Esileht Koolilaps ei suuda harjuda varajase ärkamisega

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: ei suuda harjuda varajase ärkamisega

Postitas:
Kägu

Kas te ikka teate, et tundide algus ei ole kivisse raiutud? Tehke oma kooli hoolekogule ettepanek, et näiteks 1.-6. klassis algaks teie koolis tunnid kell 9.

See on võimalik siis, kui lapsel on bussiga võimalik kella 9-ks kooli saada. Meie külast viib buss linna ikka kella kaheksaks ja siis tuleb bussijaamast kooli joosta, et õigeks ajaks jõuda. Kell 9 algavad tunnid tähendab tund aega tegevusetut passimist õues külma käes või koolis, kui kool lahti tehakse varem. Järgmine buss külast linna läheb pärastlõunal. Autodega vanemad lähevad tööle kella 8-ks.

No see teema pole teiesugustele eranditele, kes elavad kuskil inimtsivilisatsioonist väljas. Linnades/alevikes on valikuvabadus ja transport täiesti olemas.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ema käis minu lapsepõlves vahetustega tööl, 24 tunnised vahetused ja kui polnud tööpäeva, siis ta ka magas. Isa käis kodust kaugel tööl, lahkus enne 7 hommikul. Esimesest klassist saadik ärkasin ise, pesin, riietusin, tegin endale võileivad ja teed, sõin ja läksin kooli kell 7.45.

Oma lastele olen ka õpetanud hommikul ise toimetama ja ise kella jälgima, et bussile jõuaksid. Harjutamise ja harjumuse asi.

Sama (mul oli ema kasvataja). Kusjuures mina läksin kuueselt kooli. Õhtul on kõik vslmis pandud, hommikul sööd oma võileiva, pesed ja lähed. Õhtul magama 9 ja 10 vahel.

Teisalt ma ei saagi nagu aru, kuidas täiskasvanud magavad 9, 10, 11 tundi. Kui ma 6,5 tundi saan und, on peaaegu hästi, 7 on täiesti ok.

Jaa, aga äkki avardad oma maailma ja saad aru, et on sinust erinevaid inimesi?

Mina, 48-aastat vana, kui ei ole min 10tundi maganud, ei suuda üldse funktsioneerida. 7 tunni une puhul võin täpselt tunda virtuaalselt, mis see on – absoluutne zombi, ei mōista ymbritsevat, ei suhtle, ei näe välja. Null inimene.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa kirjutad enne kuute hommikul.

Kerge vastuolu?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa kirjutad enne kuute hommikul.

Kerge vastuolu?

kahjuks mitte. Pean ärkama toopaevadel sel ajal, et toole jõuda. Siis magangi nagu imik alates 20.00 või olen zombi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õnneks lapsed kasvavad ja saavad ise hommikul hakkama, on ka öelnud, et põnev on hommikul üksi kooli sättida ja endale köögis süüa teha.  Tavaliselt tõusen üles, teen kohvi ja pikutn veel pool tundi diivanil, lapsele panen võileiva kraami vms lauale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liisu

Pead olema lastele kokk ja taksojuht, et pead nii vara ärkama?

Sa oled üks nendest, kes arvab, et kõik elavad koolist 5 min kaugusel? Kurb su maailma vaadet muuta aga nt mitme lapse koolitee sõltub vanematest või bussidest, mis väljuvad juba 7.00 või varem. Minu lapspõlves väljus buss 6.45 ja äratus oli 6.00
Ema, muidugimõista, ärkas veel varem, et meid bussile õigeks ajaks saada ja unised lapsed üldse ülesse saada nii vara.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pead olema lastele kokk ja taksojuht, et pead nii vara ärkama?

Sa oled üks nendest, kes arvab, et kõik elavad koolist 5 min kaugusel? Kurb su maailma vaadet muuta aga nt mitme lapse koolitee sõltub vanematest või bussidest, mis väljuvad juba 7.00 või varem. Minu lapspõlves väljus buss 6.45 ja äratus oli 6.00

Ema, muidugimõista, ärkas veel varem, et meid bussile õigeks ajaks saada ja unised lapsed üldse ülesse saada nii vara.

Tead mis, kui ms teen teadlikult lapsed, siis ma valin ka elukoha sellise, et kool ei oleks 50 km kaugusel. Lihtsalt laste huvides. Mõnele ehk arusaamatu kontseptsioon.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lapsele kooli valisin, siis ka just elukohajärgse, kuhu laps 10 minutiga jõuab. Tuttvad olid šokeeritud, er mis mõttes, tood enda mugavuse lapse tulevikule ohvriks – nende arvates  oli asja taga see, et me ei viitsi last teise  linna otsa hommikuti kooli sõidutada.  Lapsele kool meeldis, hinded olid head, koos sõpradega läks kooli ja tuli, sõbrad on alles siiani. Õpib ülikoolis ja on igati tubli. Ei kahetse iial kooli valikut.

Tänu sellele sai laps hommikul korralikult magada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka alati probleem sellega olnud, hommikud on väga rasked. Kell 21 magama minemine ei ole ka valikus. Siis mu elu olekski ainult töö ja kodu, omaette olemise aeg puuduks täielikult ning see oleks veel masendavam, kui hommikuti vara ärkamine.

+3
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Esileht Koolilaps ei suuda harjuda varajase ärkamisega