Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ei saa midagi süüa enam

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ei saa midagi süüa enam

Postitas:

Olen 8. nädalat rase ja lihtsalt võimatu on süüa, sest ma oksendan ikka iga päev mitu korda juba 2-3 nädalat järjest. Hommikul ärgates on enamvähem olla, aga mida päev edasi, seda halvemaks läheb enesetunne, eriti halb on õhtul enne magamaminekut. Süda läigib sõna otseses mõttes nii öösel kui päeval, samas on suur näljatunne, et tahaks süüa, aga kui söön, siis poole oksendan ikka välja. Mõnel ükskikul päeval on hea olla, siis saan kõike süüa. Lisaks toidule ajavad mul südame pahaks ka igasugused lõhnad ja ka vesi. Saan juua ainult jääteed või mulliga vett või karastusjooke, kuid tavaline vesi ei lähe kurgust alla ja kui läheb, siis tuleb lihtsalt välja. Lisaks mõni päev sobib tomat või tomatimahl, aga teisel päeval võin selle välja oksendada, sest mingil põhjusel enam ei meeldi ei tomat ega üldse miski. Kaalus pole veel midagi juurde suutnud võtta (olen muidu nii 20 kg ülekaalus ka aga ikkagi) ja suht mure on, et millest see laps siis kasvab ja areneb kui mina ei suuda midagi sees hoida. Enne rasedust polnud mingit probleemi, võisin süüa suuri portsjoneid ja absoluutselt kõike, mille järgi isu oli, nüüd on hästi kui söön pool taldrikut toitu korraga, sest üle selle juba oksendaks. Lisaks võitlen vahel endaga, et mitte minna seda poolt taldrikutäit ka veel välja oksendama, aga lõpuks ikka oksendan. Tahaks, et see jube tunne juba üle läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on alguse asi ja kestab seni kuni platsenta nö. töö üle võtab. Proovi süüa kuivikuid, banaani. Joo keefiri. Tühja kõhu tundel ei tohiks lasta tekkida, sest see ajab asja hullemaks. Hoia kuivikud lausa voodi kõrval. Mul see aitas. Iiveldus ja oksendamine lõppes u 13-14 nädalal. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, mida sa tunned! Ainult selle vahega, et ma ei okseanud, aga iiveldasin 24/7 ja oiii milline piin see on. Aga kui sa oskendad liialt, pöördu kindlasti arstile, muidu võib tekkida liigsuur vedeliku- ja toitainete kadu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sust tõesti kahju! Endal oli mõlema rasedusega esimesed 3 kuud 24/7 paha. Oksendasin vähe, aga kogu aeg iiveldas. Olin pidevalt pikali ja pidin isegi töölt puhkuse võtma.
Kuivikud on head ja tee samuti. Võin väga eksida, aga kas mitte ingveri tee ei aidanud iivelduse vastu. Ära lapse pärast muretse. Temaga selle tõttu midagi ei juhtu. Näljas ära end hoia, aga nimelt pole pugida ka vaja. Söö seda mis sobib.
Minu günekoloog rääkis, et osad raskemad juhud saadetakse haiglasse tilgutite alla.
MInul lõppes see mõlemal korral praktiliselt päeva pealt kui kolm kuud täis sai. Osadel kestab isegi raseduse lõpuni. Kõik on individuaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka pidevalt läigib, olen u sama kaugel. Minul aitab kohvi iiveldust tagasi tõmmata. Joon hommikul ja pärasylõunal, tassi, see aitab päeva vastu pidada. Eelmise rasedusega oli sama teema, kestis ka u 12-13.ndl-ni. See pole vb küll hea soovitus, aga ka mu emale ja õele aitas kohvi joomine. Mingid käepaelad pidid ka olema, aga ei tea, kui palju sest kasu on.
Ma päris okaendanud pole, aga läigib pidevalt. Öues jahedas on parem olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht niru olla jah. Söögi suhtes üldse midagi ei saa planeerida, see mis poes tundus ahvatlev võib juba kodus osutuda täiesti vastukarva. Pidevalt iiveldab kuigi vetsupoti juures olen vaid korra käinud. Kõige parema meelega keeraks end voodisse kerra ja oleks seal vaikselt. Olen vahel piparmündi teed joonud, see ikka tibake kergendab olekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuldreegel: pange endale juba õhtul voodi äärde valmis mingi kuiv ja kas või maitsetu küpsis, näkileib või midagi muud sarnast. Ja nii kui silmad avate, sööge see ära, vahet pole, kas on isu või mitte, olgugi, et kõht pole tühi.
Aitab, päriselt ka.
Mõte võib küll narr ja vastumeelne tunduda, aga ikka parem kui pidevalt iiveldada, söömist edasi lükata, oksendada jne.
Ma esimese lapsega iiveldasin ja oksendasin üle nelja kuu, lükkasin söömist edasi, pärast pugisin end täis ja jälle oli paha. Teisega oli alguses seis sama, aga siis kuulasin vanema ja targema õpetussõnu. Kolmandaga oli hommikuti paha ainult siis, kui olin näksimise unustanud ligi võtta, juba ainuüksi püsti tõustes hakkas halb ja rohkem ma ei unustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul iiveldas isegi peale 20-t nädalat.Aitasid ingveri tabletid iivelduse vastu aga kõrvalmõjuna tekitasid kõrvetisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ei saa midagi süüa enam

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.