Esileht Ilu ja tervis Ei suuda enam tööl käia

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Ei suuda enam tööl käia

Postitas:
Kägu

Kõik sai alguse sellest, kui seoses ühe sündmusega ülemus mind taga kiusama hakkas. Tundsin, kuidas iga päev oli täielik piin ja hommikuti tööle minnes oli pidevalt nutt kurgus. Magada enam ei saanud, midagi teha ei jõudnud, vihkasin oma elu nii väga.

Siis leidsin omale uue töökoha. Töö on jõukohane, ülemus toetav, kolleegid toredad, palk ilus, kõik on superluks, aga ma ei suuda sellest muutusest rõõmu tunda ja endiselt mõtlen terve nädalavahetuse, et varsti on esmaspäev ja ma ei tahaaaaa tööle minna.

Ilma rahata kodus istumine ei tule kõne alla, mul on kolm inimest ja kaks looma üleval pidada. Aga see enese vägistamine on nii kurnav. Kuidas eelmise töökoha s*tast üle saada ja uut kohta nautida?

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodukontori võimalusega tööd ei leia?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodukontori võimalusega tööd ei leia?

Juba on kodukontori võimalus, aga vahet ei ole, kus ma istun, töö tuleb ju ikka ära teha ja koosolekutest ka ei pääse.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ettevõtjaks hakata, mees tööle vahelduseks, ise koju. Lähed kooli, vahetad kutset.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik sai alguse sellest, kui seoses ühe sündmusega ülemus mind taga kiusama hakkas. Tundsin, kuidas iga päev oli täielik piin ja hommikuti tööle minnes oli pidevalt nutt kurgus. Magada enam ei saanud, midagi teha ei jõudnud, vihkasin oma elu nii väga.

Siis leidsin omale uue töökoha. Töö on jõukohane, ülemus toetav, kolleegid toredad, palk ilus, kõik on superluks, aga ma ei suuda sellest muutusest rõõmu tunda ja endiselt mõtlen terve nädalavahetuse, et varsti on esmaspäev ja ma ei tahaaaaa tööle minna.

Ilma rahata kodus istumine ei tule kõne alla, mul on kolm inimest ja kaks looma üleval pidada. Aga see enese vägistamine on nii kurnav. Kuidas eelmise töökoha s*tast üle saada ja uut kohta nautida?

Mine perearstile ja las ta teeb sulle testid. https://peaasi.ee/kusimustikud-depressiooni-hindamiseks/

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mine perearstile ja las ta teeb sulle testid. https://peaasi.ee/kusimustikud-depressiooni-hindamiseks/

Ja mis see aitab siis? Lapsed ja loomad tahavad ikka süüa ja selleks tuleb tööl edasi käia.

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehita oma aktsiaportfell nii suureks, et suudad vabalt dividendide (või aktsiate müügiga) toime tulla. Ilmselt olete juba nii vana, et algus on vähemalt tehtud praeguseks ja kui ei ole, siis küsiks tõsiselt, et miks?

+2
-28
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehita oma aktsiaportfell nii suureks, et suudad vabalt dividendide (või aktsiate müügiga) toime tulla. Ilmselt olete juba nii vana, et algus on vähemalt tehtud praeguseks ja kui ei ole, siis küsiks tõsiselt, et miks?

Nomaitea, näiteks Apple aktsia maksab u 150 USD tükk ja iga aktsia pealt saab divikaid u 0.22 USD kvartalis. Ei tundu eriti tulus plaan nagu.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt olete juba nii vana, et algus on vähemalt tehtud praeguseks ja kui ei ole, siis küsiks tõsiselt, et miks?

Ja kuidas see sinu küsitud miks? siis praeguses olukorras abiks oleks? Viimasel ajal on siin jube palju tänitajaid siginenud. Kui keegi räägib oma probleemist, näiteks olgu see halb suhe, alkoholiprobleem, liigne kehakaal, kehv rahaline olukord vms, siis tulevad inimesed, kes kukuvad tänitama: aga miks sa valisid nii halva partneri, miks sa hakkasid jooma, miks sa ei ole olnud suuteline sale olema, miks sa ei hakanud juba 20 a tagasi investeerima. Kuidas see abiks on?

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline eluvõõras targutaja, küsiks tõsiselt, miks? Vanust võiks juba olla küll nagu.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega need tänitajad tahagi ju abiks olla. Tundub, et õelad, kadedad ja halva iseloomuga inimesed lihtsalt, kes oma päeva loevad kordaläinuks, kui kellelegi on saanud halvasti öelda.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole teemaalgataja, aga kujutan ette, et vastus on siin:

mul on kolm inimest ja kaks looma üleval pidada.

Meil loomi pole, mõlemad mehega saame palka veidi üle keskmise, aga meil on samuti 3 last (esimene saadud napilt enne vanemahüvitise kehtestamist, st juba kõrgkoolis ja pole enam ametlikult laps, meie toetust vajab aga ikka). Maksame eluasemelaenu, vahel reisime, teismelistega kulub juba ainuüksi söögi peale arvestatav summa. Minu lastetud töökaaslased jah investeerivad, mina püüan ka veidi säästa, aga see kulub enamasti mõne katkiläinud kodumasina/telefoni/arvuti asendamiseks vms.
Teemaalgataja, ma arvan, et kui tööl on kõik hästi, siis läheb see tasapisi ise paremaks, lihtsalt võtab aega. No ja kui palju üldse neid inimesi on, kes hommikuti silmade särades tööle tõttavad, see on ju tegelikult loomulik, et ei viitsi. Mina ka ei viitsi.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas eelmise töökoha s*tast üle saada ja uut kohta nautida?

Kuidas?
Vat mõtle oma esiemadele, keda küüditati, piinati, näljutati. Lahutati kodust ja peredest, tegid ränkrasket metsatööd Siberi karmides talvedes.
Paljud jäid, aga paljud tulid tagasi ja hakkasid siin jälle otsast peale.
Mõtle, enne kui virised!

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis see aitab siis? Lapsed ja loomad tahavad ikka süüa ja selleks tuleb tööl edasi käia.

Siis käi ja ära vingu! Miks sa seda möödunut kaasas tassid? Sul on viis hinge, kelle pärast pingutada ja sa virised nagu nannipunn?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt olete juba nii vana, et algus on vähemalt tehtud praeguseks ja kui ei ole, siis küsiks tõsiselt, et miks?

Ja kuidas see sinu küsitud miks? siis praeguses olukorras abiks oleks? Viimasel ajal on siin jube palju tänitajaid siginenud. Kui keegi räägib oma probleemist, näiteks olgu see halb suhe, alkoholiprobleem, liigne kehakaal, kehv rahaline olukord vms, siis tulevad inimesed, kes kukuvad tänitama: aga miks sa valisid nii halva partneri, miks sa hakkasid jooma, miks sa ei ole olnud suuteline sale olema, miks sa ei hakanud juba 20 a tagasi investeerima. Kuidas see abiks on?

See on kriitika ja kriitika paneb ikka mõtlema. Muidugi seda, kes on võimeline mõtlema ja järeldusi tegema. TA ei ole, tema tahab viriseda; need joodikud ka ei ole, nemad tahavad kaasatundmist, et nad on vaesekesed haiged ju; paksud samuti mitte – neil on kõigil geeneetiline soodumus, isegi kui söövad nagu hiirekesed, siis paksud on ikka.
Igal juhul on kõik kuskil mujal süüdi, ainult mitte see paks või joodik ise.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis käi ja ära vingu! Miks sa seda möödunut kaasas tassid? Sul on viis hinge, kelle pärast pingutada ja sa virised nagu nannipunn?

Mida sa räuskad? Mina pole seda vastust kirjutanud. TA olen ja kavatsen perearstiga peagi ühendust võtta, sest seal lingil toodud tunnused on kõik olemas.

Sinusuguste pärast mul probleem ongi. Õppige suhtlema ja ärge traumeerige ümbitsevaid inimesi.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppige suhtlema ja ärge traumeerige ümbitsevaid inimesi.

😂😂😂

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanasti öeldi et mis ei tapa teeb tugevamaks. See muidugi ei kehti enam ammu, sest kõik nagu tapab ja sandistab. Aga kuidas tänapäeval tugevamaks saadakse? tabletiga.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinusuguste pärast mul probleem ongi.

Üks võimalus on süüdistada kõigis oma jamades teisi. Teine võimalus on proovida probleemide korral erinevaid lahendusi otsida ja ka suurte jamade aegadel otsida oma elus neid (pisi)asju, mis hingele toeks on ja rõõmu teevad. Teised ei ole paremad inimesed kui esimesed. Aga nad on õnnelikumad kui esimesed. Tee proovi, mida sul kaotada on: igal hommikul kui silmad lahti teed, leia mõttes 1-3 asja, mille nimel tasub täna üles tõusta, mis on nauditavad. Näiteks täna õhtul tuleb telekast mu lemmikfilm. Või täna ei ole mul töö juures ühtegi koosolekut ja ma saan kogu oma tööaja oma soovi järele ära planeerida. Kuu aja pärast on su ajul tekkinud harjumus alustada päeva heade, mitte halbade mõtetega ja sa tunned ennast tunduvalt paremini.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vajadusel saab teraapiat või ravi ja inimene suudab edasi minna. Praegu ta ju piinleb.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin ilmneb, kuidas inimene võib inimesele hunt olla. Näitad nõrkust välja ja hüäänid kargavad kõrri.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinusuguste pärast mul probleem ongi.

Üks võimalus on süüdistada kõigis oma jamades teisi. Teine võimalus on proovida probleemide korral erinevaid lahendusi otsida ja ka suurte jamade aegadel otsida oma elus neid (pisi)asju, mis hingele toeks on ja rõõmu teevad. Teised ei ole paremad inimesed kui esimesed. Aga nad on õnnelikumad kui esimesed. Tee proovi, mida sul kaotada on: igal hommikul kui silmad lahti teed, leia mõttes 1-3 asja, mille nimel tasub täna üles tõusta, mis on nauditavad. Näiteks täna õhtul tuleb telekast mu lemmikfilm. Või täna ei ole mul töö juures ühtegi koosolekut ja ma saan kogu oma tööaja oma soovi järele ära planeerida. Kuu aja pärast on su ajul tekkinud harjumus alustada päeva heade, mitte halbade mõtetega ja sa tunned ennast tunduvalt paremini.

Ag vahel ongi teine inimene süüdi ja lahendus ongi see teine inimene oma elust välja blokeerida. Teemaalgatajal on see juba tehtud, aga ta sai ilmselt mingi trauma sellest ja traumeeritud inimene ei käitugi mõistlikult. Nt mina kartsin vahepeal oma töömeili vaadata, kuna sealt tuli nii palju negatiivset infot ja ükskord sain sealtkaudu kirja, mille peale oleks tahtnud aknast alla hüpata (ma ei hüpanud). Ei ole ju mõistlik lahendus? Ega probleemid ei lähe üle, kui sa nendega ei tegele (vähemalt enamasti mitte). Aga haiget saanud aju mõtles just sellise lolli toimetulekumehhanismi välja ja mingitel stressiperioodidel tuleb see vana käitumismuster ikkagi esile, mis sest et mõistusega saan aru, et see on ebatõhus ja tekitab lisaprobleeme. Inimene on lisaks ratsionaalsusele ka emotsionaalne olend ja selle poolega peab samuti tegelema. Nii et teraapia võib olla vägagi hea lahendus.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd võid sa sellele eelmisele ülemusele kõike välja öelda,. mida sa tahad. Ega ta poel sinust parem, tavaline inimene ja t´reaalis ikka hullem. Ütle talle tõtt.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ettevõtjaks hakata, mees tööle vahelduseks, ise koju. Lähed kooli, vahetad kutset.

Ei ole meest, keda tööle saata.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas eelmise töökoha s*tast üle saada ja uut kohta nautida?

Kuidas?

Vat mõtle oma esiemadele, keda küüditati, piinati, näljutati. Lahutati kodust ja peredest, tegid ränkrasket metsatööd Siberi karmides talvedes.

Paljud jäid, aga paljud tulid tagasi ja hakkasid siin jälle otsast peale.

Mõtle, enne kui virised!

Sinul võib ju küüditamisele mõeldes tuju paraneda ja elurõõm taastuda, aga normaalsed inimesed muutuksid selliste mõtetega veelgi depressiivsemaks.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on umbes sarane lugu – eelmises töökohas läksid suhted ülimalt halvaks ja uues töökohas olen ise algusest peale väga valvas, et sarnast asja ei tekiks. mis on ka omamoodi maniakaalne, eksole. no näiteks kui on miski kahtlane lause kelleltki, mida võib mitmeti mõista, kohe nõuan seletust, mis-miks-kuidas. või tööülesanded – lasen meilile saata, et ei saaks hiljem keegi öelda, et tegelikult paluti midagi muud ja ma kõigest JÄLLE valesti aru saanud.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

no näiteks kui on miski kahtlane lause kelleltki, mida võib mitmeti mõista, kohe nõuan seletust, mis-miks-kuidas.

Oi, kuidas ma ei seedi tööl selliseid teematõmbajaid, kes suudavad igast lausest mingi rünnaku välja lugeda. Eriti kirjaliku suhtluse puhul. “Aga sa ütlesid mulle nii, nää nää nää…” Ma olen ka ühe sellise lolliga ekstra-ettevaatlik, aga jube koormav on, eriti teades, et probleem on selles lollis ja tema alaväärsuskompleksis mitte minus.
Minge ravile tõesti, neurootikud.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinul võib ju küüditamisele mõeldes tuju paraneda ja elurõõm taastuda, aga normaalsed inimesed muutuksid selliste mõtetega veelgi depressiivsemaks.

Keegi ei mõtle seda nii ometi. No perekoolis jah. Aga muidu mõistetakse seda nii et minu probleemud polegi nagu midagi selle kõrval mida inimesed on pidanud üle elama.
Viimasel ajal on juttu olnud biblioteraapiast- Kuidas keegi on eluga toime tulnud. See annab jõudu.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli sama asi. Perearstil käies sain depressiooni diagnoosi ja antidepressandid. Need tõid mulle rõõmu tagasi, lisaks kadus ärevus, mis mind enne vaevas. Suudan tööl olla rõõmus ja tegus ning keskenduda. Olen rõõmus, et antidepressante võtma hakkasin, varem olin nende suhtes väga skeptiline.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see pidi sinu meelest kirjutajat innustama ja jõudu andma? Või oli see ainult sinu pisikese ego upitamiseks, et said ennast paremana tunda?

Minevikust tuleb lahti lasta, nii nagu nt järgmine mees pole süüdi, et eelmine mees siga oli, nii pole praegune töökoht kuidagimoodi seotud sellega, mis eelmises kohas juhtus. Ühine lüli oled sina ise, seega tuleb tegeleda sinu enda mõtlemisega. Võa abiks psühholoog, kui ise läbi ei näri. Samas on see võimalik ka isesesivalt, lihtsalt teine oskab sulle ehk näidata asju teise nurga alt kui ise puntras sees olles mõelda oskaksid.

+5
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ilu ja tervis Ei suuda enam tööl käia