Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei suuda enam elada

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 148 )

Teema: Ei suuda enam elada

Postitas:
Kägu

Tean, et olen selles kõiges ise süüdi ja kes mind süüdistada oma lolluses tahavad, siis ärge nähke vaeva, sest teen seda juba ise piisavalt. Olen kaotanud igasuguse eluisu ja kuigi mul hinges on veel pisikene lootus, siis ausalt öeldes viimaste päevadega on hakanud seegi kustuma, sest kõik edasine tundub veelgi mustemaks minevat.

Väga raske on seda kõike kirja panna, väga, aga teen seda lootuses, et saan siit mingisugustki abi. Ei ole kellegi poole pöörduda, kuhugi ametnike poole pole jällegi raha pöörduda.

Mul suri sünnitusel laps, haiglast saadeti üsna kiirelt koju, kus langesin väga sügavasse depressiooni. Sellest on möödas hetkel peaaegu 2 aastat, kuid selle aja jooksul olengi suutnud end elada võlgadesse. Suurtesse võlgadesse. Masenduse tõttu ei suutnud tööl käia, kuid arved vajasid ju maksmist ning sealt see lumepall veerema läkski.

Olen üritanud end kokku võtta, kuid see ei ole kerge. Sain ühe võla makstud, kuid nüüd läks üks väga suur võlg kohtutäituri kätte, kes mu pangakonto arestis. See aga viiski mind hetkel selleni, et istun siin eluisata, mõtlen, et mu elus on kõik on ainult valesti läinud ja ma ei näe lootust tulevikule. Kuidas ma peaksin elama? Kuidas ma peaksin üüri maksma, kui ma ei saa enda kontot kasutada? Kuidas muid arveid maksma peaksin? Kas ma saan üldse midagi teha, et kuidagigi saaks inimese moodi elada ning kõrvalt üritada võlgadest vabaneda? Hetkel langesin uuesti suurde masendusse, sest ma ei näe ühtegi võimalust, kuidas ma edasi hakkama saan? Internetist loen, et justkui ongi normaalne, et kohtutäitur jätab inimesele 190 eurot kuus kätte ja ülejäänu võtab ära, aga sellisel juhul jään ma ju lõpuks kodutuks? mul ei olegi elule nii võimalust..

Mul ei ole perekonda ega lähedasi, kes mind aitaks, kui keegi hakkab seda soovitama. Ma lihtsalt loodan, et äkki on keegi sarnases olukorras olnud ning oskab mind aidata, kas ma peaksin tegema mingisuguse avalduse kuhugi? kuidas edasi käituda? ei saa ju olla nii, et mult võetakse nüüd kõik, aga samal ajal on mul ju ometigi vaja elada – süüa, et tööl käia, üüri maksta, et mitte tänavale sattuda jne jne.

Olen juba mõelnud, et kergem oleks kui mind üldse ei oleks. Terve elu on mul juba lapsepõlvest saadik aina allamäge läinud.

+20
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas ma peaksin üüri maksma, kui ma ei saa enda kontot kasutada? Kuidas muid arveid maksma peaksin?

Kas sul mingi enam vähem korrapärane sissetulek on?
Ja kas see läheb raudselt sinna arestitud arvele ning kas ei ole võimalik tööandjaga kaubelda, et saaksid osa sulas kätte?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen ka lapse kaotanud. Mitte küll sünnitusel, aga tal oli raske geenihaigus ja elas 2 nädalat. Jah, ongi selline tunne, et eksistents on mõttetu. Ja tunne, et olen saamatu ja et kogu maailm teab minu tragöödiast ja et mitte kunagi enam ei ole võimalik millegi üle rõõmustada jne. Lastehaigla psühholoogi juurde mind saadeti, aga käisin seal täpselt ühe korra.
Tegelikult on ikka nii, et peab tegutsema. Peab end sundima. Kõigepealt füüsiline väsimus tekitada kas füüsilise tööga või siis jooksmise või isegi kõndimisega. See aitab ehk paremini uinuda. Ja sealt ikkagi edasi: tegutseda. See viib mõtted mujale, tekitab uusi emotsioone jne.
Kas depressioon on psühhiaatri diagnoositud?

+26
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean, et olen selles kõiges ise süüdi ja kes mind süüdistada oma lolluses tahavad, siis ärge nähke vaeva, sest teen seda juba ise piisavalt. Olen kaotanud igasuguse eluisu ja kuigi mul hinges on veel pisikene lootus, siis ausalt öeldes viimaste päevadega on hakanud seegi kustuma, sest kõik edasine tundub veelgi mustemaks minevat.

Väga raske on seda kõike kirja panna, väga, aga teen seda lootuses, et saan siit mingisugustki abi. Ei ole kellegi poole pöörduda, kuhugi ametnike poole pole jällegi raha pöörduda.

Mul suri sünnitusel laps, haiglast saadeti üsna kiirelt koju, kus langesin väga sügavasse depressiooni. Sellest on möödas hetkel peaaegu 2 aastat, kuid selle aja jooksul olengi suutnud end elada võlgadesse. Suurtesse võlgadesse. Masenduse tõttu ei suutnud tööl käia, kuid arved vajasid ju maksmist ning sealt see lumepall veerema läkski.

Olen üritanud end kokku võtta, kuid see ei ole kerge. Sain ühe võla makstud, kuid nüüd läks üks väga suur võlg kohtutäituri kätte, kes mu pangakonto arestis. See aga viiski mind hetkel selleni, et istun siin eluisata, mõtlen, et mu elus on kõik on ainult valesti läinud ja ma ei näe lootust tulevikule. Kuidas ma peaksin elama? Kuidas ma peaksin üüri maksma, kui ma ei saa enda kontot kasutada? Kuidas muid arveid maksma peaksin? Kas ma saan üldse midagi teha, et kuidagigi saaks inimese moodi elada ning kõrvalt üritada võlgadest vabaneda? Hetkel langesin uuesti suurde masendusse, sest ma ei näe ühtegi võimalust, kuidas ma edasi hakkama saan? Internetist loen, et justkui ongi normaalne, et kohtutäitur jätab inimesele 190 eurot kuus kätte ja ülejäänu võtab ära, aga sellisel juhul jään ma ju lõpuks kodutuks? mul ei olegi elule nii võimalust..

Mul ei ole perekonda ega lähedasi, kes mind aitaks, kui keegi hakkab seda soovitama. Ma lihtsalt loodan, et äkki on keegi sarnases olukorras olnud ning oskab mind aidata, kas ma peaksin tegema mingisuguse avalduse kuhugi? kuidas edasi käituda? ei saa ju olla nii, et mult võetakse nüüd kõik, aga samal ajal on mul ju ometigi vaja elada – süüa, et tööl käia, üüri maksta, et mitte tänavale sattuda jne jne.

Olen juba mõelnud, et kergem oleks kui mind üldse ei oleks. Terve elu on mul juba lapsepõlvest saadik aina allamäge läinud.

Mõni klooster? Koht, kus söögi eest saab elada ja tööd teha?
Kriisiabi, seal on tasuta psühholoogi konsultatsioonid, ei pea midagi maksma. Mõni suurtootmistalu maal, kus on abilisi vaja, siis peaks ise läbi helistama. Tasuta juriidiline konsultatsioon on ka riigi poolt võimalik. Ilmselt oleks mõistlik kuulutada välja eeaisiku pankrot, paljud on nii teinud. Töötukassa pakub vist ka konsultatsioone. Üldiselt tuleks vapralt nende riiklike institutsioonidega suhelda. Ametnikud võivad olla tōredad ja õiendada, aga sul pole rohkem midagi kaotada, ära tee neist välja. Kõige hullemas hädas mine kasvõi seewaldi vastuvõttu. Ütle, et selline asi juhtus ja et vajad abi, et suitsiidimõtted peas. Aga jah, ohvriabi peaks olemas olema veel. Sa peaksid rõhuma eelkõige tervisele ja oma haigusele. Sul oleks vaja olla haiguslehel, antakse küll sellisel juhul, kasvõi pooleks aastaks. Ja kuni oled haiguslehel, seni tegutsed enda päästmiseks. Iga päev sammuke edasi. Palun hoia meid kursis, kuidas sul läheb.

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lilleoru keskus ka, seal peaks saama ka nii, et töötada ja selle eest saad süüa ja elada seal.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt üllatav, kui palju on tänapäeval inimesi, kellel ei ole perekonda ega lähedasi, kelle poole häda korral pöörduda. Hakkan juba tõesti uskuma, et lapsi leitakse kapsalehe alt.

+13
-46
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnen sulle väga kaasa. Aga ütlen, et õnneks oled sa vaba inimene, nagu ma aru saan? Selles mõttes, et rohkem lapsi pole, kelle eest hoolitseda ja keda ülal pidada? Siis on sul rohkem võimalusi kas või elukeskkonda vahetada, kolida mujale, otsida tööd. Ma soovitaksin isegi mustalt töötada, kuigi tean, et siin on karmid seaduskäod, kelle jaoks on inimene vähem tähtis kui riik ja paragrahv. Aga kuidagi sa pead ellu jääma ja kui sul pole ülalpeetavaid, siis on seda kõike vabam korraldada.
Võlanõustajad on tegelikult asjalikud inimesed ja annavad sulle tegutsemise otsa kätte ilma hukka mõistmata. Pöördu kindlasti võlanõustaja poole, sa tuled sealt lootusrikkamana tagasi, usu mind.
Näiteks: http://www.thvk.ee/2012/03/19/tallinn-pakub-tasuta-volanoustamist/
Aga kui sa Tallinnas ei ela, siis googeldades leiad endale sobivaima koha ja teenuse. Kasuta kindlasti seda. Praegu on sul vaja akuutsest probleemist – võlgadest – välja saada või vähemalt lootus leida nendest väljasaamiseks. Siis väheneb veidi ka depressioon. Ja siis saad edasi mõelda.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lihtsalt üllatav, kui palju on tänapäeval inimesi, kellel ei ole perekonda ega lähedasi, kelle poole häda korral pöörduda. Hakkan juba tõesti uskuma, et lapsi leitakse kapsalehe alt.

Kui perekonda enam au sees ei peeta kui asja iseenesest, siis on selline seis loogiline tagajärg. Imestada pole midagi.
Me loobime oma vanemaid ja abikaasasid ning nende vanemaid, oma õdesid ja vendi, kõiki sugulasi, kes meile “ei meeldi”, lihtsalt üle parda, sulgeme suhtlusteed ja tunneme ennast neist kõigist pidevalt parematena.
Siis jäädaksegi mitte ainult ise üksi, vaid jäetakse üksi ka oma lapsed, keda sina – maailma kõige õigem inimene – oled vapralt üksi kasvatanud.

+15
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soome tööle. Saad võla kiiremini makstud. Oma korteri üürid välja seniks.

+27
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa EI OLE süüdi.

Sul on oma seisundis pea võimatu tegutseda, las elukohajãrgne sotsiaaltöötaja tegutseb sinu eest praegu. Mine sotsiaaltöötaja juurde, kui leiad endas jõudu ja kui jõuad kohale, võid lössi vajuda – sa ei pea teesklema.

Käole, kes imestas lähedaste puudumise üle: nt üksikemale doonorspermast sündinud lapsel on automaatselt puudu isa ja kogu isapoolne suguvõsa – ongi ju sisuliselt kapsalehe alt leitud. Beebiäriga on kliinkud praeguseks raha kokku ajanud juba paarkümmend aastat. Mõtle ise edasi.

+23
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma alustaksin ka võlanõustajast. Keegi sind seal hukka ei mõista, nende kohus on just suures hädas olijaid aidata järje peale saada.
Ja muus elus püüa leida mingi lisategevus, mis argirutiini veidi vaheldusrikkamaks teeks.
Kuidas on arstliku poolega depressiooni osas? Ka selles vallas on sul abi vaja.
Üksi on tõesti raske olla, aga ära võtta suuri plaane. Üks päev korraga. Üks samm korraga.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen kaalunud välismaale minekut, et saaksin võla kiiremini tasutud, kuid ka see nõuab raha, alustades piletitest ja lõpetades elukohaga, muidugi pisemad kulud nagu söök ja telefon-internet, mida mul pole. Lisaks ma ei ole kindel, kuidas ma sellise uue stressiga hakkama saan, olen uurinud küll, kuid neid kes välismaale tööd otsviad on ju teisigi, pole lihtne niimoodi tööd leida ja otsimise ajaga kardan, et langen veel suuremasse auku. Seepärast on kindlam tundunud ikkagi siia jääda ja vähemalt midagigi teenida.

Hetkel jääb mul arusaamatuks, kuidas inimesega nii teha saab? Mult võetakse õigus maksta elukoha eest, mult võetakse õigus isegi süüa osta, sest konto on arestitud. See hetkel ongi mu põhiline probleem, sest ma ei näe ühtegi võimalust, kuidas edasi pusida. Jah, kuigi ma tean, et ise süüdi, siis see tundub mulle natukene liiga ebaõiglasena, sest ma ju üritan ja üritan ja ma tahan oma võlgasid maksta. Aga kuidas ma saan seda kodutuna teha?

Üks mõte ongi see, et üritan tööandjaga rääkida, kas saaksin kasvõi osa summa, mis mul üürile kulub, sularahas. Aga mul on vaja ju see tasuda ikkagi arveldusarvele ning seda ma teha ei saa. Või on pangas nii võimalik, et marsin kohale, annan sularaha ja palun kuhugi kontole kanda? Nad ju ikkagi tahavad seda läbi minu konto teha?

Kui see on võimalik, siis see oleks üks väike lahendus, mis teeks mul natukenegi tuju paremaks, sest niiviisi saaksin ikkagi üüri eest tasuda, jääks ka söögiraha ehk ja tasapisi väheneks ka võlg. Kuigi ma ei tea, kui palju see väheneda saab, kui sinna on juba igasuguseid teenustasusid otsa pandud ja ilmselt hakkab veel kohtutäituri teenuse eest võlg igakuiselt suurenema.

Olen uurinud, tasuta õigusabi ei ole tasuta, 5€ vist oli see tasu konsultatsiooni eest ja sealt edasi juba ikkagi rohkem nagu aru sain. Kuna mulle jäi mulje, et väga lootust midagi õigusabiga teha ei ole, siis mulle on see 5€ hetkel liiga suur raha.

Võlanõustaja jutule olen kaalunud minekut, eraisiku pankrotti ei tahaks välja kuulutada, sest see tähendab põhimõtteliselt sama, et ma ei saa järgnevad 10 aastat kasutada pangakontot ega midagi, kuidas ma kuhugi nii tööle saaks ja kuidas edasi.

Kes imestasid pere kohta, siis sinna ei saa ma midagi parata. Ema poolt oli väga väike suguvõga, vanaemal oli õde, kuid tal polnud lapsi ja on surnud nüüdseks. Vanaisa sugulastega ei suheldud. Vanaema mul on, aga ta on väga vana ja haige ning tal ei ole mind mitte millegagi aidata. Isa poolt on nii vanaema kui ka vanaisa surnud, olid joodikud. Isa on surnud. Isa poolt onul oli raske saatus, talle tuldi tänaval kallale aastaid tagasi ning ta kukkus nii, et on nüüd voodihaige. Ja nii mul polegi kedagi.

+21
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga see on ju kõigi saatus, kelle emad on arvanud, et neljakümneselt on tore sünnitada.

+13
-37
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus maakonnas sa elad? Eestis on palju abistavaid inimesi, äkki on keegi ka siin kes suudab sulle head nõu anda, kas või võlanõustamist, kes ei võtaks sult seda 5 euri. Kui elad kuskil ülikooli linnas ja omad mitut tuba, mõtle mõneks kuuks üürilise võtmisele, teed tähtajalise lepingu.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks mees ei aita?

+6
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa EI OLE süüdi.

Sul on oma seisundis pea võimatu tegutseda, las elukohajãrgne sotsiaaltöötaja tegutseb sinu eest praegu. Mine sotsiaaltöötaja juurde, kui leiad endas jõudu ja kui jõuad kohale, võid lössi vajuda – sa ei pea teesklema.

Käole, kes imestas lähedaste puudumise üle: nt üksikemale doonorspermast sündinud lapsel on automaatselt puudu isa ja kogu isapoolne suguvõsa – ongi ju sisuliselt kapsalehe alt leitud. Beebiäriga on kliinkud praeguseks raha kokku ajanud juba paarkümmend aastat. Mõtle ise edasi.

Täpselt!

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks mees ei aita?

Sest seda pole. Tehti lihtsalt laps. Ma ei taha siin teemaalgatajale hagu alla ajada, aga põhimõtteliselt on siin veel üks mõtlemise koht neile, kelle arvates abielu on midagi tühist.

+4
-37
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks mees ei aita?

Halba ei ole ilus soovida, aga usun, et õelale kommentaarile võib halba vastu soovida küll – loodame, et sinu “mees” su kõrvalt õige pea kaob (mõne heatahtlikuma juurde), siis saad kiiresti sellistest teemadest aru.

+25
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa ei saaks kulusid optimeerida sel teel, et kuniks võlad makstud, elad kas vanaema juures (saad talle ka abiks olla) või võtad korterisse kaasüürilise? Kui saadki osa töötasu sulas, võid enda osa üürist kaasüürilisele anda ja tema teeb ülekande.
Kui kohtutäitur arestib lisaks kontole ka palga, siis paraku pole sulas maksmisest kasu, sest tööandja peab ikka andma täiturile, mis täitur nõuab. Ainuke variant oleks teha lisatöid mustalt – nt last hoida, käia kevadistel aiatöödel abiks, aknaid pesemas.
Paljud lähevad aastaks-paariks Austraaliasse raha koguma, selleks on siiski investeeringuid vaja. Mõned aastad tagasi mindi Soome sanitariks, mis tingimustel see nüüd toimuma peaks, ma ei tea.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga kas tõesti ükski seadus kohtutäituri eest selles mõttes ei kaitse, et tal ongi õigus KÕIK ära võtta nagu heaks arvab? Arvestamata inimese kulusid, mis on ellujäämiseks ju vajalikud?

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mehe kohapealt, siis mees aitas mind alguses, üritas, aga mis te arvate, et tal endalgi oli lihtne? Sinna juurde veel minu depressioon, tujutsemised, süüdistamine, lõpuks ei olnud siin enam midagi päästa. Kui selge peaga mõtlen, siis ilmselt nii pidigi minema, sest oleksim kokku jäädes vaid teineteist piinanud ja see kole sündmus ei olekski kunagi silme eest läinud. Teda nägemata on mul kuidagi endal selles osas vähemalt kergem. Ja suudan mõelda, et ju nii pidi minema.

+23
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas tõesti ükski seadus kohtutäituri eest selles mõttes ei kaitse, et tal ongi õigus KÕIK ära võtta nagu heaks arvab? Arvestamata inimese kulusid, mis on ellujäämiseks ju vajalikud?

Nüüd ajad seadusest näpuga järge, aga mis need tegema peavad, kellele sa võlgu jäid?

+12
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mehe kohapealt, siis mees aitas mind alguses, üritas, aga mis te arvate, et tal endalgi oli lihtne? Sinna juurde veel minu depressioon, tujutsemised, süüdistamine, lõpuks ei olnud siin enam midagi päästa. Kui selge peaga mõtlen, siis ilmselt nii pidigi minema, sest oleksim kokku jäädes vaid teineteist piinanud ja see kole sündmus ei olekski kunagi silme eest läinud. Teda nägemata on mul kuidagi endal selles osas vähemalt kergem. Ja suudan mõelda, et ju nii pidi minema.

Kas sa ei saaks kulusid optimeerida sel teel, et kuniks võlad makstud, elad kas vanaema juures (saad talle ka abiks olla) või võtad korterisse kaasüürilise? Kui saadki osa töötasu sulas, võid enda osa üürist kaasüürilisele anda ja tema teeb ülekande.

Kui kohtutäitur arestib lisaks kontole ka palga, siis paraku pole sulas maksmisest kasu, sest tööandja peab ikka andma täiturile, mis täitur nõuab. Ainuke variant oleks teha lisatöid mustalt – nt last hoida, käia kevadistel aiatöödel abiks, aknaid pesemas.

Mul oleks praegusesse töökohta 90 km, seal kohas kus ta elab mul tööd leida lootust ei oleks, isegi kui leiaks, siis ilmselt väga minimaalse palga eest. Elan ise üürikorteris, pisike 2-toaline, magamistuba, elutuba ja pisike köök. Ei usu, et see väga kellelegi atraktiivne pakkumine oleks, et elutoas diivanil magada, aga kunagi muidugi ei tea.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd ajad seadusest näpuga järge, aga mis need tegema peavad, kellele sa võlgu jäid?

Ma üritan ellu jääda ja olen juba öelnud, et ma tahan oma võlgu tasuda! Aga kuidas ma seda teha saan, kui ma vahepeal nälga ära suren?

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa EI OLE süüdi.

See seisund oli tal 2 aastat tagasi! Ega siis sotsiaaltöötaja terve ülejäänud elu teemaalgataja eest tegutsema ei jää!

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tõesti tänan kogu südamest, kes on mulle toredasti siin vastanud, juba selle ärarääkimisest hakkas natukene kergem 🙁

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks mees ei aita?

Halba ei ole ilus soovida, aga usun, et õelale kommentaarile võib halba vastu soovida küll – loodame, et sinu “mees” su kõrvalt õige pea kaob (mõne heatahtlikuma juurde), siis saad kiiresti sellistest teemadest aru.

Miks sa arvad, et minu küsimus oli pahatahtlik? Küsisin ilma igasuguse halvustamiseta. Teemaalgataja luges ette vanemad ja vanavanemad, aga teisest poolest ei sõnagi.

Miks sa mulle halba vastu soovid?

+7
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Seewaldisse jm hullumajadesse meil neid, kes ise millegi üle kurdavad, vastu ei võeta. Võid ennast järjekorda panna ja oodata nt 3 kuud, siis äkki isegi võetakse sisse. Muidu saab Eestis hullarisse vaid enesetapukatsega otse. Selline tore riigike on meil.
Loomulikult lepi tööandjaga kokku, et enamiku saad sulas kätte ja keegi töökaaslane teeb oma arvelt su korteriüüri maksed ja raha annad sellele inimesele siis sulas. Miks ei võiks hea inimene ligimest aidata ja ise teise üürivõlad kinni maksta.

Eesti psühhiaatritele-psühholoogidele ära mitte loodagi – need on muiduleivasööjad, kes ainult palka oskavad juurde küsida.
Kõik on tegelikult lihtne: tahad elada, siis ela ja võta teine töökoht lisaks võlaaugust välja ronimiseks, tahad surra, siis sure ära.

+12
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks mees ei aita?

Maaslamajat ei lööda, sellest võiks isegi perekoolika ajudega inimene aru saada.
Kakle omasugustega.

+20
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks mees ei aita?

Maaslamajat ei lööda, sellest võiks isegi perekoolika ajudega inimene aru saada.

Kakle omasugustega.

A vat see on juba hämmastavalt üllatav inimlikkus ühe perekoolika poolt. Seda kohtab siin üliharva.
No ilmselt siis lapse surma tõttu võib PK-s ka enesetapust kirjutada. Muudel juhtudel nokitakse siin küll kõigil selles olukorras viibijatel silmad peast.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 148 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei suuda enam elada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.