Esileht Väikelaps Ei suuda otsustada, kas õige lapsi lasteaeda viia

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Ei suuda otsustada, kas õige lapsi lasteaeda viia

Postitas:

Olime kuu aega kodused, nüüd käivad lapsed teist nädalat lasteaias; ühest küljest mõjub normaalsus hästi (sõbrad, lasteaiategevused jne), teisalt olen ikkagi stressis, et äkki homme/ülehomme/varsti tabab meid koroonaviirus. Ma olen sellest stressamisest niiii väsinud. Aga mis seal salata, hoida 4- ja 6-aastast kodus ja lisaks tööd teha – see on ikka ka väga väsitav. Nii et olengi kahe halva vahel.
Kas teie, kel lapsed lasteaias käivad, si muretse või kuidas murega hakkama saate?

Ahjaa, elame Tallinnas, siin ka ärevakstegevad numbrid.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 19:47; 12.01 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad lasteaias 3a ja 5a ja ei muretse üldse. Meie peres pole küll põhjust arvata, et kellelgi midagi nohust hullemat oleks. Laste vanaemad, -isad eelistavad nkn oma rolli “täita” pilte fb-s laikides, koroona pole meie suhtlust eriti kuidagi muutnud. Kanname maske, peseme käsi ja kui tuleb, siis nuuskame nina. Ega kõvasti muretsemine midagi ei muuda ei halvemaks ega paremaks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe põhjust lapsi nui neljaks kodus hoida, kui ise kodukontoris. Kui haigestuvad/ haigestume (ei pea koroona selleks olema, veidi tatistena jäävad ka juba koju), siis oleme-töötame kodus. A äkki ei jäägi haigeks….

Vanemad-haigemad sugulased elavad kaugel, nendega ka kontakti pole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me Harjumaal ja lapse rühmas käib kohal üle poolte nimekirjas olevatest lastest (sh minu oma). Ise käime tööl ja kuskil peab laps ju päeval olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps käib Tallinnas erahoius, käib kohal ja kõik teised lapsed käivad ka (korraga umbes 10 last). Ei muretse, leian, et on vähetõenäoline, et koroona just lastehoiu kaudu meie peresse jõuaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti ikka veel keegi usub koroonaviirust? need vist usuvad et maa on ka lapik ja elvis on elus. Võtke kokku ennast.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me alles põdesime koroonat ja koju tõi selle suure tõenäosusega just lasteaialaps. Nii et meil on nüüd mõnda aega rahulik olla. Kui see sind lohutab, siis meil on olnud oluliselt hullemaid viiruseid, lapsed põdesid selle koroona suht möödaminnes läbi. Kui olete kõik normaalse immuunsusega ja on võimalik eakatest eemale hoida, siis pole väga mõtet muretseda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka muretsen, aga ei saa lihtsalt nii pikalt lapsi kodus pidada töö kõrvalt.
Sama vanad (4 ja 6), teeme 4-päevased lasteaianädalad
Vanemate sugulastega hoiame siiski nüüd jälle distantsi, kui lapsed lasteaeda said.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stressi vastu aitab tavaliselt alkohol ja seks. Aga ära ülemäära doseeri.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nende koroonaeitajatega ennegi kokkupuuteid olnud – tahaks ka sinult küsida, et millega sa seletad haiglate ülekoormust?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 19:47; 12.01 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kas sa saad neid üldse koju jätta? saad kodukontoris töötada, sh laste kõrvalt? Koosolekule osaleda klientide kõnedele vastata vmt? Kõik hakkab ju sellest pihta, et kas on võimalik koju jätta (normaalselt, nii et ei oleks ise stressis ja lapsed kurvad, et vanem ei pööra tähelepanu).

Minul 4- ja 6-aastane käivad aias ja ei muretse. Seni pole meil veel ükski rühm kinni läinud. On küll paar korda teatatud, et see või teine laps palavikus (ma ei tea, miks nad teatavad, lihtsalt paanika tekitamiseks?), aga veel pole järgnenud infot covid-positiivsuse kohta.

nendega koos ma väga normaalselt tööd teha ei saa ja lapsed olid ka kevadel koguaeg stressis, et ma nendega tegeleda ei saanud. Minu töö iseloom ei võimalda ka väga palju öösel tööd teha (ma ei jaksakski), kuna pean osalema koosolekutel, olema kolleegidele kättesaadav jne.

Ja ega ma väga nende rutiini taha murdagi, lastel tekitab ka ju stressi see pidev koroonast rääkimine. Kevadel oli näha seda, kui lisaks, et lasteaias ei saanud käia, ei saanud ka sõpradel külas käia ja sõpru külla kutsuda jne. Nüüd jälle, et ei saa nt ujuma minna, ei saa seda-teist-ja-kolmandat teha, vanemad ei saa rühma minna normaalselt jne. See kõik tekitab lastes stressi. Mida tavapärasem elu lastel, seda vähem stressi neil, arvan mina. Ei saa kasvatada üles põlvkonda hirmunud lapsi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Ei suuda otsustada, kas õige lapsi lasteaeda viia