka. Jooksmine ainult suurendab söögiisu sul.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 13:41; 10.12 13:42; 10.12 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu saamatus. Mine siis spordisaali ja jookse lindi peal paljajalu, kui jooksmine on sinu arust ainus füüsilise koormuse tagamise viis. Mina nt eelistan basseinis ujuda.

Lähim spordisaal ja ujula on siit 52km kaugusel ning paljajalu joosta ei meeldi (kunagi proovitud).

Aga tee siis midagi muud, midagi mis pole jooksmine ja mida sulle meeldiks teha. Mida sulle meeldiks teha? Mida sa seal spordisaalis teeksid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 13:41; 10.12 13:42; 10.12 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa varvastele toetu ainult? Parem oleks täistallale ja keha natuke ettepoole.

kuidas see välja võiks näha? kui keha ette viia, hakkad ju paratamatult just päkkadel jooksma?

Sa saad ju jälgida, kuidas sa jala maha paned. See tuleb loomulikult, proovi. Ma jälle ei saa aru, kuidas peaks ainult päkkadele toetuma, kui suunad keha ettepoole. Aga jah, proovi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 13:33; 10.12 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa varvastele toetu ainult? Parem oleks täistallale ja keha natuke ettepoole.

kuidas see välja võiks näha? kui keha ette viia, hakkad ju paratamatult just päkkadel jooksma?

Sa saad ju jälgida, kuidas sa jala maha paned. See tuleb loomulikult, proovi. Ma jälle ei saa aru, kuidas peaks ainult päkkadele toetuma, kui suunad keha ettepoole. Aga jah, proovi.

no kui keha raskuskese viia ettepoole, siis paratamatult tuleb püsti püsimiseks ka jalal pigem eesmine osa maha panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 13:39; 10.12 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii, siis kaal alla ei tule ka. Jooksmine ainult suurendab söögiisu sul.

Kuidas kellelgi. Mina peale trenne söön kõvasti vähem, kui tavalisel päeval.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on väga raske uskuda seda, et sul on jalad kõik ville täis ja muudkui aga plaaster peale ja jooksid edasi. Kui mul king hõõrub, siis ma vaevu liipan koju, isegi kui plaaster peale saab, jooksmisest ei hakka rääkimagi. Lihtsalt ei ole võimalik niimoodi joosta, et sul on kõik katki hõõrutud. Kui juba tunned, et hõõrub, siis juba ei saa joosta, aga sa räägid, et oled neli korda niimoodi käinud.

Kui sa tahad kaalust alla võtta, siis tõepoolest ei ole jooksmine selleks ainus võimalus. Ja üleüldse trenn ei aita, kui sa söömist samas vaimus jätkad nagu seni. Esmalt vaata oma menüü üle ja siis mõtle, missugust koormust kehale anda. Trenni saad teha vabalt ka toast välja minemata, otsi näiteks youtubest trennivideosid ja muudkui uha nende järgi aeroobikat vms, saad seda teha sokkis oma toas. Mingi trennimati ikka lähedalasuvast asustatud punktist endale koju ostetud saad. Hüppenöör, hularõngas…

Kui tahad just vöökohast alla võtta, siis peaksid nagunii tegema mingit muud trenni, mitte ainult jooksma. Kõhulihaste harjutusi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne-sa ei oska paelu õigesti siduda?

https://www.youtube.com/watch?v=TWw958BlE4k

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii, siis kaal alla ei tule ka. Jooksmine ainult suurendab söögiisu sul.

Kuidas kellelgi. Mina peale trenne söön kõvasti vähem, kui tavalisel päeval.

Kuskohast sa seda tead, kui villis jalgade tõttu pole saanud üldse trenni tehagi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 13:41; 10.12 13:42; 10.12 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui keha raskuskese viia ettepoole, siis paratamatult tuleb püsti püsimiseks ka jalal pigem eesmine osa maha panna.

Sa tahad öelda, et jooksma peab kikivarvul? Mitte üle kanna?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin üle pika aja kaalule astudes, et 7kg juurde tulnud, suured pühad lähenemas ja peaks õhtuti jooksmas käima hakkama. Olen nüüd nädala jooksul neljal korral käinud erinevate jalanõudega käinud ja kannal praktiliselt ei ole villivaba kohta:) Iga jalanõu hõõrus erinevast kohast ja no lihtsalt ei saa enam sporti valu pärast teha. Viimasel korral oligi suht läbi valu tegemine, sest ega need plaastrid eriti aita.:(

Mida teha? Neid kaloreid ma ei viitsi lugeda, dieeditamine ja menüü planeerimine ei ole eriti minu teema.

Vabandust, aga kalorite lugemine on kaalulangetusel kõige olulisem. Seejuures mitte dieeditamine ega nälgimine, vaid tuleb korralikult süüa, nii et keha kõik vajaliku kätte saab ja samas kaloreid vähem süüa kui kulutad.’

Kui tahad trenniga kaloridefitsiiti suurendada, siis tee jõutrenni, mitte ära jookse!
Tervislikult kaalu alandades (ja just rasva arvelt alandades) saad jõuluks lahti maksimaalselt 1,5-2 kilost.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui keha raskuskese viia ettepoole, siis paratamatult tuleb püsti püsimiseks ka jalal pigem eesmine osa maha panna.

Sa tahad öelda, et jooksma peab kikivarvul? Mitte üle kanna?

Ei üht ega teist. Esimesena peaks maaga kontakti jõudma jalalaba keskosa päkapoolne välisserv (mitte varbad ega otseselt päkk). Jälgige tippmaratoonareid – teleülekannetes näitab vahel nende jalgu eestvaates lausa aegluubis, siis on hästi näha.

Teisalt on iga inimese samm unikaalne ja ühel hetkel lambist kuidagi “teistmoodi” jooksma hakkamine lõpeb kindlasti vigastusega, jooksusammu tuleb harjutada väga pika aja jooksul vähehaaval ja kindlasti teha tehnikadrille!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hüppa siis kodus paljajalu hüppenööriga

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksmisega võib ka põlved tuksi keerata, eriti kui on ülekaalu. Soovitan siiski veidi vähem süüa ja rohkem rahulikumalt liikuma, näiteks jalutamine on ohutum.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Youtube või Instagramis on tohutult tasuta trenne, mida saab abivahenditeta kodus teha. Heat, workout jne on otsingusõnad.
Kui jooksutosse hakkas ostma, siis kindlasti jooksuks mõeldud tossud + sokid. Soovitatakse osta pool nr suurem jalats, proovi kindlasti erinevate firmade omi, nt reebokil on väga hea memoriam foam tald.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks tempokat kõndi või kepikõndi. Minuarust jooksmiseks peab kaal normis olema ja väga head sokid ja jalanõud.
Kõndida saab ka vabaaja tosdude, kingadega.
Ja õhtul ei söö. Vaid paar suupistet. Päeva põhitoit peaks päeva esimesse poolde jääma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma väga ei soovitaks. Lisandunud kaaluga äkki jooksmas käima hakates on küllaltki suur risk omale plantaarfastsiit hankida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis ei saa jooksmas käia, kannad nii katki hõõrutud