Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei suuda maski kanda

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Ei suuda maski kanda

Postitas:
Kägu

Käisin eile lapsega haiglas arstil. Elus esimest korda kandsin maski. See oli nii kohutav, kuidas arstid suudavad päev läbi seda kanda?
Mul on prillid ka ja klaasid olid täiesti udused, mask muutus niiskeks, higi voolas mööda nina ja kõige hullem oli see õhupuuduse tunne. Vahepeal hakkas isegi pea ringi käima. See pole ju normaalne? Lõpuks läksin wc-sse ja viskasin minema ja ilma selleta oli kohe miljon korda parem. Kui mõni arst tuleb ütlema, et maski peab kandma ja kui ma ütlen, et see tekitab minestustunde siis kas nui neljaks tuleb ikkagi ette see tõmmata?

+25
-53
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Oh heldeke, nii hädine!

+49
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas me nii haledad oleme? Kirurg opereerib tunde selle maskiga ja mõte peab ka töötama. Ei vabandata et mask tekitas uimasuse ja seetõttu lõikas kogemata kuhu poleks pidanud.
Või teine amet. Tolmuste tööde tegijad, kes kannavad respiraatoreid oma tööl.

+45
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli varem töö, kus kandsin maski terve tööpäeva või töö-öö jooksul 12 tundi. Harjusin ära ja ei häirinud, aga ütlen ka ausalt, et meil olid rohkem maskid lõua all kui ees 🙂 Kummikindad häirisid rohkem ja tihe kätepesu, sest lõpuks oli käenahk kuivaks, krobeliseks ja lõpuks veriseks pestud, desotatud ja kinnastest.
Nüüd kui olen arstil käinud ja maski pidanud kandma, enam ei saagi aru, et kuidas ma seda maski kunagi häirimatult kanda sain. Praegu on nii, et raske on hingata sellega ja lisaks jääb kuidagi silmade ette, et ma ei näegi eriti, kuigi sätin paika ilusti. Võin trepist alla maskiga kukkuda.
Füsioteraapiast koos maskiga keeldusin, sest ee on juba ülemõistuse.

+13
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tolmuste tööde tegijad, kes kannavad respiraatoreid oma tööl.

Vot need tilmurespiraatorid on normaalsemad, nendega saab hingata. Tegin suvel remonti ja kasutasin sellist FFP2 klapiga tolmumaski, sellega oli ikka palju mugavam hingata kui tavalise riidest maskiga. Riidest mask läheb tõesti rõvedalt palavaks ja võib tekkida lämbumistunne. Klapiga maskid on hingamise suhtes paremad.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

On jah väga raske. Aga arsti juurde minnes ei ole valikut, tuleb kanda. Olen näinud PERHis ka neid vingatseid, kes väidavad, et kohe kuidagi ei saa kanda, halb on. Väga ilusti on neile resoluutselt öeldud, et kui ei saa, siis tuleb lahkuda, ilma maskita ei ole lubatud ja kõik. Kõigil on halb. Mina olen astmaatik ja hingata ilma maskitagi raske, aga kannatan ära, mõnel teisel on muu häda, miks siis kellelgi peaks olema võimalik ilma olla? Kui ei suuda maski kanda, siis ei saa arsti juurde minna ja punkt.

+40
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ebamugav jah, sestap olen iga kord maski lõua alla tõmmanud ning vabandades ette tagasi tõstnud, kui keegi noomida võtab. Viimati viis korda järjest nii. Saab vahepeal pikalt maskita hingata ning on hea olla. Siis väike vabandus ja naeratus, mask ette ning varsti jälle mask lõua alla. Olin terve muidugi.

+11
-50
Please wait...

Postitas:
Kägu

maskil ja maskil on vahe, teglikult neid kõige tavalisemaid ei meeldi mulle ka, olen lühiajaliselt pidanud kandma, aga no mis teha

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Talvel salli sisse mähituld, nii et ainult silmad paistavad, saavad enamus käia, aga nüüd on maskiga võimatu käia. Ei ole see mask nii kole midagi. Võtke rahulikult. Mina olen ka prillikandja ja kui ilusti ette panna, siis ei sega.
Minu jaoks on sellline hädaladamine jälle üks moodus vinguda, sest ei taha lihtsalt maski kanda.
Astmaatikul võib tõesti raske olla.

+31
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ebamugav jah, sestap olen iga kord maski lõua alla tõmmanud ning vabandades ette tagasi tõstnud, kui keegi noomida võtab. Viimati viis korda järjest nii. Saab vahepeal pikalt maskita hingata ning on hea olla. Siis väike vabandus ja naeratus, mask ette ning varsti jälle mask lõua alla. Olin terve muidugi.

Kellele seda vaja on?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline asjandus peaks aitama veidi, ise pole veel proovinud.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul on probleem psühholoogiline, juba ette oled ennast nii häälestanud. Mul ka mees koguaeg hädaldab, kui rõve on see maski kandmine – mitte füüsiliselt, vaid lihtsalt põhimõtteliselt on rõvedad maskis inimesed. No ma ei tea.

Mulle ka ei meeldi ja ei pea vajalikusk avalikus kohas kohustuslikku maski kandmist. Aga no minupärast võiks vabalt haiglas olla koguaeg maski kandmine kohustuslik, et med. personalile pidevalt igasuguseid pisikuid ei pritsitaks 😀

Kuidas prillidega arstid küll hakkama saavad?

Minuarust need maskid, mida haiglates jagatakse külastajatele, sisuliselt paberist, on ju väga õhukesed ja lasevad väga hästi hingata. pangu püks topelt-puuvillane mask ette ja rääkige siis!

Ja ma olen käinud viimase poole aastaga päris palju arstide juures küll naistearstil spiraali eemaldamas, seejärel operatsioonil, kuna arst ei saanud spiraali kätte, siis mingi lapse hädaga, siis rasedana arvele võtmas, siis jälle teise lapsega emos jne… no ei ole kordagi lambumistunnet tekkinud.

+29
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaline endatekitatud paanikahäire.

+34
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaline endatekitatud paanikahäire.

Täpselt, mul esimesed 20 minutit on samad sümptomid (välja arvatud udused prilliklaasid, sest oskan maski sättida nii, et ei läheks), aga kui ära harjun, siis läheb üle. Tuleb üle elada see raske algus, muud midagi.

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ebameeldiv, aga no kannatan ära. Lõpurasedana hakkas halb, kui pidin ämmaka juures pikali viskama ning sünnitusel lõpupoole ka ei suutnud seda enam kanda, aga sünnituse lõppfaasi ei saa kuidagi võrrelda nt tavalise perearstivisiidiga.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mask võib tekitada peavalu?
Mul kunagi pea ei valuta tavaliselt ja nüüd 2 päeva olen pidanud seda kandma ja tekib peavalu 🤷🏼‍♀️

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul kunagi pea ei valuta tavaliselt ja nüüd 2 päeva olen pidanud seda kandma ja tekib peavalu 🤷🏼‍♀️

Peavalu on üks koroonaviiruse varastest sümptomitest. Palju õnne!

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte mask ei tekita peavalu, vaid sinu paanika ja stress maski kandmise pärast. Mõtle vähem sellele ja söö d-vitamiini (D-vitamiini puudus põhjustab peavalusid!)

+18
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arstilkäimine ei ole nii pikk tegevus, et täiskasvanud inimene ebamugavustundest üle ei saaks olla. Kui tead, et ei suuda, osta endale visiir. Aga see hala, et küll oli ebamugav, mina küll ei suuda, on naeruväärne. Arstid patsientide säästmiseks suudavad, aga tavaline inimene hakkab kohe vinguma. Samuti kannavad maski paljud teenindajad, müüjad, apteekrid jne – paljud neist ise võib-olla ei kardagi viirust, aga teevad seda ennetavalt ja teiste kaitsmiseks.

+21
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jube lugeda, täiskavanud naine hädaldab nagu titt. Mis vaja see vaja, kui ei kannata maskiga olla, siis ei saa ka arsti juurde.

+20
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe vähem FB levitatavaid rumalusi, kuidas inimesed enda väljahingatud CO2 ja koledate bakterite sisse ära koolevad. Kohe rahulikum maski kanda.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin terve muidugi.

Kust sa seda tead nii kindlalt?

Minu teada on küllalt neid inimesi, kes on haiged, kuid sümptomid puuduvad. Neil läheb haigus kergelt, aga samas võivad nakatada kedagi, kes raskelt põeb või lausa sureb. Minu meelest on lihtsalt häbiväärne olla nii isekas, et mitte kannatada seda väikest ebamugavust ära.

+19
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidu poleks viga, minule ei tundu nii ebamugav ja kannaks rahvarohkes kohas küll, aga olen samuti prillikandja ja prillid kogu aeg udused. Jända selle maski äärega ja mudi ja siis kaob ju maski mõte ära kui seda kogu aeg näppida. Seetõttu ei saa kanda. Kas keegi teab mingeid nippe?

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tule Viljandisse – just paar päeva tagasi käisin perearstikeskuses ja mitte keegi ei kandnud maski peale perearsti. Ei pereõed, registraatorid, koristajad, kliendid jne. Keegi ei maininud sõnagagi koroonat ega hüpanud desopudeliga ligi nagu väike kuri hampelmann. Väga eluterve suhtumine oli. Usun, et paljudes teisteski Eesti väiksemates linnades ja asulates on nii.

+14
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin eile lapsega haiglas arstil. Elus esimest korda kandsin maski. See oli nii kohutav, kuidas arstid suudavad päev läbi seda kanda?

Mul on prillid ka ja klaasid olid täiesti udused, mask muutus niiskeks, higi voolas mööda nina ja kõige hullem oli see õhupuuduse tunne. Vahepeal hakkas isegi pea ringi käima. See pole ju normaalne? Lõpuks läksin wc-sse ja viskasin minema ja ilma selleta oli kohe miljon korda parem. Kui mõni arst tuleb ütlema, et maski peab kandma ja kui ma ütlen, et see tekitab minestustunde siis kas nui neljaks tuleb ikkagi ette see tõmmata?

Sama siin. Olen palju harjutanud, aga prillid lähevad uduseks ja lämbumise tunne on.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ebameeldiv, aga no kannatan ära. Lõpurasedana hakkas halb, kui pidin ämmaka juures pikali viskama ning sünnitusel lõpupoole ka ei suutnud seda enam kanda, aga sünnituse lõppfaasi ei saa kuidagi võrrelda nt tavalise perearstivisiidiga.

Lõpurase…. Ikka leidub neid, kes seda sõna kasutavad

+3
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

No haiglas on kantud maski viimased pool aastat kogu tööaja jooksul ehk siis min 8 tundi päevas sh suvel palavaga. Jah voolabki vahel higi ja õhtul oled lihtsalt laip. Aga väga masendav on vaadata neid täiskasvanuid, kes üritavad koridoris oodates salaja maski lõua alla tõmmata. Tõesti isegi lasteaialapsed saavad maski kandmisega hakkama ilma igasuguse probleemita, aga mõni täiskasvanu on ikka väga äppu.

+21
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa ikkagi EI SUUDA maski kanda, siis võibolla ei peaks ka minema arsti juurde. Oota paar aastat, tuleb vaktsiin.
Aga arvatavasti sa ka ei kavatse vaktsineerida, eksole.

Rääkimata sellest, et ega arstil käimine ei olegi mingi spaa, kus maru meeldiv peab olema. Kui maski kandmise ebameeldivus tundub suurem, kui arstivisiidilt saadav kasu, siis ehk võiksid oma arstiaja suurematele hädalistele vabastada, sest tundub et häda ei olegi nii suur.

+15
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vot need tilmurespiraatorid on normaalsemad, nendega saab hingata. Tegin suvel remonti ja kasutasin sellist FFP2 klapiga tolmumaski, sellega oli ikka palju mugavam hingata kui tavalise riidest maskiga. Riidest mask läheb tõesti rõvedalt palavaks ja võib tekkida lämbumistunne. Klapiga maskid on hingamise suhtes paremad.

Mina pean tööl igapäevaselt kasutama nn kirurgilist maski, mõnikord lähevad prillid uduseks, kui suurema pahvakuga hingan, palav on ka ja teinekord ajab naha sügelema või tirivad kummid vastikult kõrvade tagant. Aga see on tunduvalt meeldivam kui ehituspoest ostetud respiraator (klapiga ja mitte kõige odavam), prille oli peaaegu võimatu kasutada ja higi voolas kordades hullemini, aga ilma ka ei saanud, üsna ruttu sai selgeks, et soojustust paigaldades köhin muidu oma kopsud välja.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa ikkagi EI SUUDA maski kanda, siis võibolla ei peaks ka minema arsti juurde. Oota paar aastat, tuleb vaktsiin.

Aga arvatavasti sa ka ei kavatse vaktsineerida, eksole.

Rääkimata sellest, et ega arstil käimine ei olegi mingi spaa, kus maru meeldiv peab olema. Kui maski kandmise ebameeldivus tundub suurem, kui arstivisiidilt saadav kasu, siis ehk võiksid oma arstiaja suurematele hädalistele vabastada, sest tundub et häda ei olegi nii suur.

Mina ei kavatse panna ette maski, lasta tikku oma ninna ja veel vähem myrki oma veeni, oma arstiajad vabastan ka rõõmuga sulle.
Oma irooniaga määgisid end suht lambaks!

+5
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei suuda maski kanda