Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei saagi tööle 😔

Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )

Teema: Ei saagi tööle 😔

Postitas:
Kägu

Keeleoskus on alati tore, mida rohkem seda uhkem!

Aga praegu see vene keele oskuse teema siin sellest, et eestlaselt nõutakse vene keele oskust väga heal tasemel ja tihti enesekriitiline eestlane ei kandideeri, kuigi saaks kindlasti hakkama, samal tasemel kindlasti nagu need eesti keelt väidetavalt oskavad venelased kes tööle on võetud.

Uljalt tööle võetakse samas venelasi, kes väidetavalt oskavad eesti keelt, aga tegelikult reaalses, klienditeeninduse situatsioonis selgub, et ta ei saa ikka muhvigi aru, mida klient talle räägib. Ja viimasel ajal on igapäevases klienditeeninduses seda väga palju märgata.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nendes kohtades, kus ma olen töötanud (kontoris), on pea alati nii olnud, et venekeelsed töötajad väga hästi eesti keelt ei räägi, aga neid võetakse tööle, sest vene klient tahab vene keeles teenindamist ja eelistatult emakeelse venelase poolt. Siis need töötajad teenindavadki oma vene kliente, suhtlevad peamiselt omavahel ja nii see keeleoskus ei parane ka. Aga, seda pean küll mainima, et poolumbkeelseid üldjuhul ei edutata. Minu kogemuse baasil edutatakse neid, kes räägivad eesti keelt kõrgtasemel ja nemad on üldiselt pärit kakskeelsest perest või on abikaasa eestlane jne.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et eestlased on väga pahased, et peavad vene keelt oskama ja et venelased võtavad nende töökohti ära. Aga isegi siis, kui kõik Eestimaa venelased oskaks eesti keelt, ei tühistaks seda nõuet, kuna me piirneme Venemaaga ja kui tahame venelastega äri teha, siis peame nende riigikeelt oskama. Uurige, palun, lähemalt, kui palju ärimehed venelastega äri teevad, ja mitte keegi ei virise, et peab vene keelt oskama. Virisevad ainult harimatud ja madal klass, kes ei hooma suurt pilti. Seega, selle vastu sõdimine on mõttetu, parem on juba ennast harida, et olla tööturul teistest parim. Tööturul on lihtsalt nii, et tööle saavad parimad. Kadedus ja heietamine ei vii kuskile, targemad on sellest ammu aru saanud. Ülejäänud jätkavad tööotsinguid ja virisevad, kui ebaaus on nende elu.

+11
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Uurige, palun, lähemalt, kui palju ärimehed venelastega äri teevad, ja mitte keegi ei virise, et peab vene keelt oskama. Virisevad ainult harimatud ja madal klass, kes ei hooma suurt pilti.

Kui tegu pole just ühemehe OÜ-ga, siis nende ärimeeste õnnetuseks teevad põhilise töö ikkagi ära “harimatu madal klass”, nii et peab ikka nende oskuste ja eelistustega ka arvestama. Kuidagi saadakse ju väljaspool Harju-/Ida-Virumaad ka töötatud, kuigi seal eriti vene keele oskust ei nõuta. Lisaks, kordan jälle, et mina pole küll tähele pannud, et vene keele oskus omaette Eestis mingit kõrgemat palka endaga kaasa tooks. Ja osadel kohtadel kus seda nõutakse, seda sisuliselt vaja ei lähegi. Aga ma räägin võibolla enda vaatevinklist – need kelle mure on ainult vaid tööle saada, ükskõik mis kohale, ükskõik mis palgaga, neile ma usun, et vene keele oskus oleks hea, et personalitöötaja nende CV-d kohe esimese harvendamise käigus prügikasti ei viskaks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eee mmm, mis vahe on nõuda inglise v vene keele oskust? Nutika inimesena saaksid sa aru, et vene keele oskus annab sulle globaalselt palju paremad töövõimalused kui inglise keele oskus. Sest inglise keelt oskavad kõik.

Ei anna, kui sa ise inglise keelt ei oska.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu
  1. Nendes kohtades, kus ma olen töötanud (kontoris), on pea alati nii olnud, et venekeelsed töötajad väga hästi eesti keelt ei räägi, aga neid võetakse tööle, sest vene klient tahab vene keeles teenindamist ja eelistatult emakeelse venelase poolt. Siis need töötajad teenindavadki oma vene kliente, suhtlevad peamiselt omavahel ja nii see keeleoskus ei parane ka. Aga, seda pean küll mainima, et poolumbkeelseid üldjuhul ei edutata. Minu kogemuse baasil edutatakse neid, kes räägivad eesti keelt kõrgtasemel ja nemad on üldiselt pärit kakskeelsest perest või on abikaasa eestlane jne.

Minu töökaaslasteks on vene rahvusest inimesed kes pole kakskeelsetest peredest ja elukaaslane ka samast rahvusest. Ja eesti keel on väga hea. Lisaks on meil ettevõttes töökeeleks inglise keel kuna tegu rahvusvahelise firmaga.  Mingit keeleoskuse teemal valetamist pole kuna materjalid on kõik eesti või inglise keeles.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tegu pole just ühemehe OÜ-ga, siis nende ärimeeste õnnetuseks teevad põhilise töö ikkagi ära “harimatu madal klass”, nii et peab ikka nende oskuste ja eelistustega ka arvestama. Kuidagi saadakse ju väljaspool Harju-/Ida-Virumaad ka töötatud, kuigi seal eriti vene keele oskust ei nõuta. Lisaks, kordan jälle, et mina pole küll tähele pannud, et vene keele oskus omaette Eestis mingit kõrgemat palka endaga kaasa tooks. Ja osadel kohtadel kus seda nõutakse, seda sisuliselt vaja ei lähegi. Aga ma räägin võibolla enda vaatevinklist – need kelle mure on ainult vaid tööle saada, ükskõik mis kohale, ükskõik mis palgaga, neile ma usun, et vene keele oskus oleks hea, et personalitöötaja nende CV-d kohe esimese harvendamise käigus prügikasti ei viskaks.

Vene keele oskus on mõnikord vajalik, et üldse tööle saada. Töötan väikeses rahvusvahelises firmas- kontorid kõikides Balti- ja Põhjamaades. Inglise ja vene keele oskus olid eelduseks, et üldse tööle saada. Enamus suhtlust käib inglise keeles, aga nädalas mõned korrad tuleb ka vene keeles suhelda. Firma omanik räägib vabalt kuues keeles. Meil töötab ka üks vene rahvusest inimene. Tema eesti keele õigekiri on sellisel tasemel, et mina küll vene keeles nii õigesti kirjutada vist ei oska.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igatahes, ma pole küll TA, aga kuna olen siin palju kommenteerinud, nii et mõtlesin, et annan teada, et sain lõpuks sobiva tööpakkumise tuntud Eesti start-up firmalt, kes praegu aktiivselt värbab. Vene keele oskust õnneks vaja polnud 😉

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele – palju õnne 🙂

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siin eelpool mainiti, et tööotsija on läbinud 4/5 vooru. Huvi pärast küsin, et mida nendes voorudes on nõutud, või mida on pidanud tegema, et edasi saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mk

<li style=”text-align: left;”>

Siin eelpool mainiti, et tööotsija on läbinud 4/5 vooru. Huvi pärast küsin, et mida nendes voorudes on nõutud, või mida on pidanud tegema, et edasi saada.

Minul oli 5 vooru. Kõigepealt vestlus personalijuhiga, siis kodutöö e. Mingite keisside lahendamine, siis vestlus grupi personaliinimesega, siis testid (võimekus, isiksus) ja viimane vestlus meeskonnaga. Mitmes kohas on olnud 4 vooru, 2 vestlust, kodutöö ja test(id).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele – palju õnne 🙂

Aitäh 🙂

Minu enamike kandideerimisprotsesse koosnesid pigem 3st voorust: esialgne video-vestlus värbaja/personalijuhiga (kuigi ühes väiksemas firmas rääkisin alguses peale tegevjuhiga) – ~0,5-1h, siis praktiline töö/arutlusküsimused vms omapäi tehtav ülesanne – mul võttis see keskmiselt ~1-2h aega, siis teine vestlus (näost-näkku või jälle video kaudu) rohkemate inimestega, nt oma tulevase otsese ülemuse/tiimikaaslastega jne – ~1-2h. Oli ka rohkemate voorudega kandideerimisi, nt:
– ühes firmas oli enne inimesega rääkimist mul esmakordne kogemus lindistada enda vastused värbamisvideoplatvormil (selline automaat-vestlus, kus ekraanil näitab küsimust, mida saan u. 30 sekundit-2 minutit lugeda, siis on u. 1-2 minutit oma vastus öelda). Aga edasised voorud olid suhteliselt samad: esialgne tutvumine (tegeliku inimesega 😀 ), praktiline töö, siis viimane pikem vestlus.
– ma ei tea kas seda saab vooruks lugeda, aga ühes erafirmas, kus mu töö oleks olnud äriklienditeenindus, oli pikk ja põhjalik taustakontroll, mille jaoks pidin ise ka natuke töötama (dokumente leidma/saatma, avaldusi kirjutama). Kirjelduse järgi olid tööülesanded samad mis mu eelmises töökohas, kes nõustusid vaid Karistusregistri väljavõttega, aga vist on viimase 5+ aastaga millal ma pole tööd otsinud, need standardid muutunud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu!

Voorud, taustad. Masendav. Ma ei oska selliseid “mänge”.

Ja mulle ei meeldi kohe üldse sellised – meil, on tore seltsielu – tööpakkumised. No tänan väga, ma armastan tööd teha, suhtun sellesse tõsiselt, aga jätke palun mind ühisüritustest välja. Ma pühendun ka kodustele töödele ja nt rmt lugemisse tõsiselt.

Ma arvan, et ma ei saa elus enam kuhugi mujale tööle.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu!

Voorud, taustad. Masendav. Ma ei oska selliseid “mänge”.

Ja mulle ei meeldi kohe üldse sellised – meil, on tore seltsielu – tööpakkumised. No tänan väga, ma armastan tööd teha, suhtun sellesse tõsiselt, aga jätke palun mind ühisüritustest välja. Ma pühendun ka kodustele töödele ja nt rmt lugemisse tõsiselt.

Ma arvan, et ma ei saa elus enam kuhugi mujale tööle.

Mul on täpselt sama tunne…

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul vist on väga mõistlikud voorud olnud, mingeid “mänge” neist küll välja lugeda ei ole osanud. Ise hindan ka, et saan rääkida nii personaliinimesega, otsese ülemusega, teha tööks vajaliku testi (mitte ebaproportsionaalselt suure) ning kohtuda tiimiga. See on andnud kindlust, et ma ka tõesti sinna firmasse sobin. No et kui tegelikult on nad ikka ebanormaalsed, või mingid kahtlased asjad, tuleb see selleks ajaks tõenäoliselt välja.

Olen käinud ka tutvustus/proovipäeval, kus ühtki töötajat kohal polnud, seega midagi näha ei saanud, ülemus lihtsslt jutustas veidi. Tagantjärele oleks pidanud kahtlane olema, aga no õppisin siis vigadest hiljem.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Ma olen tööd otsinud juba 5k. Viimane tööandja oli erit nahaalne, saadab kirja palga jm sellise info kohta ning küsib, kas ikka soovite kandideerida.Vastasin jaa ning käisin kohal ja siis helistati ning  pakuti tööd. Läks 15min mööda ja tuleb meil, et tegi väikse vea edastas vale palga nr- uus oli madalam. Palga nr oli ka töökuulutuses sees, raske sellist viga teha. Jääb mulje, et see Magnum kasutab seda kriisi ära ning kõik kes sinna lähvad saavad väiksema palga kui seal töötavad inimesed. See isegi ei häiri, aga selline käitumine küll. Muide, sama töökuulutus on nüüd uuesti üleval, kuid ilma palga nr-ita. Samas, see kriis on hea ning näitab ära kõige kehvemad tööandjad, kelle juurde tulevikus ei soov ka tööle minna.</p>

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu!

Täpselt sama arvamus. Mis toredad ühisüritused ja koosviibimised. Ja ütlemine, et oleme nagu üks pere.

Veedan meelsamini oma tööst aba aega pere ja sõpradega.

Viimases töökohas näiteks kestsid suvepäevad 3 päeva (30-inimesele), siis oli veel uue aasta pidu (200 inimesele), sügisüritus ja kevadüritus (30 inimesele) olid ka vahel kahepäevased ja nädalavahetustel. Kõike pidin mina organiseerima. 1 üritus lõppes, teise organiseerimine algas.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, seda Magnuse kuulutust olen minagi mitmeid kordi vaadanud ja juba aasta tagasi. Sel korral ei kandideerinudki, sest mulle tundub see kahtlane, kui nii tihti uusi töötajaid otsitakse.

+1
-1
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei saagi tööle 😔