Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei suuda otsustada kas uus elu või vana täiustamine.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Ei suuda otsustada kas uus elu või vana täiustamine.

Postitas:
Kägu

Vaja midagi ette võtta, et rohkem raha teenida. Olen 50+ ja mõtlesin, et peaks oma senise ameti sinnapaika jätma ja minema kooli IT spetsialistiks õppima. Võtsin kooliga ühendust aga tuleb välja, et see IT spetsialist peaks inglise keelt küllaltki heal tasemel oskama mina aga ei ole seda keelt koolis õppinud. Aru saan osaliselt niipalju, kui telest või filmidest kuulnud ja inglise keeles kirjutada ei oska üldse.
Hakkasingi nüüd oma otsuses kahtlema, et võibolla siis peaks ikkagi oma õpitud eriala hoopis edasi õppima automaatika ja robootika suunaliselt. Samas tervis ei ole nii hea, et tootmistsehhis füüsilist tööd teha ilma probleemideta. Küll näpud kangestuvad, küll seljas valud siis allergia ja täiesti prognoosimatud peavalud ja vererõhu tõusud. Arst meditsiinilst sekkumist ette ei näe, ehk rohte pole vaja , sest näidud kõik vanuse järgi normi piires.
Oskab keegi nõu anda, kui hea tase IT spetsialistil siis olema peab inglise keel, et selle eriala õppimisel hakkama saada? Olen Tartu Ülikooli esimese it koolituse “Programmeerimsiest maalähedaselt” tasuta kursuse läbinud ja teime jäi tööprobleemide tõttu venima ja lõpetamata. See oli iseenesest huvitav ja põnev ja sai enam vähem aru ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaja midagi ette võtta, et rohkem raha teenida. Olen 50+ ja mõtlesin, et peaks oma senise ameti sinnapaika jätma ja minema kooli IT spetsialistiks õppima. Võtsin kooliga ühendust aga tuleb välja, et see IT spetsialist peaks inglise keelt küllaltki heal tasemel oskama mina aga ei ole seda keelt koolis õppinud. Aru saan osaliselt niipalju, kui telest või filmidest kuulnud ja inglise keeles kirjutada ei oska üldse.

Hakkasingi nüüd oma otsuses kahtlema, et võibolla siis peaks ikkagi oma õpitud eriala hoopis edasi õppima automaatika ja robootika suunaliselt. Samas tervis ei ole nii hea, et tootmistsehhis füüsilist tööd teha ilma probleemideta. Küll näpud kangestuvad, küll seljas valud siis allergia ja täiesti prognoosimatud peavalud ja vererõhu tõusud. Arst meditsiinilst sekkumist ette ei näe, ehk rohte pole vaja , sest näidud kõik vanuse järgi normi piires.

Oskab keegi nõu anda, kui hea tase IT spetsialistil siis olema peab inglise keel, et selle eriala õppimisel hakkama saada? Olen Tartu Ülikooli esimese it koolituse “Programmeerimsiest maalähedaselt” tasuta kursuse läbinud ja teime jäi tööprobleemide tõttu venima ja lõpetamata. See oli iseenesest huvitav ja põnev ja sai enam vähem aru ka.

Kui sa niikuinii õppida tahad, siis õpi inglise keel esmalt ära. Kui sul huvi ja tahtmine on, siis saad ruttu sinna tasemele, millega koolis hakkama saad ja kooli kõrvalt muudkui õpid juurde. Alguses mässad sõnastike ja õpikutega rohkem ja hiljem vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asendamatu. Kogu erialane enesetäiendamise materjal, referentsmatejal on inglise keeles. Isegi koodibaas on reeglina inglise keele põhine enamikes asutustes.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

IT maailm on ikka üsna inglisekeele põhine, eriti programmeerimine.
Soovitan enne keele ära õppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ideaalses maailmas muidugi õpid kõigepealt keele ja siis muu asja. Päris maailmas arvan aga, et seda saab ühildada. Tean mitmeid ülikoolihariduse keskeas läbinuid, kes eelnevalt saksa keelt õppinud ning õppimise käigus inglise keele sedavõrd omandanud, mis vaja. Midagi sa ju ometi inglise keelest ka tead, ei usu, et sa üldse midagi ei oska.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis haridus sul praegu olemas on?
it-d on võimalik õppida baka, magistri ja doktoriõppes.
kui sul on mingis inseneri või reaalvaldkonnas üks ring ülikoolis juba tehtud, võid minna otse magistrisse või doktoriõppesse.
kui all on humanitaarkõrgharidus või lihtsalt keskharidus, peaksid alustama bakatasemelt.
itd saab õppida ka tallinna ülikooli haapsalu kolledžis ja tartu ülikooli narva kolledžis.

it ja inglise keel.
tartus on ingliskeelseid aineid rohkem, ttüs vähem. mul oma lapsel ttü it bakas 3a peale vaid 2 kohustuslikku ingl.keelset ainet ja needki praktilist laadi (mingid võrgupraksid).
see eriala, kus it ja meditsiin ühendatud (ttü ja tü ühiseriala, magistritasemel) oli veel paar aastat tagasi kõik ained eesti keeles.
tahad eriti lihtsalt pääseda, mine tallinna ülikooli või tartu ülikooli informaatikaõpetajaks või haridustehnoloogiks õppima, peaksid saama puhtalt eesti keelega läbi.
ka it doktoriõppe saab läbida nii, et ingl.keelseid aineid ei vali, aga sisseastumisvestlus on inglise keeles, hiljem vaja aruannete, artiklite ja doktoritöö tõlkimisel abi kasutada.

inglise keele õppimisega (kui varem pole õppinud) ülikoolis on kõige parem seis TÜ-s, sest seal saad ise koostada oma õppekava ja võtta üliõpilasena omal valikul lõpmatult palju vabaaineid (nt võõrkeeli) juurde. päris 0-tasemelt aga siiski ingl.keelt õppida seal ei saagi, kõige madalam variant hakkab A1.1 peale (eelkesktase).
TTÜs on asi hullem. vabaaineks võõrkeeli võtta suht keeruline. samas on erialaste valikainete hulgas “ingl.k it-spetsialistidele” ja midagi veel, aga ned eeldavad eelnevat B1 taset. samas, kui üldse ei oska, võib sellega samast valikinete grupist siis hoopis rohkem it-erialaaineid valida.

kooli tööle minekust. koolide it-spetsialistid on väga halvasti makstud. va paar suurt eliitkooli, kus lausa oma väike it-osakond, on enamikes koolides it-spetsialisti palk õpetaja palgast väiksem. oluliselt paremini, kui it-spetsialistidele, makstakse it-õpetajatele ja haridustehnoloogidele.
koolide tööpakkumisi on kõige rohkem õpetajate lehe veebilehel ja tallinna haridusameti kodulehel.
ja muide, eestis on ka koole, kus õpitakse süvendatult saksa keelt ning isegi osa õppeaineid toimub selles keeles. nii et ingl.keel ei ole see, mida kindlasti peaks valdama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni vanema generatsiooni esindaja veab eestikeelset koodi järel, aga neid on vähemus. Enamusel töökohtadel ja enesetäiendamisel on inglise keel väga vajalik. Ja kandidaatide juures eelistatakse siiski inglise keelt. Töökohti on, aga noori (ka välismaalasi) tuleb aina peale. Nad on tööle saamisel ka eelistatud positsioonil. Võid proovida samaaegselt õppida mõlemat, kui motivatsioon lubab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja usud tõesti, et nii 55-selt ilma igasuguse kogemuseta võetakse sind sellel alal tööle?! Kui igal aastal tuleb kümneid kui mitte sadu NOORI hea keeleoskusega koolilõpetajaid peale? Olles lugenud nendegi 50+ inimeste raskusi kandideerimisel töökohtadele, milles neil aastatepikkused kogemused on, siis mina ei usu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui soovi ja motivatsiooni on, siis loomulikult saab edukalt hakkama ka sellises vanuses. Inglise keelt on aga väga vaja. Ja kui keegi tööle ei võta, siis saab ise ettevõtjaks hakata ja teenust pakkuma hakata!

Kui inglise keel selge, leiab juba internetist palju materjali, mille järgi õppida, ja ei pea selleks tingimata isegi ülikooli astuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sul on mingis inseneri või reaalvaldkonnas üks ring ülikoolis juba tehtud, võid minna otse magistrisse või doktoriõppesse.

kui all on humanitaarkõrgharidus või lihtsalt keskharidus, peaksid alustama bakatasemelt.

itd saab õppida ka tallinna ülikooli haapsalu kolledžis ja tartu ülikooli narva kolledžis.

it ja inglise keel.

tartus on ingliskeelseid aineid rohkem, ttüs vähem. mul oma lapsel ttü it bakas 3a peale vaid 2 kohustuslikku ingl.keelset ainet ja needki praktilist laadi (mingid võrgupraksid).

see eriala, kus it ja meditsiin ühendatud (ttü ja tü ühiseriala, magistritasemel) oli veel paar aastat tagasi kõik ained eesti keeles.

tahad eriti lihtsalt pääseda, mine tallinna ülikooli või tartu ülikooli informaatikaõpetajaks või haridustehnoloogiks õppima, peaksid saama puhtalt eesti keelega läbi.

ka it doktoriõppe saab läbida nii, et ingl.keelseid aineid ei vali, aga sisseastumisvestlus on inglise keeles, hiljem vaja aruannete, artiklite ja doktoritöö tõlkimisel abi kasutada.

inglise keele õppimisega (kui varem pole õppinud) ülikoolis on kõige parem seis TÜ-s, sest seal saad ise koostada oma õppekava ja võtta üliõpilasena omal valikul lõpmatult palju vabaaineid (nt võõrkeeli) juurde. päris 0-tasemelt aga siiski ingl.keelt õppida seal ei saagi, kõige madalam variant hakkab A1.1 peale (eelkesktase).

TTÜs on asi hullem. vabaaineks võõrkeeli võtta suht keeruline. samas on erialaste valikainete hulgas “ingl.k it-spetsialistidele” ja midagi veel, aga ned eeldavad eelnevat B1 taset. samas, kui üldse ei oska, võib sellega samast valikinete grupist siis hoopis rohkem it-erialaaineid valida.

kooli tööle minekust. koolide it-spetsialistid on väga halvasti makstud. va paar suurt eliitkooli, kus lausa oma väike it-osakond, on enamikes koolides it-spetsialisti palk õpetaja palgast väiksem. oluliselt paremini, kui it-spetsialistidele, makstakse it-õpetajatele ja haridustehnoloogidele.

koolide tööpakkumisi on kõige rohkem õpetajate lehe veebilehel ja tallinna haridusameti kodulehel.

ja muide, eestis on ka koole, kus õpitakse süvendatult saksa keelt ning isegi osa õppeaineid toimub selles keeles. nii et ingl.keel ei ole see, mida kindlasti peaks valdama.

Keskharidus. It spetsialisti ametit pakuvad Tallinna Polütehnikum ja Tallinna Tööstusharidusekeskus. Vōrus, Tartus jm. oli ka kutsekaid, mis pakkusid noorem programmeerija, it spetsialist, veebiarendaja jms. Ma mōtlesin Tallinnas midagi ette vōtta. Mulle iga ōppekava ei sobi, vaid see, mis on töötukassa poolt kooliga kooskōlastud ja rahastatud. Ülikool käib tōenäoliselt mulle üle vōimete.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina oskan inglise keelt väga hästi, olen 45, mis IT alast eriala soovitaksite õppida, kus ka tööd leiab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

it ja inglise keel.

Kommenteerin ainult isikliku kogemuse põhjal:
Koolides ei ole üldiselt it-spetsialiste, see ostetakse teenusena sisse (kui midagi suuremat vaja teha) ja kohalik itiabi on tavaliselt informaatikaõpetaja või muu arvutiasjanduses pädevam õpetaja. Võimalik, et neile makstakse selle eest lisa ja see ongi see nn it-spetsialisti madal palk, aga eraldi inimest pole mina veel koolis kohanud.
Häid informaatikaõpetajaid pole muidugi eriti saadaval, aga kuulutusi sellele positsioonile tegelikult ei olegi kuigi palju. Kui (kooli)robootikat juurde teha viitsid/oskad, siis oled muidugi tugev kandidaat.

Doktoriõpet ei saa tänapäeval enam ühelgi erialal inglise keeleta läbida. Teoreetiliselt muidugi saab, aga tegelikkuses ikkagi on vaja ka inglise keelt: kellelgi ülikoolis ei jagu raha ega aega, et tõlketeenust osutada. Kui ise endale oma raha eest tõlketeenust ostad, siis võibolla saab.

TÜs informaatikat mistahes tasemel inglise keeleta õppida tegelikult ei õnnestu. Keeleõpe on küll soovi korral kättesaadav, aga siis peab olema väga palju aega, et õppida nii keelt kui ka eriala.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina oskan inglise keelt väga hästi, olen 45, mis IT alast eriala soovitaksite õppida, kus ka tööd leiab?

Palun põhjendust, miks seda postitust on vähemalt 3 inimest miinustanud? Kui 50+ inglise keelt mitteoskavat inimest julgustakse, et jah, muidugi hakka it spetsialistiks, isegi kui midagi ei oska, miks siis seda küsimust hukka mõistetakse? Päris tõsiselt sooviks teada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keskharidus. It spetsialisti ametit pakuvad Tallinna Polütehnikum ja Tallinna Tööstusharidusekeskus. Vōrus, Tartus jm. oli ka kutsekaid, mis pakkusid noorem programmeerija, it spetsialist, veebiarendaja jms. Ma mōtlesin Tallinnas midagi ette vōtta. Mulle iga ōppekava ei sobi, vaid see, mis on töötukassa poolt kooliga kooskōlastud ja rahastatud. Ülikool käib tōenäoliselt mulle üle vōimete.

Mõtle, mis tööd saaksid tulevikus selle õppekava läbinuna teha. Noorem-programmeerija… no mina ititudengina olen ka praegu midagi taolist, aga juba praktikal eeldatakse, et õpid kiiresti ja palju juurde. Pikaajaliselt pole võimalik noorem-programmeerija olla, aasta-paari jooksul peab ära õppima ikkagi ka selle, mis ülikoolide IT-õppekavades ette nähtud ja lisaks veel teist samapalju. See on reaalsus (tehtav, kui on huvi, aega ja kuigivõrd võimekust).
Veebiarendajaga on enam-vähem sama lugu. Aga, kui on kunstiannet, silma disainile ja õpid seda rakendama, siis on täiesti võimalik suhteliselt kitsal alal veebidisainerina piisavalt pädevaks saada, et stabiilselt normaalselt teenida.
IT-spetsialist on väga lai mõiste ja tööpakkumisi on palju. Vaja on neid (IT-tugi) igas suuremas asutuses ja ka omavalitsuste asutustes. See eeldab suhtlemisoskust ja laialdasi teadmisi nii üldiselt tehnikast ja arvutist kui ka arvutivõrkudest, operatsioonisüsteemidest jne. Tavaliselt erilist programmeerimisoskust vaja ei lähe, kasuks muidugi on. Aga miinuspool on see, et väga head palka siit loota pole ja tööl võib ette tulla ülilihtsaid probleeme kui ka ülikeerulisi.

Paljud toovad siin vanust välja. Kui pole muti/äti suhtumist, siis pole vanus probleemiks. Küll aga oskused ja arenemisvõime. Tööd IT alal jagub, aga selliseid, mis eriti oskusi ei vaja, pole. Ja neid, kellel on Programmeerimine maalähedaselt või sarnane kursus läbitud või omal käel selle tasemeni uuritud, on juba palju.

Kui tehniline kõrgharidus juba all, siis on üks hea variant veel infotehnoloogiat mitteinformaatikutele: https://www.ut.ee/et/infotehnoloogia-mitteinformaatikutele

Töötukassa toetab mingi igakuise stipendiumiga, eks? Aga TÜs saab iga baka informaatikatudeng, kes plaanipäraselt õppetöös edeneb, samuti igakuist stipendiumi (suvi välja arvatud) 240 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun põhjendust, miks seda postitust on vähemalt 3 inimest miinustanud? Kui 50+ inglise keelt mitteoskavat inimest julgustakse, et jah, muidugi hakka it spetsialistiks, isegi kui midagi ei oska, miks siis seda küsimust hukka mõistetakse? Päris tõsiselt sooviks teada?

Kas IT spetsialisti põhioskus on inglise keele oskus? Ei ole, eks. Seega mõte, et “oskan inglise keelt, järelikult sobin IT spetsialistiks” on tõesti natuke naljakas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui keegi tööle ei võta, siis saab ise ettevõtjaks hakata ja teenust pakkuma hakata!

Et kui oled liiga tuhm, et keegi tööle võtaks, siis saad edukalt ise klientidele teenust pakkuma hakata? Oled kindel, et see on see, mille peale kliendid murdu jooksevad?

Üldiselt, peale IT eriala õppimist peaks kõigepealt paar aastat kusagil rahulikult töötama, et kogemusi omandada. Seda saab teha suuremas meeskonnas kogenud arendajate käe all. Ainult teooriast ei piisa; kogemus on see, mis on vajalik, et päris projektide kallal töötada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei pannud miinust, kuid need asjad tuleb endal selgeks mõelda. Mitte keegi ei saa tegelikult teisele inimesele (eriti teatud vanuses) eriala hakata soovitama. IT ei ole Eestis midagi nii uus asi. Tekib küsimus, miks ei ole siiani selle kohta vaadanud ja kas võib olla, et vaid palk motiveerib? Kui keeleoskus on olemas, saab internetis ise tuhnida ja juba õppida. Õppimiseks on aga huvi vaja. Kui on huvi, siis sa otsid selle asja kohta. Õpi programmeerimist. Võta ette ükskõik, mis progekeel, hakka videosid vaatama, foorumeid külastama jne. Või otsi mingeid kursusi, mis annaksid sulle erialase ülevaate. Programmeerimine ei sobi tegelikult kõigile ja kõik ei saa selles ka heaks. teemaalgataja on aga juba enam-vähem oma huvi asja vastu näidanud, kuid tal on teine takistus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei miinustanud ja vastan sulle: sõltub sinu võimetest ja huvist. Üldiselt kulub umbes 2 aastat täiskoormusel õppimist (vahet pole kas omal käel või kõrgkoolis), et olla piisavalt pädev tööle asumiseks. Kui kiiremini tahta, siis andmebaasidega tegelemise õpib kiiremini ära ja tööd leiab ka. Erandeid on muidugi alati.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas IT spetsialisti põhioskus on inglise keele oskus? Ei ole, eks. Teemaalgatajal on arvutialane haridus olemas, kui süvened – ta on ilmselt iidsetel aegadel TPI automaatikateaduskonnas õppinud. Sinna peale natuke tänapäevast IT haridust õppida on nohu. Nullist millegi õppimine aga on küll selles vanuses üsna küsitav mõte – muidugi kui alternatiiviks on töötus või näljasurm, siis pole ükski variant halb.

Eiei. Keskharidus on mul. Ei ole ülikoolis ōppinud. Peale keskkooli sai tehnikumis amet omandatud, kuna keskkooli lōputunnistuses ei olnud just kōige parem ja ei leidnud enesekindlust ülikooli proovima minna. Tol ajal kartsin meeletult eksameid ja nendel läbikukkumist. Tehnikumi pääsesin ilma eksamiteta sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eiei. Keskharidus on mul. Ei ole ülikoolis ōppinud. Peale keskkooli sai tehnikumis amet omandatud, kuna keskkooli lōputunnistuses ei olnud just kōige parem ja ei leidnud enesekindlust ülikooli proovima minna. Tol ajal kartsin meeletult eksameid ja nendel läbikukkumist. Tehnikumi pääsesin ilma eksamiteta sisse.

Jah, sain juba ise ka aru, et mõistsin su juttu robootikast ja automaatikast valesti – ning parandasin ka postituse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas IT spetsialisti põhioskus on inglise keele oskus? Ei ole, eks. Seega mõte, et “oskan inglise keelt, järelikult sobin IT spetsialistiks” on tõesti natuke naljakas.

Kas seda ütles keegi? Mina vaatasin, et kõik julgustavad, et jah, pole hullu, kui inglise keelt ei oska ja oled 55+, ikka leiad tööd. Mina 10 aastat nooremana ja inglise keelt oskava inimesena pole leidnud küll mingit IT alast tööd, kuigi vastav haridus on olemas. Tahakski siis teada, kust leiab sellist tööd, mida soovitatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina 10 aastat nooremana ja inglise keelt oskava inimesena pole leidnud küll mingit IT alast tööd, kuigi vastav haridus on olemas.

Oot, mis IT haridus Sul on? Millal omandatud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oot, mis IT haridus Sul on? Millal omandatud?

TalTechi arvutisüsteemide magistriõppe olen lõpetanud eelmisel aastal, kui nii täpselt on vaja teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

TalTechi arvutisüsteemide magistriõppe olen lõpetanud eelmisel aastal, kui nii täpselt on vaja teada.

Ja mingit tööd kusagilt ei paista? Oled aktiivselt otsinud?

Tööturul otsitakse põhiliselt programmeerijaid; arvutisüsteemide eriala viitab veidi teisele suunale, ning seal ei pruugi tõesti pakkumisi nii palju olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei paista. Igale poole olen vana, haridus ei huvita suurt kedagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võin mürki võtta, et mitte keegi pole sulle öelnud, et asi on vanuses. Selle oled sa ise välja mõelnud. Mis on tegelik põhjus, miks sind ei taheta, seda sa ei tea (või ei ütle meile). Haridus ei ole muidugi peamine, mille järgi töötajat valitakse, olulisem on tema maailmavaade ja ellusuhtumine. Minu ettevõttesse võeti hiljuti tööle kohe 60-seks saav IT-juht. Igati asjadega kursis, siht silme ees, pidevalt harib end.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmise aasta sama eriala lõpetanud välismaalased ja eestlased eri vanuses on leidnud endale töökohti sisuliselt igal pool. Nii naised kui mehed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida seal õpetati, arvutisüsteemide magistriõppes? Mida see arvutisüsteemide eriala sisaldas? tehastes äkki on vaja süsteemi plaanida? Robootika – cleveron, starship jne? Ega ongi vanemana raskem. Paljud valdkonnas on ju noored. Ja ega noortel pole julgust võtta endast palju vanemat inimest. Ma alustasin ka algajana, olles osadest töökaaslastest 10 aastat vanem.

Teemaalgatajale. Tartu ülikooli kurus on enamvähem ainus eestikeelne kursus. Tööturul otsitakse Palju otsitakse arendajaid. Kiiremini/lihtsamalt saab veebiarendajaks ise õppides, läbides udemy või coursera kursusi. Eelduseks inglise keel. Maksavad 10-20€ ja materjali on palju ning õpetatakse konkreetsed tööks vajalikud oskused. Aga ilma inglise keeleta ei ole võimalik. Enamik programeerimiskeeli põhinevad inglise keeles, samuti kõik küsimuste vastused guuglis. Programmeerija veedam umbes 25% ajast googeldades ning uusi lahendusi otsides. Nii et alustada tuleb inglise keele õppimisest.

Muidu, kui tervis kehvem, siis soovitaks hoopis mingi füüsilist liikumist sisaldava töö otsida. Ega see 8h arvuti taga passimine tervisele hea ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

it ja inglise keel.

Ei soovita ülikooli võõrkeeleoskuseta IT-aineid või mistahes muid erialasid õppima minna. On üks asi, kui ained on eesti keeles, aga see, kes inglise keelega sina peal, ei märkagi kui suur osa terminoloogiast jääb neis ainetes emakeelde tõlkimata. Kui kuskil midagi segaseks jääb, siis vastuseid leiad ka inglise keeles. Ülikool eeldab keeleoskust. Ning kui imekombel ülejäänuga hakkama saad, siis lõputööd vaevalt keegi võõrkeelsete allikateta teeb.

IT-huvilisele kes tahab palka saada ei soovitaks ka õpetaja või haridustehnoloogi erialasid. Ilmselt mõni võib selle baasilt juurde õppides IT-ettevõttes töö leida, aga ülikoolist saad ikka korralikult pedagoogika ja õppimisega seotud aineid, konkreetselt IT-ga seotud aineid on vähem, pigem põgus tutvumine. Pluss informaatikaõpetaja erialale tuleb lisaks valida mõni teine õpetatav aine ning seda ka süvitsi õppida. Haridustehnoloogia õppekava on Tartus üldse inglise keeles, ei saa puhtalt eesti keelega läbi.

Teemaalgatajal soovitaks siiski alustada keeleõpingutega, katseta erinevaid rakendusi, kui mingi põhi juba on, siis hakkab mingil hetkel ka mujalt lihtsalt külge jääma. Võid proovida kas õnnestub kooli sisse saada, ei peagi ilmtingimata sel aastal õppima minema, võta see aasta keeleoskuse täiendamiseks ning siis tead järgmisel aastal juba paremini, mis ees oodata võib. Kui tundub, et tervis ei luba ühel hetkel (kasvõi 10 aasta pärast) senise tööga tegeleda, siis loomulikult alustaks juba täna ümberõppimist, et hiljem see löök liiga järsult ei tuleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina küll ei kahtle teise kandideerija jutus, et ta vanuse tõttu ukse taha jäetakse. Meil ka konkurss käib töö juures, küll mitte it-spetsialisti, kuid siiski spetsialisti ametikohale ja kuulsin, kuidas juhataja ühte 49-aastast kandidaati kommenteeris, et kas ta tõesti arvab, et selles vanuses veel asjad selgeks saab! Ma ise olen 52, mis te arvate, kuidas ma tundsin ennast seal kõrval!?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei suuda otsustada kas uus elu või vana täiustamine.