Esileht Koolilaps ei suuda harjuda varajase ärkamisega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: ei suuda harjuda varajase ärkamisega

Postitas:
Kägu

Võibolla see on luksusprobleem, aga mul on nii paganama raske see varajane ärkamine, mille tingib laste kool. Koolipäev algab kell 8.00 ja ma ärkan koolipäeviti 6.30. Kuigi see rütm on kestnud aastaid, siis ma ei suuda ära harjuda. Ka siis kui ise laps ja teismeline olin, olid hommikud minu jaoks õudsed. Ma saan aru et ma olen täiskasvanud inimene, peaksin mitte kaeblema vaid varem magama minema, et on ameteid, kus peab veel varem olema jne., aga ikkagi see on jube minu jaoks. Kogu aeg on 1-2h unevõlga ja vastav väsimuse ja alasoorituse tunne. Kas on veel kaaskannatajaid?

+28
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka, samamoodi olen terve elu pidanud öökullina lõokeste režiimi järgi elades kannatama. Koolivaheaegadel lähen magama kell 2, ärkan kell 9 ja tunnen end hästi, õhtul kella 21-24 vahel on minu jaoks kõige produktiivsem tööaeg sel juhul. Aga kui pean 6.30 ärkama, siis sellist aega polegi, uimerdan kogu päeva ja õhtu takkaotsa.

Kuigi nüüd juba on räägitud sellest, et ka lastele mõjub nii varajane kooli algus halvasti ja üldjuhul võiks kool alata mitte enne 9, siis tegudeni pole vähemalt meie laste koolis veel jõutud. Kui nüüd kunagi veel kellakeeramine lõpetatakse ja peaks jääma aastaringne  suveaeg, läheb asi eriti hulluks.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vihkan ka hommikuid!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi nüüd juba on räägitud sellest, et ka lastele mõjub nii varajane kooli algus halvasti ja üldjuhul võiks kool alata mitte enne 9, siis tegudeni pole vähemalt meie laste koolis veel jõutud. Kui nüüd kunagi veel kellakeeramine lõpetatakse ja peaks jääma aastaringne  suveaeg, läheb asi eriti hulluks.

Kuidas see suveaeg mõjutab? Kell 6:30 on nagunii pime.
Aga muidu on sul vist algklassilapsed. Põhikooli vanem aste ja gümnaasium lõpetab koolipäeva kell 9 alustamise puhul nii hilja, et igasugu trennid võib ära unustada.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lähen koos lastega magama kella 21 ajal, ärkan 5:30. Pole probleemi.

+4
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead olema lastele kokk ja taksojuht, et pead nii vara ärkama?

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead olema lastele kokk ja taksojuht, et pead nii vara ärkama?

Lapsed käivad 1. ja 3. klassis, nii et ma ei kujuta küll ette, et ma jätan ärkamise ja valmis sättimise täiesti nende hooleks ja ise magan. Neil on samuti raske ärgata. Kool algab 8.00, uksest välja astuvad 7.25 (jalgsi ise lähevad), lapsed äratan 6.45 ja ise ärkan 6.30. Aeg pesuks, söömiseks, riietumiseks 40min tundub ju adekvaatne, või saadakse teistes kodudes palju kiiremini hakkama?

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul täpselt sama graafik ja täpselt sama probleem. Olen otsustanud, et see tuleb lihtsalt ära taluda, kuidagi, läbi piinade ja ühiskonna elukorraldust kirglikult vihates. Lähen küll õhtul kell 22 juba magama, kuigi mulle see üldse ei sobi, olen loomult öökull. Aga see ei aita. Kui lapsed saavad 18, siis kavatsen seda muuta, sest minu tööpäev algab siis, kui ma seda ise otsustan. hetkel olen selle graafiku järgi elanud 15 aastat ja paremaks ei ole mul hommikune enesetunne läinud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema käis minu lapsepõlves vahetustega tööl, 24 tunnised vahetused ja kui polnud tööpäeva, siis ta ka magas. Isa käis kodust kaugel tööl, lahkus enne 7 hommikul. Esimesest klassist saadik ärkasin ise, pesin, riietusin, tegin endale võileivad ja teed, sõin ja läksin kooli kell 7.45.

Oma lastele olen ka õpetanud hommikul ise toimetama ja ise kella jälgima, et bussile jõuaksid.  Harjutamise ja harjumuse asi.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama, kaheksas aasta. Kuna töötan kodus, siis saadan lapse kooli ja olen siiani edasi maganud veel 1-2 tundi. Nüüdseks on see aastaid kestnud ja vaat enam ei kipu jääma uuesti magama. Uneaeg on tihti 5 tundi, sedagi tabletiga. Edasimagamise (st une ootamise) aeg nihkub aina rohkem kella 12-13 vahele. Koolivaheajal saan oma rütmi natuke paremaks.

Eelistan last ise üles ajada, sest siis ta saab pool tunnikest kauem magada, üksi hakkaks varem kohmitsema.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lastele olen ka õpetanud hommikul ise toimetama ja ise kella jälgima, et bussile jõuaksid.  Harjutamise ja harjumuse asi

Minu mees kahjuks soovis elama minna metsatallu, kust lapsed ise õigeaegselt kooli ei jõua, bussid lihtsalt ei sõida kooli õigeaegselt. Koolibuss sõidab valla kooli, mis asub paraku lollisti tunduvalt kaugemal meist, kui linnakool, mis on teises vallas. Vallakooli kolistaksid lapsed sõita igal hommikul 45 minutit, sest iga teivasjaama külastatakse. Linnakooli jõuab 15 minutiga. Lisaks ei ole kohalikus vallas neid huviringe, mida lapsed sooviksid ning meie töötame ka linnas. Seega peame neid ise transportima. Meil teevad ka lapsed ise toidud ja panevad ise end valmis, aga ärkama peame ikka vara. Mitte, et mulle ei meeldiks metsas elada, meeldib küll, aga siin ilma autota ei saa mitte kusagile.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugedes siinseid postitusi peab ütlema, et meil on küll vedanud. Olen samuti selline, kes ei armasta hommikuti vara tõusta. Õnneks üks laps nüüd juba täiskasvanud, teine käib 5.klassis. Kool asub 400 m kaugusel ja algus kell 8.30. Tõuseme 7.30 ja jõuab kenasti. Enam-vähem inimväärne kellaaeg, aga reaalsuses magaks u 9-ni. Oma töö tõttu ka saaksin. Veel mõned aastad ja siis õnneks saab 🙂 Olen täiesti nõus, et kool võiks alata kell 9.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka vedanud, esiteks algab kool 8.30 ja teiseks on lapsel 400 m minna. Ärkab ise 7.45 ja sätib kooli. Tavaliselt olen kell 8 ise ka jalul või on mees, aga laps saab ise ka söödud ja kooli mindud. Ei kujutaks ette, et peaks kell 7 ärkama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me oleme selle lahendanud nii, et ei pane endale äratuskella. Laps läheb tihti kooli alles 2. või 3. tunniks. Magab end välja, on reibas, õpitulemused head. Klassijuhatajaga on sel teemal kemplemist olnud, aga ta peab leppima vanemate otsusega.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema käis minu lapsepõlves vahetustega tööl, 24 tunnised vahetused ja kui polnud tööpäeva, siis ta ka magas. Isa käis kodust kaugel tööl, lahkus enne 7 hommikul. Esimesest klassist saadik ärkasin ise, pesin, riietusin, tegin endale võileivad ja teed, sõin ja läksin kooli kell 7.45.

Oma lastele olen ka õpetanud hommikul ise toimetama ja ise kella jälgima, et bussile jõuaksid. Harjutamise ja harjumuse asi.

Üks asi on paratamatus, teine lihtsalt hoolimatus. Ma ei kujutaks ette, et ma ilma otsese vajaduseta tavalise töögraafikuga hommikul eriti esimese klassi lapse puhul ise edasi magaksin. Kindlasti saaksid lapsed hakkama ise ka, aga näiteks olen kuulnud tuttavatelt õpetajatelt jutte, kuidas teatud osa väikseid lapsi tuleb pidevalt kooli juuksed sassis, riided kortsus ja plekilised jne ehk ilmselgelt pole neid keegi hommikul toetanud (ok, eks seal võivad ka muud probleemid olla, aga siiski). Iseseisvuse kasvatamine on oluline, aga sama oluline on kasvatada armastust, hoolivust ja olla lihtsalt olemas. See ei tähenda muidugi, et laps ise sokke jalga ei paneks, aga on ju siiski mõnus kooli minna, kui ema on enne pudru valmis teinud näiteks. Aga teemasse – jah mõistan täiesti, meie perel on ka kõigil väga raske ärgata. Samuti pigem öökullid. Ärkan ise 6, sest muidu ei jõuaks ise ja tiinekad vannitoaprotseduuridega ühele poole.  Öökullid pole teatavasti hommikuti ka eriti krapsakad :). Vajame toibumisaega.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tänan õnne, et meie laste kool otsustas tundide alguskellaaja 8.15 pealt tõsta 9 peale. Aga seegi on liiga vara minu jaoks. Ärkame 7.30. Kui saaks, magaks kella 10-ni.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead olema lastele kokk ja taksojuht, et pead nii vara ärkama?

Lapsed käivad 1. ja 3. klassis, nii et ma ei kujuta küll ette, et ma jätan ärkamise ja valmis sättimise täiesti nende hooleks ja ise magan. Neil on samuti raske ärgata. Kool algab 8.00, uksest välja astuvad 7.25 (jalgsi ise lähevad), lapsed äratan 6.45 ja ise ärkan 6.30. Aeg pesuks, söömiseks, riietumiseks 40min tundub ju adekvaatne, või saadakse teistes kodudes palju kiiremini hakkama?

Võiks õhtul pesta, et hommikul kauem magada saaks.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti keeruline on siis, kui mees on lõoke ja ülejäänud pere öökullid. See “lõoke” ei saa absoluutselt aru, miks kõigil teistel raske tõusta on. Raiub aga oma tarkust, et tuleb kell 9 õhtul kõigil magama minna ja asi lahendatud. Pole hommikul äratuskella vajagi. No ei sobi mulle see. Ma olen kõige erksam just õhtul. Tahaks filme vaadata, veel koristada jne. Aga ei, öörahu peab olema.
Õnneks lastel kool algab 8:45. Kool asub 500m kaugusel. Mees tõuseb kell 7, mina natuke hiljem. Alati teen sooja söögi. Lausa kaks sööki. Praen mune ja keedan putru. Lasteaialaps vaja ka lasteaeda saada. Suured saavad ise hakkama. Meil veel beebi ka, keda vaja veel mitu korda öösel sööta. Õnneks saan veel beebiga koos uinakut teha hommikul, kui kõik kodust lahkunud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lähen koos lastega magama kella 21 ajal, ärkan 5:30. Pole probleemi.

Mulle küll ei sobi kell 21 magama minna, millal siis oma aeg üldse on,  mil tegeleda endale meelepärasega?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ikka teate, et tundide algus ei ole kivisse raiutud? Tehke oma kooli hoolekogule ettepanek, et näiteks 1.-6. klassis algaks teie koolis tunnid kell 9.

Mina lähen koos lastega magama kella 21 ajal, ärkan 5:30. Pole probleemi.

Mulle küll ei sobi kell 21 magama minna, millal siis oma aeg üldse on, mil tegeleda endale meelepärasega?

Ma olen tähele pannud, et tegelikult ei ole olemas lõokesi ja öökulle. On inimesed, kellele on uni oluline ja kellele mitte. Need nö öökullid ei tegele ju oma une arvelt mitte millegi asjalikuga, enamasti vahitakse filme ja seepe või passitakse FBs. Tegelikult on ju täiesti normaalne kuskil 22.30 voodisse minna, natuke lugeda ja kuskil 23 magama jääda. Pole liiga vara ega ka liiga hilja ja unetunnid saab ka enam-vähem täis ja oma aega on ka justkui olnud.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ikka teate, et tundide algus ei ole kivisse raiutud? Tehke oma kooli hoolekogule ettepanek, et näiteks 1.-6. klassis algaks teie koolis tunnid kell 9.

Mina lähen koos lastega magama kella 21 ajal, ärkan 5:30. Pole probleemi.

Mulle küll ei sobi kell 21 magama minna, millal siis oma aeg üldse on, mil tegeleda endale meelepärasega?

Ma olen tähele pannud, et tegelikult ei ole olemas lõokesi ja öökulle. On inimesed, kellele on uni oluline ja kellele mitte. Need nö öökullid ei tegele ju oma une arvelt mitte millegi asjalikuga, enamasti vahitakse filme ja seepe või passitakse FBs. Tegelikult on ju täiesti normaalne kuskil 22.30 voodisse minna, natuke lugeda ja kuskil 23 magama jääda. Pole liiga vara ega ka liiga hilja ja unetunnid saab ka enam-vähem täis ja oma aega on ka justkui olnud.

Vaidleks pisut vastu. Minu lapsed on näiteks juba beebieast saati maganud hommikul pigem kaua ja läinud òhtul pigem hiljem magama, ükskõik kui palju ma ka vaeva ei näinud nende unegraafiku enda jaoks sobivamaks sättimisega (oleks ju tore olnud kui beebi òhtul varem unne suikuks..). Seevastu mitu teist peret on olnud hädas laste liiga varase ärkamisega – hoia üleval kauem vii mitte, ärkavad ikka vara. Seega mingil määral see lõokeste ja öökullide teema on ette määratud. Nii nagu ka inimese unevajadus üldiselt – minu saab ka 5 tunniga puhatud, teisele vaja 10.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on just probleem,  koolipäev algab kolmel päeval kell 9 ( lähevad teiseks tunniks) ja ühel päeval lähevad kolmandaks tunniks,ehk k 10. Tegemist siis 5.klassiga.

Tunnid lõpevad 14:30, trenni minekuks peab bussile jooksma. Ei ole see 7.-8. tund sugugi parem,kui 1. Lisaks tuuakse paljud lapsed kooli juurde ikka k 7:45, (linnast väljast,vanemad tulevad autoga tööle)ja seal nad siis telefonides istuvad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama häda. Aastaid olen saanud rahulikult töötada ja olla nii, et ei pea hommikul kella peale ärkama (ma ei pannud last lasteaedagi) aga nüüd on 1. klass ja see on lihtsalt kohutav, käin ringi nagu tapetud kana, püüan küll magama minna kella 23 ajal hiljemalt, aga sellest pole abi, ma ei saa öösel rahulikult magadagi, kui ma tean, et hommikul äratuskell heliseb kell 7.30, siis vahepeal tekib perioode, kus ongi unetus, kuus tundi magan ja enam ei suudagi magama jääda, väherda ka ei viitsi, ronin voodist välja ja terve päev jälle rikutud, lihtsalt rooman ringi. Aga päeval magada ka ei suuda, see on mul samuti lapsest saadik, ma pean väga haige olema selleks, et päeval magama jääks, ei aita miski, ka toa pimedaks tegemine mitte.

Töö on mul kodus pärastlõunasel-õhtusel ajal. Vahepeal mõtlesin, et kui nagunii vara ärkama peab, siis äkki läheks ristiinimese kombel tööle kell 9-17 aga ei sobi see mulle, tulin katseajal ära. Ma jään reaalselt haigeks, kui ma pean sellises rütmis elama. Kodus tiksudes kuidagi veel kannatab olla, aga kui ma pean kontoris selle aja sirge seljaga istuma, siis tapab ära.

täiesti kohutav, kui ma mõtlen, et sellist asja on veel 10 aastat ees. Praegu ma vähemalt õnneks ei pea ise last kooli viima (meil vanaema varase ärkamisega, tema saadab), eks mingil ajal tulevikus peab laps ka üksi minema hakkama, aga no lihtsalt õudne on see hommikuse ärkamise süsteem.

Ja seejuures ma ei ole öökull, ma ei taha poole ööni üleval olla, ma rohkem selline, et kesköösel magama ja kell 10 ärkan. Kui see nihkesse läheb, siis on tõved platsis, olen terve selle sügise olnud väga sageli haige, ei jõua terveks saadagi kui juba uus tõbi platsis (erinevad külmetushaigused). Võiks olla mingi pärastlõunane kool, kus tunnid kell 12-17, ma oleks või sees (laps ilmselt ka)

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen tähele pannud, et tegelikult ei ole olemas lõokesi ja öökulle. On inimesed, kellele on uni oluline ja kellele mitte. Need nö öökullid ei tegele ju oma une arvelt mitte millegi asjalikuga, enamasti vahitakse filme ja seepe või passitakse FBs. Tegelikult on ju täiesti normaalne kuskil 22.30 voodisse minna, natuke lugeda ja kuskil 23 magama jääda. Pole liiga vara ega ka liiga hilja ja unetunnid saab ka enam-vähem täis ja oma aega on ka justkui olnud.

Mh… kui ma olen pidanud ärkama 6.30, siis ma jah ei suuda õhtul enam millegi asjalikuga tegeleda, aga magama ikka enne 24-00.30 ei jää. Kui saan  9-ni magada, teen 21-24 tööasju ja siis veel kella 2-ni ebaasjalikke enda rõõmuks (netflix jms). Kui kool algaks 9, oleks  see minu jaoks kompromiss, saaksin magada kuni 7.30 ja ideaalse 7-7.5 tundi täis, seega oleks ka päevad pisut produktiivsemad ja õhtul suudaksin ka paar tundi midagi asjalikku teha.

Kokkuvõtlik wikipedia artikkel selle kohta, et erinevad kronotüübid eksisteerivad, sealt võib veel viiteid teadustöödele edasi vaadata, kui ei usu: https://en.wikipedia.org/wiki/Chronotype

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama mure. See pole luksusprobleem, see on tervise küsimus. Aga lõokeste pead on sellise kujuga, et öökulli murest iialgi aru ei saa, sest n e n d e l ju probleemi pole. See, et nende lapsed hommikul koolis telefonides istuvad… no jumal küll, las siis istuvad. Laske ometi ülejäänutel ka uni täis magada. Ja see uneaeg ei sõltu sellest, mida kell näitab, vaid sisemisest bioloogilisest kellast – sellele juba uusi trikke ei õpeta.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need nö öökullid ei tegele ju oma une arvelt mitte millegi asjalikuga,

Isiklikult mina nende hetkede jaoks elangi, mil saab teha seda, mida ise soovid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin. Vanuse järgi saaksid lapsed küll ise söödud ja mindud, aga tahan neid hommikul ikkagi teele saata. Ka minu ema tegi mulle alati hommikusöögi (kas siis, kui 30-aastasena sessi aegadel lapsepõlvekodus elasin) ja saatis teele . Lihtsalt selle hea tunde pärast pingutangi (muidu võiksin ärgata 6.30 asemel kl 9).

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin. Vanuse järgi saaksid lapsed küll ise söödud ja mindud, aga tahan neid hommikul ikkagi teele saata. Ka minu ema tegi mulle alati hommikusöögi (kas siis, kui 30-aastasena sessi aegadel lapsepõlvekodus elasin) ja saatis teele . Lihtsalt selle hea tunde pärast pingutangi (muidu võiksin ärgata 6.30 asemel kl 9).

Ma töötan ise kodust ja ei peaks tegelikult enne 9 ärkama, aga mul ei oleks küll südant lasta lapsel hommikuti ise toimetada, samal ajal ise, hambad laiali, edasi magades. Olgu see laps meil pealegi juba teismeline, temal on ka raske hommikul maast lahti saada, ei oleks temal energiat endale hommikuputru keeta. Ja mul on endal kõige armsama lapsepõlvemälestusena meeles, et ema lehvitas mulle igal hommikul aknal, senikaua kuni ka kodus elasin. Nii et surun vastumeelsuse varajase ärkamise vastu maha ja tõusen ka enda lapse jaoks vara üles, et talle hommikusöök teha ja aknal lehvitada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi nüüd juba on räägitud sellest, et ka lastele mõjub nii varajane kooli algus halvasti ja üldjuhul võiks kool alata mitte enne 9, siis tegudeni pole vähemalt meie laste koolis veel jõutud. Kui nüüd kunagi veel kellakeeramine lõpetatakse ja peaks jääma aastaringne suveaeg, läheb asi eriti hulluks.

Kuidas see suveaeg mõjutab? Kell 6:30 on nagunii pime.

Aga muidu on sul vist algklassilapsed. Põhikooli vanem aste ja gümnaasium lõpetab koolipäeva kell 9 alustamise puhul nii hilja, et igasugu trennid võib ära unustada.

Vale jutt. Minu laps 9.klassis ja nende koolis algab päev kell 9. Enamikel päevadel lõppevad tunnid veidi pärast kella 15. Laps käib kahes trennis ja ühes huviringis, jõuab kenasti.

Kool on mõelnud päeva pikkuse ja korralduse peale ja paljud tunnid toimuvad paaristundidena. Samas päeva keskel on 45 minutine paus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama häda. Aastaid olen saanud rahulikult töötada ja olla nii, et ei pea hommikul kella peale ärkama (ma ei pannud last lasteaedagi) aga nüüd on 1. klass ja see on lihtsalt kohutav, käin ringi nagu tapetud kana, püüan küll magama minna kella 23 ajal hiljemalt, aga sellest pole abi, ma ei saa öösel rahulikult magadagi, kui ma tean, et hommikul äratuskell heliseb kell 7.30, siis vahepeal tekib perioode, kus ongi unetus, kuus tundi magan ja enam ei suudagi magama jääda, väherda ka ei viitsi, ronin voodist välja ja terve päev jälle rikutud, lihtsalt rooman ringi. Aga päeval magada ka ei suuda, see on mul samuti lapsest saadik, ma pean väga haige olema selleks, et päeval magama jääks, ei aita miski, ka toa pimedaks tegemine mitte.

Töö on mul kodus pärastlõunasel-õhtusel ajal. Vahepeal mõtlesin, et kui nagunii vara ärkama peab, siis äkki läheks ristiinimese kombel tööle kell 9-17 aga ei sobi see mulle, tulin katseajal ära. Ma jään reaalselt haigeks, kui ma pean sellises rütmis elama. Kodus tiksudes kuidagi veel kannatab olla, aga kui ma pean kontoris selle aja sirge seljaga istuma, siis tapab ära.

täiesti kohutav, kui ma mõtlen, et sellist asja on veel 10 aastat ees. Praegu ma vähemalt õnneks ei pea ise last kooli viima (meil vanaema varase ärkamisega, tema saadab), eks mingil ajal tulevikus peab laps ka üksi minema hakkama, aga no lihtsalt õudne on see hommikuse ärkamise süsteem.

Ja seejuures ma ei ole öökull, ma ei taha poole ööni üleval olla, ma rohkem selline, et kesköösel magama ja kell 10 ärkan. Kui see nihkesse läheb, siis on tõved platsis, olen terve selle sügise olnud väga sageli haige, ei jõua terveks saadagi kui juba uus tõbi platsis (erinevad külmetushaigused). Võiks olla mingi pärastlõunane kool, kus tunnid kell 12-17, ma oleks või sees (laps ilmselt ka)

Mu laps ka aias ei käinud, sest töötasin kodus. Mina kannatasin terve lapse 1. klassi niimoodi, et olin ca 6 tundi maganud ja 6.30st üleval. 2. klassis õppisin nipi selgeks, laps kooli ja ise kohe edasi magama, sain veel paar tunnikest ja ärkasin endale normaalsel ajal. Töötan pärastlõunal ja õhtul.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Koolilaps ei suuda harjuda varajase ärkamisega