Esileht Väikelaps Ei suuda ennast kokku võtta ja tunnen saamatust..

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Ei suuda ennast kokku võtta ja tunnen saamatust..

Postitas:
Kägu

Seoses lapse öise ärkamisega- kui palju ta sul piima päevas joob? Põhjus, miks ta kodutoitu ei taha, võib olla ka rohkes piimajoomises. See on toit mis täidab kõhtu. Nii suurel lapsel polegi enam seda titepiima vaja, puhtast tavalisest veest kõlbab täiesti. Piimajoomine üle aastastel on lihtsalt harjumus mitte vajadus. Ise õpetasin lapsed umbes 9-10k vanuses vett jooma ja siiamaani joovad janu korral vaid vett.
Mina andsin oma lastele enne magaminekut putru selles vanuses, siis oli rahulik ööuni tagatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks – täiuslikke emasid pole olemas. Ka need pealtnäha ideaalsed emad teevad vigu või on neil jälle sellised murekohad, mida sul pole.

Teiseks – võrdlemine on saatanast. Nagu juba eelpool mainitud, siis sul puudub tegelikult objektiivne info teiste kohta. Sul on omad tugevused emana.

Ja kolmandaks – 2 esimest eluaastat ongi väga keeruline aeg. Su laps vajab su armastust ja hellust, see pidev ringikäimine kuskil mängutubades või ringides pole üldse nii primaarne. Tihti see pigem väsitab ja ülestimuleerib last. Laps on väga õnnelik ka sinuga kahekesi mängides/koos olles. Talle pole õnneks palju vaja.

Kõige olulisem on hetkel see, et saaksid piisavalt puhata, saaksid vajadusel meest/kedagi paluda lapse hoidmisel appi, et korraks teha seda, mis sulle kõige enam naudingut pakub. Ja usalda ennast emana. Minu probleem oli sama vana lapsega sarnane – kõik tundusid ideaalsed, kuid sisimas ma lihtsalt ei usaldanud ennast ega oma sisetunnet (mis tegelikult oli tihti õige) ja olin lihtsalt kohutavalt kurnatud.

See periood elus möödub ja küll kaalu teema ka paika loksub, kui suuremate “probleemidega” rahu teed ????

Sellise magamatuse elustiiliga ju kaal just a la 50 kilo ongi, kuna nii vähe und ja palju rapsimist.

Ei tea probleemist, lapsed magasid normaalselt kõik kolm, kell 2 öösel sōid, toitsin, magasid kaisus. Hommikul magasime kuni 11-12.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära võrdle end teiste emadega.

Ise loobusin seetõttu ka Instagramist kuna see tekitas kurvastust veel rohkem – näha sätituid, saledaid emasid, tihedased reisid mööda Eestit, mööda maailma, uhked photoshopitud pildid

Oma lapsele oled sina maailma parim ja turvatunnet pakkuv ema. Ja väga tubli, et veel imetad.

Võid proovida anda lapsele mis talle kõige rohkem maitseb.

Minu pojale meeldisid banaanid, Nestle püree viljahelvestega, jogurtid, beebiküpsised.

Hetkel ta 23- kuune ja liha suhtes pirtsakas, niisamagi niru sööja- maitseb väga peeneks riivitud kurk kuhu lisan tl õli, riivitud õun, lõhe.

Kas oled proovinud teha pikemat vahet imetamisele enne ööund, et siis sööks isuga kodutoitu.

Kogemuse põhjal võin öelda, et aitab rindade peale plaastri panemine ja pakkuda vett. Ka peagi 2- a .saav  poeg nõuab rinda kuid mõistab kui näitan et tiss nö.katki.

Unusta ära need Orgud ning kallid kavad, delikatessidest koosnevad menüüd.

Lae alla suvaline toidupäevik kus kalkuleerib kilokalorid, sea paikka päeva kaloraaž, kellaajad mil sööd ( ntx.iga 3 tunni järel, vahepeal mõni tervislik snäkk).

Jõudu ja jaksu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühel emal nt sama vana laps sõi juba ise lusikaga terve pudrukausi tühjaks, minu oma võtab heal juhul paar ampsu ja siis tõstab lihtsalt lusikaga söögilauale kausi kõrvale. See paneb lihtsalt ennast saamatuna tundma, et mida ma valesti teen või mida olen tegemata jätnud.

Mitte seada endale selliseid standardeid, et vot, kui see teine laps on selline, siis minu oma peab ka olema. Ma viisin laste 3a lasteaeda ja seal oli ka pilt, kuidas mõned sõid väga hästi ja mõned lakkusid vaid lusikaid ja vahtisid ringi. Minu laps ka esimestel lasteia-aastatel kuulus nende viimaste hulka. Nüüd, koolieeelikuna, anna aga söök ette, kõik kaob – küsib veel juurdegi. Ma ei näe siin mingit sellist põhjust, et emana tegin 3a lapse toitmisel midagi kohutavalt valesti ja nüüd, koolieelikul, kohutavalt õigesti.

Lapsed ongi erinevad, eriti nii noores vanuses – sageli see ei tulene sellest, et üks ema on midagi õigesti või teine midagi valesti teinud. Koolieelikud on juba “standardsemad” (üksteisega rohkem sarnasemad). Aga tee sellieni on igal lapsel kulgenud natuke isemoodi.

Mul on kahju neist emadest, kes, endal nii väiksed lapsed, juba võrdlevad neid teistega ja meeletult muretsevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaaegu kõik lapsed on vähem või rohkem pirtsakad sööjad selles vanuses. Mina võtsin sihiks, et annan neile võimalikult tervislikke asju selle piires, mis neile maitseb ja nii on kõigil stressi vähem. Ei muretse selle üle, et täpselt samu asju ei söö, mida meie mehega (näiteks tahavad keedumakarone ilma mitte millegita ning kurgilõike kõrvale, samas kui meie kastmega pastat sööme ja salati kõrvale segame). Mida suuremaks kasvavad, seda rohkemaid asju nad sööma hakkavad. Ise olin lapsena valiv sööja, aga täiskasvanuna söön kõike.

Kui öine toitmine ära lõpetada, hakkavad lapsed üldiselt paremini magama.

Mis sinusse endasse puutub, siis uni on number 1. Kui laps on magama läinud, võib küll olla ahvatlev tundide kaupa ekraani taga tiksuda, aga siis oled hommikul ärgates väsinud ja tusane ja ei jaksagi midagi peale veel rohkema ekraani vahtimise teha. Puhanud ja värskena oled parem ema oma lapsele, on sul rohkem jõudu, et end liigutada ja toitumist jälgida, lõppukokkuvõttes võtad selle tulemusel alla ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Väikelaps Ei suuda ennast kokku võtta ja tunnen saamatust..