Esileht Koolilaps ei suuda harjuda varajase ärkamisega

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: ei suuda harjuda varajase ärkamisega

Postitas:
Kägu

Sama mure. See pole luksusprobleem, see on tervise küsimus. Aga lõokeste pead on sellise kujuga, et öökulli murest iialgi aru ei saa, sest n e n d e l ju probleemi pole. See, et nende lapsed hommikul koolis telefonides istuvad… no jumal küll, las siis istuvad. Laske ometi ülejäänutel ka uni täis magada. Ja see uneaeg ei sõltu sellest, mida kell näitab, vaid sisemisest bioloogilisest kellast – sellele juba uusi trikke ei õpeta.

Tegelikult ei olegi. Harjutamise asi. Öökullidest noormehed hakkavad sõjaväes mõne nädalaga lõokesteks, isegi koju tulles tõusevad vara.

Ja vanasti, kui enamik inimesi maal elas ja talutööd tegi, polnud öökullina võimalik ellu jääda.

Ise käin matkamas – kõik öökullid kukuvad pärast rasket päeva kotile nagu niidetud.

Kogu elu on praegu niikuinii ebaõiglaselt “öökullide” poole kaldu – kesköö ei ole keset ööd ja keskpäev keset päeva! Paljud ettevõtmised algavad siis, kui oleks juba aeg magama minna.

+8
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vale jutt. Minu laps 9.klassis ja nende koolis algab päev kell 9. Enamikel päevadel lõppevad tunnid veidi pärast kella 15. Laps käib kahes trennis ja ühes huviringis, jõuab kenasti.

Mismõttes vale? Et kui sinu lapse koolis on nii, siis on igalpool nii?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei olegi. Harjutamise asi. Öökullidest noormehed hakkavad sõjaväes mõne nädalaga lõokesteks, isegi koju tulles tõusevad vara.

Ja vanasti, kui enamik inimesi maal elas ja talutööd tegi, polnud öökullina võimalik ellu jääda.

Ise käin matkamas – kõik öökullid kukuvad pärast rasket päeva kotile nagu niidetud.

Kogu elu on praegu niikuinii ebaõiglaselt “öökullide” poole kaldu – kesköö ei ole keset ööd ja keskpäev keset päeva! Paljud ettevõtmised algavad siis, kui oleks juba aeg magama minna.

Mina olen ka mägimatkaja ja suusamatkaja. Ikka ja alati on mul ka pärast vara magama kukkumist und vaja just hommikul. Mulle ei tekita probleemi vara magama minek (kuigi iseenesest ei tea ma suurimat naudingut kui õhtul kaua rahus ja vaikuses omi asju teha, lugeda, käsitööd teha, isegi õppida meelfib hilisõhtul, kui keegi ega miski ei sega). Magama minek ei ole raske. Varahommik on raske, ükskõik kui vara ma magama ei lähe, hommikul vara on väga halb olla, enesetunne on ülihalb. On nii raskel matkal kui kodus. Mul on just hommikust und vaja.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see seotud ka vererõhuga – mulle tundub, et madalama vererõhuga inimestel on hommikud raskemad. Ei ole teaduslikult tõestatud, lihtsalt enda tähelepanek 🙂

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ikka teate, et tundide algus ei ole kivisse raiutud? Tehke oma kooli hoolekogule ettepanek, et näiteks 1.-6. klassis algaks teie koolis tunnid kell 9.

Mhmh, me teeme oma kooli hoolekogule seda ettepanekut vist juba 3. aastat. Eks koroona pärast on ka asjad veninud, kogu aeg ikka ju arutatakse ja mõeldakse, ei ole nii, et kedagi ei huvita. Aga kui tehakse lapsevanemate seas küsitlus, siis on väga palju neid, kes ajavad sõrad vastu: ikka mure, et lapsed ei jõua huviringidesse, siis need, kes peavad lapse nagunii poole kaheksaks linna tooma, jne. Viimane projekt on see, et teiste koolide kogemuse najal kaaluda paaristundide võimalust, et hilisema alguse juures koolipäev lõpeks ikkagi samal ajal. Neile varastele jõudjatele algklassidest peaks siis vist mingi hommikuse pikapäevarühma korraldama.

Minu laps läheb õnneks praegu enamasti 2. tunniks, kella 9-ks. Ainult ühel päeval on 1. tund ja 1 päeval sel ajal huviring. 1. tunnid ongi koorilaulud jm huviringid ja õpiabi tunnid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Igal aastal teevad mõned vanemad juttu, et kool võiks alata hiljem, aga juhtkond naeruvääristab seda seisukohta ja pealegi õpivad mitmed klasse õhtuses vahetuses. Esimest Last kooli pannes oleksin valinud õhtuse vahetusega paralleeli, aga just see aastal õhtust vahetust ei avatud.

Kusjuures ma ei pea ennast öökulliks, vaid täitsa keskmiseks. Pigem isegi honmikuinimeseks, sest tegutseda jaksan paremini hommikuti (olles välja maganud) ja õhtul energiatase aina langeb. Mul on suur unevajadus, 8,5 tundi vähemalt.  Paljud nn lõokesed on minu meelest ka lihtsalt väikse unevajadusega inimesed, kes kell 23-06 magades ongi oma 7 tundi ilusti ära maganud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vale jutt. Minu laps 9.klassis ja nende koolis algab päev kell 9. Enamikel päevadel lõppevad tunnid veidi pärast kella 15. Laps käib kahes trennis ja ühes huviringis, jõuab kenasti.

Mismõttes vale? Et kui sinu lapse koolis on nii, siis on igalpool nii?

Selles suhtes vale, et väide “ Põhikooli vanem aste ja gümnaasium lõpetab koolipäeva kell 9 alustamise puhul nii hilja, et igasugu trennid võib ära unustada.” ei ole kindlasti õige. Tund aega hiljem alustamine lükkab tundide lõpu tund aega edasi, aga ei ole nii, et see üks tund muudab kohe trennid võimatuks. Kui on koole, mis lõpevad hiljem, siis on ka treeneritel huvi, et nende koolide lapsed ka trennis saaks käia ja muudetakse vajadusel trennide aegu.  (Paljud täiskasvanud käivad ka pärast tööd trennides)

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ikka teate, et tundide algus ei ole kivisse raiutud? Tehke oma kooli hoolekogule ettepanek, et näiteks 1.-6. klassis algaks teie koolis tunnid kell 9.

See on võimalik siis, kui lapsel on bussiga võimalik kella 9-ks kooli saada. Meie külast viib buss linna ikka kella kaheksaks ja siis tuleb bussijaamast kooli joosta, et õigeks ajaks jõuda. Kell 9 algavad tunnid tähendab tund aega tegevusetut passimist õues külma käes või koolis, kui kool lahti tehakse varem. Järgmine buss külast linna läheb pärastlõunal. Autodega vanemad lähevad tööle kella 8-ks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Igal aastal teevad mõned vanemad juttu, et kool võiks alata hiljem, aga juhtkond naeruvääristab seda seisukohta ja pealegi õpivad mitmed klasse õhtuses vahetuses.

Kui tunnid lõpeks ikkagi enam-vähem samal ajal kui praegu (paaristundide arvelt kokkuhoid), siis ei tohiks ju õhtune vahetus hilisemat algust takistada. Naeruvääristamine on küll jama. Vt nt: “Õiguskantsler Ülle Madise on öelnud, et just lapsevanemad, kool või hoolekogu peaksid algatama koolipäeva algusaja muutmiseks arutelu. “Arvestades kehtivat õigust, koolipäeva erinevaid algusaegu ning rahvusvahelisi uuringuid, on see igati asjakohane,” on märkinud Madise.”

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ikka teate, et tundide algus ei ole kivisse raiutud? Tehke oma kooli hoolekogule ettepanek, et näiteks 1.-6. klassis algaks teie koolis tunnid kell 9.

Mina lähen koos lastega magama kella 21 ajal, ärkan 5:30. Pole probleemi.

Mulle küll ei sobi kell 21 magama minna, millal siis oma aeg üldse on, mil tegeleda endale meelepärasega?

Ma olen tähele pannud, et tegelikult ei ole olemas lõokesi ja öökulle. On inimesed, kellele on uni oluline ja kellele mitte. Need nö öökullid ei tegele ju oma une arvelt mitte millegi asjalikuga, enamasti vahitakse filme ja seepe või passitakse FBs. Tegelikult on ju täiesti normaalne kuskil 22.30 voodisse minna, natuke lugeda ja kuskil 23 magama jääda. Pole liiga vara ega ka liiga hilja ja unetunnid saab ka enam-vähem täis ja oma aega on ka justkui olnud.

Tubli et loed. Loe siis Stefan Klein’i “Aeg – aine millest koosneb elu” Seal on hästi seletatud kuidas inimese ajus hüpotalamus reguleerib inimese päevatsüklit. Ideaalis võiks see olla kõigil 24h aga kahjuks ei ole. On inimesi kellel on see umbes pool h pikem ja nemad võitlevadki sellega, et muu maailm läheb kell 9 magama, elu seisab aga neil veel energia sees, et pesu pesta, koristada ja sõbrannaga jalutama minna. Ja kui kell 1 lõokesed teist külge keeravad, hakkab neil alles aju märku andma, et aeg magama minna. See on äge raamat, soovitan. Vikerraadios oli järjejutt ka, mõnus enne uinumist käima panna.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohanemisvõime on intelligentsi põhitunnus. Ja inimese aju on väga plastiline. Näiteks inimesed, kes on kaotanud käed, õpivad tegema väga keerulisi toiminguid jalgade abil. Inimene on võimeline ära õppima mitu võõrkeelt, õppima peale insulti või muud rasket haigust uuesti rääkima ja kõndima. Kui mõni aju osa saab kahjustada, siis võtavad teised aju osad need funktsioonid üle.

Ja teie räägite, et inimene EI SUUDA õppida jääma magama ning tõusma üles paar tundi varem või hiljem. Hüpotalamus on sedavõrd jäik ja kohanemisvõimetu? No andke andeks…

+1
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja teie räägite, et inimene EI SUUDA õppida jääma magama ning tõusma üles paar tundi varem või hiljem. Hüpotalamus on sedavõrd jäik ja kohanemisvõimetu? No andke andeks…

Suudab ikka, aga see tuleb tervise arvelt. Inimesed suudavad käia ka näit. öövahetuses tööl, aga kõik saavad aru, et see ei ole päris loomulik ja hakkab pikas perspektiivis tervisele. Samamoodi mõjub öökullidele aasta(kümnete) kaupa liiga vara tõusmine.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teie räägite, et inimene EI SUUDA õppida jääma magama ning tõusma üles paar tundi varem või hiljem. Hüpotalamus on sedavõrd jäik ja kohanemisvõimetu? No andke andeks…

Suudab ikka, aga see tuleb tervise arvelt. Inimesed suudavad käia ka näit. öövahetuses tööl, aga kõik saavad aru, et see ei ole päris loomulik ja hakkab pikas perspektiivis tervisele. Samamoodi mõjub öökullidele aasta(kümnete) kaupa liiga vara tõusmine.

Me saame ju hakkama Ameerikasse või mujale teise ajavööndisse reisimisega – mõned päevad on uni häiritud, sealt edasi elame edukalt kohaliku kella järgi.  Siis ongi imelik, et miks me nüüd ei saa siis omas kodus uneaegu paar tundi nihutada. Saame küll. Aga tegelikult on ju tegemist närvisüsteemi eripäraga ja asi pole mitte selles, et “öökullid” ei suuda kell 8 päeva alustada, vaid et neil/meil kulub päriselt üles ärkamiseks /töövõime saavutamiseks mitu tundi.  Öökullidele on soovitatud hoopis veel tund-kaks  varem ärkamist, nt kui vaja kell 8 tööd alustada, siis võiks ärgata kell 6 või varemgi. Aga see tähendaks jälle seda, et täiskasvanu peaks magama minema kella 10 paiku, koolilaps kell 9. See on jälle keeruline, sest  koolilapsel lõpeb tihti trenn kell 7  või hiljem, koju jõuab kell 8, siis peab sööma ja ehk veel mõnda kooliasja tegema ja lõpuks tahaks meist igaüks ka enne magamaminekut vähemalt tunnikese niisama raamatut lugeda, filmi/internetti vaadata, suhelda, vms.

Nii et üle jääb ikka lõpuks see, et alustame päeva hiljem. Kool võiks alata kell 9 juba sellepärast, et tegelikult on kell 8 alustavaid töökohti pigem vähe ja enamus vanemaid läheb tööle ka kella 9-ks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tegelikult on ju tegemist närvisüsteemi eripäraga ja asi pole mitte selles, et “öökullid” ei suuda kell 8 päeva alustada, vaid et neil/meil kulub päriselt üles ärkamiseks /töövõime saavutamiseks mitu tundi.  Öökullidele on soovitatud hoopis veel tund-kaks  varem ärkamist, nt kui vaja kell 8 tööd alustada, siis võiks ärgata kell 6 või varemgi.

Võibolla ma pole siis päris õige öökull, aga minu puhul see ei kehti. Mul ei ole tegelikult väga raske tõusta, saan üles küll ja hommikused toimetused suuremate probleemideta tehtud, aga kui ööuni on liiga lühike olnud, on mu päevane mõttetegevus väga loid ja eriti madalale langeb produktiivsus pärastlõunaks. Enne keskööd aga sellegipoolest mul peaaegu kunagi uni ei tule.

Kuna mu lapse kool on mu töökoha lähedal ja kodust üsna kaugel, ei ole mul otstarbekas hommikul pärast lapse kooliviimist tagasi koju magama sõita. Küll aga olen soojemal aastaajal vahel maganud veel tunni-poolteist lihtsalt autos parklas. Sel juhul olen ärgates enam-vähem kohe värske ja võin tööga pihta hakata, ei ole mingit pikka ärkamisaega vaja.

Ise käin matkamas – kõik öökullid kukuvad pärast rasket päeva kotile nagu niidetud.

Noorusaja matkadest mäletan, et jah, füüsiline väsimus oli nii suur, et kukkusin tõesti kotile. Aga magama sellegipoolest ei jäänud, vedelesin seal tunde niisama pikali, sest midagi muud mõistlikku ju ka teha polnud.  Õnneks ei arvanud matkadel ka keegi, et kõik kell 6.30 ärkama peaksid, lõokesed jah ronisid varem välja pissile ja sahmisid seal siis vabatahtlikult hommikupudruga.

Lugesin kunagi kuskilt, et see erinevate kronotüüpide värk on ikka suures osas geneetiline ja ammustel aegadel oli kasulik, kui inimeste hulgas erinevaid kronotüüpe leidus – siis oli suurema osa ajast keegi üleval ja passis peale, et mingi oht ei ähvardaks.  Ja see on ka teada, et kronotüüp elu jooksul veidi muutubki, kõige hilisemaks nihkub see teismelistel ja sellepärast ongi nende jaoks hommikul vara ärkamine eriti raske.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohanemisvõime on intelligentsi põhitunnus. Ja inimese aju on väga plastiline. Näiteks inimesed, kes on kaotanud käed, õpivad tegema väga keerulisi toiminguid jalgade abil. Inimene on võimeline ära õppima mitu võõrkeelt, õppima peale insulti või muud rasket haigust uuesti rääkima ja kõndima. Kui mõni aju osa saab kahjustada, siis võtavad teised aju osad need funktsioonid üle.

Ja teie räägite, et inimene EI SUUDA õppida jääma magama ning tõusma üles paar tundi varem või hiljem. Hüpotalamus on sedavõrd jäik ja kohanemisvõimetu? No andke andeks…

Mis mõttes ei suuda, suudame ju. Läbi halva enesetunde, iivelduse ja lausa valu teeme seda ikka, aastakümneid.

Mina oleksin väga rahul, kui vahepeal paariks aastaks läheks kogu elu õhtuinimeste rütmi ja hommikuinimesed saaksid harjutada, kui lihtne see sisemise kella muutmine on. Sest lõppudelõpuks, miks peab maailm justnimelt hommikuinimeste rütmis käima. Rütmi muutmine pidi ju olema nii lihtne ja lihtsalt tahtmise taga kinni.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu kümnenda klassi oma on harva enne viite kodus (sinna sisse ei jää trenne). Tundide alguse nihutamine hilisemaks poleks võimalik. Teise klassi omal on koolipäeva algusega mängitud ja lõpuks jõutud ikka selleni, et vanemad tahavad, et lapsed ei peaks liikuma hiljem, kui nemad ja et siis hakkab tundide lõpp trenne ära jätma ning jõutud ikka algseisu tagasi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema käis minu lapsepõlves vahetustega tööl, 24 tunnised vahetused ja kui polnud tööpäeva, siis ta ka magas. Isa käis kodust kaugel tööl, lahkus enne 7 hommikul. Esimesest klassist saadik ärkasin ise, pesin, riietusin, tegin endale võileivad ja teed, sõin ja läksin kooli kell 7.45.

Oma lastele olen ka õpetanud hommikul ise toimetama ja ise kella jälgima, et bussile jõuaksid. Harjutamise ja harjumuse asi.

Sama (mul oli ema kasvataja). Kusjuures mina läksin kuueselt kooli. Õhtul on kõik vslmis pandud, hommikul sööd oma võileiva, pesed ja lähed. Õhtul magama 9 ja 10 vahel.

Teisalt ma ei saagi nagu aru, kuidas täiskasvanud magavad 9, 10, 11 tundi. Kui ma 6,5 tundi saan und, on peaaegu hästi, 7 on täiesti ok.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS kodukontori aegu on suurepäraselt näha, et öökullid teevad arvuti lahti hommikul 11 ja panevad kinni kell 6. Ei näe kedagi 21 ja 22 tööd tegemas.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS kodukontori aegu on suurepäraselt näha, et öökullid teevad arvuti lahti hommikul 11 ja panevad kinni kell 6. Ei näe kedagi 21 ja 22 tööd tegemas.

Kas sa arvad, et inimene peaks kogu ärkveloldud aja palgatööd tegema? Käisid kella 22 paiku peale passimas, kas kellelgi on arvuti lahti?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS kodukontori aegu on suurepäraselt näha, et öökullid teevad arvuti lahti hommikul 11 ja panevad kinni kell 6. Ei näe kedagi 21 ja 22 tööd tegemas.

Kas sa arvad, et inimene peaks kogu ärkveloldud aja palgatööd tegema? Käisid kella 22 paiku peale passimas, kas kellelgi on arvuti lahti?

Arvuti näitab, mis kell keegi sisse-välja logib.

Kui su leping ütleb, et 8 tundi päevas oled tööl, siis sa oled 8 tundi tööl. Isegi on hull, kui sa kell 11 sisse logid ja mina pean 3 tundi üksi kõikide kiirete asjadega tegelema.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS kodukontori aegu on suurepäraselt näha, et öökullid teevad arvuti lahti hommikul 11 ja panevad kinni kell 6. Ei näe kedagi 21 ja 22 tööd tegemas.

Öö läbi töötavad? vau, mina jaksan ainult kella kaheni öösel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lähen koos lastega magama kella 21 ajal, ärkan 5:30. Pole probleemi.

Hahaa, mina lähen ka koos lastega magama kell 21, aga ärgata tahaks ikkagi kuskil peale 8-t või 9 ajal. Samas, kui ma lähen magama kella 11 ajal ja ärkan kell 9, siis ei ole ma üldse väsinum kui kell 21 magama minnes. Ehk siis olen aru saanud, et minu puhul pole niivõrd olulised täpsed unetunnid (kui neid alla 7t pole) – vaid mulle lihtsalt eriti ei sobi varahommikune aeg.

Tegelikult lähen siis magama kell 21 ja tõusen koolimineva lapse pärast kell 6.30. Mulle on ka oluline keeta hommikupuder valmis ja veenduda, et riided plekkideta ja üleriided ilmastikukohased saaks. Ise lähen tööle kella 9-ks.

Kokkuvõttes: ideaalis tahaks kauem magda, aga midagi väga hullu ka pole. Väikese enesesundimise järel ülestõusmisel – 6.30 tundub ebaloomulikult varajane aeg voodist tõusmiseks, eriti, kui väljas pime on – saan ülejäänud päevaga hakkama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleksin väga rahul, kui vahepeal paariks aastaks läheks kogu elu õhtuinimeste rütmi ja hommikuinimesed saaksid harjutada, kui lihtne see sisemise kella muutmine on. Sest lõppudelõpuks, miks peab maailm justnimelt hommikuinimeste rütmis käima. Rütmi muutmine pidi ju olema nii lihtne ja lihtsalt tahtmise taga kinni.

Sul on võimalus oma iseenese elu korraldada täpselt nii, nagu sa ise soovid. Leia omale töö, mida sa saad teha endale sobival ajal ja lapsele kool, kus ta saab käia sulle sobival ajal. Kogu maailm ei pea ja ei hakka kunagi sinu ümber keerlema.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu ühiskonnakorraldus on niikuinii tugevalt õhtuinimeste suunas kaldu ja see on hommikuinimeste suhtes täiesti ebaõiglane. Bioloogilise kella järgi peaks magama enne ja pärast keskööd sama palju, ehk siis 20-4, sest just nii saab  kogu aasta vältel maksimaalselt valget aega ära kasutada. Inimene on päevase eluviisiga loom!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võon ka öelda, et hilsema koolaja laguse vastu on lapsevanemad – tihti just sel põhjusel, et nende endi tööpäev algab kell 8 ja siis on mugav lapsed samaks ajaks kooli viia. Teiseks – kuna meil hakkab kool 8.30, siis alguses oli küll probleem, kuna linna teised kooli alustavad õppetööd kell 8, siis  üks trenn jäigi lapsel ära, sest trenni algus oli sätitud just suuremate koolide järgi. Aga nüüd käib trennis/huviringis, mis on õhtul ja sp. sobib 8.30 koolipäeva algus väga hästi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leia omale töö, mida sa saad teha endale sobival ajal ja lapsele kool, kus ta saab käia sulle sobival ajal.

Nõme parastaja oled.

Jah, töö leiab küll sellise, mida ei pea varahommikul tegema (mul selline ongi) aga näita mulle sellist kooli, kus tunnid ei alga ebanormaalselt vara?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka paljudega ühes paadis. Kuigi olen hommikuinimene, siis liigvarajast ärkamist jälestan ja pole ka ära harjunud. Samuti olen varasemalt teinud palju öötööd. Pole midagi jubedamat, kui magamatus. Tööpäev võiks alata kell 9. Ühe mu lapse kool algab kell 9 ja ta jõuab tundide alguseks päriselt ka üles ärgata ja ergastuda.
Kui nüüd talvel jääks suveaeg ja tööle peab veel pilkasemas pimeduses minema, siis ma vist olen inimvare.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on terve pere jaoks see tohutu stress, et kool algab kl 8. Aastaid on räägitud, et kool võiks hiljem alata näiteks kl 9, ikka midagi ei muutu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei olegi. Harjutamise asi. Öökullidest noormehed hakkavad sõjaväes mõne nädalaga lõokesteks, isegi koju tulles tõusevad vara.

Ah, ära seleta. See, et sina suudad ennast vara  tõusta, et sinu pojad suutsid, ei tähenda seda, et see kõigi jaoks nii on. Olen ise eluaeg hädas olnud varase tõusmisega, on mu pojad. No ei jää mingi valemiga vara magama ja ei jäägi. Ja hommikul raske tõusta ja hirmus unevõlg. Poeg tuli kaitseväest tagasi täpselt sama  targalt, ikka ei jää õhtul magama, lihtsalt ei jää.

Minul õnneks nüüdseks lapsed suured ja kuna koroona tõi kodukontori, siis äratus alles pool 9. Naudin seda aega, ei pea enam pool 7 tõusma, nii mõnus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lähen koos lastega magama kella 21 ajal, ärkan 5:30. Pole probleemi.

Aga kõik ei taha elada nagu imikud terve elu, poolest päevast magama st kell 21. Mul isegi koolilapsed lähevad kell 22.30 oma tubadesse magama.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )


Esileht Koolilaps ei suuda harjuda varajase ärkamisega