Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei saagi tööle ????

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 124 )

Teema: Ei saagi tööle ????

Postitas:

Kogu aeg jääb puudu see miski, kirjutavad tööotsijad.

Muidugi jääb!

Hetkel me muidugi ei ole mitu aastat kedagi juurde vajanud, meeskond töötab hästi.

Meie firma näiteks otsibki meeskonnamängijat, meil on vaja, et inimene suhestuks teistega, mitte ei oleks oma kapslis. Tahaks teisi aidata, oskaks olla tark ja õigel ajal vait, oleks nõus tegema vajadusel rohkem.

Sellist me otsime ja teema ei ole selles, et otsime orje või kasutaksime töötajaid ära: me otsime töökaid, tarku ja ennastsalgavaid.

NII.

Tuleb töötaja ja ta ei ütle sekretärile teregi. Tuleb töötaja ja räägib endast ülivõrdes, tuleb töötaja ja kirub eelmist tööandjat, tuleb töötaja ja põhjus eelmisest kohast lahkumisel oli see, et ta läks ära päevapealt, pani avalduse riidekappi.

Selliseid me ei soovi aga inimene ei saa aru, et põhjus on temas. Igaüks, kes ei saa tööle, minu soe soovitus, vaadake peeglisse ja analüüsige end.

Justnimelt. Soovitakse ennastsalgavaid, kes teevad vajadusel rohkem ja rohkem. See vajadus, endastmõistetavalt, on kogu aeg. Kuna otsitakse ka selliseid, kes ebaõigluse puhul lisaks ka vait oleksid, siis millest me üldse räägime. M.O.T.T
Jah, on ka üsna ebameeldivaid tööotsijaid, aga enamik on ikkagi normaalsed ja ei pea “peeglisse vaatama”. Ikka päris ülbe suhtumine teil firmas, ütleks.

+28
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.10 20:15; 01.10 23:05; 04.10 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu aeg jääb puudu see miski, kirjutavad tööotsijad.

Muidugi jääb!

Hetkel me muidugi ei ole mitu aastat kedagi juurde vajanud, meeskond töötab hästi.

Meie firma näiteks otsibki meeskonnamängijat, meil on vaja, et inimene suhestuks teistega, mitte ei oleks oma kapslis. Tahaks teisi aidata, oskaks olla tark ja õigel ajal vait, oleks nõus tegema vajadusel rohkem.

Sellist me otsime ja teema ei ole selles, et otsime orje või kasutaksime töötajaid ära: me otsime töökaid, tarku ja ennastsalgavaid.

NII.

Tuleb töötaja ja ta ei ütle sekretärile teregi. Tuleb töötaja ja räägib endast ülivõrdes, tuleb töötaja ja kirub eelmist tööandjat, tuleb töötaja ja põhjus eelmisest kohast lahkumisel oli see, et ta läks ära päevapealt, pani avalduse riidekappi.

Selliseid me ei soovi aga inimene ei saa aru, et põhjus on temas. Igaüks, kes ei saa tööle, minu soe soovitus, vaadake peeglisse ja analüüsige end.

Kõigega nõus.
Aga – mind tõesti huvitab – kui mind vestlusele ei kutsuta, kas siis CV põhjal tehakse kindlaks – ei ole meeskonnamängija, ei suhestu teistega jms.

Palun kutsuge mind kohale, räägime. Ka mina soovin teid näha. Ma ei otsigi ju anult tööd ja raha, otsin ka endale sobivaid inimesi. Tööl veedab inimene suure osa oma päevast – seega inimlik sobivus on ülioluline.

Aga – te ei kutsu mind isegi kohale. Miks? See küsimus jääb vastikult kummitama.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on ka üsna ebameeldivaid tööotsijaid, aga enamik on ikkagi normaalsed ja ei pea “peeglisse vaatama”.

Enamik on muide mingi kiiksuga ja mittesobivad. Normaalseid on pigem vähe.
Sajast cv-st tekib 10% puhul üldse tunne, et tahaks vestlusele kutsuda ja neist vestlusele kutsututest vaid mõni on tiptop kandidaat.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.10 13:54; 10.10 21:58; 10.10 23:48; 11.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie ei kutsu kohale selliseid:
näide:
1.otsime sekretäri, kandideerib tegevjuhina töötanud inimene.
2. otsime sekretäri, kandideerib gümnaasiumis käiv noor
3. otsime keskastmejuhti, kandideerib inimene teisest maailmaotsast, kes ei saa kohalegi tulla. töö ei ole online-s, on vaja kohal olla füüsiliselt.
4. CV-s on lausvaled (nt. tuleb välja, et kellegi koolikaaslane, endine kolleeg- Eesti on ju väike).
5. soovin elus teha kannapööre tüüpi inimesed; kõik on tore, mõistan, et neid pöördeid kokast medõeks ja reklaamiinimesest koristajaks on teinekord vaja kuid kuna värbamine on kulukas, siis me ei ole eneseotsingute keskus. Me ei soovi riskida, et eneseotsing läks metsa ja me peame uuesti pihta hakkama. Las inimene saab endas selgust ja siis on teretulnud. See viimane punkt on meil tekkinud, kuna elu on õpetanud, et neid persoone parem vältida. Olen olnud selles etapis, et võtan neid inimesi.

+3
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 11:05; 04.10 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie ei kutsu kohale selliseid:

näide:

1.otsime sekretäri, kandideerib tegevjuhina töötanud inimene.

2. otsime sekretäri, kandideerib gümnaasiumis käiv noor

3. otsime keskastmejuhti, kandideerib inimene teisest maailmaotsast, kes ei saa kohalegi tulla. töö ei ole online-s, on vaja kohal olla füüsiliselt.

4. CV-s on lausvaled (nt. tuleb välja, et kellegi koolikaaslane, endine kolleeg- Eesti on ju väike).

5. soovin elus teha kannapööre tüüpi inimesed; kõik on tore, mõistan, et neid pöördeid kokast medõeks ja reklaamiinimesest koristajaks on teinekord vaja kuid kuna värbamine on kulukas, siis me ei ole eneseotsingute keskus. Me ei soovi riskida, et eneseotsing läks metsa ja me peame uuesti pihta hakkama. Las inimene saab endas selgust ja siis on teretulnud. See viimane punkt on meil tekkinud, kuna elu on õpetanud, et neid persoone parem vältida. Olen olnud selles etapis, et võtan neid inimesi.

Tekib küsimus, et keda Te otsite ja võtate?

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 30.09 20:55; 30.09 22:56; 30.09 23:16; 30.09 23:30; 01.10 22:51; 01.10 23:29; 04.10 14:29; 04.10 20:08; 08.10 11:49; 08.10 12:20; 08.10 12:53; 08.10 20:57; 08.10 21:43; 09.10 11:27; 09.10 11:33; 09.10 11:57; 09.10 14:15; 09.10 15:31; 10.10 14:57; 10.10 19:50; 06.12 22:31; 07.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie ei kutsu kohale selliseid:

näide:

1.otsime sekretäri, kandideerib tegevjuhina töötanud inimene.

2. otsime sekretäri, kandideerib gümnaasiumis käiv noor

3. otsime keskastmejuhti, kandideerib inimene teisest maailmaotsast, kes ei saa kohalegi tulla. töö ei ole online-s, on vaja kohal olla füüsiliselt.

4. CV-s on lausvaled (nt. tuleb välja, et kellegi koolikaaslane, endine kolleeg- Eesti on ju väike).

5. soovin elus teha kannapööre tüüpi inimesed; kõik on tore, mõistan, et neid pöördeid kokast medõeks ja reklaamiinimesest koristajaks on teinekord vaja kuid kuna värbamine on kulukas, siis me ei ole eneseotsingute keskus. Me ei soovi riskida, et eneseotsing läks metsa ja me peame uuesti pihta hakkama. Las inimene saab endas selgust ja siis on teretulnud. See viimane punkt on meil tekkinud, kuna elu on õpetanud, et neid persoone parem vältida. Olen olnud selles etapis, et võtan neid inimesi.

Jabur, kui lugeda töökuulutusi, siis need on nii umbselt koostatud, raske aru saada mis tööd tegema peab ja keda täpselt siis vajatakse. Mingid ebamäärased nõuded ja siis juba paristatakse kui tore, toetav ja sõbralik kollektiiv on, sporditoetused ja muud lapsused.

+28
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.10 09:37; 04.10 09:40; 04.10 16:08; 08.10 12:08; 08.10 12:32; 08.10 13:02; 10.10 12:26; 10.10 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on ka üsna ebameeldivaid tööotsijaid, aga enamik on ikkagi normaalsed ja ei pea “peeglisse vaatama”.

Enamik on muide mingi kiiksuga ja mittesobivad. Normaalseid on pigem vähe.

Sajast cv-st tekib 10% puhul üldse tunne, et tahaks vestlusele kutsuda ja neist vestlusele kutsututest vaid mõni on tiptop kandidaat.

Võiksid kirjeldada neid kiiksuga kandidaate.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 30.09 20:55; 30.09 22:56; 30.09 23:16; 30.09 23:30; 01.10 22:51; 01.10 23:29; 04.10 14:29; 04.10 20:08; 08.10 11:49; 08.10 12:20; 08.10 12:53; 08.10 20:57; 08.10 21:43; 09.10 11:27; 09.10 11:33; 09.10 11:57; 09.10 14:15; 09.10 15:31; 10.10 14:57; 10.10 19:50; 06.12 22:31; 07.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale – küsi alati tagasisidet. Jah, 9 juhul 10st ilmselt ei saa ausat, aga see 1 aus vastus võib ka palju aidata.

Ja lihtsalt jätkata, kandideerida, edasi liikuda. Muud ei ole teha.

meie ei kutsu kohale selliseid:

näide:

1.otsime sekretäri, kandideerib tegevjuhina töötanud inimene.

2. otsime sekretäri, kandideerib gümnaasiumis käiv noor

3. otsime keskastmejuhti, kandideerib inimene teisest maailmaotsast, kes ei saa kohalegi tulla. töö ei ole online-s, on vaja kohal olla füüsiliselt.

4. CV-s on lausvaled (nt. tuleb välja, et kellegi koolikaaslane, endine kolleeg- Eesti on ju väike).

5. soovin elus teha kannapööre tüüpi inimesed; kõik on tore, mõistan, et neid pöördeid kokast medõeks ja reklaamiinimesest koristajaks on teinekord vaja kuid kuna värbamine on kulukas, siis me ei ole eneseotsingute keskus. Me ei soovi riskida, et eneseotsing läks metsa ja me peame uuesti pihta hakkama. Las inimene saab endas selgust ja siis on teretulnud. See viimane punkt on meil tekkinud, kuna elu on õpetanud, et neid persoone parem vältida. Olen olnud selles etapis, et võtan neid inimesi.

See on mu meelest ka täiesti ok tingimused ja tahaks rohkem selliseid ausaid ja lihtsaid vastuseid siia. Ilmselt otsitakse varasema töökogemusega sobivat inimest lihtsalt.

Ise olen ka otsinud tööd ja vestelnud ja muudkui mitte valitud olnud. Õppisin kirjutama häid motivatsioonikirju, mis vastasid firma ootustele, need aitasid vestlusele. Aga küllap seal ikka selgus et ka sobivama kogemusega inimesi on võtta. Ma see erialavahetaja (no mis sa selle turismiga praegu ikka teed?). Mul läks lõpuks hästi, aga see oli ka reaalselt ainus töökoht kes pakkumise tegi. Üks loobus veel nii et kutsus tööle ja hiljem kirjutas – me mõtlesime ümber. Tõesti väga… demotiveeriv.

Jaksu sulle!

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 11:58; 18.10 13:36; 13.12 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sobivat tööd oma valdkonnas ei leia, tuleb latt madalamaks lasta. Ma olen kõrgharidusega. Varem elasin Tallinnas ja siis kolisin maale perega. No ei leidnud kontoritööd. Samuti sain ainult eitavaid vastuseid. Paaris kohas käisin vestusel ja proovitööd tegemas. Pärast oma valda vallavalitsusse kandideerides tuli ka mul nutt peale. Nii lootsin sinna tööle saada. Vallavanem oli tore ja jutt meil jooksis. Aga ei. Teise riigiasutusse kandideerisin lausa kaks korda. Ikka ei. Viimane kord lausa mainiti, et ma ikka sobiva töökoha puhul kandideeriks neile jälle. Siis aga juhuslikult uurisin kodukontori võimalusi ja kandideerisin andmesisestajaks. 500 kandidaati oli ja 10 valiti. Mina osutusin valituks. Mis see miski oli, ma ei tea. Aga see töö oli selles suhtes hull, et kogu oma vaba aja istusin arvutis. Pere jaoks mind enam olemas polnud ja palk oli ikka niru. Töö lõppes ära ja hakkasin uuesti kandideerima. Eesmärk oli võimalikult kodu lähedale tööle saada. Nii et tööl käimisega ei lisanduks ainsatki kulu. Nüüd töötan poes. Ei pidanud keegi mind ülekvalifitseerituks. Ja mulle meeldib. Meeldib seltskond, meeldib, et tööpäev möödub töiselt ja kiiresti ning et vaba päev on tõesti vaba. Lahkud töölt ja ei mingeid muremõtteid ega töö peale mõtlemist. Ei mingit stressi ega erilist vastutust, v.a materjaalne vastutus, mis oleneb sinust endast. Palk on väike, aga kui on oma elamine olemas, laenud-liisingud puuduvad, siis ei oma see mingit tähtsust. Oma väikesest palgast saan veel kogumishoiuselegi raha kanda. Abikaasa samuti suhteliselt väikese palga peal. Lasterahad veel lisaks ja raha on piisavalt.

CV kirjutamisel soovitan tähelepanu pöörata ka oma hobide kirja panemisele. Mõnikord võib seegi abiks olla. Näiteks mul oli tol hetkel hobiks heegeldamine. Heegeldamine nõuab püsivust ja täpselt sama nõuab ka näiteks andmesisestus. Kui sa paned hobiks aiandus, siis sellest võib välja lugeda, et sa oled töökas, ei karda füüsilist tööd ja sulle meeldib midagi ilusat luua. Oled loominguline.
Ma olen aru saanud, et asjalikke ja töökaid inimesi on tegelikult vähe. Enamus siiski ei viitsi suurt midagi teha, osad veel ülekaalulised ja ei jaksa palju püstigi seista. Eriti kehv on olukord meestega, sest need siidinäpud peavad igat tööd kontimurdvaks. Isegi remondimehed on juba sellised siidinäpud, et anna olla. Naabritädi tellis endale ruloo koos paigaldusega ja paigaldaja pusis selle kallal ning loobus. Ütles, et seda ei saagi sinna seina kruvida, sest metall on vastas. Nagu anekdoot juba. Minu mees siis läks ja pani tädil ruloo paika ja polnud mingit keerukust. Polnud mingit metalli, lihtsalt akna sillus oli veidi kõvemast materjalist. Natuke pidi mõtlema ja tüüblid ise puidust tegema.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui kuskil kirjas, ma ise ei lugenud välja, aga kui kaua sa tööd otsinud oled? Mul endal veel päris heitumistunnet ei ole, aga olen ka hetkel tööotsija ja viimasel ajal peale vestlust mitu eitavat vastust saanud. Ma olen selles suhtes väga arusaaja inimene, et ju siis on keegi parem ja ma ei võta seda südamesse AGA oli näiteks üks töökoht, mis tundus minu jaoks ideaalne. Nõudmiste järgi olin ma täpselt see, keda nad otsivad, võib-olla kergelt rohkemgi, aga kindlasti mitte ülekvalifitseeritud. Ja sinna ei kutsutud isegi vestlusele, ma olin pärast päris õnnetu. Ootasin mitu nädalat pöidlad pihus ja mõtlesin, et ma olen siis rahul, kui peale vestlust ei öeldakse, aga ei saanud seda võimalustki… See on teemaväline, aga värbamisel võiks mingi süsteem olla, et kui sa kindlasti neile huvi ei paku, tehakse kohe mingi klõps ja saad teada, et sa ei sobi, mitte ei oota nädalaid pöidlad pihus telefoni kõrval.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaaluks küll sind päris tõsiselt kontoritöö peale, aga meie ametlik töökeel on inglise keel ja see peaks kahjuks olema vähemalt kõrgem kesktase.

Näiteks peaks olema suuteline rääkima välismaalastest töötajatega maksuvaba tulu arvestamisest või Eesti pensionisüsteemist. Kui tunned, et see oleks sulle jõukohane, siis äkki jätad oma meili?

Mina olen praeguseks juba üle 10 aasta USA-s elanud, räägin inglise keelt sisuliselt teise emakeelena, aga maksuvaba tulu arvestamise sõnavara osas jääksin küll väga hätta. Kui teil on spetsiifiline sõnavara, on selle omandamise lihtsustamiseks tõenäoliselt ka mingi ettevõttesisene sõnastik vms, mis uusi töötajaid kiiremini reele aitaks? Oma kooliajast mäletan, et inglise keele tundides mingit maksuvaba tulu arvestamist küll ei harjutatud.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

CV-s on lausvaled (nt. tuleb välja, et kellegi koolikaaslane, endine kolleeg- Eesti on ju väike).

Kas teil on tavaks lugeda kohvinurgas lõunapausi ajal kõik laekunud CV-d läbi ja kommenteerida, arutada, helistate sõbrale? Kuidas arvad, on see andmekaitse nõuetega kooskõlas?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaaluks küll sind päris tõsiselt kontoritöö peale, aga meie ametlik töökeel on inglise keel ja see peaks kahjuks olema vähemalt kõrgem kesktase.

Näiteks peaks olema suuteline rääkima välismaalastest töötajatega maksuvaba tulu arvestamisest või Eesti pensionisüsteemist. Kui tunned, et see oleks sulle jõukohane, siis äkki jätad oma meili?

Mina olen praeguseks juba üle 10 aasta USA-s elanud, räägin inglise keelt sisuliselt teise emakeelena, aga maksuvaba tulu arvestamise sõnavara osas jääksin küll väga hätta. Kui teil on spetsiifiline sõnavara, on selle omandamise lihtsustamiseks tõenäoliselt ka mingi ettevõttesisene sõnastik vms, mis uusi töötajaid kiiremini reele aitaks? Oma kooliajast mäletan, et inglise keele tundides mingit maksuvaba tulu arvestamist küll ei harjutatud.

…või siis peaks kindlasti olema tööandja poolne koolitus

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 10:01; 08.10 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi millise põntsu mu enesehinnang nüüd sai. Sain just eitava vastuse töökoha suhtes mida ma olin oma “tagavaravariandiks” pidanud. S.t. firma kes alati värbab ja tööülesanded mida ma võiksin (enda arust) kas või pimesi teha. Ja mind ei kutsutud isegi intervjuule, lihtsalt stamp-tekstiga äraütlemine.

Täna on teises kohas intervjuu, aga see email tõi lausa pisarad silma mulle, pean end nüüd kiiresti kokku võtma kuidagi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 30.09 22:48; 01.10 22:51; 03.10 12:27; 08.10 11:40; 09.10 11:21; 09.10 16:38; 10.10 17:35; 10.10 17:52; 12.10 11:39; 13.10 13:32; 13.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui kuskil kirjas, ma ise ei lugenud välja, aga kui kaua sa tööd otsinud oled? Mul endal veel päris heitumistunnet ei ole, aga olen ka hetkel tööotsija ja viimasel ajal peale vestlust mitu eitavat vastust saanud. Ma olen selles suhtes väga arusaaja inimene, et ju siis on keegi parem ja ma ei võta seda südamesse AGA oli näiteks üks töökoht, mis tundus minu jaoks ideaalne. Nõudmiste järgi olin ma täpselt see, keda nad otsivad, võib-olla kergelt rohkemgi, aga kindlasti mitte ülekvalifitseeritud. Ja sinna ei kutsutud isegi vestlusele, ma olin pärast päris õnnetu. Ootasin mitu nädalat pöidlad pihus ja mõtlesin, et ma olen siis rahul, kui peale vestlust ei öeldakse, aga ei saanud seda võimalustki… See on teemaväline, aga värbamisel võiks mingi süsteem olla, et kui sa kindlasti neile huvi ei paku, tehakse kohe mingi klõps ja saad teada, et sa ei sobi, mitte ei oota nädalaid pöidlad pihus telefoni kõrval.

Juba 11 kuud olen tööd otsinud. Praegu ei võeta isegi Selverisse öiseks kaubakomplekteerijaks.
Kui on mõni selline pakkumine, kuhu ma tavaliselt tööle tegelikult ei läheks, kui mul muid valikuid oleks, aga siis ma kohe cv-d ei saada, vaid saadan kirja ,kus soovin töö kohta rohkem infot. Nendele kirjadele üldse ei vastata.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 30.09 20:55; 30.09 22:56; 30.09 23:16; 30.09 23:30; 01.10 22:51; 01.10 23:29; 04.10 14:29; 04.10 20:08; 08.10 11:49; 08.10 12:20; 08.10 12:53; 08.10 20:57; 08.10 21:43; 09.10 11:27; 09.10 11:33; 09.10 11:57; 09.10 14:15; 09.10 15:31; 10.10 14:57; 10.10 19:50; 06.12 22:31; 07.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui kuskil kirjas, ma ise ei lugenud välja, aga kui kaua sa tööd otsinud oled? Mul endal veel päris heitumistunnet ei ole, aga olen ka hetkel tööotsija ja viimasel ajal peale vestlust mitu eitavat vastust saanud. Ma olen selles suhtes väga arusaaja inimene, et ju siis on keegi parem ja ma ei võta seda südamesse AGA oli näiteks üks töökoht, mis tundus minu jaoks ideaalne. Nõudmiste järgi olin ma täpselt see, keda nad otsivad, võib-olla kergelt rohkemgi, aga kindlasti mitte ülekvalifitseeritud. Ja sinna ei kutsutud isegi vestlusele, ma olin pärast päris õnnetu. Ootasin mitu nädalat pöidlad pihus ja mõtlesin, et ma olen siis rahul, kui peale vestlust ei öeldakse, aga ei saanud seda võimalustki… See on teemaväline, aga värbamisel võiks mingi süsteem olla, et kui sa kindlasti neile huvi ei paku, tehakse kohe mingi klõps ja saad teada, et sa ei sobi, mitte ei oota nädalaid pöidlad pihus telefoni kõrval.

Juba 11 kuud olen tööd otsinud. Praegu ei võeta isegi Selverisse öiseks kaubakomplekteerijaks.

Kui on mõni selline pakkumine, kuhu ma tavaliselt tööle tegelikult ei läheks, kui mul muid valikuid oleks, aga siis ma kohe cv-d ei saada, vaid saadan kirja ,kus soovin töö kohta rohkem infot. Nendele kirjadele üldse ei vastata.

Helista alati.
E-kirja on kõige kergem ignoreerida.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.10 09:37; 04.10 09:40; 04.10 16:08; 08.10 12:08; 08.10 12:32; 08.10 13:02; 10.10 12:26; 10.10 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui kuskil kirjas, ma ise ei lugenud välja, aga kui kaua sa tööd otsinud oled? Mul endal veel päris heitumistunnet ei ole, aga olen ka hetkel tööotsija ja viimasel ajal peale vestlust mitu eitavat vastust saanud. Ma olen selles suhtes väga arusaaja inimene, et ju siis on keegi parem ja ma ei võta seda südamesse AGA oli näiteks üks töökoht, mis tundus minu jaoks ideaalne. Nõudmiste järgi olin ma täpselt see, keda nad otsivad, võib-olla kergelt rohkemgi, aga kindlasti mitte ülekvalifitseeritud. Ja sinna ei kutsutud isegi vestlusele, ma olin pärast päris õnnetu. Ootasin mitu nädalat pöidlad pihus ja mõtlesin, et ma olen siis rahul, kui peale vestlust ei öeldakse, aga ei saanud seda võimalustki… See on teemaväline, aga värbamisel võiks mingi süsteem olla, et kui sa kindlasti neile huvi ei paku, tehakse kohe mingi klõps ja saad teada, et sa ei sobi, mitte ei oota nädalaid pöidlad pihus telefoni kõrval.

Juba 11 kuud olen tööd otsinud. Praegu ei võeta isegi Selverisse öiseks kaubakomplekteerijaks.

Kui on mõni selline pakkumine, kuhu ma tavaliselt tööle tegelikult ei läheks, kui mul muid valikuid oleks, aga siis ma kohe cv-d ei saada, vaid saadan kirja ,kus soovin töö kohta rohkem infot. Nendele kirjadele üldse ei vastata.

Helista alati.

E-kirja on kõige kergem ignoreerida.

Mõnikord on kontaktiks ja lisainfoks ainult märgitud e-mail ja muud varianti ei ole kui saata kiri või kohe kandideerida või mõlemat. Kui ka on kontaktiks nii telefoninumber kui ka e-mail, siis vähemalt minu jaoks tähendab see seda, et seda kirjaposti ka vaadatakse ja vastatakse. Vastasel korral paneb see tegelikult juba asjad paika ja huvi kaob täielikult selle töökoha suhtes.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 30.09 20:55; 30.09 22:56; 30.09 23:16; 30.09 23:30; 01.10 22:51; 01.10 23:29; 04.10 14:29; 04.10 20:08; 08.10 11:49; 08.10 12:20; 08.10 12:53; 08.10 20:57; 08.10 21:43; 09.10 11:27; 09.10 11:33; 09.10 11:57; 09.10 14:15; 09.10 15:31; 10.10 14:57; 10.10 19:50; 06.12 22:31; 07.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistamist ei saa ignoreerida kui toru juba võetakse. Aga ise tead, sinu enda asi on tööle saada. Eks ikka need võetakse tööle kes seda kohta väga tahavad ja need kes tagasihoidlikult lähenevad, tõstetakse eemale kui vähe pühendunud. Nii see elus käib. Üks 5 minutiline telefonijutt annab sinust rohkem edasi kui viimseni lihvitud e-kiri, mida keegi ei avagi.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.10 09:37; 04.10 09:40; 04.10 16:08; 08.10 12:08; 08.10 12:32; 08.10 13:02; 10.10 12:26; 10.10 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistamist ei saa ignoreerida kui toru juba võetakse. Aga ise tead, sinu enda asi on tööle saada. Eks ikka need võetakse tööle kes seda kohta väga tahavad ja need kes tagasihoidlikult lähenevad, tõstetakse eemale kui vähe pühendunud. Nii see elus käib. Üks 5 minutiline telefonijutt annab sinust rohkem edasi kui viimseni lihvitud e-kiri, mida keegi ei avagi.

Ehk pean kaardi, lilled ja tordi ka firma ukse taha viima?
Ei tahagi ju väga. Kes seda lihttööd ja orjamajandust ikka nii väga tahab. Lihtsalt raha on vaja hakata teenima ja valikuid eriti pole. Aus vastus minu poolt. Nagu ka eelnevalt kirjutasin, et olen aus.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 30.09 20:55; 30.09 22:56; 30.09 23:16; 30.09 23:30; 01.10 22:51; 01.10 23:29; 04.10 14:29; 04.10 20:08; 08.10 11:49; 08.10 12:20; 08.10 12:53; 08.10 20:57; 08.10 21:43; 09.10 11:27; 09.10 11:33; 09.10 11:57; 09.10 14:15; 09.10 15:31; 10.10 14:57; 10.10 19:50; 06.12 22:31; 07.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistamist ei saa ignoreerida kui toru juba võetakse. Aga ise tead, sinu enda asi on tööle saada. Eks ikka need võetakse tööle kes seda kohta väga tahavad ja need kes tagasihoidlikult lähenevad, tõstetakse eemale kui vähe pühendunud. Nii see elus käib. Üks 5 minutiline telefonijutt annab sinust rohkem edasi kui viimseni lihvitud e-kiri, mida keegi ei avagi.

Ehk pean kaardi, lilled ja tordi ka firma ukse taha viima?

Ei tahagi ju väga. Kes seda lihttööd ja orjamajandust ikka nii väga tahab. Lihtsalt raha on vaja hakata teenima ja valikuid eriti pole. Aus vastus minu poolt. Nagu ka eelnevalt kirjutasin, et olen aus.

Ma lihtsalt tahtsin öelda, helistamine on parem kontakt kui ekirjade kirjutamine. Muud midagi, ka sa saad tööle või see pole ju üldse kellegi teise asi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.10 09:37; 04.10 09:40; 04.10 16:08; 08.10 12:08; 08.10 12:32; 08.10 13:02; 10.10 12:26; 10.10 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selverisse öiseks komplekteerijaks kandideerija, proovi sama Maximasse, Rimisse, Prismasse. Neid ketipoode on terve hunnik, kuhugile ikka saad!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.10 13:14; 09.10 16:13; 12.10 10:38; 13.10 16:55; 13.12 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen tööd otsinud nüüd nii kuu. Minu puhul on positiivne see, et väike sissetulek on olemas ning soovin natuke kodus puhata, kuid tööturul toimuv ehmatab küll.
Minu väike kokkuvõte oma kogemusest ja oma tuttavate personalitöötajate arvanustest on, et kuigi töötus on langenud, siis tööandja jaoks kandideerijate kvaliteet oluliselt paranenud ei ole. Jah, kandideerijaid on rohkem, kuid personalitöötaja ei saa seda mida soovib. Tegelikult on see väga arusaadav, sest personalitöötaja soovib silm särab, tarka, kuid ambitsioonivaba klienditeenindajat, kuid neil on ju palgad madalad. Kandideerijal aga see ametihoht ja palk silma särama ei pane. Kui häda käes, siis natuke aega käib seal tööl, kuid mitte pikalt.
Ise olen spetsialist, kelle töö osa on ka juhtimine. Kui kandideerimist alustasin, siis olin endas väga kindel, sest olen seda tööd teinud, suhelda oskan ning töökogemus on mainekast ettevõttest. Aga ei saa ka mina kohe esimese hooga tööle. Ka minul on juba olnud kogemust, et kõik omadused ametikohaks olemas, kuid ühendust ei võeta. Jääb arusaamatuks, et kas teistel kandidaatidel olid nõudmised topelt täidetud. Olen käinud ka paaril vestlusel. Kui konkurss on rohkem kui kuuskümmend inimest, kellest kümme valitakse välja, siis teiseks jääda polegi nagu läbikukkumine. Aga siis ongi see ring, et keegi õnnelik valitakse välja, kusjuures tema jaoks ei pruugi see maailma parim töökoht olla, kuid hädaga võtab vastu, kuid terve suur hulk jääb kohast ilma. Aga elu on näidanud, et lõpuks leiame me kõik endale hea töö.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te meditsiiniasutustesse klienditeenindajaks/assistendiks pole proovinud kandideerida. Palgad on küll väikesed, aga personal ei ole püsiv ja sageli otsitakse töötajaid.
Mingeid erioskusi pole vaja, ainult täpsust ja keskharidust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te meditsiiniasutustesse klienditeenindajaks/assistendiks pole proovinud kandideerida. Palgad on küll väikesed, aga personal ei ole püsiv ja sageli otsitakse töötajaid.

Mingeid erioskusi pole vaja, ainult täpsust ja keskharidust.

Neis on vaja head vene keele oskust, mida mul kindlasti ei ole ja seetõttu ka ei kandideeri.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 30.09 20:55; 30.09 22:56; 30.09 23:16; 30.09 23:30; 01.10 22:51; 01.10 23:29; 04.10 14:29; 04.10 20:08; 08.10 11:49; 08.10 12:20; 08.10 12:53; 08.10 20:57; 08.10 21:43; 09.10 11:27; 09.10 11:33; 09.10 11:57; 09.10 14:15; 09.10 15:31; 10.10 14:57; 10.10 19:50; 06.12 22:31; 07.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega muud üle jäägi kui tuleb minna ükskõik kuhu tööle, sest muidu kasvavad arved ülepea ja neid annab kinni maksta. Praegu on aeg, kus kõik seisab. See on nii tobe kui peab veel töötukassale tõestama miks sind tööle ei võetud kui ükski tööandja ei anna isegi mingit tagasisidet. Praegu on ülemaailmne kriis, aga töötukassa elab kusagil teises dimensioonis. Ma ise soovisin siis minna mingit uut eriala kiiresti õppima, saaks midagi paari kuuga selgeks. Karjäärinõustaja kõik kiitis suvel, oi mis valikud, valige ainult välja. Reaalsus on see, et koolitusi ei saa, ma pean ennast lolliks põhjendama miks ma seda eriala siis õppida tahan. Ometi riigipoolt on raha igale maksumaksjale eraldatud. Öelgu siis ausalt ära, praegu on töötukassal rahad otsas ja ümber õppida ei saa. Käib selline totaalne lollitamine.

ei ole raha otsas. mina saatsin paar päeva tagasi hommikul soovitud koolituse põhjenduse ära, miks ma seda tahaksin õppida ja kuidas edaspidi see mind tööle aitab, ning peale lõunat tuli konsultandilt kiri, et võite end koolitusele kirja panna, kui vabu kohti on, töötukassa hüvitab. koolitus kestab 2 kuud ja maksab 1500 eurot ning on täiesti erinev minu senisest haridusest ja töökogemusest, seega ümberõpe, mitte täiendkoolitus.
see on elementaarne, et koolitust küsides põhjendad, sest see näitab, et sa oled asja enda jaoks läbi mõelnud, mitte ei võta suvalisi koolitusi ja töötukassa muudkui maksku. raha on eraldatud selleks, et inimene peale koolituse läbimist tõesti tänu sellele tööle saaks, mitte ei käiks ajaviiteks lihtsalt koolitustel. inimest, kes õigekirja ei oska, pole mõtet sekretäriks õpetada või põhiharidusega inimest saata raamatupidajaks õppima jms

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega muud üle jäägi kui tuleb minna ükskõik kuhu tööle, sest muidu kasvavad arved ülepea ja neid annab kinni maksta. Praegu on aeg, kus kõik seisab. See on nii tobe kui peab veel töötukassale tõestama miks sind tööle ei võetud kui ükski tööandja ei anna isegi mingit tagasisidet. Praegu on ülemaailmne kriis, aga töötukassa elab kusagil teises dimensioonis. Ma ise soovisin siis minna mingit uut eriala kiiresti õppima, saaks midagi paari kuuga selgeks. Karjäärinõustaja kõik kiitis suvel, oi mis valikud, valige ainult välja. Reaalsus on see, et koolitusi ei saa, ma pean ennast lolliks põhjendama miks ma seda eriala siis õppida tahan. Ometi riigipoolt on raha igale maksumaksjale eraldatud. Öelgu siis ausalt ära, praegu on töötukassal rahad otsas ja ümber õppida ei saa. Käib selline totaalne lollitamine.

ei ole raha otsas. mina saatsin paar päeva tagasi hommikul soovitud koolituse põhjenduse ära, miks ma seda tahaksin õppida ja kuidas edaspidi see mind tööle aitab, ning peale lõunat tuli konsultandilt kiri, et võite end koolitusele kirja panna, kui vabu kohti on, töötukassa hüvitab. koolitus kestab 2 kuud ja maksab 1500 eurot ning on täiesti erinev minu senisest haridusest ja töökogemusest, seega ümberõpe, mitte täiendkoolitus.

see on elementaarne, et koolitust küsides põhjendad, sest see näitab, et sa oled asja enda jaoks läbi mõelnud, mitte ei võta suvalisi koolitusi ja töötukassa muudkui maksku. raha on eraldatud selleks, et inimene peale koolituse läbimist tõesti tänu sellele tööle saaks, mitte ei käiks ajaviiteks lihtsalt koolitustel. inimest, kes õigekirja ei oska, pole mõtet sekretäriks õpetada või põhiharidusega inimest saata raamatupidajaks õppima jms

Mina sain 3000 € koolituse ümberõppeks, aga just lihtsalt see tõesti ei tulnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 30.09 20:55; 30.09 22:56; 30.09 23:16; 30.09 23:30; 01.10 22:51; 01.10 23:29; 04.10 14:29; 04.10 20:08; 08.10 11:49; 08.10 12:20; 08.10 12:53; 08.10 20:57; 08.10 21:43; 09.10 11:27; 09.10 11:33; 09.10 11:57; 09.10 14:15; 09.10 15:31; 10.10 14:57; 10.10 19:50; 06.12 22:31; 07.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole raha otsas. mina saatsin paar päeva tagasi hommikul soovitud koolituse põhjenduse ära, miks ma seda tahaksin õppida ja kuidas edaspidi see mind tööle aitab, ning peale lõunat tuli konsultandilt kiri, et võite end koolitusele kirja panna, kui vabu kohti on, töötukassa hüvitab. koolitus kestab 2 kuud ja maksab 1500 eurot ning on täiesti erinev minu senisest haridusest ja töökogemusest, seega ümberõpe, mitte täiendkoolitus.
see on elementaarne, et koolitust küsides põhjendad, sest see näitab, et sa oled asja enda jaoks läbi mõelnud, mitte ei võta suvalisi koolitusi ja töötukassa muudkui maksku. raha on eraldatud selleks, et inimene peale koolituse läbimist tõesti tänu sellele tööle saaks, mitte ei käiks ajaviiteks lihtsalt koolitustel. inimest, kes õigekirja ei oska, pole mõtet sekretäriks õpetada või põhiharidusega inimest saata raamatupidajaks õppima jms

tore, et sul on nii positiivne kogemus.
aga ei ole arukas oma kogemust universaalseks ja ainuvõimalikuks mõelda. olukorrad ja inimesed on erinevad. ka töötukassa konsultandid on inimesed oma isikupäraste arusaamadega.

minu tuttava kogemus koolituse osas oli, kaks kuud järjekindlat veenmist, et miks ja kuidas just see valitud koolitus teda tööturul aitaks. jah, lõppeks ta sai, mida soovis, aga tegemist on inimesega, kes on vilunud läbirääkija.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukorrast tööturul https://arileht.delfi.ee/news/uudised/olukord-tooturul-uhele-populaarsele-ametikohale-kandideeris-ligi-2000-toootsijat?id=91305539

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 30.09 22:48; 01.10 22:51; 03.10 12:27; 08.10 11:40; 09.10 11:21; 09.10 16:38; 10.10 17:35; 10.10 17:52; 12.10 11:39; 13.10 13:32; 13.10 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole raha otsas. mina saatsin paar päeva tagasi hommikul soovitud koolituse põhjenduse ära, miks ma seda tahaksin õppida ja kuidas edaspidi see mind tööle aitab, ning peale lõunat tuli konsultandilt kiri, et võite end koolitusele kirja panna, kui vabu kohti on, töötukassa hüvitab. koolitus kestab 2 kuud ja maksab 1500 eurot ning on täiesti erinev minu senisest haridusest ja töökogemusest, seega ümberõpe, mitte täiendkoolitus.

see on elementaarne, et koolitust küsides põhjendad, sest see näitab, et sa oled asja enda jaoks läbi mõelnud, mitte ei võta suvalisi koolitusi ja töötukassa muudkui maksku. raha on eraldatud selleks, et inimene peale koolituse läbimist tõesti tänu sellele tööle saaks, mitte ei käiks ajaviiteks lihtsalt koolitustel. inimest, kes õigekirja ei oska, pole mõtet sekretäriks õpetada või põhiharidusega inimest saata raamatupidajaks õppima jms

tore, et sul on nii positiivne kogemus.

aga ei ole arukas oma kogemust universaalseks ja ainuvõimalikuks mõelda. olukorrad ja inimesed on erinevad. ka töötukassa konsultandid on inimesed oma isikupäraste arusaamadega.

minu tuttava kogemus koolituse osas oli, kaks kuud järjekindlat veenmist, et miks ja kuidas just see valitud koolitus teda tööturul aitaks. jah, lõppeks ta sai, mida soovis, aga tegemist on inimesega, kes on vilunud läbirääkija.

Mul oli umbes samamoodi ja lõpuks saigi see otsustavaks, et olin sihikindel ja suutsin ära põhjendada ja kaitsta oma tulevikuplaani.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 30.09 20:55; 30.09 22:56; 30.09 23:16; 30.09 23:30; 01.10 22:51; 01.10 23:29; 04.10 14:29; 04.10 20:08; 08.10 11:49; 08.10 12:20; 08.10 12:53; 08.10 20:57; 08.10 21:43; 09.10 11:27; 09.10 11:33; 09.10 11:57; 09.10 14:15; 09.10 15:31; 10.10 14:57; 10.10 19:50; 06.12 22:31; 07.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukorrast tööturul https://arileht.delfi.ee/news/uudised/olukord-tooturul-uhele-populaarsele-ametikohale-kandideeris-ligi-2000-toootsijat?id=91305539

Päris karm. Pole siis ime, et nii raske on see näkkamine. Võimalik, et koht, kuhu väga tahtsin saada ja kolmandasse vooru ei pääsenud, polnud mu mõtlemisega mitte umbes 200 ringis kandideerijaid, vaid 1000 ringis või veel rohkem. Ehk olen endaga liiga karm ja liialt enesekriitiline olnud. Ühte firmat vaatan, et mis toimub, et keegi vist ei kõlba, et alles pandi kuulutus, kuhu ka kandideerisin, aga ju siis alla igasuguse arvestuse, sest eile pandi jälle uus kuulutus. Võin öelda ka firma nime-Synlab.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 30.09 20:55; 30.09 22:56; 30.09 23:16; 30.09 23:30; 01.10 22:51; 01.10 23:29; 04.10 14:29; 04.10 20:08; 08.10 11:49; 08.10 12:20; 08.10 12:53; 08.10 20:57; 08.10 21:43; 09.10 11:27; 09.10 11:33; 09.10 11:57; 09.10 14:15; 09.10 15:31; 10.10 14:57; 10.10 19:50; 06.12 22:31; 07.12 14:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 124 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei saagi tööle ????